308/7066/24
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду тавідкриття
провадженняу справі
28.05.2024 року місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовом Служби у справах дітей Виконавчого комітету Сюртівської сільської ради в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав,-
В С Т А Н О В И В:
Служба у справах дітей Виконавчого комітету Сюртівської сільської ради (89432,Ужгородський р-н., с. Сюрте, вул. Ракоці, буд.2) звернуласядоУжгородського міськрайонного суду в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 з позовною заявою до ОСОБА_2 (місце реєстації: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_2 ) про позбавлення батьківських прав.
Предмет позовує позбавлення батьківських прав.
Позивач в якості підстав позовузазначив такі обставини: відповідачі свідомо ухиляються від виконання батьківських обов`язків щодо виховання дитини, не піклуються про її фізичний і духовний розвиток.
Органомреєстраціїнаданаінформаціяпрозареєстрованемісцепроживаннявідповідачівна запит суду, що є підставоюдлявирішенняпитанняпровідкриття провадження усправіза умови відповідностіпозовної заявивимогамцивільного процесуального закону, чинногона момент зверненнядосуду.
Відповідно до відповіді з Холмківської сільської ради, гр. ОСОБА_2 зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до відповіді з Холмківської сільської ради, гр. ОСОБА_3 згідно адресної картотеки реєстраційного обліку - не значиться. 01.07.2008 року гр. ОСОБА_3 було знято з реєстрації місця проживання за заявою нового власника житла. Згідно господарської книги №2 с. Ботфалва 2006-2010 р.р. стор. 58 зроблено відповідний запис: вибула у АДРЕСА_3 , а саме 01.08.2008 року.
Позовна заява подана за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідачів ОСОБА_2 (місце реєстації: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), відповідно до ст. 27 ЦПК України, тому справа підсудна Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області.
У відповідності до п.10 ст. 187 ЦПК України якщо отриманасудом інформаціяне даєможливості встановитизареєстроване увстановленому закономпорядку місцепроживання (перебування)фізичної особи,суд вирішуєпитання провідкриття провадженняу справі.Подальший викликтакої особияк відповідачау справіздійснюється черезоголошення наофіційному веб-порталісудової владиУкраїни.
Визначені статтями185- 186ЦПКУкраїнипідстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справівідсутні.
Суд,увідповідностідоп.4ч.2ст.187ЦПКУкраїни,при відкриттіпровадженняу справі вирішуєпитаннязаякимиправиламипозовногопровадження(загального чи спрощеного) буде розглядатисясправа.
Дослідивши матеріали заяви, враховуючи норми чинного законодавства, з огляду напредметпозову суд вважає, що вказанасправане можебутивизнана малозначною та розглянута в порядкуспрощеногопровадження,а відтакдана справапідлягає розгляду за правиламизагальногопозовного провадження.
З метою виконання вимог ч.1ст.189 ЦПК України по справі слід розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання.
На підставі наведеногота керуючись ст. ст.19,27,187,258-260ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Прийняти подану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовною заявою Служби у справах дітей Виконавчого комітету Сюртівської сільської ради в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав.
Розгляд справи проводитиза правиламизагального позовного провадження.
Підготовче засідання призначитина 26 червня 2024рокуо 09 год.30 хв.тапровестиу залі судових засідань Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області, розташованомуза адресою:м. Ужгород, вул. Загорська 53, Закарпатськаобласть.
Встановитивідповідачустрок п`ятнадцять днів з дня вручення їмцієї ухвали, протягом якоговони маютьправоподатисуду відзивна позовну заяву, який повинен відповідативимогамст. 178ЦПК України.Одночасно з надісланням(наданням)відзивудо суду відповідачізобовязані надіслатиіншим учасникамсправи копію відзивута доданихдо ньогодокументів .Розяснитивідповідачам, що в разіненаданняними відзиву у встановленийсудомстрок без поважнихпричин суд вирішує справу занаявними матеріалами.
Відповідно доч.1ст. 193 ЦПК Україниу строкдля подання відзиву відповідач має право предявити зустрічнийпозов до позивача.
Встановити позивачу(ам)пятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої пятоїст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановитивідповідачустрок пятьднівз дняотриманнявідповідіна відзив ,протягомякого він має правоподати судузаперечення, передбаченестаттею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила,встановленічастинамитретьоюпятоюст. 178 ЦПК України. Копію запереченняі доданих до нього докуменіводночасно з поданням йогосуду відповідач повинен надіслатиіншим учасникам справи.
З метою виконання вимог ч.1ст.189 ЦПК Українирозпочати підготовче провадження у справі.
Відповідно дост.190 ЦПК України,надіслати ухвалу про відкриття провадження у справі учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Роз`яснити учасникам справи,що подання заявпо суті справи (позовна заява;відзивна позовну заяву(відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьоїособищодо позовуабо відзиву)є їхнім правом.У разі ненадання учасником розглядузаяви посуті справи увстановленийсудом або закономстрок без поважних причин,судвирішуєсправу за наявними матеріалами.
З підстав, зазначених у статтях36,37і38 ЦПК України, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше першого судового засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Роз`яснити учасникам справи право на підставі ч.7 ст.7 ЦПК України, звернутись до суду з клопотанням про проведеннярозгляду справи узакритому судовому засіданні з метоюзапобіганнярозголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи.
Роз`яснитиучасникамсправи,якщодоказнеможебутиподанийувстановлений законом строкз об`єктивнихпричин,учасниксправи повиненпроце письмово повідомити судта зазначити: доказ,якийне можебутиподано; причини,зяких доказне можебути поданоу зазначений строк;докази,які підтверджують,щоособа здійснилавсі залежнівіднеї дії, спрямованіна отримання вказаного доказу.
Увипадкувизнанняповажнимипричиннеподанняучасникомсправидоказівувстановленийзаконом строксудможевстановити додатковийстрокдля подання вказаних доказів. Докази, неподані у встановленийзакономабосудомстрок,до розглядусудом не приймаються, крімвипадку, коли особа,якаїхподає,обґрунтувала неможливістьїх подання у вказанийстрокз причин,що незалежали віднеї.Копії доказів (крім речовихдоказів),що подаютьсядосуду, заздалегідь надсилаються або надаються особою,якаїхподає, іншим учасникамсправи.Суднебередоуваги відповідні доказиу разі відсутностіпідтвердження надсилання (надання)їхкопійіншим учасникам справи, крім випадку, якщотакі доказиєу відповідного учасникасправиабообсягдоказів є надмірним, абовониподанідо судув електронній формі,абоє публічнодоступними. Докази,якінедоданідо позовноїзаяви чидо відзивунанеї,якщоіншене передбачено ЦивільнимпроцесуальнимкодексомУкраїни, подаються черезканцелярію суду,з використаннямЄдиноїсудовоїінформаційно-телекомунікаційної системи абовсудовому засіданнізклопотаннямпроїх приєднаннядо матеріалів справи.
Учасниксправи,уразінеможливостісамостійнонадатидокази,вправіподатиклопо-танняпро витребуваннядоказівсудом.Такеклопотанняповиннобутиподаневідповідачем, третьою особою, яканезаявляєсамостійнихвимог щодопредметаспору, разомз поданням відзиву або письмових поясненьтретьоїособи.Якщотакеклопотаннязаявленоз пропуском встановленого строку, суд залишає йогобеззадоволення, крімвипадку, коли особа,якайого подає, обґрунтує неможливістьйогоподанняувстановленийстрокзпричин,що незалежали віднеї.Уклопотанні повинно бутизазначено:якийдоказвитребовується; обставини,які може підтвердитицейдоказ, або аргументи, яківінможеспростувати; підстави, зякихвипливає, що цейдоказмає відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання,заходи для отримання цьогодоказусамостійно, докази вжиття таких заходів та(або)причини неможливості самостійного отриманняцього доказу. Письмові, речовіта електронні докази,які неможна доставити досуду,оглядаютьсязаїхмісцезнаходженням.
Письмовимидоказамиєдокументи(крімелектроннихдокументів), якімістятьдані про обставини,щомаютьзначеннядляправильного вирішенняспору. Письмові докази подаютьсяв оригіналіабовналежнимчиномзасвідченійкопії, якщоіншенепередбачено цим Кодексом. Якщо для вирішенняспорумаєзначеннялишечастинадокумента,подаєтьсязасвідченийвитягзнього.Учасниксправи,якийподаєписьмовідоказивкопіях(електроннихкопіях), повинен зазначити про наявність унього абоіншоїособи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копіїписьмовогодоказуоригіналу,якийзаходиться у нього,своїм підписоміз зазначенням дати такого засвідчення.
Якщодокументиподаютьсяучасникамисправидосудуабонадсилаютьсяіншимучасникамсправивпаперовійформі,такідокументискріплюютьсявласноручнимпідписом учасникасправи (його представника). Якщоподанокопію(електроннукопію) письмового доказу,судза клопотанням учасника справиабо звласної ініціативи можевитребувати у відповідноїособиоригінал письмового доказу.
Якщооригіналписьмовогодоказуне подано,аучасниксправиабо судставитьпід сумнів відповідністьподаноїкопії(електронної копії)оригіналу, такийдоказнебереться судомдо уваги. Документи,отриманіза допомогоюфаксимільного чи іншиханалогічних засобів зв`язку, приймаються судомдорозгляду якписьмовідоказиу випадкахів порядку, які встановлені закономабодоговором.Іноземний офіційний документ,що підлягає дипломатичній або консульській легалізації, можебутиписьмовим доказом, якщо він легалізований увстановленому порядку. Іноземніофіційні документивизнаються письмовими доказами безїх легалізації увипадках, передбачених міжнародними договорами, згодана обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Викликсвідказдійснюєтьсязазаявоюучасникасправи.Узаявіпровиклик свідка зазначаються йогоім`я,місцепроживання(перебування)абомісцероботи, обставини,які він може підтвердити. Заявапровикликсвідкамаєбути поданадо або під час підготовчого судового засідання.
Забезпеченнядоказівсудомпроводитьсязаправилами,встановленимист.116-119ЦПК України.
Розяснитисторонам,щовонивідповіднодост.212ЦПКУкраїни маютьправо брати участь усудовомузасіданніврежимівідеоконференціїпозамежамиприміщеннясуду.
ВУжгородськомуміськрайонномусудінаявна відповіднатехнічнаможливістьдля проведення судовихзасіданьврежимівідеоконференції.
Попередитиучасниківсправипро недопустимістьзловживанняпроцесуальними правами, шляхомподаннязавідомобезпідставного позову,позовузавідсутності предметаспору абоуспорі, якиймаєочевидноштучнийхарактер;умисного неповідомлення проосіб, які мають бутизалученідо участіусправі,тощо.
Учасникисудовогопроцесутаїхні представникиповиннідобросовісно користуватися процесуальнимиправами.
У разі,якщоподанняскарги,заяви,клопотаннябуде визнанезловживанням процесуальними правами,судзурахуваннямобставин справимаєправозалишитибез розгляду або повернути скаргу,заяву,клопотання.
У разі подання будь-якої заяви, передбаченої п. 2 ч. 2 та ч. ч. 3, 4ст. 49 ЦПК України, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.
Позивачвправівідмовитисявідпозову (всіхабочастинипозовнихвимог),відповідач має правовизнатипозов(всіабочастинупозовнихвимог)набудь-якійстадії судового процесу.
Сторониможутьукластимировуугодунабудь-якійстадіїсудовогопроцесу.
До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається ug.zk.court.gov.ua.
Копіюухвали про відкриття провадження у справі надіслатиучасникамсправи протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч.5 ст. 272 ЦПК України.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Ухвалаокремовідрішеннясуду не підлягає оскарженню вапеляційномупорядку (ст. 353 ЦПК України)
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду К.К. Бенца
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2024 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 119344241 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бенца К. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні