Справа 1-228/11
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2011 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Прилуки кримінальну справу про обвинувачення : ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Конченбург, Тюменської області Росія, проживаючого АДРЕСА_1 , росіянина, громадянина України, освіта середня, не працюючого, не одруженого, в силу ст.89 КК України раніше не судимого, у вчиненні злочинів передбачених ч.1, 3 ст.358 КК України, -
ВСТАНОВИВ :
В березні 2011 року підсудний ОСОБА_4 знаходячись в залі очікування залізничного вокзалу ст. Гребінка Південної залізниці, на підлозі знайшов пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_5 . Знаючи про те, що маючи таке посвідчення можна безкоштовно їздити у приміському залізничному транспорті, підсудний забрав його собі, після чого точної дати не встановлено в березні 2011 р. власноручно вніс в знайдене посвідченнянеправдиві відомості, а саме, вклеїв у посвідчення свою фотокартку, на місце фотокартки власника посвідчення яку останній видалив, щоб використовувати посвідчення для безкоштовного проїзду у залізничномутранспорті.
Крім того, підсудний 23 квітня 2011 року маючи намір поїхати поїздом приміського сполучення до м. Ніжин, Чернігівської області прийшов на залізничний вокзал ст. Прилуки, Чернігівської області, де близько 14 год. 40 хв. підроблене пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_5 , пред`явив у білетну касу білетному касиру, з метою отримання на підставі нього квитка безкоштовного проїзду, в якому остання запідозрила ознаки підробки, та покликала працівників міліції .
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_4 в скоєних злочинах винним себе визнав повністю, щодо фактичних обставин справи не заперечував, та дав показання, що в березні 2011 року він знаходячись в залі очікування залізничного вокзалу ст. Гребінка Південної залізниці, на підлозі знайшов пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_5 . Знаючи про те, що маючи таке посвідчення можна безкоштовно їздити у приміському залізничному транспорті, забрав його собі, після чого точної дати не пам`ятає в березні 2011 р. за місцем проживання власноручно вніс в знайдене посвідченнянеправдиві відомості, а саме вклеїв у посвідчення свою фотокартку, на місце фотокартки власника посвідчення яку видалив, щоб використовувати посвідчення для безкоштовного проїзду у залізничномутранспорті. 23 квітня 2011 року маючи намір поїхати поїздом приміського сполучення до м. Ніжин, Чернігівської області він прийшов на залізничний вокзал ст. Прилуки, Чернігівської області, де близько 14 год. 40 хв. підроблене пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_5 пред`явив у білетну касу білетному касиру, з метою отримання на підставі нього квитка безкоштовного проїзду, в якому остання запідозрила ознаки підробки, та покликала працівників міліції. Власника посвідчення не знає. Свою вину в скоєних злочинах визнає повністю. Просить суд суворо не карати
Відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України в судовому засіданні визнано недоцільним дослідження інших доказів по справі, стосовно тих фактичних обставин справи які ніким не оспорюються, обмежившись допитом підсудного, та дослідженням матеріалів справи які характеризують особу підсудного. Зміст цих обставин вірно розуміються підсудним та іншими учасниками судового розгляду, та не має сумнівів стосовно добровільності та істинності їх позиції, роз`яснено що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку.
Сукупністю добутих в судовому засіданні доказів, суд вважає винність підсудного ОСОБА_4 в інкримінованих йому злочинах повністю доказаними, і його дії необхідно кваліфікувати, в частині підроблення пенсійного посвідчення за ч. 1 ст. 358 КК України, як підроблення посвідчення, яке видається установою, і яке надає права або звільняє від обов`язків з метою використання його підроблювачем; в частині використання завідомо підробленого пенсійного посвідчення за ч.3 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа .
При обранні міри покарання підсудному, суд враховує, ступінь тяжкості вчинених злочинів, які відповідно до ст.12 КК України за ч.ч. 1,3 ст.358 КК України є злочинами невеликої тяжкості, особу винного та його позицію до вчиненого, в силу ст.89 КК України раніше не судимого (а.с. 67,69), згідно характеризуючих даних за місцем проживання характеризується позитивно (а.с.77), згідно медичних довідок на обліку у нарколога та психіатра не перебуває (а.с.79), не працюючого, обставинами що пом`якшують покарання підсудного є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочинів, обставин, що обтяжують покарання підсудного судом не встановлено, і вважає за можливе призначити йому покарання яке буде необхідне й достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів за правилами ст.70 КК України у виді штрафу, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим.
Судові витрати по справі в частині витрат пов`язаних з проведенням експертизи по справі, підлягають стягненню з підсудного відповідно до положень ст.93 КПК України .
Долю речових доказів по справі необхідно вирішити на підставі ст. 81 КПК України .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.299, 323, 324 КПК України, -
З А С У Д И В :
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочинів передбачених ч. ч. 1,3 ст. 358 КК України і призначити йому покарання У
- по ч. 1 ст. 358 КК України у виді штрафу в розмірі 650 грн. в користь держави .
- по ч. 3 ст. 358 КК України у виді штрафу в розмірі 510 грн. в користь держави .
На підставі ст. 70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити засудженому ОСОБА_4 покарання у виді штрафу в розмірі 650 грн. в користь держави .
До вступу вироку в законну силу запобіжний захід засудженому ОСОБА_4 залишити попередній підписка про невиїзд .
Стягнути з засудженого ОСОБА_4 в користь держави 522 грн. 45 коп. в рахунок відшкодування витрат понесених на проведення криміналістичної експертизи по даній справі.
Речові докази по справі (а.с.37,38), підроблене пенсійне посвідчення - залишити в матеріалах кримінальної справи .
Вирок може бути оскаржений в Апеляційний суд Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області протягом п`ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою в той самий строк з моменту вручення йому копії вироку.
СУДДЯ ОСОБА_1
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2011 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 119146131 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Циганко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні