Справа № 467/644/24
2/467/184/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.05.2024 року Суддя Арбузинського районного суду Миколаївської області Кірімова О.М., розглянувши матеріали позовної заяви адвоката Кривіцької Жанни Олександрівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Кривіцька Ж.О. звернулась до Арбузинського районного суду Миколаївської області через систему "Електронний суд" з позовом в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання права власності на спадкове майно.
При вирішенні питання про відкриття провадження в цивільній справі суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у ст. 175, 177 ЦПК України.
Слід звернути увагу, що вказану позовну заяву подано адвокатом Кривіцькою Ж.О., яка у відповідності до доданих до позовної заяви документів має право представлення інтересів лише ОСОБА_1 .
За такого, позовну заяву має бути підписано позивачем ОСОБА_2 , або представником позивача додатково має бути надано повноваження на представлення інтересів ОСОБА_2 в суді.
Крім того, звертаю увагу на те, матеріали позовної заяви не містять доказів належності спадкового майна померлій ОСОБА_6 та доказів неможливості оформлення ОСОБА_2 спадщини після смерті ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в позасудовому порядку.
Також, звертаю увагу на те, що у відповідності до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою встановлено у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день подачі вказаної заяви становить 1211 грн. 20 коп.
Разом з тим, до позовної заяви представником позивача не додано платіжного документа про сплату судового збору, або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Отже позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами: Одержувач: Миколаїв. ГУК/тгс-ще Арбузинка/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37992030, банк отримувача - Казначейство України(ел. адм. подат.), рахунок отримувача - UA908999980313181206000014404, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу 101 __(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Арбузинський районний суд Миколаївської області (назва суду, де розглядається справа) та надати відповідний підтверджуючий документ про його сплату чи зазначити докази, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (при їх наявності).
Крім того, у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 177 ЦПК України у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Однак, матеріали позовної заяви не містять доказів надсилання відповідачам копій поданих до суду документів.
Дослідивши матеріали заяви, приходжу до висновку необхідність залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків оскільки така не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Як вбачається із наданої заяви, вимоги закону при її поданні у повному обсязі не виконано. Невиконання вимог ЦПК України, є підставою для залишення заяви без руху, відповідно до положень ст. 185 ЦПК України з наданням строку для усунення недоліків.
Отже, такі недоліки, у їх сукупності, не дозволяють відкрити провадження у справі, оскільки є суттєвими, а тому позивачу (представнику позивача) належить запропонувати усунути їх шляхом виконання вказаних вище імперативних норм процесуального права.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Враховуючи викладене, залишення даної заяви без руху з підстав, передбачених Законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно положень ч. 2 ст. 185 ЦПК України строк усунення недоліків визначається суддею і не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
В зв`язку з зазначеним, вказану заяву слід залишити без руху, а позивачу (представнику позивача) запропонувати усунути вказані в ухвалі недоліки, протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Частинною 2 статті 261 ЦПК України передбачено, що ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 177, 185, 258, 261 ЦПК України
УХВАЛИВ:
Позовну заяву адвоката Кривіцької Жанни Олександрівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Надати позивачу (представнику позивача) десятиденний строк з дня вручення даної копії ухвали суду для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.
Суддя Арбузинського
районного суду О.М. Кірімова
Суд | Арбузинський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119063064 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Арбузинський районний суд Миколаївської області
Кірімова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні