01.08.2024 рокуКОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД ПОЛТАВСЬКОЇОБЛАСТІ
Справа № 533/477/24
Провадження №2/533/171/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2024 року Козельщинський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого судді Оксенюк М. М.,
за участю: секретаря судового засідання Шуліки Л.Г.,
розглянувши в порядку загального позовного провадження у підготовчому відкритому судовому засіданні з викликом сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради, ОСОБА_3 про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину шляхом виключення зі Спадкового реєстру запису про реєстрацію нікчемного заповіту,
У С Т А Н О В И В
27.05.2024 представник позивач ОСОБА_4 в інтересах позивача ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до відповідача ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради, про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину шляхом виключення зі Спадкового реєстру запису про реєстрацію нікчемного заповіту.
Ухвалою суду від 30 травня 2024 року справа призначена до розгляду в порядку загального позовного провадження з викликом сторін на 26.06.2024 о 09.00 год.
За клопотанням представника позивача адвоката Гольдінової О.В. розгляд справи в підготовчому судовому засіданні відкладено.
01.08.2024 представник позивача адвокат Гольдінова О.В. направила до суду заяву про залишення позову без розгляду та повернення судового збору.
Сторони в судове засідання не з`явилися.
В матеріалах справи міститься заяви сторін про розгляд справи без їхньої участі.
Згідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, в зв`язку з неявкою сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Враховуючи, що заява позивача про залишення позову без розгляду подана представником позивача до початку розгляду справи по суті, позов підлягає залишенню без розгляду.
Вирішуючи питання про повернення судового збору, суд зазначає, що у відповідності дост.133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, згідно із п.4 ч.1ст. 7 ЗУ «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
За таких обставин, оскільки позовна заява залишається без розгляду за клопотанням позивача, визначеніЗУ «Про судовий збір»підстави для його повернення відсутні.
Керуючись ст. 247, 257 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ
Заяву представника позивача адвоката Гольдінової Олени Василівни про залишення позову без розгляду - задовольнити частково
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради, ОСОБА_3 про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину шляхом виключення зі Спадкового реєстру запису про реєстрацію нікчемного заповіту залишити без розгляду.
У задоволенні клопотання в частині повернення судового збору - відмовити.
Роз`яснити позивачу та представнику позивача, що згідно ч.2ст.257ЦПК України особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Копію ухвали направити сторонам до відома та ознайомлення.
Ухвала може бути оскаржена впродовж п`ятнадцяти днів з дня складення повної ухвали суду шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Козельщинський районний суд.
Апеляційна скарга в електронній формі подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя М. М. Оксенюк
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120744708 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Оксенюк М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні