Ухвала
від 15.05.2024 по справі 695/1561/24
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 695/1561/24

номер провадження 2/695/921/24

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

15 травня 2024 рокум. Золотоноша

Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Ушакова К.М. розглянувши матеріали позовної заяви керівника Золотоніської окружної прокуратури Черненка Тараса Юрійовича в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області до ОСОБА_1 про примусове припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації,

встановив:

керівник Золотоніської окружної прокуратури Черненко Т.Ю. звернувся до суду в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області до ОСОБА_1 , третя особа - СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БОГДАНІВСЬКЕ", про примусове припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації.

Відповідно до ст.ст. 4,30 ЦПК України, позивач має право на звернення з даним позовом до Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області.

Позовна заява за змістом і формою відповідає вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України.

Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.

Пунктом 4 ч. 2 ст. 187 ЦПК України передбачено, що при відкритті провадження у справі суд встановлює, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч. 4 ст. 19 ЦПК України).

Згідно з ст.ст. 19, 187, 274 ЦПК України наявні підстави для розгляду справи в порядку загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.

Крім того, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про залучення до участі у справі як третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БОГДАНІВСЬКЕ".

Судом встановлено, що відповідач у справі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином Канади (адреса проживання: АДРЕСА_1 ).

Відповідно до ч.1 ст. 498 ЦПК України, якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Право суду на звернення із відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави закріплене і в ч.1ст.80 Закону України «Про міжнародне приватне право».

Порядок надання правової допомоги у цивільних справах між Україною та Канадою регламентується Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Закон № 2052-III(2052-14) від 19.10.2000, надалі Конвенція).

Згідно зі ст.2Конвенції кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6.

Відповідно дост.3 цієї Конвенції, орган влади чи судовий працівник, компетентний, відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієїКонвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

Крім того, відповідно до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, така Конвенція застосовується у відносинах України з країнами-підписантами Конвенції; держави підписали цю Конвенцію, бажаючи створити відповідні засоби, для того, щоб судові або несудові документи, які підлягають врученню за кордоном, були доведені до відома їх одержувачів у належний строк, піклуючись про поліпшення організації правової взаємодопомоги шляхом спрощення та прискорення процедури.

Згідно ст. 1 Конвенції вона застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Відповідно до ч. 2 п. b) ст. 15 Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, кожна Договірна Держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.

У разі наявності міжнародного договору з питань надання правової допомоги в цивільних справах, чинного у відносинах між Україною та іноземною державою, використовується «Інструкція про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень», затверджена наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 р. №1092/5/54 (далі - Інструкція).

Згідно до п. 6.7 Інструкції, суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно достатті 2 цієї Конвенції, напряму.

Відповідно до ст. 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.

Згідно Конвенції кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6.

Згідно п.1.7 Розділу І, п.2.5 Розділу ІІ Інструкції суди України з питань надання міжнародної правової допомоги в цивільних справах взаємодіють з іноземними компетентними органами через міжрегіональні управління та Міністерство юстиції України. Суд України направляє доручення через міжрегіональне управління юстиції до Мін`юсту, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Відповідно до п.2.3 Розділу ІІ Інструкції доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.

Згідно до ч. 3ст. 499 ЦПК Українисудове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

На підставі викладеного, з урахуванням того, що відповідач ОСОБА_1 згідно позовної заяви має адресу місця проживання на території іноземної держави - Канади, а провадження у справі здійснюється Золотоніським міськрайонним судом Черкаської області, що знаходиться на території України, виникла необхідність у врученні відповідачу судових документів: копії позовної заяви з копіями доданих до неї документів, копії ухвали про відкриття провадження у справі.

Враховуючи наведене, суд доходить висновку про необхідність звернення до компетентного органу Канади з судовим дорученням про надання правової допомоги в рамках Конвенції, а самез дорученням про вручення документів.

Відповідно до п. 8 ч.1ст.252ЦПКУкраїни суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

У випадку, передбаченому п. 8 ч.1 ст.252 ЦПК України, провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів (п.12 ч.1ст.253 ЦПК України).

З урахуванням викладеного, до надходження від компетентного органу Канади відповіді на виконання судового доручення про надання правової допомоги провадження у справі слід зупинити.

Керуючись ст.ст.4,19,30,53,80,81,84, ч. 8 ст.130,175, 177, 178,187,252,253,260-261 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом керівника Золотоніської окружної прокуратури Черненка Тараса Юрійовича в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області (місцезнаходження: вул. Смілянська 131, м. Черкаси; ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 39765890) до ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) про примусове припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації.

Залучити до участі у справі як третю особу на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БОГДАНІВСЬКЕ" (місцезнаходження: вул. Леніна 5, с. Богдани, Золотоніський р-н, Черкаська обл.; ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 03793082).

Призначити підготовче судове засідання на 09.30 год. 18.11.2024 в приміщенні Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області.

Визначити резервну дату підготовчого судового засідання - 18.12.2024 о 09.30 год., в разі, якщо повідомлення відповідачу про день слухання справи надійде несвоєчасно.

Звернутися до компетентного органу Канади з судовим дорученням про надання правової допомоги.

Доручити компетентному органу Канади вручити відповідачу у цивільній справі №695/1561/24 ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) копію цієї ухвали, а також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Після виконання доручення про надання правової допомоги всі документи, складені у зв`язку з виконанням цього доручення (підтвердження про вручення документів, протоколи та інші документи) направити на адресу Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області (вул. Шевченка 76, м. Золотоноша, Золотоніський район, Черкаська область).

У випадку неможливості виконання даного доручення, прохання повідомити про обставини, що перешкоджають виконанню доручення.

Встановити відповідачу ОСОБА_1 строк не більше місяця з дня отримання ухвали надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати положеннямст.178 ЦПК України.

Відзив підписується відповідачем та повинен містить повинен містити:

- у разі повного або часткового визнання позовних вимог - вимоги, які визнаються відповідачем;

- обставини, які визнаються відповідачем, а також правову оцінку обставин, надану позивачем, з якою відповідач погоджується;

- заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права;

- перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву, та зазначення документів і доказів, які не можуть бути подані разом із відзивом, із зазначенням причин їх неподання.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

У випадку ненадання відповідачем ОСОБА_1 відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити справу за наявними матеріалами справи.

Позивач має право подати відповідь на відзив, а інші особи - свої письмові пояснення, які повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) їх до суду але не пізніше ніж за п`ять робочих днів, до початку підготовчого судового засідання.

Роз`яснити, що копії доказів (крім речових доказів), які подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним.

Роз`яснити, що учасники справи мають право користуватися своїми правами та зобов`язані виконувати свої обов`язки добросовісно, з дотриманням ст.ст. 43,49 ЦПК України. У випадку не виконання встановлених судом правил або не добросовісного виконання учасниками своїх процесуальних обов`язків, судом може бути застосовано до такого учасника заходи процесуального примусу передбачених ст.ст.143-148 ЦПК Українита вчинені інші процесуальні дії, передбачені процесуальним кодексом.

Роз`яснити, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених уст.61 ЦПК України.

Провадження у справі зупинити до надходження відповіді на судове доручення про надання правової допомоги.

Роз`яснити учасникам справи, що вони можуть отримати інформацію про цивільну справу за веб-адресою: https://zl.ck.court.gov.ua/sud2306/.

Ухвала набирає законної сили з дня її підписання суддею.

Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду безпосередньо протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її підписання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: К.М. Ушакова

СудЗолотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення15.05.2024
Оприлюднено17.05.2024
Номер документу119061586
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —695/1561/24

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ушакова К. М.

Ухвала від 15.05.2024

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ушакова К. М.

Ухвала від 06.05.2024

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ушакова К. М.

Ухвала від 24.04.2024

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ушакова К. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні