ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
24.05.2024Справа № 910/9741/13 (910/11859/23)
За позовом ОСОБА_1
до Державного підприємства "Українська авіаційна транспортна компанія"
за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Міністерство оборони України
про стягнення недоотриманої частини середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу
в межах справи № 910/9741/13
За заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Залар"
до Державного підприємства "Українська авіаційна транспортна компанія"
(ідентифікаційний код 24964464)
про визнання банкрутом
Суддя Яковенко А.В.
Представники учасників провадження: не викликалися
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляді у Господарському суді міста Києва знаходиться справа №910/9741/13 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Залар" про визнання Державного підприємства "Українська авіаційна транспортна компанія" банкрутом.
До господарського суд міста Києва від ОСОБА_1 надійшла позовна заява про стягнення недоотриманої частини середньої заробітної плати з 26.06.2006 по 12.12.2020 за час вимушеного прогулу в межах справи №910/9741/13.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.02.2024 прийнято до свого провадження заяву ОСОБА_1 до Державного підприємства "Українська авіаційна транспортна компанія" про стягнення недоотриманої частини середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, що розглядається в межах справи №910/9741/13, та відкрито провадження у справі; вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін; залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Міністерство оборони України; судове засідання призначено на 25.03.2024.
04.03.2024 до Господарського суду міста Києва від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заперечення проти залучення Міністерства оборони України до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Судове засідання, призначене на 25.03.2024, не відбулось, у зв`язку з перебуванням судді А.В. Яковенко на лікарняному.
Після виходу судді А.В.Яковенко з лікарняного, розглянувши клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, суд зазначає наступне.
Вказане клопотання мотивовано тим, що відповідно до п. 8 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому, заявник вважає, що дана справа відповідно до вимог чинного процесуального законодавства не може розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.
Суд критично ставиться до такого обґрунтування клопотання про розгляд справи в загальному позовному провадженні з викликом сторін, з огляду на наступне.
Так, частиною шостою статті 12 ГПК України визначено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).
За приписами частини першої статті 2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України (в редакції станом на 01.04.2023).
У такий спосіб законодавець встановив співвідношення законодавства про банкрутство як спеціального по відношенню до господарського процесуального законодавства як загального.
Слід звернути увагу на те, що у частині другій статті 2 Закону про банкрутство зазначалось, що цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов`язаних з банкрутством суб`єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом.
Ця норма була вилучена із Закону про банкрутство на підставі Закону України № 1258-VII від 13.05.2014 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом".
Однак згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 2971-IX від 20.03.2023 частину першу статті 2 КУзПБ доповнено абзацом другим, яким встановлено, що застосування положень ГПК України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Необхідно зауважити, що саме КУзПБ передбачає особливості розгляду справ про банкрутство.
Так, у відповідності до ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченим Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення. Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на викладене, мотивування позивачем підстав розгляду даної справи за правилами загального позовного є необґрунтованими.
Згідно з п. 6 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
З урахуванням волевиявлення позивача щодо розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду судом всіх обставин, які мають істотне значення для вирішення спору, та забезпечення сторонам, можливості реалізувати свої права, передбачені господарським процесуальним законом, вважає за необхідне здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Враховуючи наведене, керуючись приписами статті 181 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі №910/9741/13 (910/11859/23) на 22.07.2024.
Керуючись ст.ст. 12, 120, 181, 234, 235, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Розгляд справи №910/9741/13 (910/11859/23) здійснювати за правилами загального позовного провадження.
2. Призначити підготовче засідання у справі №№910/9741/13 (910/11859/23) на 22.07.24 о 12:40 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 3 .
3. Повідомити учасників справи про дату, час та місце підготовчого засідання.
4. Повторно запропонувати відповідачу надати суду: відповідно до ст. 165 Господарського процесуального кодексу України відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; одночасно надіслати позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
5. Визначити строк для подання відзиву на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали та для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо такий буде поданий) - протягом 5 днів з дня його отримання.
6. Визначити строк для подання відповіді на відзив - протягом 5 днів з дня його отримання.
7. Повторно зобов`язати Державне підприємство "Українська авіаційна транспортна компанія" надати суду довідку про розмір посадового окладу начальника відділу сертифікації льотного складу та методичної роботи у Державному підприємстві "Українська авіаційна транспортна компанія" у період з 26.06.2006 по 12.12.2020.
8. Попередити Державне підприємство "Українська авіаційна транспортна компанія", що у разі невиконання вимог даної ухвали, судом на підставі ч. 2 ст. 135 Господарського процесуального кодексу України можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у виді штрафу у сумі до п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
9. Звернути увагу учасників провадження, що у разі наявності в них ЕЦП, останні можуть зареєструвати свої електронні кабінети у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, та через дану систему ознайомитись із матеріалами справи та подати заяви по суті спору у даній справі.
10. Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню не підлягає окремо від рішення суду.
Суддя А.В. Яковенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 119261625 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: про стягнення заробітної плати |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Яковенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні