30.05.2024 рокуКОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД ПОЛТАВСЬКОЇОБЛАСТІ
Справа № 533/477/24
Провадження № 2/533/382/23
УХВАЛА
про відкриття провадження за правилами загального позовного провадження
30 травня 2024 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Оксенюк М. М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради, місцезнаходження: вулиця Монастирська, 20, селище Козельщина Кременчуцького району Полтавської області про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину шляхом виключення зі Спадкового реєстру запису про реєстрацію нікчемного заповіту,
УСТАНОВИВ
Представник позивач Гольдінова О.В. в інтересах ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради, в якому просить застосувати до заповіту ОСОБА_3 від 11.11.2019 наслідки недійсності нікчемного правочину: виключити зі Спадкового реєстру запис про реєстрацію заповіту, складеного 11.11.2019 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідченого завідуючим хірургічним відділенням Козельщинської КНП, ОСОБА_4 , зареєстрованого у реєстрі за №2, який відповідно до закону є нікчемним.
Згідно інформації, яка отримана від органу реєстрації місця проживання, вбачається, що відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Далі встановлено, що позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст. 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Козельщинського районного суду Полтавської області.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Вказана справа, відповідно до ст.274 ЦПК України, не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження, а тому її розгляд слід здійснювати у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження.
Отже, з метою виконання вимог передбачених ч.1 ст.189 ЦПК України, необхідно за правилами загального позовного провадження відкрити провадження у справі та призначити справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні.
Також, в позовній заяві позивачем зазначено у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради, яку суд вважає за можливе відповідно до ч.5 ст.53 ЦПК України залучити до участі у справі, оскільки рішення по справі може вплинути на права та обов`язки третьої особи.
Окрім цього, суд вважає, що необхідно залучити по справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_5 , оскільки остання відповідно до постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії, також подала заяву про прийняття спадщини після померлого спадкодавця.
Ураховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне зобов`язати позивача направити залученій до участі у справі третьою особою ОСОБА_5 , копію позовної заяви з додатками. Докази про направлення зазначених документів надати суду до початку судового засідання.
Також, суд вважає, що необхідно витребувати від державного нотаріуса Козельщинської державної нотаріальної контори Курочкіна Олександра Олександровича копію спадкової справи №93/2020 заведеної на майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 19, 175-179, 187 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ
Відкрити провадження за правилами загального позовного провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину шляхом виключення зі Спадкового реєстру запису про реєстрацію нікчемного заповіту.
Залучити до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради та ОСОБА_5 .
Призначити справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні на 26.06.2024о 09годині00хвилин у приміщенні Козельщинського районного суду, зал судового засідання № 1 за адресою: Полтавська область, селище Козельщина, вул. Остроградського, 75/15.
Зобов`язатизаявника ОСОБА_1 впродовж 5 (п`яти) днів направити до суду позовну заяву з урахуванням залученої до участі у справі третьої особи, а також підтвердження про направлення копії заяви з додатками третій особі.
Витребувати встрок 10днів з моменту отримання ухвали від державного нотаріуса Козельщинської державної нотаріальної контори Курочкіна Олександра Олександровича (місцезнаходження: вулиця Монастирська, 9, селище Козельщина Кременчуцький район Полтавська область, 39100) копію спадкової справи №93/2020 заведеної на майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 .
Встановити відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).
Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу строк два дні з дня отримання копії відзиву, протягом якого він має право подати суду відповідь на відзив, передбачену ст.179 ЦПК України, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьоюп`ятою ст.178 ЦПК України. Одночасно з поданням суду відповіді на відзив позивач зобов`язаний її копію надіслати відповідачу.
Встановити відповідачу строк два дні з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого він має право подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьоюп`ятою ст.178 ЦПК України. Копію заперечення і доданих до нього документів одночасно з поданням його суду відповідач повинен надіслати позивачу.
Встановити третій особі строк два дні з дня вручення даної ухвали для подання пояснення на позовну заяву або на відзив відповідача, до яких застосовуються правила, встановлені частинами третьоюшостою ст.178 ЦПК України.
Відповідно до ч.3, 9 ст.83 ЦПК України відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Роз`яснити державному нотаріусу Козельщинської державної нотаріальної контори Курочкіну О.О., що якщо не має можливості подати оригінали або копії доказів, які випробовує суд, або не має можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язаний повідомити про це суд із зазначенням причин та надання письмових доказів протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом для огляду, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд має право застосувати заходи процесуального примусу, передбачені ст. 144, 146, 148 ЦПК України, зокрема: тимчасове вилучення доказів державним виконавцем для дослідження судом, накладення штрафу в дохід держави від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Притягнення винної особи до відповідальності не звільняє її від обов`язку подати витребувані судом докази.
Закликати учасників судового провадження:
- з розумним інтервалом часу цікавитися провадженням у їх справах, добросовісно користуватися належними процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки;
- зареєструвати електронну адресу в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі;
- зареєструватися в підсистемі "Електронний кабінет" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи;
- використовувати функціонал "Електронного кабінету" для ознайомлення з поданими документами в електронній формі;
- при подачі до суду процесуальних документів зазначати електронну адресу в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або іншу електронну адресу, через яку суд може здійснювати комунікацію;
- при подачі до суду процесуальних документів зазначати мобільний номер телефону та найбільш зручний месенджер, через які суд може здійснювати виклики та повідомлення, або обмінюватися електронними документами;
- при наявності на офіційних сайтах судів інформації про мобільні телефони, альтернативні поштові адреси, через які учасники судових проваджень зможуть комунікувати з судом (або офісом судді) використовувати їх для комунікації з судом;
- при подачі значного обсягу документів до суду в електронній формі (понад 30 аркушів) додатково подавати їх суду в паперовій формі.
Роз`яснити сторонам справи, що у суду є технічна можливість проводити судові засідання у режимі відеоконференції. Про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції учасник справи має подати заяву у порядку, визначеному ст. 212 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud1611/.
Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів, надіслати учасникам судового розгляду.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя М. М. Оксенюк
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119396686 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Оксенюк М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні