Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 515/1277/21
Провадження по справі № 1-кп/514/63/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2024 року смт Тарутине
Суддя Тарутинського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Тарутинського районного суду Одеської області на розгляді перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 , ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України.
Розгляд справи було призначено на 29.05.2024 року о 14:30 в приміщенні Тарутинського районного суду Одеської області.
29.05.2024 року до суду надійшло клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання по справі в режимі відеоконференції у приміщенні Татарбунарського районного суду Одеської області.
Зі змісту клопотання вбачається, що адвокат не може прибути в судове засідання у зв`язку з тим, що знаходиться в місті Татарбунари та просить забезпечити можливість її присутності в судовому засіданні у приміщенні Татарбунарського районного суду Одеської області.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 № 1402-VIII, учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Пунктами 1, 4, 5 частини 1 статті 336 КПК України передбачено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин, необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження, а також наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Згідно ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Водночас суд зазначає, що ураховуючи вимоги ч.1 ст. 336 КПК України, законодавець закріплює не обов`язок, а право суду прийняти рішення стосовно проведення судового засідання чи засідань в режимі відео конференції.
Суд звертає увагу, що клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцї, захисником було подано в день, коли справа мала розглядатись. Однак, відповідно до чинного законодавства України, таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
За таких обставин, суд вважає, що у задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції слід відмовити.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 336 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - відмовити
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Тарутинський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2024 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 119362025 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадського порядку та моральності Хуліганство |
Кримінальне
Тарутинський районний суд Одеської області
Кравченко П. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні