УХВАЛА
про витребування доказів
м. Вінниця
15 травня 2024 р. Справа № 120/1978/24
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маслоід Олени Степанівни, розглянувши в порядку письмового провадження питання щодо витребування доказів в адміністративній справі
за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до: Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ по Вінницькій області" (1-й пров. Ботанічний, 38, м. Вінниця, 21010)
про: визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ по Вінницькій області" (далі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 26.02.2024 року дану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження, а також визначено, що вона буде розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
07.05.2024 року за вх.№27477/24 до суду від відповідача надійшло клопотання про заміну первісного відповідача на правонаступника - Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях. Клопотання мотивоване тим, що для забезпечення належного виконання функцій та завдань Відділу координації пенсійних питань за місцем проживання пенсіонерів наказом МВС України від 27.03.2024 року № 199 в Регіональних сервісних центрах ГСЦ МВС України створено Сектори з пенсійних питань з обслуговування областей та м. Києва. Так, Державним установам «Територіальне медичне об`єднання МВС України» по областях та місту Києву і Київській області наказано забезпечити до 01.05.2024 року передачу регіональним сервісним центрам ГСЦ МВС України документів та інформації на електронних та паперових носіях щодо осіб, які проходили службу в органах внутрішніх справ і отримують пенсії відповідно до Закону, наявних (архівних) пенсійних (облікових) справ, документів (копій), електронних реєстрів, підготовлених у попередні періоди, для забезпечення проведення перерахунків пенсій, в тому числі за зверненнями пенсіонерів та на виконання рішень судів, систематизованої бази даних законодавчих, інших нормативно-правових актів та документації, якою врегульовувалися питання пенсійного та соціального забезпечення, обчислення вислуги років тощо.
Разом з тим, відповідачем не надано суду наказів МВС України від 19.02.2024 року №103 та №104, від 27.03.2024 року № 199, на які здійснював посилання відповідач в заявленому клопотанні, а також інших доказів переходу до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях повноважень щодо підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для перерахунку пенсій, якими, зокрема, є відповідні довідки про розмір грошового забезпечення.
В контексті наведеного суд зауважує, що одним із принципів адміністративного судочинства є офіційне з`ясування всіх обставин у справі. Цей принцип визначає особливості адміністративного судочинства і полягає у більш активній ролі суду: саме на суд покладено обов`язок вживати передбачені законом заходи, необхідні для всебічного з`ясування обставин у справі. Отже, адміністративний суд має повністю встановити обставини справи, щоб на засадах верховенства права ухвалити законне та обґрунтоване рішення.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Водночас, ч. 4 ст. 77 КАС України передбачено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи (ч. 1, 2, 3 ст. 79 КАС України).
Особливості витребування доказів врегульовано ст. 80 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Отже, приписами КАС України передбачено можливість витребування доказів за ініціативою суду.
Відтак, з метою забезпечення повного, об`єктивного та всебічного дослідження обставин справи, суд дійшов висновку про необхідність витребувати у відповідача належним чином засвідчені копії наказів МВС України від 19.02.2024 року №103 та №104, від 27.03.2024 року № 199 та інших доказів переходу до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях повноважень щодо підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для перерахунку пенсій.
Відповідно до ч. 7, 8 ст. 80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Керуючись ст. 12, 72, 80, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Витребувати у Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ по Вінницькій області" та зобов`язати надати у 5-тиденний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, належним чином засвідчені копії наказів МВС України від 19.02.2024 року №103 та №104, від 27.03.2024 року № 199 та інші докази переходу до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях повноважень щодо підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для перерахунку пенсій.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
СуддяМаслоід Олена Степанівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119048531 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Маслоід Олена Степанівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Маслоід Олена Степанівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Маслоід Олена Степанівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Маслоід Олена Степанівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Маслоід Олена Степанівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні