Справа № 2-1455/08
Провадження № 22-ц/4806/181/24
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
29 березня 2024 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського апеляційного суду Джуга С.Д., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Кредитної спілки «Міст» на ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 10 січня 2024 року у складі судді Гутій О.В., у справі №2-1455/08 за заявою Кредитної спілки «Міст» про видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання,-
в с т а н о в и в :
15 лютого 2024 року через засоби поштового зв`язку Кредитна спілка «Міст» подала до Закарпатського апеляційного суду апеляційну скаргу на ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 10 січня 2024 року у справі №2-1455/08.
Вказану справу витребувано із Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області
Апеляційна скарга Кредитної спілки «Міст» подана з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Згідно з ст.354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається - протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюєтьсяз дняскладення повногосудового рішення. Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день його проголошення або складення, має правона поновленняпропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Отже, законом визначені процесуальні строки апеляційного оскарження судового рішення, а також підстави, відповідно до яких строк може бути поновлений в разі його пропуску.
Як вбачається з матеріалів справи, 10 січня 2024 року у даній справі постановлено ухвалу про відмову у задоволенні заяви про видачу дублікату виконавчого документа та поновлення строку для предявлення виконавчого документа до виконання. Отже, п`ятнадцятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали закінчився 25 січня 2024 року.
Апеляційну скаргу подано 15 лютого 2024 року, тобто тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження ухвали.
Згідно розписки наявної в матеріалах справи, копію ухвали від 10 січня 2024 року представник Кредитної спілкаи «Міст» отримала 02 лютого 2024 року, а тому має право на поновлення строку.
Однак, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження апелянтом не заявлено.
Відповідно до ч.ч. 1,4 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк.
Тобто, реалізація учасником справи наданого права на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду здійснюється шляхом подання ним заяви про поновлення процесуального строку.
Враховуючи викладене, суд позбавлений повноважень поновити строк на апеляційне оскарження з власної ініціативи, а лише за наявності відповідної заяви особи, яка подає апеляційну скаргу.
У відповідності до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
За таких обставин, апелянту необхідно подати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду.
Окрім того, апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.356 ЦПК України.
Так, відповідно до п.2 ч.2 ст.356 ЦПК України в апеляційній скарзі має бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
18 жовтня 2023 року введено в діюЗакон від 29 червня 2023 №3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами»щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють своїелектронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку (ч.6 ст.14 ЦПК України).
Апеляційна скаргаподана впаперовій форміта підписанаголовою правління Кредитної спілки «Міст». Однак в порушення вимог ст. 356 ЦПК України в ній не вказано місцезнаходження (для юридичних осіб) Кредитної спілки«Міст», ідентифікаційний код юридичної особи, відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету у Кредитної спілки «Міст». При цьому, наявність електронного кабінету в системі «Електронний суд» у Кредитної спілки «Міст» є обов`язковою (ч. 6 ст. 14 ЦПК України).
Також всупереч ставкам судового збору, визначених в ЗУ "Про судовий збір" апелянтом додано до апеляційної скарги документ про сплату судового збору не в повному обсязі.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно підпункту 9 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2024 року становить 3028,00 грн. (ст.7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2024 рік»).
Таким чином, апеляційна скарга (подана у 2024 р.) підлягає сплаті судовим збором у розмірі 3028,00 грн.
Однак, Кредитна спілка «Міст» подала до апеляційної скарги квитанцію про сплату судового збору у розмірі 127,50 грн.
Відтак, апелянту необхідно доплатити судовий збір у розмірі 2900,50грн., який повинен бути внесений або перерахований апелянтом за наступними банківськими реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у Зак. обл/Ужгородська тг/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37975895
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувачаUA708999980313161206080007493
Код класифікації доходів бюджету22030101
У разі невідповідності апеляційної скарги вимогам ст.356 ЦПК України та несплати суми судового збору до апеляційної скарги застосовуються положення статті 185 ЦПК України.
За таких обставин, апеляційна скарга також підлягає залишенню без руху, про що слід повідомити апелянта та надати йомустрок напротязі десятиднів здня врученнякопії ухвали для усунення недоліків шляхом подачі:
- заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження;
- належно оформлену апеляційну скаргу в новій редакції та її копії для інших учасників справи, в якій вказати місцезнаходження Кредитної спілки «Міст», ідентифікаційний код юридичної особи, а також відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету у Кредитної спілки «Міст» (наявність електронного кабінету в системі «Електронний суд» у Кредитної спілки «Міст» є обов`язковою ч. 6 ст. 14 ЦПК України);
- документ про доплату судовогозбору урозмірі 2900,50 грн.
Керуючись ст.ст. 185, 354, 356, 357 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Кредитної спілки «Міст» на ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 10 січня 2024 року - залишити без руху, про що повідомити апелянта та надати йому строк на протязі десяти днів з дня вручення ухвали для усунення вищевказаних недоліків.
Роз`яснити, що якщо апелянт відповідно до цієї ухвали у встановлений строк не подасть заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, то у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено. А у разі якщо апелянтом не буде подано належно оформлену нову редакцію апеляційної скарги з її копіями для інших учасників справи та доказ про доплату судового збору, то апеляційна скарга буде вважаєтися неподаною і повертається.
Суддя С.Д. Джуга
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119262380 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Джуга С. Д.
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Гандзій Дмитро Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні