Ухвала
від 23.05.2024 по справі 282/666/24
ЛЮБАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 282/666/24

Провадження № 2-о/282/32/24

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

23 травня 2024 року селище Любар

Суддя Любарського районного суду Житомирської області Вальчук В.В., перевіривши заяву ОСОБА_1 , представник заявника ОСОБА_2 , інша особа Червоненська селищна рада Бердичівського району Житомирської області про встановлення факту спільного проживання однією сім`єю зі спадкодавцем на час відкриття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

Представник заявника ОСОБА_2 звернулася до суду в інтересах ОСОБА_1 із вказаною заявою, в якій просить встановити факт спільного проживання однією сім`єю зі спадкодавцем на час відкриття спадщини із матір`ю заявника ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Перевіривши заяву та додані до неї документи, вважаю, що заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

За змістом ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Частиною 3 ст.294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява (заява) повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Однак, представником заявника не вказано поштових індексів (щодо місця проживання сторін) та відомості про наявність або відсутність електронного кабінету усіх учасників справи з урахуванням того, що заява сформована та подана представником заявника ОСОБА_2 в системі «Електронний суд».

У відповідності до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

В заяві представником заявника обґрунтовуються заявлені вимоги тим, що для отримання спадщини заявнику необхідно встановити факт проживання однією сім`єю зі спадкодавцем на час відкриття спадщини. Однак, як зазначено в копії постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії №109/02-31 від 02.05.2024 року виданої приватним нотаріусом Житомирського районного нотаріального округу Андрус А.В. (а.с.8), останній вказує, що так як ОСОБА_1 заяву про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3 в установлений законодавством строк в нотаріальну контору не подав, він пропустив строк для прийняття спадщини. Також у даній постанові вказано, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини згідно ст.1272 ЦК України. Відтак, представником заявника в достатній мірі не обґрунтовано чому саме з такими вимогами звертаються до суду.

Також, представником заявника в заяві зазначено як учасника справи іншу особу Червоненську селищну раду Бердичівського району Житомирської області, але, що означає інша особа та в якості якої саме особи дана селищна рада приймає участь у справі не зазначає. Слід зазначити, що відповідно до ч.3 ст.42 ЦПК України у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи, якими у таких справах є інші спадкоємці, а у разі відсутності спадкоємців заінтересованими особами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Таким чином, заявнику необхідно зазначити заінтересовану особу, а не іншу особу (без визначеного процесуального статусу).

Згідно ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом (ч.2 ст.95 ЦПК України).

Згідно ч.4 ст.95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Відповідно до ч.ч. 2, 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.

Однак, із копій долучених документів судом не встановлено належність їх завірення чи то заявником чи його представником. А тому, за таких підстав, суд зазначає, що копії документів необхідно подати до суду належно завіреними.

У відповідності до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Також, суд акцентує увагу заявника (його представника) на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21 лютого 1975 року. Відтак в кожному випадку позивач (заявник) при зверненні до суду із позовом (заявою) повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків.

Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.

З урахуванням вищенаведеного, залишення заяви без руху жодним чином не перешкоджає заявнику у доступі до правосуддя, після усунення недоліків заяви.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.175, 185, 260-261, 353 ЦПК України, суддя,

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 , представник заявника ОСОБА_2 , інша особа Червоненська селищна рада Бердичівського району Житомирської області про встановлення факту спільного проживання однією сім`єю зі спадкодавцем на час відкриття спадщини - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 п`ятиденний строк для подання до суду заяви з урахуванням зазначених в описовій частині ухвали недоліків, який починається з дня вручення цієї ухвали.

В разі якщо заявник не усуне недоліки поданої заяви, заява буде вважатися неподаною і повернута заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

С Суддя: В. В. Вальчук

СудЛюбарський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення23.05.2024
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу119219480
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —282/666/24

Рішення від 02.07.2024

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Вальчук В. В.

Рішення від 02.07.2024

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Вальчук В. В.

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Вальчук В. В.

Ухвала від 29.05.2024

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Вальчук В. В.

Ухвала від 23.05.2024

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Вальчук В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні