Справа № 229/3437/24
Провадження № 2/229/1392/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2024 р. суддя Дружківського міського суду Донецької області Фролова Н.М., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Часівоярського вогнетривкого комбінату» про встановлення факту, відшкодування моральної школи, -
ВСТАНОВИВ:
До Дружківського міського суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Часівоярський вогнетривкий комбінат» в якій просить: встановити факт проживання однією сім`єю з ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 його доньки ОСОБА_3 та онуки ОСОБА_4 на день смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 ; стягнути з відповідача на її користь 500000 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди, завданої смертю фізичної особи на виробництві.
Ознайомившись із вказаним позовом, вважаю, що наявні підстави для залишення його без руху, оскільки він не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, з наступних підстав.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається із позовної заяви позивачем заявлено дві позовні вимоги: встановлення факту та відшкодування моральної шкоди.
Позивач,щодо судовогозбору посилаєтьсяна п.2ч.1ст.5Закону України«Про судовийзбір»,відповідно доякого відсплати судовогозбору підчас розглядусправи вусіх судовихінстанціях звільняються позивачі - у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, а також смертю фізичної особи.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Розміри ставок судового збору визначені у ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Підпунктом другим пункту першого цієї частини статті визначено, що за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі, коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В силу ч.1 ст. 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01.01.2024 встановлено у розмірі 3 028,00 грн.
Отже, враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди, при зверненні до суду з даним позовом позивачу слід було сплатити судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру про встановлення факту у розмірі 1211,20 грн.
Документів про сплату судового збору позивачем до позовної заяви не додано.
У зв`язку з чим, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн., на підтвердження чого надати оригінали квитанції про сплату судового збору за відповідними реквізитами:
Отримувач коштів - Донецьке ГУК/Дружківська МТГ/ 22030101
Код отримувача (ЕДРПОУ) 37967785
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача UA188999980313191206000005694
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Приклад заповнення графи «Призначення платежу»:
101 _____(код РНОКПП); Судовий збір, за позовом _____(П.І.Б.), Дружківський міський суд Донецької області.
Відповідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 175, 185, 260 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Часівоярського вогнетривкого комбінату» про встановлення факту, відшкодування моральної школи - залишити без руху.
Копію ухвали направити позивачу для відома та надати йому строк для усунення недоліків терміном десять днів з дня вручення йому копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що згідно з ч. 3 ст.185Цивільного процесуального кодексу України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2024 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 119080355 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Дружківський міський суд Донецької області
Фролова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні