Справа № 347/1220/24
Провадження № 1-кс/347/380/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2024 року м.Косів
Слідчий суддяКосівського районногосуду Івано-Франківськоїобласті ОСОБА_1 , з участю секретаря с/з ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Косівського РВП ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів в рамках кримінального провадження внесеного до ЄРДР №12024091190000170 від 27.05.2024 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.286 КК України,-
в с т а н о в и в :
Слідчий СВ Косівського РВП ГУНП в Івано-Франківській області звернувся з вказаним клопотанням, погодженим з прокурором, в обґрунтування якого покликався на те, що 25.05.2024 близько 22:30 надійшло повідомлення зі служби 102 від лікаря КШМД, який повідомив про ДТП із потерпілими в селищі Яблунів Косівського району. Під час реагування на дане повідомлення та проведеними першочерговими заходами було встановлено достатньо підстав вважати, що 25.05.2024 близько 22.30 год. водій ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель с. Уторопи Косівського району, керуючи мотоциклом китайського виробництва, рухаючись в смт. Яблунів по вул. І.Франка в напрямку автостанції позаду автомобіля «ТОYОТА», під керуванням водія ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя смт. Яблунів, Косівського району. У зазначений час ОСОБА_4 почав виконувати маневр обгону керованого ОСОБА_5 автомобіля. У свою чергу, водій автомобіля «ТОYОТА» почав здійснювати маневр повороту ліворуч. Під час виконання водіями вказаних маневрів відбулось зіткнення керованих ними транспортних засобів. В результаті ДТП водію мотоцикла неповнолітньому ОСОБА_4 спричинено тілесні ушкодження, у зв`язку із чим його доставлено в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». За результатами оглядів та діагностик у ОСОБА_4 виявлено тілесне ушкодження у вигляді закритого перелому ліктьової кістки без зміщення.
Для забезпечення проведення судово-медичної експертизи ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 житель с. Уторопи Косівського району наявна необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, що перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що за адресою АДРЕСА_1 .
Необхідність отримання тимчасового доступу до вказаних документів має важливе значення для досудового розслідування, оскільки дані документи можуть бути використані як докази по кримінальному провадженню, а також дані документи необхідні для проведення експертних дій, зокрема проведення судово-медичної експертизи.
У судове засідання слідчий не з`явився, однак у клопотанні просить розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без його участі та участі прокурора.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Статтею 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, зокрема в п. 2 ч. 1 вказаної статті зазначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно доч.5-6ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3)не становлятьсобою абоне включаютьречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.
Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити, а саме надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю їх вилучення.
Керуючись ст. ст. 41, 107, 131, 132, 159-166, 309 КПК України слідчий суддя, -
п о с т а н о в и л а :
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому СВ Косівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що за адресою АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення (здійснення їх виїмки), а саме до:
- копії журналу амбулаторного прийому приймального відділення КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » щодо відомостей про звернення 25.05.2024 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителя с. Уторопи Косівського району за медичною допомогою;
- оригіналу догоспітального протоколу ОСОБА_4 складеного 25.05.2024 у зв`язку із зверненням останнього за медичною допомогою:
- рентгенологічних знімків та досліджень зроблених ОСОБА_4 з 25.05.2024 по час закінчення лікування;
- медичної карти амбулаторного хворого при наявності:
- медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_4 , з приводу його звернення 25.05.2024 на лікування;
- результат токсикологічного дослідження крові ОСОБА_4 відібраного 25.05.2024 при поступленні на лікування.
Роз`яснити положенняч.1ст.166КПК України,згідно зяким:у разіневиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Косівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2024 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 119357598 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Косівський районний суд Івано-Франківської області
КІЦУЛА Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні