ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"22" травня 2024 р. Справа № 924/486/24
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Заверухи С.В., розглянувши матеріали
про стягнення 5 443,93 грн. , з яких 2 160,00грн. - сума основного боргу з сплати орендної плати, 2 228,83 грн. - пеня, 194,69 грн. - 3% річних, 860,41 грн. - інфляційні втрати.
ВСТАНОВИВ:
17.05.24 року на адресу господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько - рибоводне підприємство", м. смт. Меджибіж, Хмельницький р-н, Хмельницька обл. до Філії "Відокремлений підрозділ "Хмельницька атомна електрична станція" Акціонерного товариства "Національна атомна Енергогенеруюча Компанія "Енергоатом", м. Нетішин, Хмельницька обл. про стягнення 5 443,93 грн. , з яких 2 160,00грн. - сума основного боргу з сплати орендної плати, 2 228,83 грн. - пеня, 194,69 грн. - 3% річних, 860,41 грн. - інфляційні втрати.
Вказану позову заяву відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.05.24 року передано для розгляду судді Заверусі С.В.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
При розгляді поданих матеріалів судом враховується, що місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції (ч. 3 ст. 22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів").
Відповідно до ст. 45 ГПК України визначено, що сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
Згідно ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи-підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. До господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
У ст. 80 ЦК України зазначено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
Відповідно до чинного законодавства юридичні особи для здійснення своїх функцій можуть створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством, наділяються майном юридичної особи, що їх створила (ст. 95 ЦК України, ст. 64 ГК України).
Тобто філії, представництва, інші відокремлені підрозділи наділяються певною господарською компетенцією, втім, не маючи статусу юридичної особи, такі підрозділи не наділяються самостійною господарською процесуальною правоздатністю та дієздатністю.
Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноважень сторони у справі від імені цієї особи можуть визначатися установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу.
Таким чином, стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення ухвалюється саме щодо юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу.
Частина 3 ( п. 2) ст. 162 ГПК України встановлює, що позовна заява повинна містити, в тому числі, повне найменування (для юридичних осіб) сторін, їх місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДР підприємств і організацій України.
Заявник у позовній заяві вказав відповідачем філію "Відокремлений підрозділ "Хмельницька атомна електрична станція" Акціонерного товариства "Національна атомна Енергогенеруюча Компанія "Енергоатом", м. Нетішин, Хмельницька обл., код ЄДРПОУ 21313677, що не узгоджується із вищевикладеними нормами. Відомості щодо юридичної особи із кодом 21313677 відсутні, проте за цим кодом зареєстровано філію - Відокремлений підрозділ "Хмельницька атомна електрична станція" Акціонерного товариства "Національна атомна Енергогенеруюча Компанія "Енергоатом".
Отже, у спірних правовідносинах, за правилами, встановленими процесуальним законодавством, в якості відповідача може виступати юридична особа або юридична особа в особі її відокремленого підрозділу (філії) (якщо підрозділ, філія наділені відповідними повноваженнями).
Судом звертається увага на те, що позивач у вступній частині позовної заяви відповідачем визначив філію Відокремлений підрозділ "Хмельницька атомна електрична станція" Акціонерного товариства "Національна атомна Енергогенеруюча Компанія "Енергоатом", одночасно вимога, викладена у прохальній частині позову, заявлена до Акціонерного товариства "Національна атомна Енергогенеруюча Компанія "Енергоатом" в особі філії "Відокремлений підрозділ "Хмельницька атомна електрична станція".
З огляду на зазначене, позивачу (зокрема, з урахуванням положень ст.52 Господарського процесуального кодексу України щодо можливості подання на будь-якій стадії процесу заяви про заміну сторони у справі її правонаступником) потрібно визначитись, який із наведених ним у позові суб`єктів є відповідачем, до якого заявлено позовну вимогу, із зазначенням в позові повного найменування (для юридичних осіб), місцезнаходження, ідентифікаційного коду юридичної особи в ЄДР підприємств і організацій України.
Вказаний недолік унеможливлює вчинення дій по відкриттю провадження у даній справі.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем ухвали.
З огляду на зазначене, суд вважає за належне залишити без руху позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько - рибоводне підприємство", м. смт. Меджибіж, Хмельницький р-н, Хмельницька обл. до Філії "Відокремлений підрозділ "Хмельницька атомна електрична станція" Акціонерного товариства "Національна атомна Енергогенеруюча Компанія "Енергоатом", м. Нетішин, Хмельницька обл. про стягнення 5 443,93 грн. , з яких 2 160,00грн. - сума основного боргу з сплати орендної плати, 2 228,83 грн. - пеня, 194,69 грн. - 3% річних, 860,41 грн. - інфляційні втрати, надавши позивачу строк у п`ять днів з дня вручення ухвали для усунення вищезазначених недоліків, а саме: визначення відповідача у справі із зазначенням повного найменування (для юридичних осіб), місцезнаходження, ідентифікаційного коду юридичної особи в ЄДР підприємств і організацій України.
У разі невиконання вимог ухвали у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фізичної особи - підприємця Шароварського Віктора Адамовича, с. Смотрич, Кам`янець - Подільський район, Хмельницька обл. до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергетично - дорожнє будівництво" м. Канів, Черкаська обл. про стягнення заборгованості за договором про надання послуг : 1 757 852,44 - основна сума боргу, 578 585,76 грн. - інфляційні втрати за прострочення виконання грошового зобов`язання, 119 728,57 грн. - 3% річних від простроченої суми заборгованості та 258 621,03 грн. - пеня, залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяС.В. Заверуха
Віддрук. 1 прим. :
1 - до справи;
Позивачу надіслати ухвалу до електронного кабінету Електронного суду.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2024 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 119211846 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Заверуха С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні