Ухвала
від 22.05.2024 по справі 520/7998/24
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

22 травня 2024 року справа № 520/7998/24

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства "Філіп Морріс Україна" (Польовий в`їзд, буд. 1, с. Докучаєвське, Харківський район, Харківська область, 62482, код ЄДРПОУ 00383231) до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (вул. Благовіщенська, буд. 30, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 44131658) про визнання протиправним та скасування рішення-відмови, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Філіп Морріс Україна" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати Рішення-відмову від 17.10.2023 №2506/6/35-00-04-03-22 Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків у врахуванні Повідомлення «Про неможливість вивезення та втрату (знищення) первинних документів» ПрАТ «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА» від 18.01.2023 №934206;

- зобов`язати Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків прийняти Повідомлення «Про неможливість вивезення та втрату (знищення) первинних документів» ПрАТ «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА» від 18.01.2023 №934206 датою прийняття Рішення-відмови від 17.10.2023 №2506/6/35-00-04-03-22 Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків у врахуванні повідомлення «Про неможливість вивезення та втрату (знищення) первинних документів» ПрАТ «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА»;

- зобов`язати Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків утриматися від проведення документальних перевірок Приватного акціонерного товариства «ФІЛІП МОРРІС Україна» щодо зазначених у Повідомленні «Про неможливість вивезення та втрату (знищення) первинних документів» ПрАТ «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА» від 18.01.2023 №934206 податкових (звітних) періодів, а саме з 1 січня 2006 року до 3 травня 2022 року включно;

- визнати право Приватного акціонерного товариства «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА» на: збереження витрат (включаючи витрати у зв`язку з придбанням цінних паперів/корпоративних прав) щодо зазначених у Повідомленні «Про неможливість вивезення та втрату (знищення) первинних документів» ПрАТ «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА» від 18.01.2023 №934206 податкових (звітних) періодів, а саме з 1 січня 2006 року до 3 травня 2022 року включно; збереження від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток (включаючи від`ємний фінансовий результат за операціями з цінними паперами/корпоративними правами) щодо зазначених у Повідомленні «Про неможливість вивезення та втрату (знищення) первинних документів» ПрАТ «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА» від 18.01.2023 №934206 податкових (звітних) періодів, а саме з 1 січня 2006 року до 3 травня 2022 року включно; збереження податкового кредиту з податку на додану вартість щодо зазначених у Повідомленні «Про неможливість вивезення та втрату (знищення) первинних документів» ПрАТ «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА» від 18.01.2023 №934206 податкових (звітних) періодів, а саме з 1 січня 2006 року до 3 травня 2022 року включно; збереження суми від`ємного значення податку на додану вартість минулих податкових (звітних) періодів без наявності договірних, розрахункових, платіжних та інших первинних документів, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку щодо зазначених у Повідомленні «Про неможливість вивезення та втрату (знищення) первинних документів» ПрАТ «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА» від 18.01.2023 №934206 податкових (звітних) періодів, а саме з 1 січня 2006 року до 3 травня 2022 року включно.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 01.04.2024 у вказаній адміністративній справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи у відповідності до п. 10 ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 257 КАС України.

06.05.2024 представником позивача подано клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, яке обґрунтовано тим, що справа має велике значення для позивача, прямо впливає на проведення відповідачем податкових перевірок за період щодо якого у позивача знищені первинні документи та може привести до мільйонних податкових донарахувань, а отже, потребує додаткового дослідження для її всебічного розгляду.

Заявлене клопотання розглянуто з урахуванням перебування судді Біленського О.О. у відпустці з 04.05.2024 по 19.05.2024.

Розглядаючи заявлене клопотання, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Пунктом 10 ч. 6 ст. 12 КАС України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Частинами 5, 6 ст. 262 КАС України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:

1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;

2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Суд зазначає, що предметом розгляду даної справи є встановлення правомірності прийняття Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків рішення-відмови від 17.10.2023 №2506/6/35-00-04-03-22 у врахуванні Повідомлення «Про неможливість вивезення та втрату (знищення) первинних документів» ПрАТ «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА» від 18.01.2023 №934206.

Ознайомившись із позовною заявою та матеріалами справи, суд доходить висновку, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Окрім того, не виклик сторін в засідання не позбавляє їх права надавати докази та висловлювати свою позицію письмово та спростовувати доводи опонентів.

Відтак, враховуючи предмет і підстави позову, що не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, а також положення ст. 262 КАС України, суд прийшов до переконання про розгляд даної адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що у задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін слід відмовити повністю.

Керуючись ст.ст. 12, 229, 248, 256, 257-261, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства "Філіп Морріс Україна" (Польовий в`їзд, буд. 1, с. Докучаєвське, Харківський район, Харківська область, 62482, код ЄДРПОУ 00383231) до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (вул. Благовіщенська, буд. 30, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 44131658) про визнання протиправним та скасування рішення-відмови, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Копії ухвали направити сторонам по справі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Біленський О.О.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.05.2024
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу119206576
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них

Судовий реєстр по справі —520/7998/24

Ухвала від 02.12.2024

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Яковенко М.М.

Ухвала від 20.11.2024

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Яковенко М.М.

Постанова від 15.10.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Калиновський В.А.

Ухвала від 05.07.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Калиновський В.А.

Ухвала від 05.07.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Калиновський В.А.

Рішення від 22.05.2024

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Біленський О.О.

Ухвала від 22.05.2024

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Біленський О.О.

Ухвала від 02.05.2024

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Біленський О.О.

Ухвала від 02.05.2024

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Біленський О.О.

Ухвала від 01.04.2024

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Біленський О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні