Ухвала
від 17.05.2024 по справі 143/444/24
ПОГРЕБИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 143/444/24

УХВАЛА

Іменем України

17.05.2024 року м. Погребище

Суддя Погребищенського районного суду Вінницької області Бойко А.В., оглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє представник адвокат Маліцький Микола Володимирович до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Погребищенська державна нотаріальна контора про визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним,-

Встановив:

14.05.2024 до Погребищенського районного суду Вінницької області подано позовну заяву ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє представник адвокат Маліцький Микола Володимирович до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Погребищенська державна нотаріальна контора про визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним.

Представник позивачки просить суд визнати недійсним свідоцтво про право на спадщину за заповітом, що видане державним нотаріусом Погребищенської державної нотаріальної контори 06.03.2024, зареєстроване в реєстрі за №568.

На підтвердження обставин викладених у позові представник позивача додає свідоцтво про право на спадщину за заповітом від 26.03.2024, що видане на ім`я ОСОБА_1 . З вказаної копії свідоцтва вбачається, що відповідач ОСОБА_2 має право на частки майна, що належало спадкодавцю ОСОБА_3 , але свідоцтво про право на спадщину на обов`язкову частку на ім`я ОСОБА_2 не видавалося.

Згідно з п. п. 5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину.

Враховуючи викладене, позивачці необхідно додати до матеріалів справи докази видачі свідоцтва про право на спадщину на обов`язкову частку на ім`я ОСОБА_2 .

Крім цього, представником позивачки зазначена адреса відповідача: АДРЕСА_1 та вказано, що відповідач є громадянином рф.

Відповідно до ч.2ст.175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і повинна містити, зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Згідно ч.1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Позивач у своїй позовній заяві вказує, що відповідач ОСОБА_2 знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Із поданих матеріалів судом встановлено, що до позовної заяви, для вручення відповідачам, не додано засвідченого перекладу позовної заяви та документів, доданих до неї на мову запитуваної держави (офіційну мову Республіки Іспанія) та російську мову, оскільки, як вбачається з позовної заяви, відповідач є громадянином рф.

Звертаю увагу позивача на те, що у випадку перебування відповідача за кордоном, для вручення документів суд повинен буде звертатись із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держав

Іноземні особи та особи без громадянства мають процесуальні права та обов`язки нарівні з фізичними і юридичними особами України, крім випадків, передбачених Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Крім того, відповідно до ч.8ст.130 ЦПК України особам, які проживають за межами України, судові повістки вручаються в порядку, визначеному міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно ст.190 ЦПК України, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Згідно ч.1, 2 ст.10 ЦПК України суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч.1, 2 ст.4 Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах, ратифікованої Законом У країни «Про приєднання України до Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах » №2051-ІІІ від 19.10.2000 судове доручення складається мовою запитуваного органу або супроводжується перекладом на цю мову. Однак, Договірна Держава приймає доручення також англійською чи французькою мовою або з перекладом на одну з цих мов, якщо вона не зробила застереження на підставі статті 33.

Відповідно до п.2.3 розділу другого Інструкції «Про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень» (затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України 27.06.2008 № 1092/5/54) доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи. Це окремо визначається судом України у дорученні.

Оскільки позивачем не надано суду завіреного перекладу позовної заяви з документами, доданими до неї, на офіційну мову Республіки Іспанія або англійську чи французьку мову, а також на російську мову вказана позовна заява не відповідає вимогам Інструкції «Про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень» (затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України 27.06.2008 № 1092/5/54).

За таких обставин подану позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу термін для усунення недоліків перекладу позовної заяви та додатків до неї на мову запитуваної держави (іспанську, англійську або французьку), а також на російську мову, із нотаріальним посвідченням перекладів.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, Конвенцією про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах, ратифікованої Законом України «Про приєднання України до Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах» №2051-ІІІ від 19.10.2000, Інструкцією «Про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень» (затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України 27.06.2008 № 1092/5/54), суддя, -

Ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє представник адвокат Маліцький Микола Володимирович до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Погребищенська державна нотаріальна контора про визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним, залишити без руху, про що повідомити позивачку.

Надати позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У випадку не усунення недоліків у встановлений строк заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудПогребищенський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення17.05.2024
Оприлюднено22.05.2024
Номер документу119160668
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —143/444/24

Ухвала від 18.06.2024

Цивільне

Погребищенський районний суд Вінницької області

Бойко А. В.

Ухвала від 17.05.2024

Цивільне

Погребищенський районний суд Вінницької області

Бойко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні