Справа № 129/763/24
Провадження по справі № 2/129/533/2024
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"12" квітня 2024 р. Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді Капуша І.С.,
розглянувши в порядку загального позовного провадження у підготовчому судовому засіданні за відсутності сторін та їх представників в місті Гайсині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Карнаух Аркадій Петрович, до Гайсинської міської ради Гайсинського району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно,
встановив:
27.02.2024р. до суду подано позов, у якому позивачка просить:
- визнати за нею право власності на нерухоме майно - 1/2 житлового будинку із господарськими будівлями та спорудами, розташованого по АДРЕСА_1 , яке є спадковим майном спадкодавця ОСОБА_2 , 18.12.2015р. в порядку спадкування за законом;
- визнати за нею право власності на нерухоме майно - житловий будинок із господарськими будівлями та спорудами, розташований по АДРЕСА_2 , який є спадковим майном спадкодавця ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в порядку спадкування за законом.
Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивачки - ОСОБА_2 , що був зареєстрований та постійно проживав у АДРЕСА_1 , після його смерті залишилось спадкове майно, до складу якого входить:
- 1/2 житлового будинку із господарськими будівлями та спорудами, розташованого в АДРЕСА_1 ;
- житловий будинок із господарськими будівлями та спорудами, розташованмй в АДРЕСА_2 .
Позивач, як спадкоємець за законом, спадщину прийняла, подавши відповідно до ст. 1268 ЦК України заяву про прийняття спадщини, на частину спадкового майна (земельні ділянки) отримала свідоцтва про право на спадщину.
Інших спадкоємців за заповітом та законом, в тому числі тих, які відповідно до ст.1241 ЦК України мають право на обов`язкову частку у спадщині незалежно від змісту заповіту, немає.
Оформити право власності на житлові будинки із господарськими будівлями та спорудами, що належали спадкодавцю, у нотаріальному порядку позивач не має змоги через відсутність належної якості правовстановлюючих документів про право власності на них, а тому нотаріусом їй відмовлено у видачі свідоцтв про право на спадщину та видані відповідні постанови.
Право власності на 1/2 частину житлового будинку із господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 спадкодавця ОСОБА_2 на день смерті підтверджується довідкою старости Бубнівського старостинського округу Гайсинського району Вінницької області № 12 від 11.01.2024 про те, що згідно погосподарської книги № 5, особовий рахунок НОМЕР_1 , житловий будинок відноситься до суспільної групи робітників. Станом на 15.04.1991 до складу двору входили - ОСОБА_2 та ОСОБА_1 . Згідно запису у погосподарській книзі будинок по АДРЕСА_1 був збудований у 1968 році.
За життя спадкодавцю ОСОБА_2 рішенням 6 сесії 4 скликання Бубнівської сільської ради від 24.09.2003 року була надана земельна ділянка площею 0.25 га для будівництва і обслуговування жилого будинку та господарських споруд, розташована по АДРЕСА_2 .
Згідно державного акту серії ВН № 165881 про право власності на земельну ділянку, кадастровий номер 0520880600:04:008:0001, розташовану в АДРЕСА_2 , таке право має ОСОБА_2 .
На вказаній земельній ділянці спадкодавець ОСОБА_2 збудував жилий будинок із господарськими будівлями та спорудами, право власності на який оформити та зареєструвати не встиг.
За довідкою КП «Гайсинське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» №96 від 05.02.2024р. право власності на житловий будинок із господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_2 станом на 29.12.2012 не зареєстроване. Житловий будинок збудований у 1996 році.
Оскільки нотаріус не може видати позивачу свідоцтва про право на спадщину через відсутність належних правовстановлюючих документів позивач змушений звернутися до суду за захистом свого права на спадкування.
Позивачка в судове засідання не з`явився, письмово просила справу розглянути у її відсутність, вимоги задовільнити.
Представник відповідача Гайсинської міської ради в судове засідання не з`явився, письмово вимоги визнав повністю, справу просив розглянути у його відсутність.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 211, ч. 2 ст. 247 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності; у разі неявки осіб, які беруть участь у справі, розгляд справи проводиться без фіксування судового засідання технічним засобом.
З урахуванням позицій учасників розгляду справи, досліджених доказів та вимог закону, суд визнає за необхідне позов задовільнити повністю з таких міркувань.
За змістом абз. 3 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» № 2 від 12.06.2009 р. у разі безумовного визнання відповідачем позову, якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших (відмінних від відповідача) осіб, суд ухвалює рішення про задоволення позову з наведенням в мотивувальній частині рішення посилань лише на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Дані правовідносини регулюються:
- ч.1 ст.328 ЦК України, за якою право власності набувається на підставах, що не заборонені законом;
- ст.1218 ЦК України, відповідно до якої до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцю в момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті;
- ч.5 ст.1268 ЦК України, відповідно до якої незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини;
- ч. 1 ст. 12 Закону України «Про власність», відповідно до якої праця громадян є основою створення i примноження їх власності;
- ч. 1 ст. 13 Закону України «Про власність», відповідно до якої об`єктами права приватної власності є жилі будинки, квартири, предмети особистого користування, дачі, садові будинки, предмети домашнього господарства, продуктивна і робоча худоба, земельні ділянки, насадження на земельній ділянці, засоби виробництва, вироблена продукція, транспортні засоби, грошові кошти, акції, інші цінні папери, а також інше майно споживчого і виробничого призначення;
- ст. 100, ч. 1, ч. 2 ст. 101 ЦК Української РСР (в редакції 1963 р.), згідно з якими в особистій власності громадянина може бути один житловий будинок (або його частина); у подружжя, яке проживає спільно може бути тільки один житловий будинок (або його частина), що належить на праві особистої власності одному з них або є в їх спільній власності
- відповідно до ч. 1 ст. 1 Протоколу № 1 ратифікованої Україною 11.09.1997 р. Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право мирно володіти своїм майном;
- п.9 ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень», за яким документом, що підтверджує виникнення, перехід та припинення права власності на нерухоме майно, є рішення суду щодо права власності на нерухоме майно.
З огляду на те, що ОСОБА_1 є єдиною спадкоємицею спадкового майна ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак через відсутність правовстановлюючих документів на спадкову нерухомість, не має можливості оформити спадкові права, тому не може розпорядитися спадковим майном, внаслідок чого порушуються її права та інтереси, як власника майна, враховуючи повне і безумовне визнання позову відповідачем, суд визнає за необхідне позовні вимоги задовольнити з метою захисту спадкового майнового права позивача.
Керуючись ст. ст. 9,12,13,81,89,200,211,223,259, 263,264, 265, 268 ЦПК України,
Вирішив
Позов задовільнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 РНОКПП НОМЕР_2 право власності на нерухоме майно - 1/2 житлового будинку із господарськими будівлями та спорудами, розташованого по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловіка ОСОБА_2 .
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 РНОКПП НОМЕР_2 право власності на нерухоме майно - житловий будинок із господарськими будівлями та спорудами, розташований по АДРЕСА_2 , в порядку спадкування за законом, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловіка ОСОБА_2 .
Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів до Вінницького апеляційного суду.
Суддя:
Суд | Гайсинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2024 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 119276320 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Гайсинський районний суд Вінницької області
Капуш І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні