ЄУН: 336/861/24
Провадження №: 2/336/1339/2024
УХВАЛА
Іменем України
13 травня 2024 року м. Запоріжжя
Шевченківський районнийсудм.Запоріжжяускладі головуючогосуддіДацюкО.І.,присекретаріПустовіт В.О.,заучастюпозивача ОСОБА_1 ,представника позивачаадвоката ЖелезнякЛ.В.,представника третьоїособи безсамостійних вимогна предметспору ОСОБА_2 ,розглянувшиупідготовчому судовомузасіданнівпорядку загальногопозовногопровадженняцивільну справузапозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи без самостійних вимог на предмет спору: районна адміністрація Запорізької міської ради по Хортицькому району, районна адміністрація Запорізької міської ради по Шевченківському району, про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась зпозовом до ОСОБА_3 про позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав відносно малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою суду від 05.02.2024 року позовну заяву залишено без руху.
14.02.2024 року представником позивача були усунуті недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 20.03.2024 року відкрите провадження та справу призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження. Клопотання позивача про витребування доказів залишене без задоволення.
08.05.2024 року представник позивача направила до суду заяву про виклик свідків та заяву про витребування доказів.
У підготовчому судовому засіданні позивач позов підтримала, вказавши, що батько дитиною не цікавиться, з нею не спілкується та не сплачує аліменти.
Представник позивача також підтримала позов та просила задовольнити заяву про виклик свідків, витребувати докази.
Представник третьої особи без самостійних вимог на предмет спору районної адміністрації ЗМР по Шевченківському району повідомила про те, що комісія районної адміністрації два рази виїжджала за місцем мешкання відповідача, проте не застала його вдома. Батько дитини самостійно до них не звертався.
Представник третьої особи без самостійних вимог на предмет спору районної адміністрації ЗМР по Хортицькому району направила до суду заяву про розгляд справи без їх участі, враховуючи, що відповідач зареєстрований на території Шевченківського району м. Запоріжжя та до участі у розгляді справи залучена відповідна районна адміністрація.
Відповідач у підготовче судове засідання не з`явився, повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи згідно вимог ч. 8 ст. 128 ЦПК України, в порушення ч. 3 ст. 131 ЦПК України про причини неявки суд не повідомив.
Сторони не повідомили про намір укласти мирову угоду чи звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді.
Відповідач в установлений судом строк не скористався своїм правом надати відзив на позовну заяву, не надав доказів.
Треті особи без самостійних вимог на предмет не направили до суду письмових пояснень щодо позову.
Вирішуючи заяви представника позивача, суд керується наступним.
Відповідно до ст. 19 ч. 5 Сімейного кодексу України, орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Стаття 84 ЦПК України вказує, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
Заява про витребування доказів обґрунтована неможливістю позивача та її представника самостійно надати висновок, оскільки такий письмовий висновок подається органом опіки та піклування суду та законом не передбачено оформлення висновку на вимогу приватної особи.
Чинним законодавством не передбачено обов`язку суду зобов`язувати орган опіки та піклування надавати висновок щодо доцільності (недоцільності) позбавлення батьківських прав, який виготовляється на підставі відповідної заяви особи, з якою проживають неповнолітні діти або за заявою неповнолітніх дітей, які досягли 16-річного віку.
Проте, 20.03.2024 року, копія ухвали суду про відкриття провадження та копія позовної заяви з доданими до неї документами були направлені до районної адміністрації ЗМР по Шевченківському району, отже, позивач не позбавлена можливості звернутись до районної адміністрації з заявою для отримання письмового висновку.
Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає підстав для задоволення заяви та витребування доказів.
За ст. 90 ч. 1 ЦПК України, показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.
Як вказує ст. 91 ЦПК України, виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.
У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.
Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі.
В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Таким чином, клопотання про виклик свідків подано з дотриманням вимог ЦПК щодо змісту та строків звернення, має виклад обставин, які можуть повідомити свідки, тому суд вважає за можливе клопотання задовольнити та викликати свідків ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , явку яких представник позивача зобов`язалась забезпечити самостійно.
Будь-яких інших заяв чи клопотань сторонами не заявлялось та судом не вирішувалось.
Статтею 198 ч. 1 ЦПК України визначено, що підготовче засідання проводиться за правилами, встановленимиглавою 6цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.
Статтею 200 ЦПК України передбачено, що у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про:
1) залишення позовної заяви без розгляду;
2) закриття провадження у справі;
3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
За результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленомустаттями 206,207цього Кодексу.
Суд з`ясовує думку сторін щодо дати призначення судового засідання для розгляду справи по суті.
Оскільки підстави для залишення позовної заяви без розгляду чи закриття провадження у справі відсутні, позивач не відмовився від позову, а відповідач не визнав позову, сторони не уклали мирової угоди, про вчинення будь-яких процесуальних дій, які б було необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та до початку судового розгляду справи по суті учасниками справи не заявлялось, а судом підстав для вчинення таких дій не вбачається, тож суд вважає необхідним закрити підготовче судове провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
Дата призначення судового розгляду судом визначається на власний розсуд з урахуванням положень ЦПК України, оскільки сторони з цього приводу своїх міркувань не висловили.
На підставі викладеного, керуючись ст. 84, 91, 197, 198, 199, 200, 353 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Закрити підготовче провадження та призначити цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи без самостійних вимог на предмет спору: районна адміністрація Запорізької міської ради по Хортицькому району, районна адміністрація Запорізької міської ради по Шевченківському району, про позбавлення батьківських прав до судового розгляду по суті на 27 червня 2024 року о 09.00 годині.
Заяву представника позивача про виклик свідків задовольнити та викликати в наступне судове засідання свідків ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .
Заяву представника позивача про витребування доказів залишити без задоволення.
Копію ухвали направити учасникам провадження.
У судове засідання викликати осіб, що беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.І. Дацюк
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119390336 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дацюк О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні