Справа № 229/1793/24
Провадження № 2/229/1078/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2024 р. м. Дружківка, Донецької області
Дружківський міський суд Донецької області в складі: головуючого судді Худіної О.О., за участі секретаря Ситника С.О., розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , інтереси якого представляє ОСОБА_4 , третя особа: Виконавчий комітет Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області про визнання місця проживання малолітньої дитини, зустрічну позовну заяву ОСОБА_3 , інтереси якого представляє ОСОБА_4 до ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 третя особа: Виконавчий комітет Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способу участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 ,інтереси якоїпредставляє ОСОБА_2 звернулася досуду зпозовом до ОСОБА_3 , інтереси якого представляє ОСОБА_4 , третя особа: Виконавчий комітет Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області про визнання місця проживання малолітньої дитини.
Судом в порядку ч. 6 ст. 187 ЦПК України направлялись запити щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача у справі. Відповідь на такий запит надійшла 29.03.2024 року.
Ухвалою Дружківського міського суду Донецької області від 02 квітня 2024 року відкрито провадження по цивільній справі, ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено підготовче судове засідання.
Позивач та її представник у підготовче судове засідання не з`явились, про дату, час і місце судового засідання повідомлялись належним чином, до початку підготовчого судового засідання від представника позивача ОСОБА_2 надійшло клопотання про відкладення підготовчого судового засідання у зв`язку з підготовленням відповіді на відзив.
Відповідач та його представник у підготовче судове засідання не з`явились, про дату, час і місце судового засідання повідомлялись належним чином, до початку підготовчого судового засідання від представника відповідача надійшло клопотання про проведення підготовчого судового засідання призначеного на 27 травня 2024 року на 14 год. 05 хв. у відсутності ОСОБА_3 та його представника ОСОБА_4 .
Представник Виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області у підготовче судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, в матеріалах справи є клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
21 травня 2024 року до Дружківського міського суду Донецької області надійшла зустрічна позовна заява, в якій представник ОСОБА_3 просить: зобов`язати ОСОБА_1 не вчиняти ОСОБА_5 перешкоди у вихованні та спілкуванні зі своїм сином ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; визначити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 наступний спосіб участі у вихованні та спілкуванні з малолітнім сином ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 :
- кожного дня у період з 18:00 год. до 21:00 год. спілкування в режимі телефонних та відео дзвінків через додаток Viber та Telegram без присутності матері- ОСОБА_1 ;
- чотири вихідні дні у місяць: вихідні дні першого тижня місяця та вихідні третього тижня місяця з суботи 09:00 год. до неділі 19:00 год. з урахуванням бажання самої дитини, без присутності матері - ОСОБА_1 ;
- щороку у літній період (червень-серпень) на весь час відпуски батька ОСОБА_5 з обов`язковим попередженням матері дитини за 10 календарних днів без присутності матері ОСОБА_1 ;
- щороку у зимній період (грудень-лютий) протягом не більше ніж 14 календарних днів підряд з обов`язковим попередженням матері дитини за 10 календарних днів без присутності матері - ОСОБА_1 ;
- день народження батька дитини - ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), день народження малолітнього сина ОСОБА_6 (02.12) з 10:00 год. до 16:00 год. та дні народження близьких родичів батька дитини за попереднім повідомленням матері дитини не менше ніж 3 календарні дні про місце і час такого святкування.
Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 21 травня 2024 року для розгляду зазначеного зустрічної позовної заяви визначено суддю ОСОБА_7 .
Суд враховує, що відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 49 ЦПК України відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 193 ЦПК України визначено, що відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Згідно з ч. 2 ст. 193 ЦПК України зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Частиною 3 статті 193 ЦПК України передбачено, що вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
При цьому суд бере до уваги, що у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.03.2019 у справі № 916/2345/17 викладено правову позицію за змістом якої:
«Ознаками зустрічного позову є його взаємопов`язаність із первісним позовом і доцільність його спільного розгляду з первісним позовом, зокрема коли позови виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом можуть різнитися з вимогами первісного позову, але вони об`єднуються в одне провадження з первісним позовом ухвалою суду.
Взаємна пов`язаність зустрічного та первісного позовів може виражатись у підставах цих позовів або поданих доказах, вимоги за зустрічним і первісним позовами можуть зараховуватись. Водночас подання зустрічного позову, задоволення якого виключатиме повністю або частково задоволення первісного позову, має на меті довести відсутність у позивача матеріально-правової підстави на задоволення первісного позову через відсутність матеріальних правовідносин, з яких випливає суб`єктивне право позивача за первісним позовом».
Дослідивши зустрічний позов у справі суд встановив, що його форма і зміст відповідають вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України. Пред`явлені первісний та зустрічний позови виникають з одних правовідносин, їх спільний розгляд є доцільним. Підстав для неприйняття зустрічного позову до спільного розгляду з первісним позовом немає.
Разом з тим, суд враховує, що з прийняттям зустрічного позову до розгляду, у відповідача за зустрічним позову з`являється право на подання відзиву на таку зустрічну позовну заяву.
Щодо відкладення підготовчого засідання.
Суд враховує, що за змістом п. 3 ч. 1 ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право, зокрема: подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
З метою надання можливості сторонам скористатися процесуальними правами, визначеними ст.ст. 43 та 49 ЦПК України, суд дійшов висновку про необхідність відкладення підготовчого засідання.
Частиною 2 ст. 198 ЦПК України передбачено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених ч. 2 ст. 223 цього Кодексу; в інших випадках, коли питання, визначені ч. 2 ст. 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
При цьому суд дійшов висновку про необхідність відкладення підготовчого засідання для вжиття всіх визначених законом та залежних від суду заходів задля створення для сторін рівних можливостей відстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Водночас, суд вважає за необхідне роз`яснити, що у разі відсутності можливості взяти участь у підготовчому засіданні учасники провадження мають право викласти свої міркування з питань, визначених у ст. 189, ч. 2 ст. 197 ЦПК України у письмових заявах, поданих до суду, та/або взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в порядку, визначеному ст. 212 ЦПК України.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 12, 43, 49, 53, 189, 193, 197, 198, 223, 240, 258-261 ЦПК України, суд-
У Х В А Л И В :
Прийняти до розгляду зустрічну позовну заяву ОСОБА_3 , інтереси якого представляє ОСОБА_4 до ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 третя особа: Виконавчий комітет Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способу участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною.
Об`єднати позовні вимоги за зустрічним позовом (справа № 229/1793/24; провадження №2/229/1429/2024) в одне провадження з первісним позовом ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , інтереси якого представляє ОСОБА_4 , третя особа: Виконавчий комітет Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області про визнання місця проживання малолітньої дитини, присвоївши їм єдиний номер 229/1793/24 (провадження № 2/229/1078/2024).
Відкласти підготовче засідання у даній цивільній справі до 15 години 00 хвилин 27 червня 2024 року.
Надати можливість представнику позивача ОСОБА_2 та представнику відповідача ОСОБА_4 брати участь у підготовчому судовому засідання призначеному на 27 червня 2024 року о 15-00 годині та в подальшому в режимі відео конференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистему відоконференцзв`язку «ЕСІТС»(https://vkz.court.gov.ua/).
Про дату і час проведення підготовчого засідання повідомити учасників судового процесу.
Визначити відповідачу за зустрічним позовом ( ОСОБА_1 ) строк на подання відзиву на зустрічний позов у порядку, передбаченому ст. 178 ЦПК України, - 15 днів із дня його отримання.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Позивач за зустрічним позовом ( ОСОБА_3 ) має право подати до суду відповідь на відзив у порядку, передбаченому ст. 179 ЦПК України, протягом 15 днів з дня отримання відзиву відповідача за зустрічний позов.
Треті особи мають право подати пояснення щодо позову в порядку, передбаченому ст. 181 ЦПК України, протягом 15 днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, а щодо відзиву - протягом десяти днів із дня його отримання (п. 10 ч. 2 ст. 187 ЦПК України).
Копію даної ухвали направити усім учасникам справи.:
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Худіна
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 119322681 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Дружківський міський суд Донецької області
Худіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні