Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/5585/23
У Х В А Л А
24.05.2024 м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого судді Надопта А.А.,
за участю секретаря Стрижак О.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Виноградів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права власності,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Виноградівського районного суду Закарпатської області знаходиться на розгляді дана цивільна справа, по якій представника позивача адвоката Бора Ю.В. про заміну експертної установи.
Ухвалою Виноградівського районного суду від 25.03.2024 року клопотання про заміну експертної установи-задоволено.
Призначено по справі №299/5585/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права власності, судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручено експерту ОСОБА_3 , юридична адреса: вул.Закарпатська 38, офіс 14, м.Ужгород, 88017
На адресу суду від судового експерта В.Д.Колчар надійшло письмове клопотання зі змісту якого вбачається про необхідність залучення сертифікованого інженера-землевпорядника.
Ухвалою Виноградівського районного суду від 20.05.2024 року провадження по даній справі відновлено з метою залучення сертифікованого інженера землевпорядника.
Вивчивши клопотання, суд дійшов до наступного висновку.
Положеннями ст.189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Згідно ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно ч. 1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини не можливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Положеннями ч. 1 ст. 107 ЦПК України передбачено, що матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням.
Як роз`яснено в п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду`для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, призначає експертизу, коли необхідність експертного висновку випливає з обставин справи і поданих доказів.
Відповідно до ст.107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд, з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи. Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати.
З урахуванням наведених обставин, з метою усунення будь-яких суперечностей та сумнівів у справі, враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, потрібні спеціальні знання, суд, вважає за необхідне задовольнити клопотання залучення сертифікованого інженера землевпорядника.
Оскільки, для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, тому на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Виходячи з наведеного та керуючись ст. ст. 103, 104, 107, 109, 252, 253, 260, 261, 353, 354, п.15.5 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В:
Клопотання про залучення сертифікованого інженера землевпорядника -задоволити.
Призначити по справі №299/5585/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права власності, судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручити експерту Колчар Вячеслава Дмитровича, юридична адреса: вул.Закарпатська 38, офіс 14, м.Ужгород, 88017 та залучити для проведення вказаної експертизи в якості спеціаліста сертифікованого інженера-землевпорядника фізичну особу-підприємця ОСОБА_4 (фактичне місце розташування: АДРЕСА_1 ; Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; Кваліфікаційний сертифікат №010405 від 14.01.2016, виданий згідно з Протоколом рішення Кваліфікаційної комісії про видачу кваліфікаційного сертифіката від 24.12.2015 №12) або ж за рішенням суду іншу особу, що має сертифікат інженера-землевпорядника, в тому числі із числа тих, що розташовуються в межах м. Виноградова, чи інших населених пунктів;
Зобов`язати залученого інженера-землевпорядника разом із судовим експертом взяти участь у проведенні оглядів спірних об`єктів в час, призначений судовим експертом та передати йому в 10-денний термін в трьох примірниках Збірний кадастровий план спірних домоволодінь, на якому лініями червоного кольору необхідно буде зобразити конфігурацію спірних земельних ділянок з кадастровими номерами 2121280600:04:001:0007 та 2121280600:04:001:0028, а чорного кольору - фактичне місце розташування об`єктів на межі між спірними домоволодіннями по АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 , а також поблизу цієї межі. Також на цьому плані слід буде в табличному вигляді зазначити в системі координат СК-63 або УСК-200 координати поворотних точок всіх об`єктів: вказаних земельних ділянок по їх координатам, що містяться в Державному земельному кадастрі, та тих, що мають місце в натурі (на місцевості); об`єктів, що фактично розташовуються по межі між спірними домоволодіннями та поблизу неї.
Забезпечити сторонам, їх представникам та експерту повний доступ до вказаної земельної ділянки, а відповідача зобовязати не чинити перешкоди учасникам справи в такому доступі та в процесі експертного дослідження.
Роз`яснити сторонам положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, зокрема про те, що у разі ухилення учасника справи, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також, яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Витрати, пов`язані з проведенням судової земельно-технічної експертизи, покласти на позивачку ОСОБА_1 .
Провадження по справі на час проведення експертизи зупинити.
Попередити експерта ОСОБА_3 , юридична адреса: АДРЕСА_4 , про кримінальну відповідальність за ст. ст.384, 385 КК України.
В розпорядження експерта надати матеріали цивільної справи №299/5585/23.
Проведення експертизи слід здійснити у визначені строки.
На час призначення судом експертизи, провадження у справі зупинити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвалу суду в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржено до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. В іншій частині, що стосується призначення експертизи, ухвала суду є остаточною та не підлягає апеляційному оскарженню.
Головуючий А. А. Надопта
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119257718 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Надопта А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні