Рішення
від 13.05.2024 по справі 933/161/24
ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 933/161/24

Провадження № 2-о/933/17/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2024 року смт Олександрівка

Олександрівський районний суд Донецької області

у складі:

головуючого - судді Попович І.А.

за участі:

заявника - ОСОБА_1

представника заявника - ОСОБА_2

представника заінтересованої

особи - Пшиченко Т.В.

секретарів судового

засідання - Камак О.О. , Пліскачової Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду смт Олександрівка цивільну справу за заявою представника заявника ОСОБА_2 , який діє в інтересах ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім`єю, заінтересована особа: Олександрівська селищна рада Краматорського району Донецької області, -

В С Т А Н О В И В:

12.03.2024 року представника заявника звернувся до суду із заявою про встановлення факту проживання однією сім`єю, заінтересована особа: Олександрівська селищна рада Краматорського району Донецької області.

Ухвалою Олександрівського районного суду Донецької області від 13.03.2024 року відкрито провадження по справі, та призначено судове засідання.

В обґрунтування заявлених вимог представник заявника зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Добропілля Покровського району Донецької області, у віці 73 роки, перебуваючи в лікарні м. Добропілля, в результаті тяжкої хвороби помер громадянин ОСОБА_5 , 1949 року народження.

В зв`язку зі смертю останнього на території Олександрівської селищної ради Краматорського району Донецької області відкрилася спадщина, до складу якої входить наступне нерухоме майно:

житловий будинок (з надвірними побудовами та господарськими спорудами) за АДРЕСА_1 ;

земельна ділянка з призначенням - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розміром 6,105 га, яка має кадастровий № 1420386800:02:000:0489;

1/3 частина земельної ділянки з призначенням - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальним розміром № 1420386800:02:000:0488;

По своїй смерті спадкодавець заповіту не лишив.

Всі витрати на поховання спадкодавця були здійснені заявником,який є пасинком спадкодавця.

Так, в 1990 року мати заявника - ОСОБА_6 , 1948 року народження, яка на той час була вдовою (її чоловік - батько заявника - помер в 1985 році) зійшлася зі спадкодавцем та почала жити з ним разом однією сім`єю без реєстрації шлюбу, так як на той час спадкодавець був одружений. Після розірвання шлюбу зі своєю колишньою дружиною 14.12.2004 року, спадкодавець 17.01.2005 року одружився з матір`ю заявника.

Заявник стверджує, що починаючи з 1990 року і до моменту смерті спадкодавця він проживав з ним однією сім`єю, маючи того за батька, при цьому спадкодавець ставився до заявника як до власного сина. Разом зі спадкодавцем вони фактично мешкали за вказаною вище адресою; мали з ним спільний побут та взаємні права та обов`язки, які полягали, в тому числі - в реалізації ними права спільної часткової власності на зазначене вище спадкове майно.

Заявник стверджує, що інших спадкоємців за законом, які б прийняли (чи мали б намір прийняти) зазначене вище спадкове майно після смерті спадкодавця немає. Так, мати заявника - дружина спадкодавця - померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Про долю рідних дітей спадкодавця заявнику нічого невідомо, так як за життя спадкодавця вони стосунків не підтримували. Відомо лише, що вони проживали десь на території рф, а їхній пошук після смерті спадкодавця результатів не дав.

23.02.2024 року заявник звернувся до приватного нотаріуса Олександрівського районного нотаріального округу Донецької області Левочка М.М. з відповідною заявою про прийняття спадщини, в результаті чого до Спадкового реєстру останнім були внесені відомості про реєстрацію спадкової справи за № 30/2024 після смерті спадкодавця.

При цьому, нотаріус письмово роз`яснив заявнику про необхідність подання в визначений законодавцем строк документів, що підтверджують ступінь родинних відносин зі спадкодавцем або його відношення до числа спадкоємців за законом з інших підстав, визначених чинним законодавством, якими є, в тому числі - рішення суду про встановлення юридичного факту проживання зі спадкодавцем однією сім`єю не менше п`яти років до часу відкриття спадщини.

У судовому засіданні представник заявника заяву підтримав у повному обсязі, просив її задовольнити, та надав пояснення, відповідно викладеним в позові. Зазначив, що факт проживання однією сім`єю необхідно встановити для заявника з метою отримання спадщини після смерті ОСОБА_5 . Додав, що заявник з померлим мешкали в одному селі, але за різними адресами, заявник має сім`ю. Однак, постійно заявник з померлим спілкувались, часто бачились, онуки бачились з померлим. Це відомо представнику заявника зі слів заявника.

Заявник у судовому засіданні показав, що він проживає по АДРЕСА_2 . Коли мати ще була жива, часто відвідував їх. Будинок де вони проживали по АДРЕСА_1 , належав ОСОБА_5 . Спочатку як він одружився, проживав разом з ними, потім у 2002 році купив будинок і почав проживати окремо. Кожного дня ходив до ОСОБА_5 , колов йому інсулін. З 2018 року постійно ходив до ОСОБА_5 допомагав з городом, дрова рубав. Все це він робив і за життя матері. Після смерті матері, ОСОБА_5 ні з ким не проживав, жив сам. Як би не заявник, ОСОБА_5 сам не зміг би себе обслуговувати. Отримували орендну плату від спадкових земельних ділянок. Захороненням ОСОБА_5 займався він.

Представник заінтересованої особи, яка є старостою старостинського округу, до якого входить зокрема і с. Новоолександрівка, у судовому засіданні, показала, що заявник проживає по АДРЕСА_2 . Заявник допомагав своєму вітчиму. Щодо особистих їхніх відносин нічого не знає. Про те, що заявник допомагав померлому, вона знає зі слів сусідів, і сама інколи бачила як їхала з роботи. Заявник з померлим проживали окремо. В селі всім відомо, що заявник з померлим є пасинком та вітчимом. Заявник з померлим є співвласниками земельної ділянки успадкованої після смерті матері заявника. Похованням займався заявник, з власної ініціативи. Після смерті дружини, ОСОБА_5 був одиноким. Не може підтвердити той факт, що заявник з померлим проживали однією сім`єю. Може підтвердити той факт, що з 2018 року вони спілкувались між собою. Проти задоволення заяви заявника не заперечує.

Свідок ОСОБА_7 у судовому засіданні показала, що знає заявника. ОСОБА_5 раніше працював у колгоспі. Познайомився з матір`ю заявника і почали разом мешкати. Жили на їхній вулиці. Заявник спочатку жив з ними, потім женився та пішов жити до іншого будинку. Вони залишились сім`єю, заявник з сестрою часто допомагали їм з городом. Потім матір заявника померла. Відносини між заявником та померлим після смерті матері не припинились, заявник продовжував йому допомагати, поховав його. Дружина заявника приходила готувала їжу. Заявник з дружиною приходили та допомагали йому по господарству. ОСОБА_5 був важкою людиною, тому не може стверджувати, що стосунки заявника з померлим були, як батько та сина.

Свідок ОСОБА_8 у судовому засіданні показала, що з 1992 року живе в с. Новоолександрівка. В той час вже ОСОБА_5 жив разом з матір`ю заявника. Бачила заявника постійно в їхньому будинку. Пам`ятає, що коли заявник одружився, весілля гуляли в будинку ОСОБА_5. Вона одразу не знала, що заявник з померлим не рідні батько та син. Вважала їх рідними. Заявник з ОСОБА_5 постійно допомагали один одному. Відносини між заявником та померлим після смерті матері не припинились, заявник продовжував йому допомагати, як батьку, донька заявника теж ходила помагати.

Свідок ОСОБА_9 у судовому засіданні показав, що він проживає у с. Новоолександрівка з 2008 року. ОСОБА_5 були одружені. Матір заявника працювала у садку, виховувала його. Матір заявника та ОСОБА_5 жили десь 30 років. ОСОБА_5 відносився до дітей ОСОБА_6 , як до рідних. Відносини між заявником та померлим після смерті матері не припинились, заявник продовжував йому допомагати. ОСОБА_5 був тяжкою людиною, був хворий на діабет. Заявник приходив колов його. Також заявник поховав ОСОБА_5 . Після смерті матері заявника у ОСОБА_5 була родина, він не був одиноким. Діти ОСОБА_5 з Росії. Один раз бачив, як вони приїздили, щось подрались і уїхали. Крім сім`ї заявника у нього тут більше нікого немає з рідних.

Згідно ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Вислухавши учасників справи, свідків, дослідивши письмові докази, суд приходить до наступного висновку.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Добропілля Покровського району Донецької області, у віці 73 роки, помер громадянин ОСОБА_5 , 1949 року народження. Смерть зареєстрована Олександрівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Краматорському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції 30 серпня 2023 року, про що складено відповідний актовий запис за № 263 (а.с.9-10).

Померлий ОСОБА_5 на праві приватної власності володів житловим будинком (з надвірними побудовами та господарськими спорудами) АДРЕСА_1 (а.с.14-17), земельною ділянкою з призначенням - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розміром 6,105га, яка має кадастровий № 1420386800:02:000:0489 (а.с.18) та 1/3 частиною земельної ділянки з призначенням - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальним розміром 7,2703 га, кадастровий номер №1420386800:02:000:0488 (а.с.19), що розташовані на території Олександрівської селищної ради Краматорського району Донецької області.

Заявник також є власником 1/3 частини земельної ділянки з призначенням - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальним розміром 7,2703 га, кадастровий номер №1420386800:02:000:0488 (а.с.19-20), яку він успадкував разом з ОСОБА_5 після смерті своєї матері (а.с.13).

Заявник є пасинком померлого ОСОБА_5 , оскільки ІНФОРМАЦІЯ_3 померлий ОСОБА_5 одружився з матір`ю заявника (а.с.8,12).

За заявою заявника була заведена спадкова справа № 30/2024 після смерті спадкодавця ОСОБА_5 (а.с.21).

Листом приватного нотаріуса Олександрівського районного нотаріального округу Донецької області Левочка М.М. від 23.02.2024 року заявнику роз`яснено про необхідність подання в визначений законодавцем строк документів, що підтверджують ступінь родинних відносин зі спадкодавцем або його відношення до числа спадкоємців за законом з інших підстав, визначених чинним законодавством, якими є, в тому числі - рішення суду про встановлення юридичного факту проживання зі спадкодавцем однією сім`єю не менше п`яти років до часу відкриття спадщини (а.с.22).

Згідно акту обстеження житлово-побутових умов домогосподарства АДРЕСА_1 , встановлено, що за вказаною адресою був зареєстрований та проживав ОСОБА_5 . За станом здоров`я померлий постійно потребував стороннього догляду, який йому надавали ОСОБА_1 та ОСОБА_11 (діти померлої дружини) (а.с.23).

Згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання, за допомогою на поховання звернулася ОСОБА_12 , яка є донькою заявника (а.с.117-119).

Судом була витребувана наступна інформація:

у Олександрівської селищної ради Краматорського району Донецької області, щодо складу сім`ї ОСОБА_1 та осіб, які фактично з ним проживали за адресою: АДРЕСА_3 , станом на 23.08.2023 року; інформація щодо місця реєстрації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , складу сім`ї, а також осіб, які фактично з ним проживали, станом на день його смерті ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

у Олександрівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Краматорському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) та у Олександрівській селищній раді Краматорського району Донецької області, щодо наявності будь-яких (свідоцтво про смерть, тощо) відомостей про смерть ОСОБА_11 , який є батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ;

у приватного нотаріуса Краматорського районного нотаріального округу Донецької області Левочки М.М. копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

З отриманих судом відповідей вбачається наступне.

Згідно довідки Олександрівської селищної ради від 08.04.2024 року, ОСОБА_5 , на день смерті був один зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Проживав також один (а.с.41).

Згідно витягу № 38 від 09.04.2024 року та довідки № 37/11-16 від 09.04.2024 року, ОСОБА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , разом із дружиною ОСОБА_14 (а.с.42).

З копії спадкової справи № 34/2022 наданої приватним нотаріусом Краматорського районного нотаріального округу Донецької області Левочкою М.М., вбачається, що після смерті ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , з заявами про прийняття спадщини звернулись її діти: ОСОБА_1 та ОСОБА_11 .

ОСОБА_5 також є спадкоємцем 1/3 частини земельної ділянки з призначенням - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальним розміром 7,2703 га, кадастровий номер №1420386800:02:000:0488, яку він успадкував після смерті ОСОБА_13 разом з її дітьми (а.с.59-116).

Актовий запис про смерть ОСОБА_11 , який є батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 - відсутній (а.с.57).

У судовому засіданні факт того, що заявник дійсно проживав однією сім`єю з ОСОБА_5 , починаючи з 1990 року до одруження заявника який продовжив піклуватися ОСОБА_5 , і після смерті його матері та дружини ОСОБА_5 , до смерті останнього, підтвердили допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_15 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 .

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до роз`яснень, які містяться у п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Положеннями п. 5 ч. 1 ст. 315 ЦПК України визначено, що суд розглядає справи про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу.

Згідно із ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

За змістом ст. 319 ЦПК України, у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Приписами ст. 3 СК України визначено, що сім`я є первинним та основним осередком суспільства. Сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Права члена сім`ї має одинока особа. Сім`я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

За приписами ч. ч. 3, 4 ст. 4 СК України, кожна особа має право на проживання в сім`ї та на повагу до свого сімейного життя.

Згідно з абзацом п`ятим пункту 6 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 03.06.1999 року № 5-рп/99 у справі про офіційне тлумачення терміна «член сім`ї», членами сім`ї є, зокрема особи, які постійно з ним мешкають і ведуть спільне господарство. До таких осіб належать не тільки близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід і баба), але й інші родичі чи особи, які не перебувають з особою у безпосередніх родинних зв`язках (брати, сестри дружини (чоловіка); неповнорідні брати і сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки й інші). Обов`язковими умовами для визнання їх членами сім`ї, крім спільного проживання, є: ведення спільного господарства, тобто наявність спільних витрат, спільного бюджету, спільного харчування, купівля майна для спільного користування, участь у витратах та утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин.

Законодавство не передбачає вичерпного переліку членів сім`ї та визначає критерії, за наявності яких особи складають сім`ю. Такими критеріями віднесення до кола членів однієї сім`ї є спільне проживання (за винятком можливості роздільного проживання подружжя з поважних причин і дитини з батьками), спільний побут і взаємні права й обов`язки осіб, які об`єдналися для спільного проживання. Відповідне положення міститься у постанові КЦС ВС від 23 квітня 2020 року по справі № 686/8440/16-ц.

Для набуття права на спадкування за законом на підставі статті 1264 ЦК України необхідне встановлення двох юридичних фактів: а) проживання однією сім`єю із спадкодавцем; б) на час відкриття спадщини має сплинути щонайменше п`ять років, протягом яких спадкодавець та особа (особи) проживали однією сім`єю.

Виходячи з аналізу вказаних норм, сім`єю є соціальна група, яка складається з людей, які зазвичай перебувають у шлюбі, їхніх дітей (власних або прийомних) та інших осіб, поєднаних родинними зв`язками з подружжям, кровних родичів, і здійснює свою життєдіяльність на основі спільного економічного, побутового, морально-психологічного укладу, взаємної відповідальності, виховання дітей.

Обов`язковою умовою для визнання їх членами сім`ї, крім власне факту спільного проживання, є ведення з спадкодавцем спільних витрат, спільного бюджету, спільного харчування, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.

Таким чином, при з`ясуванні наявності чи відсутності підстав вважати, що заявник та померлий ОСОБА_5 , за життя проживали однією сім`єю, підлягають встановленню в сукупності такі факти, як спільне проживання, спільний побут, наявність взаємних прав та обов`язків.

За правилами ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.

З поданих заявником/представником доказів не вбачається підстав, за яких можна стверджувати, що заявник з померлим ОСОБА_5 проживали однією сім`єю, були пов`язані спільним бюджетом, побутом, мали взаємні права та обов`язки, спільно несли витрати по утриманню житла, покупок речей домашнього вжитку, тощо.

Однією з обов`язкових умов для визнання факту проживання заявника однією сім`єю разом з ОСОБА_5 , починаючи з 1990 року і до моменту смерті останнього - ІНФОРМАЦІЯ_1 , є встановлення факту фактичного їх проживання за однією адресою місця проживання та реєстрації спадкодавця.

Вказаний факт жодними належним доказами не підтверджений, а навпаки спростований в ході судового розгляду.

Так, згідно довідки Олександрівської селищної ради від 08.04.2024 року, ОСОБА_5 , на день смерті був один зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Проживав один (а.с.41).

Згідно витягу № 38 від 09.04.2024 року та довідки № 37/11-16 від 09.04.2024 року, ОСОБА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , разом із дружиною ОСОБА_14 (а.с.42).

Згідно акту обстеження житлово-побутових умов домогосподарства АДРЕСА_1 , встановлено, що за вказаною адресою був зареєстрований та проживав ОСОБА_5 . За станом здоров`я померлий постійно потребував стороннього догляду, який йому надавали ОСОБА_1 та ОСОБА_11 (діти померлої дружини) (а.с.23).

Зазначені докази спростовують доводи заявника про те, що з 1990 року і до моменту смерті ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , він проживав однією сім`єю, фактично мешкаючи за адресою: АДРЕСА_1 , мали з ним спільний побут та взаємні права та обов`язки.

Зазначене підтверджено в судовому засіданні показами самого заявника, а також показами свідків.

Показання свідків містять посилання лише на здійснення заявником догляду за ОСОБА_5 , та допомоги по господарству, але, на переконання суду, це не є тотожними поняттями із сімейними стосунками.

До того ж, догляд за померлим ОСОБА_5 , також періодично здійснювала і дружина заявника, готуючи йому їсти, а також онуки (діти заявника).

Обставини щодо надання допомоги та піклування заявником про ОСОБА_5 та організацію і проведення поховання останнього не підтверджує факт наявності між ними відносин, притаманних сім`ї в розумінні ч. 2 ст. 3 СК України та проживання зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.

Суд дійшов таких висновків з урахуванням правової позиції ВС викладені у постанові від 25.05.2022 року за № 542/1648/19.

З огляду на викладене узадоволені заяви представника заявника ОСОБА_2 , який діє в інтересах ОСОБА_1 про встановлення факту проживання громадянина ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_8 у селі Новоолександрівка, Олександрівського району Донецької області, РНОКПП НОМЕР_1 , однією сім`єю разом з ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_9 в селі Новобогородицьке, Петропавлівського району Воронезької області, рф, починаючи з 1990 року і до моменту смерті останнього - ІНФОРМАЦІЯ_1 , заінтересована особа: Олександрівська селищна рада Краматорського району Донецької області, необхідно - відмовити.

Відповідно до вимог ч. 7 ст. 294 ЦПК України, судові витрати, понесені заявником у зв`язку з розглядом справи, належить віднести на її рахунок.

Керуючись ст.ст.13, 259, 263-265, 268, 293-294, 315, 319 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

У задоволені заяви представника заявника ОСОБА_2 , який діє в інтересах ОСОБА_1 про встановлення факту проживання громадянина ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_8 у селі Новоолександрівка, Олександрівського району Донецької області, РНОКПП НОМЕР_1 , однією сім`єю разом з ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_9 в селі Новобогородицьке, Петропавлівського району Воронезької області, рф, починаючи з 1990 року і до моменту смерті останнього - ІНФОРМАЦІЯ_1 , заінтересована особа: Олександрівська селищна рада Краматорського району Донецької області, - відмовити.

Рішення ухвалено в нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 13 травня 2024 року.

Повний текст рішення складено 17 травня 2024 року.

Рішення суду набирає чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Заявник: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Заінтересована особа: Олександрівська селищна рада Краматорського району Донецької області, місцезнаходження: вул. Центральна, 15, смт Олександрівка, Краматорського району Донецької області, код ЄДРПОУ 04341519.

Суддя Олександрівського

районного суду Попович І.А.

СудОлександрівський районний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення13.05.2024
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу119148599
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:

Судовий реєстр по справі —933/161/24

Рішення від 13.05.2024

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Попович І. А.

Рішення від 13.05.2024

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Попович І. А.

Ухвала від 19.04.2024

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Попович І. А.

Ухвала від 13.03.2024

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Попович І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні