Справа № 305/1333/24
Номер провадження 2/305/528/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.05.2024 року м. Рахів
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Попова О.М., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовною заявою представника позивача адвоката Васильєва Павла Сергійовича поданою в інтересах ОСОБА_1 до приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Роман Роман Михайлович, Товариства з обмеженою відповідальністю «НРЦ-ЮКРЕЙН», Товариство з обмеженою відповідальністю «Комбінат Будівельних Матеріалів», третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи», про визнання недійсними електронних торгів та протоколу їх проведення, визнання недійсним акту про проведення електронних торгів, визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки, витребування майна, -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача адвокат Васильєв П.С. в інтересах ОСОБА_1 звернувся до Рахівського районного суду Закарпатської області із позовною заявою до приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Роман Роман Михайлович, Товариства з обмеженою відповідальністю «НРЦ-ЮКРЕЙН», Товариство з обмеженою відповідальністю «Комбінат Будівельних Матеріалів», третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи», про визнання недійсними електронних торгів та протоколу їх проведення, визнання недійсним акту про проведення електронних торгів, визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки, витребування майна.
Відповідно до ч. 1ст. 187 ЦПК Україниза відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України, підсудна Рахівському районному суду Закарпатської області, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження не вбачається, тому суд вважає за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цій справі.
З урахуванням вимог ч.ч. 4, 6 ст.19, ч. 1-4 ст.274ЦПК Українизазначена справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Крім того, у даній позовній заяві представник позивача просив: звільнити позивача від сплати судового збору за подання позову; проводити усі судові засідання по справі у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису адвоката Васильєва Павла Сергійовича за допомогою EASYCON.
Щодо звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ст. 8 ЗУ «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи наведене, з урахуванням наданих представником позивача довідок про майновий стан позивача, суддя вважає за можливе відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Щодо проведення судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису адвоката Васильєва Павла Сергійовича.
Частиною п`ятою статті 4 ЦПК України визначено, що жодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Згідно ч.ч. 1, 2, 6 ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Частиною 3статті 212 ЦПК України передбачено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Перешкод для участі представника відповідача в судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів суд не вбачає, тому враховуючи положенняст.212 ЦПК України та право учасників справи на участь в судовому розгляді, клопотання представника відповідача належить задовольнити та проводити судове засідання з його участю за допомогою системи відеоконференц зв`язку vkz.court.gov.ua.
Окрім цього суд вважає за необхідне роз`яснити іншим учасникам справи, що вони можуть брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи vkz.court.gov.ua.
Керуючись ст.ст.19, 187,258-260,274 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Відстрочити позивачу ОСОБА_1 сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Прийняти до розгляду позовну заяву представника позивача адвоката Васильєва Павла Сергійовича подану в інтересах ОСОБА_1 до приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Роман Роман Михайлович, Товариства з обмеженою відповідальністю «НРЦ-ЮКРЕЙН», Товариство з обмеженою відповідальністю «Комбінат Будівельних Матеріалів», третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи», про визнання недійсними електронних торгів та протоколу їх проведення, визнання недійсним акту про проведення електронних торгів, визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки, витребування майна.
Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Призначити зазначену цивільну справу до розгляду у підготовчому судовому засіданніна 24 червня 2024 року о 09 годині 30 хвилин.
У підготовче судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Заяву про проведення судових засідань в режимі відеоконференц зв`язку задовольнити.
Підготовче судове засідання, призначене на 24.06.2024 року о 09 год. 30 хв. по даній цивільній справі, та всі наступні судові засідання - проводити в режимі відео конференції з представником позивача адвокатом Васильєвим П.С., поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та системи відеоконференц зв`язку vkz.court.gov.ua.
Роз`яснити іншим учасникам справи, що вони також можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи vkz.court.gov.ua.
Попередити, що відповідно до частини 5 статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Зобов`язати сторону подати скановані копії документів, що посвідчують особу учасника або його представника для встановлення повноважень, письмових заяв і клопотань, письмових доказів засвідчених електронним цифровим підписом за один робочий день до проведення судового засідання.
Відеоконференція буде проведена за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua/.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції сторонам необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;
- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;
-активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
- очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.
Попередити сторону, що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
Попередити сторону про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Копію ухвали про відкриття провадження направити учасникам справи, а відповідачам також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно дост. 191 ЦПК України, він має право у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження, надіслати: 1) суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; 2) позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Також відповідач має право у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження пред`явити зустрічний позов, форма і зміст якого відповідає вимогамст. 194 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Попова
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 119278828 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Попова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні