Ухвала
від 20.05.2024 по справі 336/4706/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Справа № 336/4706/24

Пр. 2-а/336/55/2024

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20 травня 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м.Запоріжжя Вайнраух Л.А. розглянула адміністративний позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Преображенської сільської ради Пологівського району Запорізької області про визнання не законною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, а також розпорядження, подану в порядку адміністративного судочинства, -

ВСТАНОВИЛА:

Представник позивача адвокатка Молоткова В.В. в інтересах позивача 15.05.2024 звернулась до суду із вказаним адміністративним позовом, просить скасувати постанову, винесену адміністративною комісією при виконавчому комітеті Преображенської сільської ради Пологівського району Запорізької області №5 від 26.04.2024 та розпорядження №120 начальника Преображенської сільської військової адміністрації від 06.05.2024, провадження в справі про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.156 КУпАП, закрити.

Справа передана визначеному головуючому судді 16.05.2024 на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.05.2024.

Розглядаючи питання прийняття позовної заяви до розгляду та дотримання вимог ст. 160-161 КАС України, суддею встановлено підстави для залишення її без руху у зв`язку із таким.

Згідно з вимогами ст.159 КАС України при розгляді справи судом за правилами загального позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.

За нормою ч.1 ст.160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів наведено у статті 20 КАС України. Зокрема, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.288 КУпАП постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Так, стороною позивача заявлено дві окремі позовні вимоги немайнового характеру, проте, заявляючи вимогу про скасування розпорядження, не обґрунтовано, чому позивачкою обрано такий спосіб захисту, та вона підсудна саме місцевому загальному суду, з урахуванням переліку способів захисту відповідно до ст. 286 КАС України, положень ст.288 КУпАП, ст.20 КАС України.

При цьому, підставою для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 є саме оскаржувана постанова.

Крім того, за приписами ч.4 ст.172 КАС України не допускається об`єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Судом також встановлено, що позовну заяву подано з порушенням вимог ч.6ст.161 КАС України, якою передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Особливості обчислення процесуальних строків та наслідки їх порушення врегульованіглавою 6 КАС України.

Так, за нормою ч.1,6,9ст.120 КАС Україниперебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.

Згідно з ч.1,4ст.121 КАС Українисуд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк.

Відповідно до ч.1,3ст.122 КАС Українипозов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно з ч.2ст.286 КАС Українипозовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Так, у позовній заяв зазначено, що позивачка в порядку досудового врегулювання спору оскаржувала постанову від 26.04.2024, внаслідок чого винесено відповідне розпорядження, однак не підтверджує в жоднй спосіб дати отримання власне оскаржуваної постанови.

Вказані недоліки унеможливлюють прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Відповідно до положень ч.1,2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, суддя залишає подану позовну заяву без руху для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви із наданням строку для усунення шляхом подання уточненої позовної заяви із дотриманням вимог ст.160-161 КАС України та клопотання про поновлення строку на звернення до суду, в якому вказати підстави для поновлення строку, з наданням відповідних доказів на його обґрунтування.

Керуючись ст. 20, 79, 80, 120-121, 159-161, 169, 171, 241, 248, 256, 269, 286 КАС України, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Преображенської сільської ради Пологівського району Запорізької області про визнання не законною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, а також розпорядження, подану в порядку адміністративного судочинства, - залишити без руху у зв`язку із виявленими, перерахованими вище недоліками, надавши позивачці строк п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для їх виправлення у визначений в ухвалі суду спосіб.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (20.05.2024) та оскарженню не підлягає.

Суддя Л.А. Вайнраух

СудШевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення20.05.2024
Оприлюднено29.05.2024
Номер документу119312051
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо цивільного захисту

Судовий реєстр по справі —336/4706/24

Рішення від 09.07.2024

Адміністративне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Вайнраух Л. А.

Ухвала від 03.06.2024

Адміністративне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Вайнраух Л. А.

Ухвала від 20.05.2024

Адміністративне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Вайнраух Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні