31.05.2024
Справа № 642/2917/24
Провадження №2-о/642/64/24
УХВАЛА
31 травня 2024 р. м.Харків
Суддя Ленінського районного суду м.Харкова Вікторов В.В., розглянувши питання можливості відкриття провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей по Холодногірському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, ОСОБА_2 , про усиновлення дитини,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Ленінського районного суду м.Харкова із заявою про усиновлення дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вивчивши заяву та додані до неї документи встановлено, що вона не відповідає вимогам ЦПК України, з огляду на наступне.
Згідно пункту 1 частини 2 статті 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи зокрема про усиновлення.
Положенням статті 311 ЦПК України встановлено, що заява про усиновлення має містити, зокрема, відомості про стан здоров`я дитини. До заяви мають бути додані такі документи: копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя; медичний висновок про стан здоров`я заявника; довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи; документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням; інші документи, визначені законом.
Статтею 212 Сімейного кодексу України визначено, що не можуть бути усиновлювачами особи, які: обмежені у дієздатності; визнані недієздатними; позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені; були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім`ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини; перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері; зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами; не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу); страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я; є іноземцями, які не перебувають у шлюбі; були засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров`я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень; за станом здоров`я потребують постійного стороннього догляду ; є особами без громадянства; перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до пунктів 3-6, 8 і 10 цієї статті не може бути усиновлювачем.
Всупереч вказаним положенням процесуального закону, заява не містить відомості про стан здоров`я дитини, до неї не додано також документи довідку з місця роботи із зазначенням заробітної плати за останній календарний рік або копії декларації про доходи; чи перебуває заявник на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері; документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням,довідку про відсутність судимості тощо.
За змістом ст. 217 СК України у випадках, коли дитина, стосовно якої розглядається питання про усиновлення, має батьків, обов`язковою умовою його позитивного вирішення є їхня вільна та безумовна згода. Згідно з ч. 5 ст. 217 СК України письмова згода батьків на усиновлення їхньої дитини має бути посвідчена нотаріусом.
Всупереч ст. 217 СК України в заяві відсутні відомості щодо батька дитини- ОСОБА_4 , та його згоди на усиновлення, та його не долучено до участі у справі, тоді як рішення у справі впливатиме на його права та обов`язки. Таким чином, заявнику необхідно внести уточнення до заяви.
Крім того, відповідно до ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином завіреній копії, учасник справи, який подає документи в копіях повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Таким чином, вищевикладені обставини свідчать про невідповідність заяви про усиновлення дитини вимогам статті 311 ЦПК України, що, з урахуванням положень частини 3 статті 294 ЦПК України, має наслідком залишення заяви про усиновлення дитини без руху, у відповідності до вимог частини 1 статті 185 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 185, 311,312,353 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей по Холодногірському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, ОСОБА_2 , про усиновлення дитини - залишити без руху.
Недоліки заяви мають бути усунуті у строк протягом п`яти днів з моменту отримання копії ухвали.
Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків заяви у строк, встановлений судом, відповідно до частини 3 статті 185 ЦПК України , буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Вікторов
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119418169 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Вікторов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні