Справа № 336/1398/24
Пр. 2/336/1460/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2024 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Вайнраух Л.А., за участі секретарки судового засідання Теряник А.С., розглянув у підготовчому засіданні у залі суду в м.Запоріжжі клопотання представника позивача про залучення співвідповідача та прийняття уточненої позовної заяви, по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, -
за відсутності сторін та їх представників,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Шевченківського районного суду м. Запоріжжя з 09.02.2024 перебуває зазначена цивільна справа.
Ухвалою судді від 14.02.2024 постановлено прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження, розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою суду від 01.04.2024 постановлено зобов`язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Запорізькій області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), у разі наявності, надати до суду з Державного реєстру актів цивільного стану громадян засвідчені копії актових записів про народження дитини (дітей), де у графі «Батько» зазначений ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України. Станом на 27.05.2024 вимоги ухвали виконано.
15.05.2024 за вх. №ЕС16955/24 від представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Фельського С.Л. надійшла заява за змістом якої він просить залучити у якості співвідповідача ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , прийняти позовну заяву зі збільшеними позовними вимогами та відкласти підготовче засідання.
Разом із вказаною заявою представник позивачки подав позовну заяву, за змістом якої просить визнати за позивачкою у порядку спадкування: 1) право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 ; 2) право власності на земельну ділянку, кадастровий номер 2323981300:03:001:0115, що знаходиться по АДРЕСА_1 , після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 .
21.05.2024 до суду надійшла заява представника позивача в якій він просить долучити до матеріалів справи копії розписок про отримання відповідачами копій уточненої позовної заяви.
24.05.2024 до суду надійшли заяви від відповідачки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , якого позивач просить залучити у якості співвідповідача, за змістом яких вони просить провести розгляд справи за їх відсутності.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, не здійснюється згідно з ч.2 ст. 247 ЦПК України.
Розглянувши клопотання, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про можливість їх розгляду за відсутності вказаних учасників справи.
З приводу клопотання про залучення співвідповідача, суд дійшов висновку про те, що воно підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Згідно з ч.1,4 ст.51 ЦПК України,суд першоїінстанції маєправо заклопотанням позивачадо закінченняпідготовчого провадження,а уразі розглядусправи заправилами спрощеногопозовного провадження-до початкупершого судовогозасідання залучитидо участіу нійспіввідповідача. Про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала. За клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.
Як передбаченоп.3,4ч.2ст.197ЦПК Україниу підготовчомузасіданні суду разінеобхідності заслуховуєуточнення позовнихвимог тазаперечень протиних тарозглядає відповіднізаяви; вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи предмет спору, суд вважає за необхідним залучити зазначеного у клопотанні співвідповідача.
Відповідно до положень ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
За змістом принципу диспозитивності цивільного судочинства, закріпленого у статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Згідно з п.2 ч.2 ст.49 ЦПК України, окрім прав та обов`язків, визначених у ст. 43 цього Кодексу, позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Ч.3 ст.49 ЦПК України визначає, що до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, яке складається з двох елементів: предмета і підстави позову. Предметом позову є певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує його вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу (постанова Великої Палати Верховного Суду від 12 червня 2019 року у справі № 487/10128/14-ц).
З урахуванням наведеного, дослідивши матеріали справи, оскільки підготовче засідання не проведено, розгляд справи по суті не розпочався, заяву про збільшення позовних вимог подано не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засіданні у справі, суд вважає за можливе прийняти позовну заяву зі збільшеними позовними вимогами до розгляду як таку, що подана своєчасно.
Внаслідок необхідності надання відповідачам строку для подання відзиву на позовну заяву зі збільшеними позовними вимогами, суд вважає за необхідне відкласти судове засідання.
З підстав, передбачених п.2,3 ч.2 ст.198 ЦПК України необхідно відкласти підготовче засідання, надати можливість учасникам справи подати відповідні заяви по суті спору у зв`язку із уточненням первісного позову.
Керуючись ст. 51, 81, 175-177, 196-198, 258-261, 279 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Залучити до участі у справі співвідповідача ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса місця проживання: АДРЕСА_2 .
Прийняти уточнену позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 провизнання прававласності наспадкове майно до розгляду.
Відкласти підготовче засідання у справі до 14 червня 2024 року до 09-00 години, повторно здійснити виклик сторін.
Копію ухвали суду надіслати сторонам у справі.
Визначити відповідачам 15-денний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на уточнену позовну заяву. У зазначений строк відповідачі мають право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.
Відповідно до ч.4 ст.178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).
Згідно з ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу 5-денний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.3-5 ст.178 ЦПК України, при цьому, її копія одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: https://court.gov.ua/fair/sud0827/
Ухвала суду оскарженню не підлягає, складена та підписана 27.05.2024.
Суддя Л.А. Вайнраух
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 119359748 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Вайнраух Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні