ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
У Х В А Л А
"17" травня 2024 р.Справа № 924/1013/22м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури у справі
за заявою Головного управління ДПС у Хмельницькій області, м. Хмельницький
до приватного підприємства "Коммандос Альфа", м. Хмельницький
про відкриття провадження у справі про банкрутство
встановив: ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 24.01.2023, зокрема відкрито провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Коммандос Альфа" (29025, м. Хмельницький, вул. Курчатова, 35; код 35860953); введено процедуру розпорядження майна боржника; розпорядником майна боржника призначено Аверкина Володимира Васильовича (вул. Розвадовського, 7, м. Кам`янець-Подільський, Хмельницька область, 32315; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1194 від 05.07.2013).
З метою виявлення кредиторів боржника 27.01.2023 оприлюднено повідомлення (додаткове) про відкриття провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Коммандос Альфа" у встановленому ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства порядку.
Постановою Господарського суду Хмельницької області від 03.05.2023, з-поміж іншого, припинено процедуру розпорядження майном приватного підприємства "Коммандос Альфа" та повноваження розпорядника майна; визнано приватне підприємство "Коммандос Альфа" банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру на строк, що не може перевищувати 12 місяців; ліквідатором приватного підприємства "Коммандос Альфа" призначено арбітражного керуючого Аверкина Володимира Васильовича.
На адресу суду від ліквідатора Аверкина В.В. надійшло клопотання (від 14.05.2024) про продовження строку ліквідаційної процедури ПП "Коммандос Альфа" на 6 місяців до 03.11.2024.
Обгрунтовуючи клопотання, ліквідатор вважає, що відповідно до наявної інформації керівник та засновники (учасники) боржника вчинили дії та проявили по відношенню до боржника бездіяльність, чим створили умови для його стійкої неплатоспроможності та банкрутства - умисно довели боржника до банкрутства.
З метою вчинення вичерпних заходів у справі про банкрутство та можливості погашення вимог кредитора у спосіб, визначений КУзПБ, ліквідатором прийнято рішення підготувати та подати до суду заяву про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника на його керівника та засновників (учасників). Закриття провадження у справі №924/22/20, яке перебувало в межах справи про банкрутство ТОВ "Коммандос", надає можливість визначити розмір зазначених вимог з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою. Зокрема, 25.04.2024 закрито провадження у справі №924/22/20 за заявою ТОВ "Одер" про визнання недійсними додаткової угоди №15 від 29.05.2008 до договору оренди земельної ділянки №43 від 03.09.2003 щодо зміни орендаря земельної ділянки площею 9,7 га, кадастровий номер 6825087200:06:012:0775; додаткової угоди №17 від 29.05.2008 до договору оренди земельної ділянки №75 від 05.04.2004 щодо зміни орендаря земельної ділянки площею 9,7 га, кадастровий номер 6825087200:06:012:0778; додаткової угоди №16 від 29.05.2008 до договору оренди земельної ділянки №74 від 05.04.2004 щодо зміни орендаря земельних ділянок площею 9,34 га, кадастровий номер 6825087200:06:012:0776 та 9,14 га, кадастровий номер 6825087200:06:012:0777, а також акту прийому-передачі від 11.04.2008, укладеного між ТОВ "Коммандос" та ПП "Коммандос-Альфа", за яким ТОВ "Коммандос" передало, а ПП "Коммандос Альфа" прийняло права та обов`язки орендаря земельних ділянок за наступними договорами №43 від 03.09.2003, №74 від 05.04.2004, №75 від 05.04.2004 та №291 від 27.09.2007.
Також ліквідатором повідомлено про скликання 03.05.2024 зборів комітету кредиторів, на яких прийняті рішення, зокрема: звіт ліквідатора щодо стану ліквідаційної процедури ПП "Коммандос Альфа" прийняти до відома; продовжити строк ліквідаційної процедури ПП "Коммандос Альфа" та повноваження ліквідатора Аверкина В.В. на 6 місяців до 03.11.2024 року; уповноважити ліквідатора подати до господарського суду відповідне клопотання (протокол №6).
Вважає, що вище викладені обставини, які виникли під час здійснення ліквідаційних дій з проведення ліквідаційної процедури, унеможливили подання звіту та ліквідаційного балансу до суду у визначений строк, потребують додаткового терміну, тому продовження строку ліквідаційної процедури необхідне з метою захисту майнового інтересу кредитора ПП "Коммандос Альфа" - ГУ ДПС у Хмельницькій області, формування ліквідаційної маси боржника та задоволення вимог кредитора.
До клопотання додано протокол зборів комітету кредиторів ПП "Коммандос Альфа" від 03.05.2024 №6.
З приводу поданого ліквідатором клопотання суд враховує таке.
Частиною 1 ст. 3 ГПК України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно з ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право звертатися до господарського суду та суду загальної юрисдикції у випадках, передбачених цим Кодексом; скликати збори і комітет кредиторів та брати в них участь з правом дорадчого голосу; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
За приписами ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Під час здійснення своїх повноважень ліквідатор, кредитор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями боржника у зв`язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою.
У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов`язкові для боржника вказівки чи мають змогу іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов`язаннями. Стягнені суми включаються до складу ліквідаційної маси і можуть бути використані лише для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленому цим Кодексом.
Ліквідатор зобов`язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
Згідно зі ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи банкрута.
Частиною 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Пунктом 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування господарський суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого чи з власної ініціативи може продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність) звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації (у тому числі якщо провадження у справі про банкрутство продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом") чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 6 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
При цьому ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" передбачено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Пунктом 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
У рішенні Європейського Суду з прав людини "Савенков проти України" від 02.05.2013, "Папазов проти України" від 15.03.2012 зазначено, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника.
При цьому умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом встановлюються Кодексом України з процедур банкрутства з метою задоволення вимог кредиторів. Відтак без вичерпного використання всіх можливостей такого задоволення та всіх правових засобів погашення вимог кредиторів закінчення ліквідаційної процедури неможливе.
Як убачається з наявних матеріалів, передбачені Кодексом України з процедур банкрутства заходи ліквідаційної процедури у повному обсязі не проведені. Таким чином, враховуючи вищенаведене, зважаючи на те, що станом на теперішній час суду не подано на затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, ліквідатор боржника продовжує вчиняти дії щодо виявлення та реалізації майнових активів боржника, у тому числі прийняв рішення підготувати та подати до суду заяву про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника на його керівника та засновників (учасників), рішення зборів комітету кредиторів від 03.05.2024, суд вважає за доцільне продовжити строк ліквідаційної процедури на 3 місяці, частково задовольнивши відповідне клопотання ліквідатора.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 6, 12, 61, п. 12 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 119, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання ліквідатора ПП "Коммандос Альфа" Аверкина В.В. (від 14.05.2024) про продовження строку ліквідаційної процедури у справі №924/1013/22 задовольнити частково.
Продовжити строк проведення ліквідаційної процедури ПП "Коммандос Альфа" у справі №924/1013/22 на три місяці.
У решті клопотання відмовити.
Ліквідатору ПП "Коммандос Альфа" Аверкину В.В. забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, та належне виконання заходів, передбачених ст. ст. 62-64 Кодексу України з процедур банкрутства, спрямованих на задоволення вимог кредиторів. За результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов`язків.
Ліквідатору не менш як один раз на місяць надавати суду відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
Ухвала набирає законної сили 17.05.2024.
Строк та порядок оскарження ухвали встановлені ст. ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 255, 256, 257 ГПК України.
Суддя Виноградова В.В.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2024 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 119099230 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Виноградова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні