Справа №760/4241/23 2/760/4336/24
У Х В А Л А
27 травня 2024 року м. Київ
Солом`янський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді Ішуніної Л. М.,
за участю секретаря судового засідання Отруби В. В.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Голубкова Д. Б. ,
представника третьої особи Царюка В. В. ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Конструкторське бюро «Артилерійське озброєння»</a>, третя особа Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість», про стягнення заборгованості по заробітній платі,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 звернулася до Солом`янського районного суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Конструкторське бюро «Артилерійське озброєння»</a> про стягнення заборгованості по заробітній платі.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24 лютого 2023 року для розгляду зазначеної позовної заяви визначено головуючого суддю Ішуніну Л. М.
Ухвалою Солом`янського районного суду міста Києва від 01 березня 2023 року вказану позовну заву було залишено без руху.
На виконання зазначеної ухвали 01 червня 2023 року позивачем надано до суду докази надсилання листом з описом вкладення відповідачу копії позовної заяви.
01 червня 2023 року ухвалою суду вказану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження за правилами загального позовного провадження.
Представник третьої особи в судовому засіданні заявив клопотання, в якому просив позовну заяву залишити без руху у зв`язку з несплатою позивачем судового збору за вимогу про стягнення середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що провадження у справі вже відкрито і вирішення питання про залишення позовної заяви без руху вже є недоцільним.
Представник відповідача підтримав позицію третьої особи та просив залишити позовну заяву без руху.
Вислухваши учасників справи, дослідивши матеріали справи, судом, після відкриття провадження, встановлено, що позов подано без додержання вимог, визначених статтями 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).
Згідно з вимогами частини четвертої статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зазначає, що вона звільнена від сплати судового збору на підставі пункту 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якого від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
У додатках до позовної заяви відсутні докази сплати судового збору за вимогу майнового характеру, а саме - про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
За змістом приписів статей 94, 116, 117 Кодексу законів про працю України та статей 1, 2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку та не входить до структури заробітної плати.
При цьому, пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Такий правовий висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 910/4518/16.
Пунктом 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана, зокрема, фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2023 року складав 2 684 грн.
Отже розмір судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру повинен становити не менше 1 073,60 грн (2 684х0,4=1 073,60), але не більше 13 420 грн (2 684х5=13 420).
На підставі зазначеного, враховуючи наявність у позовній заяві вимоги майнового характеру, виходячи з ціни позову, яка складає 1 421 149,40 грн, судовий збір за подання позовної заяви у цій справі підлягає сплаті у розмірі 13 420 грн (1 421 149,40х1%/100 = 14 211,49 грн, що перевищує 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 13 420 грн.
Судовий збір за подання позовної заяви до Солом`янського районного суду м. Києва має бути перераховано або внесено на наступні реквізити: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Соломян.р-н/22030101 , код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA388999980313181206000026010, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Усуваючи недоліки, позивачеві необхідно взяти до уваги викладене та надати суду докази сплати судового збору або докази звільнення останньої від сплати судового збору.
Відповідно до частин одинадцятої-тринадцятої статті 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 175-177, 187, 260 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_4 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Конструкторське бюро «Артилерійське озброєння»</a>, третя особа Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість», про стягнення заборгованості по заробітній платі залишити без руху.
Надати позивачу строк у п`ять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення зазначених недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили негайно після її підписання суддею, заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Л. М. Ішуніна
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119422691 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Ішуніна Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні