Справа №641/2544/24
Провадження №2/639/1138/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
24 травня 2024 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі судді Баркової Н.В., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Третього відділу державної реєстрації актів цивільного у м. Харкові Східного міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції про визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дитини даних про батька, -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Тарасенко Г.О. звернулася до суду з позовомдо відповідачів ОСОБА_2 , Третього відділу державної реєстрації актів цивільного у м. Харкові Східного міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції, і просить суд визнати позивача батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зобов`язати Третій відділ державної реєстрації актів цивільного у м. Харкові Східного міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції внести зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за №135 від 31.05.2023 року відповідно до рішення суду, де вказати батьком дитини позивача, виключивши відомості про ОСОБА_2 , та внести наступне: ОСОБА_4 .
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25.04.2024 року позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Третього відділу державної реєстрації актів цивільного у м. Харкові Східного міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції про визнання батьківства передано за підсудністю до Жовтневого районного суду м. Харкова.
Відповідно до супровідного листа Комінтернівського районного суду м. Харкова від 14.05.2024 року вказані матеріали цивільної справи направлені на розгляд до Жовтневого районного суду м. Харкова та отримані останнім 23.05.2024 року.
Відтак, для розгляду даної позовної заяви автоматизованою системою документообігу суду визначено суддю Жовтневого районного суду м. Харкова - Баркову Н.В.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Цивільні справи розглядаються судом виключно в порядку, встановленому ЦПК України, яким в тому числі встановлено вимоги до форми та змісту заяви, з якою особа має право звернутись до суду.
Відповідно до п.п. 4, 5 ч. 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав та інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить визначити у рішенні, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно зч.5ст.177ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
На підтвердження викладених в позові обставин позивач посилається на фото та показання свідка, про виклик якого відповідна заява не подана. Крім того, суд звертає увагу позивача та його представника, що належними доказами у справах даної категорії є висновок лабораторного молекулярно-генетичного дослідження, яким встановлено вірогідність підтвердження біологічного батьківства позивача, або висновок експертизи, яка призначається судом за клопотанням учасників справи. Таке клопотання позивачем не заявлено, про наявність висновку молекулярно-генетичного дослідження не зазначено.
Також частинами 2, 4, 5ст. 95 ЦПК Українипередбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Надані допозовної заявипозивачем тайого представникомписьмові доказиє незасвідченимиксерокопіями документіві невідповідають вимогамст.ст.95,177ЦПК України.
Крім того позивачем не визначено будь-яким чином процесуальний статус матері дитини як відповідача або третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору. При цьому матір дитини в описовій частині позову взагалі вказується як позивач.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісногоїї подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи наведене, позивачу та його представнику необхідно усунути зазначені вище недоліки позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Третього відділу державної реєстрації актів цивільного у м. Харкові Східного міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції про визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дитини даних про батька - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу,що уразі неусунення нимнедоліків позовноїзаяви устрок,встановлений судом,заява будевважатись неподаноюта підлягаєповерненню позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Баркова
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119256619 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Баркова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні