ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції
23 травня 2024 року м. Житомир справа № 240/4409/24
категорія 109020100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Капинос О.В. розглянувши в письмовому провадженні клопотання представника третьої особи про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції в справі за позовом Виконувача обов`язків керівника Житомирської окружної прокуратури в інтересах держави вул. Леха Качинського, 2,м. Житомир,Житомирська обл., Житомирський р-н,10014 до Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, третя особа - Релігійна організація "Релігійне братство "Центр святого сімейства з назарету" вул. Кооперативна, 3,с. Станишівка,Житомирська обл., Житомирський р-н,12430 про визнання протиправним та скасування рішення,
встановив:
Ухвалою від 22.03.2024 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання на 23.04.2024.
23.04.2024 підготовче засідання відкладено на 16.05.2024.
16.05.2024 підготовче судове засідання відкладено на 23.05.2024.
23.05.2023 представник третьої особи надіслав до суду клопотання про проведення судових засідань у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів.
Розглянувши зазначене клопотання, суд зазначає наступне.
Статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено право учасників справи брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови подання відповідної заяви.
Відповідно до частини 1 статті 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
При цьому, згідно з частиною 2 статті 195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (частина 3 статті 195 КАС України).
За визначенням наведеним в пункті 2 розділу ІІ Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196, система відеоконференцзв`язку це комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до підпункту 6.19 пункту 6 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішення Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року №1845/0/15-21 (далі - Положення про ЄСІТС), Єдина судова інформаційно-телекомунікаційну система (ЄСІТС) забезпечує можливість учасникам справи брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Згідно пункту 45 Положення про ЄСІТС, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.
Підсистема відеоконференцзв`язку також забезпечує користувачам можливість брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя.
Відповідно до пункту 46 Положення про ЄСІТС, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи, що законодавство передбачає право учасників справи брати участь у розгляді справи в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів, а також беручи до уваги наявність в суді відповідної технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника третьої особи про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів.
Керуючись статтями 195, 241-243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ухвалив:
Клопотання представника третьої особи про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.
Провести підготовче засідання 20 червня 2024 року о 12:30 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою електронного кабінету в підсистемі відеоконференцзв`язку системи "Електронний суд".
Доручити представнику третьої особи - Ю.Литвинчук забезпечити проведення відеоконференції 20 червня 2024 року о 12:30 поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів та його електронного кабінету в підсистемі відеоконференцзв`язку системи "Електронний суд".
Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали надіслати представнику третьої особи, для організації виконання, учасникам справи для відома.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Капинос
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119268156 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні