справа № 619/960/20
провадження № 6/619/163/24
УХВАЛА
іменем України
23 травня 2024 року,
м. Дергачі,
Дергачівський районний суд Харківської області у складі головуючого судді Жорняк О.М., за участю секретаря судового засідання Молотко А.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву про поновлення строків пред`явлення виконавчого листа до виконання та видачі його дубліката по справі № 619/960/20,
ім`я (найменування) сторін:
заявник (стягувач): ОСОБА_1 ,
боржник: ОСОБА_2 .
Питання, що вирішується ухвалою.
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про видачу дубліката виконавчого листа по справі №619/960/20 за позовом Дергачівської районноїадміністрації Харківськоїобласті до ОСОБА_2 ,третя особаСлужби усправах дітейДергачівської районноїдержавної адміністраціїХарківської областіпро позбавленнябатьківських прав та стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Учасники справи в судове засідання не з`явилися, про слухання справи повідомлялися належним чином, з заявами про відкладення судового засідання не зверталися.
Згідно з ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Перевіривши заяву з додатками, суд дійшов висновку про її задоволення, з огляду на таке.
Заочним рішеннямДергачівського районногосуду Харківськоїобласті від29.09.2020у цивільнійсправі №619/960/20позовні вимогиДергачівської районноїдержавної адміністраціїХарківської області задоволеноповністю.Позбавлено батьківськихправ ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,яка зареєстрованаза адресою:АДРЕСА_1 , та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , у відношенні малолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Стягнуто з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини з усіх видів її заробітку (доходів) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 20.03.2020 і до досягнення дитиною повноліття на користь опікуна (піклувальника), прийомних батьків, батьків вихователів чи дитячого державного закладу (в залежності від форми влаштування дитини). Стягнуто з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , на користь держави судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.
Як вбачається з матеріалів справи, 24.07.2024 ОСОБА_4 уклала шлюб з ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_2 від 24.07.2024, відповідно до якого прізвище після державної реєстрації шлюбу дружини ОСОБА_6 .
Відповідно ч. 1, 2 ст. 18 ЦПК Українисудові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Отже, на державі лежить прямий обов`язок дотримуватися громадянських прав осіб і забезпечувати належне та своєчасне виконання рішення суду, що набрало законної сили. Виконання будь-якого судового рішення є невід`ємною стадією процесу правосуддя, а отже, має відповідати вимогам ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є джерелом права.
Частиною 1 статті 6 зазначеної Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Проте, закріплене в цій статті право на справедливий суд було би неповним, якщо би воно обмежувалося лише справедливим судовим рішенням без гарантій його виконання та без якого таке право було б ілюзорним.
Державою у конституційний спосіб шляхом ухвалення судового рішення іменем України було захищено право позивача, за рахунок якого в майбутньому гарантується його виконання. Нехтування цими гарантіями недопустимо в інтересах суспільства і держави, а в розумінні ст. 6 Конвенції поряд з інтересом відповідача у справі виправдовує переслідувану мету позивача на справедливий доступ до суду в завершальній стадії захищеного права.
Пунктом 17.4Розділу XIII«Перехідних положень»ЦПК України визначено, що у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Суд вважає, що заявник довів належними та допустимими доказами факт втрати оригіналу виконавчого листа та його відсутності у стягувача, що об`єктивно перешкодило вчасно пред`явити виконавчий документ до виконання.
Водночас, слід зазначити, що за встановлених у цій справі обставин відмова у видачі дублікату виконавчого листа призведе до порушення права стягувача на справедливий суд, гарантований статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Керуючись ст. 433, п. 17.4Розділу XIII«Перехідних положень»ЦПК України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Видати ОСОБА_1 дубліката виконавчого листа по справі №619/960/20 за позовом Дергачівської районноїадміністрації Харківськоїобласті до ОСОБА_2 ,третя особаСлужби усправах дітейДергачівської районноїдержавної адміністраціїХарківської областіпро позбавленнябатьківських прав та стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з моменту проголошення безпосередньо до Харківського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358 ЦПК України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О. М. Жорняк
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2024 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 119284038 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Жорняк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні