Справа № 296/954/24
1-кп/296/376/24
УХВАЛА
Іменем України
30 травня 2024 року м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши увідкритомусудовому засіданніклопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартоюобвинуваченої ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12023060400003857від 23.12.2023за ч. 4 ст. 185 КК України, -
встановив:
У провадженні Корольовського районного суду м. Житомира перебуває вищевказане кримінальне провадження.
Ухвалою суду від 14.05.2024 оголошено розшук обвинуваченої ОСОБА_4 , із наданням дозволу на затримання обвинуваченої з метою приводу в суд для розгляду клопотання про обрання міри запобіжного заходу. Кримінальне провадження відносно ОСОБА_4 зупинено до розшуку обвинуваченої.
30.05.2024 працівниками поліції обвинувачену ОСОБА_4 затримано та того ж дня доставлено до суду.
Ухвалою суду від 30.05.2024 кримінальне провадження відновлено.
В обґрунтування клопотання прокурором зазначено про наявність визначених ст. 177 КПК України ризиків, які дають достатні підстави вважати, що обвинувачена може здійснити дії, передбачені пунктами 1, 5 частини 1 вказаної статті. ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, за вчинення якого передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від п`яти до восьми років, неодноразово ухилялася від явки до суду, в зв`язку із чим ухвалою суду оголошувалася в розшук.
В судовому засіданні прокурор підтримала письмове клопотання з підстав, викладених у ньому.
Адвокат ОСОБА_5 висловив думку, з якою погодилась його підзахисна, щодо заперечення у задоволенні клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу підзахисній ОСОБА_4 та змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.
Заслухавши думку учасників судового провадження, суд, вирішуючи клопотання прокурора виходить з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворювати будь яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчиняти інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, яке відповідно до вимог ст. 12 КК України, є тяжким злочином, ухилялася від явки до суду, в зв`язку із чим ухвалою суду оголошувалась в розшук.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється чи обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п`яти років, - виключно у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, буде доведено, що перебуваючи на волі, ця особа переховувалася від органу досудового розслідування чи суду, перешкоджала кримінальному провадженню або їй повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину.
Обвинувачена ОСОБА_4 в ході судового розгляду неодноразово, будучи належним чином повідомлена, не з`являлась за викликами суду в судові засідання 04.03.2024, 28.03.2024, 14.05.2024 не повідомила суд про причини своїх неявок. Заяв, клопотань до суду не направляла.
Крім того, суд звертає увагу, що обвинувачена вчинила злочин у період іспитового строку, що свідчить про її не бажання стати на шлях виправлення.
Зважаючи на викладене, враховуючи те, що обвинувачена ОСОБА_4 офіційно не працевлаштована, на утриманні неповнолітніх дітей не має, до суду в судові засідання не з`являлась без поважних причин, ухилялась від суду, оголошувалась у розшук, суд доходить висновку, що на даному етапі кримінального провадження обвинуваченій ОСОБА_4 необхідно обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскільки застосування більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, не зможе запобігти ризикам та забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченої.
Згідно з ст.183 КПК України суд при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченій ОСОБА_4 визначає розмір застави у кримінальному провадженні.
Керуючись ст. ст. 177, 182, 183, 331, 371, 372 КПК України, суд, -
постановив:
Клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 задовольнити.
Застосувати відносно обвинуваченої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, а саме до 28 липня 2024 року включно.
Строк тримання під вартою обраховувати з моменту затримання, тобто з 30.05.2024.
Одночасно обвинуваченій ОСОБА_4 визначити розмір застави для забезпечення виконання обов`язків, визначених КПК України, яка може бути внесена у будь-який момент протягом дії ухвали як самою обвинуваченою так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Корольовського районного суду м. Житомира.
Розмір застави визначити у межах 20 (двадцяти) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 60 560 (шістдесят тисяч п`ятсот шістдесят) гривень.
У разі внесення застави на обвинувачену покладаються такі обов`язки, передбачені ст. 194 КПК України:
1) прибувати до суду у визначений ним час за кожною вимогою;
2) не відлучатися за межі місця проживання без дозволу суду;
3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання.
Термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави, визначити до 28 липня 2024 року включно.
Роз`яснити обвинуваченій ОСОБА_4 , що у разі внесення застави у визначеному у цій ухвалі розмірі, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок має бути наданий уповноваженій особі установи виконання покарань.
У разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченої з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, обвинувачена зобов`язана виконувати покладені на неї обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави обвинувачена вважається такою, до якої застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Копію даної ухвали направити до Державної установи «Житомирська установа виконання покарань(№8)» для виконання.
Ухвала судуможе бутиоскаржена безпосередньодо Житомирськогоапеляційного судупротягом п`ятиднів змоменту їїпроголошення,а обвинуваченою,яка перебуваєпід вартою,з моментувручення їйкопії цієїухвали.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119395724 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Франчук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні