КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 761/23224/22 Головуючий у 1 інстанції: Осаулов А.А.
Провадження №22-ц/824/12027/2024 Суддя-доповідач: Гаращенко Д.Р.
24 травня 2024 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Гаращенка Д.Р., розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на заочне рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 11 липня 2023 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Рент-профіт плюс» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні майном шляхом визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2022 року ТОВ«Рент-профіт плюс» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні майном шляхом визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1 .
Заочним рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 11 липня 2023 року позовні вимоги задоволено частково.
Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва клопотання ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку на подання заяви про перегляд заочного рішення Шевченківського районного суду м.Києва від 11.07.2023 і заяву відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення по залишино без задоволення.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, 23 квітня 2024 року ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Згідно з ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Матеріали справи не містять відомостей щодо вручення заявнику повного тексту рішення суду, не містить доказів вручення ухвали. Апелянт зазначає, що завчасно направила до суду першої інстанції клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку з перебуванням на лікарняному та надала докази.
Апеляційне провадження на даний час не може бути відкрите, оскільки прохальна частина апеляційної скарги містить суперечливі вимоги, а саме в першому пункті вимог відповідач просить скасувати ухвалу, а в другому просить скасувати рішення, та не ставить питання про поновлення строку на оскарження.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 подала 23 квітня 2024 року, з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Апелянту слід подати до апеляційного суду обґрунтоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважності причин його пропуску та надати докази.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 ЦПК України, застосовуються положення ст.185 ЦПК України.
Згідно з ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху із зазначенням недоліків позовної заяви, способом і строком їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.185, 357 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на заочне рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 11 липня 2023 року залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали шляхом подання до суду апеляційної інстанції:
- обґрунтованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, зазначити поважні причини його пропуску та надати докази.
- Конкретизувати вимоги прохальної частини.
Роз`яснити, що у випадку не усунення у встановлений термін недоліків апелянту буде відмовлено у відкритті провадження у справі .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя Д.Р. Гаращенко
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 119458127 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Гаращенко Дмитро Русланович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні