Справа № 184/1008/24
Номер провадження 1-кп/184/152/24
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2024 рокум. Покров
Орджонікідзевський міськийсуд Дніпропетровськоїобласті ускладі:судді ОСОБА_1 ,розглянувши вспрощеному провадженнібезпроведеннясудового розглядувсудовомузасіданні тавикликуучасниківкримінального провадженнякримінальнепровадження №12024046360000132 від 05.05.2024 року за обвинуваченням:
¦ ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Орджонікідзе, Дніпропетровської області, громадянин України, не одружений, має середню освіту, дітей та інших осіб на утриманні не має, не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку статті 89 КК України раніше не судимий,
у вчинені кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
05.05.2024 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , маючи злочинний намір, спрямований на незаконне придбання та зберігання психотропної речовини, обіг якої обмежено «метамфетамін», для власного вживання без мети збуту, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері обігу наркотичних засобів та суспільні відносини, що охороняють здоров`я населення у країни, в порушення вимог ст. ст. 2, 7, 12, 25 закону У країни «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 року N?60/95-ВР, при невстановлених досудовим розслідуванням часі, місці та обставинах, незаконно придбав 6 сліп-пакетів з кристалічною речовиною білого кольору та зрозумівши, що їх вмістом є психотропна речовина, обіг якої обмежено «метамфетамін», став незаконно зберігати при собі, масою не менше 0,1586 г., став незаконно зберігати при собі з метою подальшого особистого вживання, без мети збуту, до моменту вилучення працівниками поліції.
05.05.2024 в період часу 13 годині 10 хвилин по 13 годині 30 хвилин біля будинку N АДРЕСА_2 працівниками поліції затримано в порядку ст. 298-2КПК України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та в ході проведення особистого обшуку в останнього виявлено та вилучено 6 (шість) сліп-пакетів з кристалічною речовиною білого кольору, яка, згідно висновку експерту N? CE-19/104-24/19289-НЗПРАП від 09.05.2024, у своєму складі містить психотропну речовину обіг якої обмежено - метамфетамін.
Загальна маса вилученої у ОСОБА_2 психотропної речовини, обіг якої обмежений - метамфетамін складає 0,1586 г.
Відповідно до списку 2 таблиці 2 Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N?770 від 06.05.2000 «метамфетамін» віднесений до психотропних речовин, обіг яких обмежено.
Своїми умисними діями ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 обвинувачується у вчинені кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів, без мети збуту.
Обвинувальний акт по даному кримінальному провадженню надійшов до суду із клопотанням прокурора про його розгляд у спрощеному порядку відповідно до положень ч.1 ст.302 КПК України, оскільки ОСОБА_2 беззаперечно визнає свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згодний з розглядом обвинувального акта за його відсутності, відповідно за правилами, передбаченими ст.ст. 381-382 КПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 381 КПК України суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта.
Обвинувачений ОСОБА_2 , який був представлений захисником ОСОБА_3 , надав письмову заяву, в якій зазначає, що свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України беззаперечно визнає в повному обсязі, вважає, що досудовим розслідуванням обставини вчинення кримінального проступку встановлені в повному обсязі та не оспорює їх.
Також, у вказаній заяві зазначив, що його згода на розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні без його участі є добровільною, без будь-якого незаконного примусу чи обіцянки, а також про його обізнаність у тому, що у разі надання згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному порядку він буде позбавлений права оскаржувати вирок в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Враховуючи те, що ОСОБА_2 , обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, приймаючи до уваги заяву останнього, в якій він зазначає, що не оспорює встановлені під час досудового розслідування обставини і згоден на розгляд обвинувального акта у спрощеному порядку без його участі, відсутність сумнівів в добровільності такої позиції обвинуваченого, суд доходить висновку, що обвинувальний акт має бути розглянутий в порядку, визначеному статтями 381-382 КПК України.
При цьому, у відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
З урахуванням наведеного, вивчивши матеріали обвинувального акту та матеріали кримінального провадження, суд дійшов висновку, що подія кримінального проступкумала місце,вина обвинуваченого ОСОБА_2 , у скоєнні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст.309 КК України знайшла своє підтвердження і доведена повністю поза розумним сумнівом, та кваліфікує його дії за ч. 1ст. 309 КК України, як незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
Відповідно до змісту ст.ст. 50, 65 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами. Суд, при призначенні покарання, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання. Особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень.
При призначенніобвинуваченому ОСОБА_2 , покарання суд, згідно з вимогами ст.65 КК України враховує ступень тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке згідно ст.12 КК України є кримінальним проступком; наявність пом`якшуючої та обтяжуючої обставини, дані про особу обвинуваченого, а саме те, що він раніше не судимий, не працює, не одружений, на утриманні неповнолітніх дітей на утриманні не має, має постійне місце проживання, за місцем проживання характеризується посередньо, на обліку у лікарів нарколога, психіатра і фтизіатра не перебуває.
Водночас, суд звертає увагу на те, що мета покарання, зокрема, виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними нових кримінальних правопорушень, може бути досягнута лише тоді, коли кримінальне покарання буде для засудженого важким, але у той же час реальним щодо його виконання.
Враховуючи викладене,дослідивши обвинувальнийакт тадодані донього матеріаликримінального провадження,суд кваліфікуєдії обвинуваченого ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 309 КК України, як незаконне придбання та зберігання наркотичного засобу без мети збуту.
При призначенні покарання, суд, відповідно до вимог ст.ст. 65 - 67 КК України, враховує ступінь тяжкості та конкретні обставини вчиненого правопорушення, дані про особу обвинуваченого, наявність обставин, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Згідно з роз`ясненнями, що містяться у п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 р. «Про практику призначення судами кримінального покарання» при призначенні покарання суд в кожному випадку і щодо кожного засудженого, який визнається винним у вчиненні злочину, повинен дотримуватися вимог ст. 65 КК України, а саме: враховувати характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, особу засудженого та обставини справи, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, оскільки саме через останні реалізується принцип законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання. Призначене судом покарання повинно бути достатнім, для виправлення засуджених і попередження здійснення ними нових злочинів.
Обставини, яка згідно зі ст.66 КК України пом`якшують покарання обвинуваченому, є щире каяття.
Обставини, які згідно зі ст.67КК України обтяжують покарання, судом не встановлено.
Вивченням особи обвинуваченого ОСОБА_2 встановлено, що він на обліку у лікарів психіатра, нарколога не перебуває, за місцем проживання характеризується посередньо, раніше не судимий.
Наведене характеризує обвинуваченого ОСОБА_2 , як особу, яка не є суспільнонебезпечною.
Призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_2 , суд виходить із положень ст. ст. 50, 65 КК України, а саме - принципів законності, справедливості, індивідуалізації, а також достатності покарання для подальшого виправлення та попередження скоєння нових кримінальних правопорушень як самим обвинуваченим, так і іншими особами, враховує характер і ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке є кримінальним проступком, кількість епізодів кримінально протиправної діяльності, відношення обвинуваченого до скоєного кримінального правопорушення, його конкретні обставини та наслідки, особу винного, наявність обставин, які пом`якшують покарання та відсутність обставин, які обтяжують покарання.
Таким чином, суд дійшов висновку, що для виправлення обвинуваченого ОСОБА_2 , попередження скоєння ним нових кримінальних правопорушень та досягнення цілей покарання, йому за вчинене ним кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 309 КК України необхідно призначити покарання у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст. 190 КК України, саме таке покарання на переконання суду є необхідним та достатнім покаранням для виправлення обвинуваченого.
Питання щодо речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Цивільний позов по справі відсутній.
Запобіжний захід обвинуваченому не обирався.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 КПК України у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта.
У зв`язку з цим процесуальні витрати слід стягнути з обвинувачених на користь держави.
Керуючись ст.ст. 100, 124, 368, 370, 371, 373, 374, 381, 382, 394 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.309 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на корить держави витрати на проведення експертизи в сумі 3029,12 грн. (три тисячі двадцять дев`ять грн. дванадцять коп.).
Речові докази:
- чохол, який знаходиться на зберіганні ОСОБА_2 після набрання вироком законної сили залишити ОСОБА_2 ;
- 6 змивів, 6 сліп-пакетів, два дерев`яних аплікатора, які зберігаються в матеріалах кримінального провадження, після набрання вироком законної сили залишити при матеріалах кримінального провадження;
- пакет з полімерного матеріалу з пояснювальним надписами та підписом експерта вмістом якого є метамфетамін, загальна маса метамфетаміну складає 0,1586 г., який знаходиться в камері сховищ ВП № 2 після набрання вироком законної сили знищити.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду, через Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області, протягом тридцяти днів з дня отримання копії судового рішення.
Якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому статтею 382 КПК України, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Вирок суду не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Копію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
Суддя Орджонікідзевського міського суду ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119235908 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту |
Кримінальне
Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області
Томаш В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні