Ухвала
від 20.05.2024 по справі 338/696/24
БОГОРОДЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа №338/696/24

20 травня 2024 року селище Богородчани

Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Куценко О.О. розглянувши позовну заяву акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Івано-Франківськгаз", юридична адреса: вул. Ленкавського, 50, м. Івано-Франківськ, 76010, до ОСОБА_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в :

16 травня 2024 року представник позивача акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Івано-Франківськгаз" за довіреністю Данилюк Г. Й. через систему "Електронний суд" звернулася з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 38417,66 грн за 3946,45 м куб. необлікованого об`єму та обсягу природного газу та судових витрат.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.05.2024 року, головуючим суддею у даній справі було визначено суддю Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Куценка О. О.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, приходжу до переконання, що позовна заява підлягає залишенню без руху.

Відповідно до положеньЦПК Українипозовна заява повинна відповідати вимогам ст.175,177цьогоКодексу.

Згідно з ч. 4 ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначеноЗаконом України "Про судовий збір".

Відповідно достатті 1 цього Закону, судовим збором є збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.

Згідно з п.п.1 п. 1 ч. 2 ст.4ЗаконуУкраїни"Просудовийзбір" за подання юридичною особою позовної заяви майнового характеру, судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 ст.4ЗаконуУкраїни"Просудовийзбір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до приписів ст.7ЗаконуУкраїни"ПродержавнийбюджетУкраїнина 2024рік" з 01 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3028 грн.

Відповідно до ч. 2 ст.9ЗаконуУкраїни"Просудовийзбір" суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно з пунктом 5 постанови Пленуму ВССУ № 10 "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" зі змінами, внесеним постановою Пленуму №10 від 25.09.2015 року, передбачено сплату судового збору за місцем розгляду справи із зарахуванням його до спеціального фонду Державного бюджету України.

Встановивши, що судовий збір сплачено не за місцем розгляду справи, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху та пропонує сплатити судовий збір до бюджету за місцем розгляду справи.

Відповідно до пункту 26 даної постанови Пленуму, суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.

Крім того, згідно з п. 26 вказаної постанови суди повинні перевіряти зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, використовуючи способи, передбачені ЦПК України.

Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Перевірку зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України реалізовано за допомогою комп`ютерної програми документообігу загальних судів "Д-3". Дані щодо підтвердження сплати (повернення) судового збору надходять в автоматичному режимі до "Д-3", при цьому виконується автоматичне поєднання записів про сплату (повернення) судового збору, які зазначаються в картці справи, з записами підтверджень про оплату (повернення) судового збору, які надійшли з Державної казначейської служби України.

З поданих документів до матеріалів справи вбачається, що позивачем подано копію платіжної інструкції від 23 березня 2023 року №3529, позивачем судовий збір сплачено в розмірі 2684,00 грн, який сплачено за наступними реквізитами: отримувач ГУ ДКСУ в Івано-Франківській обл., код отримувача - 37951998, банк отримувача (ГУДКCУ) Казначейство України, номер рахунку НОМЕР_1 , Судовий збір за позовом найменування позивача, назва суду Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області, в той час, як позовну заяву, подано до Богородчанського районного суду Івано-Франківської області 16 травня 2024 року через систему "Електронний суд".

Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що позивачем, в порушення вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви не надано доказів сплати судового збору в розмірі 3028 грн, який повинен бути сплачений за наступними реквізитами: отримувач ГУК у Ів.-Фр./ТГ Богородч/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача (ГУДКCУ) Казначейство України (ел.адм.подат), код банку (МФО ГУДКСУ) 899998, номер рахунку UA968999980313131206000009618, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *; 101; ідентифікаційний код позивача; Судовий збір за позовом ПІБ позивача, назва суду, де розглядається справа та представити суду оригінал відповідного платіжного документа.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і надає позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин подану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі наведеного, керуючись ст. 177,185, 260 ЦПК України,

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Івано-Франківськгаз" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, залишити без руху.

Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.

У разі не усунення недоліків позовноїзаяви у зазначений строк заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудБогородчанський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення20.05.2024
Оприлюднено22.05.2024
Номер документу119147404
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —338/696/24

Рішення від 15.10.2024

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Куценко О. О.

Рішення від 15.10.2024

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Куценко О. О.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Куценко О. О.

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Куценко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні