Господарський суд Харківської області
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"29" травня 2024 р. Справа № Б-39/126-08 Господарський суд Харківської області у складі:
судді Байбака О.І.
розглянувши клопотання ліквідатора Приватного підприємства "ХПП" Шуби В.І. (вх. № 13353 від 23.05.2024) про затвердження розміру винагороди, подане у справі
за заявою Приватного підприємства "ХПП" про визнання банкрутом ,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Харківської області перебуває справа № Б-39/126-08 за заявою Приватного підприємства "ХПП" про визнання банкрутом.
Постановою Господарського суду Харківської області від 15.10.2008 приватне підприємство "ХПП" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Булижина І.В.
Розгляд звіту ліквідатора неодноразово відкладався.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 25.03.2024 призначено ліквідатором Приватного підприємства "ХПП" арбітражного керуючого Шубу Володимира Івановича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 467 від 15.03.2013, адреса: 61165, м. Харків, вул. Космічна, буд. 26, к. 313, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ).
Ліквідатор Шуба В.І. звернувся до суду з клопотанням (вх. № 13353 від 23.05.2024), в якому просить суд затвердити основну грошову винагороду ліквідатора на період ліквідаційної процедури в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора та відшкодування витрат ліквідатора в ліквідаційній процедурі згідно представлених документів та винести відповідну ухвалу.
Розглянувши подане клопотання (вх. № 13353 від 23.05.2024), суд зазначає.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положеньГосподарського процесуального кодексу Українита інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Статтею 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Згідно з ч. ч. 4, 5 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг. Кредитори можуть створювати фонд для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Порядок формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи) та затверджуються ухвалою господарського суду. Господарський суд за заявою кредитора має право зменшити розмір грошової винагороди арбітражного керуючого, у разі, якщо середньомісячна заробітна плата керівника боржника є надмірно високою порівняно з мінімальним розміром заробітної плати.
Суд зазначає, що при винесенні ухвали від 25.03.2024 питання про затвердження розміру основної грошової винагороди ліквідатора Шуби В.І. не вирішувалося.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання ліквідатора (вх. № 13353 від 23.05.2024) затвердження розміру основної грошової винагороди ліквідатора в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора, як це передбачено ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
Керуючись ст. ст. 30, 48, 58-67 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст.232-235 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання ліквідатора Приватного підприємства "ХПП" Шуби В.І. (вх. № 13353 від 23.05.2024) про затверджання розміру винагороди.
2. Затвердити основну грошову винагороду ліквідатора Шуби В.І. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 467 від 15.03.2013) на період ліквідаційної процедури в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора, та витрат в ліквідаційній процедурі відповідно до наданих документів про понесення таких витрат.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя Байбак О.І.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2024 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 119365417 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Байбак О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні