Ухвала
від 28.05.2024 по справі 229/3207/24
ДРУЖКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЄУН 229/3207/24

Провадження № 2/229/1328/2024

УХВАЛА

іменем України

28 травня 2024 року м. Дружківка

Дружківський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Шевченко Л. В., при секретарі судового засідання Зінченко С.О., з участю представника позивача ОСОБА_1 , представника відповідача ОСОБА_2 , провівши судове засідання та розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_3 до Державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет» про стягнення заробітної плати, грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, середнього заробітку та відшкодування моральної шкоди і судових витрат (гонорар адвоката),

УСТАНОВИВ:

23.05.2024 року через систему «Електронний суд» до суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 про повернення відповідачу відвизу на позовну заяву без розгляду, відповідно до якої 21.05.2024 року через підсистему «Електронний Суд» вона дізналася про те, що до суду представником відповідача було направлено відзив на позовну заяву із додатками у справі № 229/3207/24 (вхідний номер 11762/24-вх). Вказує про те, що ухвалою від 02.05.2024 року Дружківський міський суд Донецької області відкрив провадження у справі, визначив відповідачу строк для подання відзиву на позов 15 днів з дня вручення вказаної ухвали. Цією ж ухвалою суд встановив, що у зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. Приймаючи до уваги, що позивачка ОСОБА_3 не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі «Електронний Суд», відповідач та /або його представник зобов`язаний надати доказ надсилання позивачці копій податних до суду документів (відзив із додатками) розрахункову квитанцію (фіскальний чек) поштового закладу. В позовній заяві позивачка ОСОБА_3 зазначила свою адресу для кореспонденції на період військових дій в АДРЕСА_1 . Тобто, у відповідача на момент направлення суду і іншим учасникам справи була і є можливість виконати вимоги ухвали суду від 02.05.2024 року про відкриття провадження у справі та ст. 43, 48, 178 ЦПК України. На підставі викладеного, просить відзив Державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет» на позовну заяву із додатками (вх 11762/24-вх) повернути заявнику без розгляду (арк. с. 190-193 т. 1).

Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні просила задовольнити подане клопотання. Зазначила, що у позовній заяві міститься адреса для листування з позивачкою, а тому відповідач, встановивши, що позивач не зареєстрована у системі "Електронний суд" повинен був надіслати відзив на позовну адресу на адресу позивачки.

Представник відповідача ОСОБА_2 у судовому засіданні заперечувала щодо даного клопотання, вказавши, що адвокат мала можливість надати позивачці відзив на позовну заяву, яку, як представник, отримала через систему "Електронний суд". Подане представником клопотання вважає таким, що ліше затягує розгляд справи, а представник позивачки таким чином зловживає своїми правами.

Суд, розглянувши клопотання, вважає що його розгляд слід відкласти та надати відповідачу можливість вирішити питання щодо усунення недоліків надіслання відзиву на позов на підставі такого.

Згідно з частиною третьою статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до частини сьомої статті 14 ЦПК України, особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, суд надсилає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Відповідно до п. 7 ст. 43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету у паперовій формі листом з описом вкладення.

Відповідно до частини першої статті 120 ЦПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

Частинами першою та другою статті 126 ЦПК України передбачено, що право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 1,2 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Частинами 4, 5 ст. 127 ЦПК України встановлено, що одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк. Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію.

Відповідно до ч. 1-4 статті 174 ЦПК України при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Підстави, час та черговість подання заяв по суті справи визначаються цим Кодексом або судом у передбачених цим Кодексом випадках. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Суд може зобов`язати державний орган чи орган місцевого самоврядування подати відповідну заяву по суті справи (крім позовної заяви).

Відповідно до ч. 4 ст. 178 ЦПК України копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Згідно ч.7, 8 статті 178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Таким чином, подання відзиву на позов є правом відповідача.

Згідно з ч. 8 ст. 187 ЦПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, строк для подання відповідачем відзиву на позов.

Згідно з ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Відповідачу у випадку відсутності у позивача, як учасника справи, електронного кабінету чи відсутності таких відомостей про наявність електронного кабінету слід надіслати відзив на позовну заяву у паперовій формі листом з описом вкладення, оскільки він вже скористався своїм правом на надання такої заяви по суті.

Керуючись ст. 43, 120-127, 178, 183, 187, 256-260 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Надати відповідачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

Розгляд клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про залишення без розгляду відзиву на позовну заяву відкласти на наступне судове засідання, яке відбудеться 13.06.2024 о 10. 00 год.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Повний текст ухвали підписано 29.05.2024.

Суддя Л. В. Шевченко

СудДружківський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення28.05.2024
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу119346533
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —229/3207/24

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Остапенко В. О.

Рішення від 23.10.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Рішення від 23.10.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 22.05.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 02.05.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Шевченко Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні