Справа № 752/10098/24
Провадження № 2/752/5044/24
У Х В А Л А
16 травня 2024 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Хоменко В.С. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Сана-Мед Київ» в особі директора Зозуліної Олександри Миколаївни (клініка професора Феськова О.М.) про визнання недійсними договорів про надання платних медичних послуг, повернення оплачених коштів, відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди за неналежне надання медичних послуг,-
в с т а н о в и в :
до Голосіївського районного суду м. Києва надійшла вищезазначена позовна заява.
Вивчивши матеріали справи, вважаю за необхідне подану заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків відповідно до ст.185 ЦПК України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Заява не відповідає вимогам передбаченим ст.ст. 175,177 ЦПК України.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Так позивачем у позовній заяві не зазначено відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету відповідача.
Згідно п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Також, відповідно до вимог ч. 2,4 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Разом з тим, позивачем не засвідчено належним чином документи, які додані до позовної заяви.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При поданні позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1000,00 грн, також подано заяву про розстрочення сплати судового збору з посиланням на ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Як на підставу розстрочення сплати судового збору посилається на те, що її майновий стан не дозволяє сплатити відразу повністю судовий збір, оскільки отримує невелику заробітну плату, має кредитні зобов`язання перед банком та зобов`язання про повернення коштів в розмірі 100 000 грн.
Разом з тим, перевіривши заяву позивача про розстрочення сплати судового збору, суд дійшов висновку про відсутність підстав її задоволення, оскільки відсутні підстави такого розстрочення у відповідності до ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Так, у відповідності до Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру та вимогу майнового характеру.
Відповідності до Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою необхідно сплатити судовий збір який складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1211,20 грн.
За подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем необхідно сплатити судовий збір який складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру у розмірі - 2422,40 грн. та за вимоги майнового характеру, з урахуванням ціні позову, необхідно сплатити - 4322,25 грн., а загалом - 6744,65 грн.
Тобто, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 5 744,65 грн., про що надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору.
За правилами ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, шляхом зазначення відомих номерів засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету відповідача; надання засвідчених належним чином документи, які додані до позовної заяви та надання документа про сплату судового збору у розмірі 5 744,65 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в :
у задоволенні клопотання позивача про розстрочення сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Сана-Мед Київ» в особі директора Зозуліної Олександри Миколаївни (клініка професора Феськова О.М.) про визнання недійсними договорів про надання платних медичних послуг, повернення оплачених коштів, відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди за неналежне надання медичних послуг - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати для виконання позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.С. Хоменко
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2024 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 119071497 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Хоменко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні