Ухвала
від 21.05.2024 по справі 520/11882/18
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про повернення заяви про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції

21 травня 2024 року Справа № 520/11882/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхової О.М., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів по адміністративній справі за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (01010, м. Київ. вул. Князів Острозьких, буд. 8. корп. 30) до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «АГРОГАРАНТ» (61153, Харківська обл., місто Харків, вул. Гвардійців Широнінців, будинок 1, код за ЄДРПОУ 32329204) про стягнення штрафу, -

УСТАНОВИВ :

Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 29.04.2024 подано заяву про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання, в якій просить:

- поновити строк пред`явлення виконавчого листа до виконання у справі №520/11882/18, виданого на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2019 року.

З урахуванням положень статті 376 КАС України вказану заяву призначено до розгляду на 21.05.2024 о 10:30 год.

Представник Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку через систему "Електронний суд" 20.05.2024 подав заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів.

Згідно частин 1, 2, 3 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Отже, законодавцем у ст. 195 КАС України чітко визначено обов`язок заявника подати докази направлення іншим учасникам справи копії заяви про участь у відеоконференції.

Відповідно до ч.3 ст.166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.

Згідно з приписами ч.1 ст.167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Відповідно до ч.2 ст.167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Також, суд звертає увагу, що відповідно до частин сьомої-десятої статті 44 КАС України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

У разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Судом встановлено, що заява представника Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про участь у відеоконференції, подана заявником через систему "Електронний суд".

Однак, заявником, в порушення ч. 9 ст. 44 КАС України та ч.2 ст. 195 КАС України, не надано доказів її направлення (разом з додатками) на адресу відповідача, тобто не надано доказів надсилання листом з описом вкладення на адресу відповідача з використанням модуля Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Таким чином, враховуючи, що заява представника Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, сформована в порядку ст. 195 КАС України, подана без додержання вимог ч.1 ст.167 (без доказів її надіслання іншим учасникам провадження), суд приходить до висновку про повернення заяви без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись положеннями ст. ст. 44, 167, 195, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву представника Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів - повернути заявнику без розгляду.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.М. Шляхова

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.05.2024
Оприлюднено23.05.2024
Номер документу119176487
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо державного регулювання ринків фінансових послуг, з них

Судовий реєстр по справі —520/11882/18

Ухвала від 21.05.2024

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шляхова О.М.

Ухвала від 21.05.2024

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шляхова О.М.

Рішення від 11.02.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шляхова О.М.

Ухвала від 02.01.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шляхова О.М.

Постанова від 13.09.2018

Адмінправопорушення

Київський районний суд м. Одеси

Борщов І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні