Справа № 405/853/24
провадження № 1-кс/405/1342/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.05.2024 м. Кропивницький
Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені 14.11.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42022120040000115, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України, про примусове відібрання біологічних зразків, -
ВСТАНОВИВ:
09.05.2024 до Ленінського районного суду м. Кіровограда від слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 надійшло клопотання у якому слідчий просить надати дозвіл на примусове відібрання біологічних зразків у підозрюваного ОСОБА_4 .
В обґрунтування клопотання слідчий вказав про те, що 09.04.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України.
Згідно п.1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію геномної інформації людини», реєстрація геномної інформації проводиться з метою ідентифікації осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.
26.04.2024 слідчим ВР ОТЗ СУ ГУНП в Кіровоградській області було винесено постанову про відібрання біологічних зразків, а саме зразків букального епітелію, у підозрюваного ОСОБА_4 , на підставі ЗУ «Про державну реєстрацію геномної інформації людини», в порядку передбаченому ст. 245 КПК України.
26.04.2024 підозрюваний ОСОБА_4 , добровільно надавати зразки букального епітелію відмовився.
За вказаних вище обставин слідчий просить клопотання задовольнити.
Слідчий разом з матеріалами клопотання направив до суду заяву в якій зазначив, що підтримує клопотання в повному обсязі та просить його задовольнити з підстав викладених у клопотанні.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, повно та всебічно дослідивши клопотання та надані до нього матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у рамках якого було подане клопотання, дійшов до наступних висновків.
Встановлено, що слідчими відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені 14.11.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42022120040000115, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України.
09.04.2024 ОСОБА_4 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України.
Постановою слідчого від 26.04.2024 вирішенопро відібраннябіологічних зразківу підозрюваного ОСОБА_4 , проте 26.04.2024 підозрюваний ОСОБА_4 відмовився добровільно надавати біологічні зразки, а саме буквального епітелію.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію геномної інформації людини» в Україні проводяться обов`язкова та добровільна державна реєстрація геномної інформації.
Обов`язковій державнійреєстрації підлягаєгеномна інформація: осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров`я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, або стосовно яких обвинувальний акт у кримінальних провадженнях зазначеної категорії злочинів передано до суду (п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію геномної інформації людини»).
Відповідно до ч. 4 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію геномної інформації людини» порядок проведення обов`язкової державної реєстрації геномної інформації людини затверджується Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2023 р. № 978 затверджено Порядок проведення обов`язкової державної реєстрації геномної інформації людини.
Пунктом 3Порядок проведення обов`язкової державної реєстрації геномної інформації встановлено, що відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров`я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, у разі, коли результати експертизи (дослідження) можуть бути використані для забезпечення завдань кримінального провадження, здійснюється згідно із статтею 242 Кримінального процесуального кодексу України.
З матеріалів, які додані до клопотання встановлено, що 09.04.2024 повідомлено про підозру ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК.
Ухвалою слідчогосудді Ленінськогорайонного судувід 11.04.2024до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжнийзахід у вигляді застави у розмірі 1120 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Так, п. 5 вказаного Порядку визначено, що у разі коли особу, якій повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров`я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, затримано або до неї застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу осіб здійснюється під час прибуття таких осіб до ізолятора тимчасового тримання або слідчого ізолятора уповноваженими особами цих установ.
Відповідно до ч. 1 ст. 245 КПК України у разі необхідності отримання зразків для проведення експертизи вони відбираються стороною кримінального провадження, яка звернулася за проведенням експертизи або за клопотанням якої експертиза призначена слідчим суддею.
Тобто, в даному випадку, передумовою для звернення до слідчого судді з клопотанням про примусове відібрання біологічних зразків у підозрюваного, є постанова слідчого/прокурора про призначення у кримінальному провадженні відповідної експертизи. Водночас, слідчим в обґрунтування клопотання не надано доказів того, що у кримінальному провадженні призначено відповідну експертизу відносно підозрюваного ОСОБА_4 .
За вказаного вище обґрунтування, слідчий суддя вважає клопотання слідчого є передчасним, необґрунтованим, та таким, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 242, 245, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені 14.11.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42022120040000115, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України, про примусове відібрання біологічних зразків, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_5
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 119106475 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Юр'єва К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні