ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
24.05.2024 справа № 904/488/24
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя Господарського суду Запорізької області Левкут Вікторія Вікторівна, розглянувши матеріали
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю «Балівський завод залізобетонних конструкцій» (адреса реєстрації: вул. Гончаренка Михайла, буд. 7, офіс 12, м. Запоріжжя, 69035)
про стягнення 2574443,30 грн.
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Балівський завод залізобетонних конструкцій» про стягнення 2574443,30 грн., з яких: 1314226,30 грн. пені за несвоєчасне виконання зобов`язань та 1260217,00 грн. штрафу за несвоєчасне виконання зобов`язань більше ніж 30 днів на підставі договору поставки № 01-018246-23 від 21.09.2023.
Ухвалою від 12.02.2024 матеріали позовної заяви приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» направлено за територіальною підсудністю до Господарського суду Запорізької області.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.05.2024 справу № 904/488/24 передано на розгляд судді Левкут В.В.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно із п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме: позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи-підприємця (для фізичних осіб-підприємців); відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти. Відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
У преамбулі позовної заяви відповідачем зазначено товариство з обмеженою відповідальністю «Балівський завод залізобетонних конструкцій» (вул. Сімферопольська, 11, корп. 1, прим. ХІ, м. Дніпро, 49000).
Натомість згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресою місцезнаходження товариства з обмеженою відповідальністю «Балівський завод залізобетонних конструкцій» є: вул. Гончаренка Михайла, буд. 7, офіс 12, м. Запоріжжя, 69035.
Таким чином, позивач не виконав вимоги п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, оскільки у позовній заяві зазначено неправильні відомості щодо місцезнаходження відповідача.
Пунктом 1 ч. 1 статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви, що подається до господарського суду, мають бути додані документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
За визначенням ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватись в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Частиною 7 ст. 42 ГПК України унормовано, що якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятись з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
При зверненні з позовом позивачем в якості доказів направлення позову відповідачу надано копію опису вкладення та поштову накладну щодо направлення 29.01.2024 позовної заяви з додатками на адресу відповідача вул. Сімферопольська, 11, корп. 1, прим. ХІ, м. Дніпро, 49000.
Разом з тим, як свідчать матеріали справи, відповідач має іншу адресу. Крім того, згідно відповіді № 1078442 від 24.05.2024 відповідач має зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС з 15.02.2024.
Таким чином, позивачу необхідно надати належні докази направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами квитанцію щодо направлення позову з додатками до електронного кабінету відповідача або опис вкладення, з зазначенням адреси (вул. Гончаренка Михайла, буд. 7, офіс 12, м. Запоріжжя, 69035) і найменування адресата, заповнений відповідно до переліку додатків, долучених до позовної заяви, та оригінал розрахункового документу.
Відповідно до положень ч. 5 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Приписами ст. 77 ГПК України встановлено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Частиною 2 ст. 80 ГПК України визначено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно ч. 4 ст. 74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
В обґрунтування позову позивачем, зокрема, зазначено, що НЕК «Укренерго» вчасно та в повному обсязі виконало свої зобов`язання за договором, перерахувавши суму авансу, а в подальшому повністю оплативши товар, загалом перерахувавши 18003100,00 грн., натомість відповідач свої зобов`язання за договором вчасно не виконав. Проте, позивач до позовної заяви доказів перерахування оплати товару за договором в загальному розмірі 18003100,00 грн. не надав.
Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з п. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» та надання позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків у термін 10 днів з дня отримання вказаної ухвали.
Згідно ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 176, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» залишити без руху.
2. Надати приватному акціонерному товариству «Національна енергетична компанія «Укренерго» строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, шляхом направлення суду:
- письмової інформації з уточненням адреси місцезнаходження відповідача відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань,
- належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами квитанції щодо направлення позову з додатками до електронного кабінету відповідача або опис вкладення, з зазначенням адреси (вул. Гончаренка Михайла, буд. 7, офіс 12, м. Запоріжжя, 69035) і найменування адресата, заповнений відповідно до переліку додатків, долучених до позовної заяви, та оригінал розрахункового документу;
- надати докази перерахування оплати товару за договором в загальному розмірі 18003100,00 грн.;
- витребувану інформацію та докази її направлення на адресу відповідача надати до суду у вказаний вище строк.
3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.
Контактні дані Господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана 24.05.2024.
Суддя В.В. Левкут
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119260607 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Дармін Михайло Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Дармін Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Левкут В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні