ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"27" травня 2024 р. Справа № 911/1264/24
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Акціонерного товариства "Українська залізниця", 03150, місто Київ, вулиця Єжи Ґедройця, будинок 5
в особі регіональної філії "Південно-Західна залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця", 01601, місто Київ, вулиця Лисенка, будинок 6
про стягнення 20 369, 48 грн збитків
встановив:
Акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Південно-Західна залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" звернулося до Господарського суду Київської області з позовом до Комунального підприємства "Калинівкаблагоустрій" Калинівської селищної ради про стягнення 20 369, 48 гривень.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, як виконавець за договором № ПЗ/ДН-1-17648/НЮ про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів від 29.03.2017, не зареєстрував податкові накладні на загальну суму 20 369, 48 грн, як податок на додану вартість, яку позивач, як споживач за договором, не зміг включити до податкового кредиту, що призвело до настання останньому збитків.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Згідно із пунктом 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити відомості про місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс сторін та інших учасників справи.
Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань (частина друга статті 27 Господарського процесуального кодексу України).
Також, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів (частина перша статті 164 Господарського процесуального кодексу України).
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (частина перша статті 172 Господарського процесуального кодексу України).
Акціонерним товариством "Українська залізниця" в позовній заяві, яка подана до суду в паперовому варіанті, вказано, що місцезнаходженням Комунального підприємства "Калинівкаблагоустрій" Калинівської селищної ради є 08623, Київська обл., Васильківський р-н, смт Калинівка, вул. Центральна, буд. 57.
Одночасно місцезнаходженням відповідача згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань визначено 08623, Київська обл., Фастівський р-н, смт Калинівка, вул. Лисенка, буд. 2-А.
Вказане свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам пункту 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Із доданого до позовної заяви опису вкладення у цінний лист слідує, що 14.05.2024 відповідачу на поштову адресу: 08623, Київська обл., смт Калинівка, вул. Центральна, буд. 57 надіслано, зокрема позовну заяву з доданими до неї документами, що не відповідає місцезнаходженню відповідача згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, відтак суд дійшов висновку, що доданий до позову опис вкладення від 14.05.2024 не підтверджує обставин надіслання відповідачу копії поданої до суду позовної заяви № НЮ-2/24 від 07.05.2024, як наслідок позивачем не дотримано вимог частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до частин першої та другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У даному випадку, подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк на усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Запропонувати Акціонерному товариству "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Південно-Західна залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" усунути недоліки позовної заяви у встановлений строк надавши суду:
достовірні відомості щодо місцезнаходження Комунального підприємства "Калинівкаблагоустрій" Калинівської селищної ради;
належні докази надіслання Комунальному підприємству "Калинівкаблагоустрій" Калинівської селищної ради копії поданої до суду позовної заяви № НЮ-2/24 від 07.05.2024 та доданих до неї документів.
4. Роз`яснити учаснику справи, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному вебпорталі Судової влади України за вебадресою http://court.gov.ua/ та про можливість ознайомитися з текстами всіх судових рішень по справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за вебадресою https://reyestr.court.gov.ua/.
6. Повідомити сторін, що згідно з частиною сьомою статті 6 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023) особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 27.05.2024
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 119330552 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні