ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
28.05.2024 Справа № 908/1539/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Суддя Проскуряков К.В., розглянувши матеріали позовної заяви
До відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Центральна газопостачальна компанія» (вул. Надпільна, буд. 261, офіс 209, м. Черкаси, 18001; код ЄДРПОУ 38553084)
про стягнення 2 857 051,42 грн.
ВСТАНОВИВ:
23.05.2024 через підсистему «Електронний суд» ЄСІКС до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі Бердянської філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація Брянського морського порту) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центральна газопостачальна компанія» про стягнення 2 857 051,42 грн.
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.05.2024 справу №908/1539/24 розподілено судді Проскурякову К.В.
Розглянувши позовну заяву з доданими до неї матеріалами суд вирішив наступне.
В обґрунтування територіальної підсудності щодо подання цього позову до Господарського суду Запорізької області позивач посилається на те, що предметом договору купівлі-продажу природного газу № 105-В-АМПУ-16 від 30.11.2016 є зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Центральна газопостачальна компанія» (далі Відповідач, Постачальник, ТОВ «ЦГК») передати Державному підприємству «Адміністрація морських портів України» (далі - Позивач, Споживач, ДП «АМПУ») природний газ у власність та зобов`язання Споживача прийняти та оплати цей газ на умовах такого договору. Пунктами 1.2 та 1.3 договору визначено, що цей договір надає можливість Постачальнику постачати природний газ філіям Споживача. Найменування, адреси та коди ЕІС філій Споживача наведені в Додатку № 1, що є невід`ємною частиною цього договору. Як вбачається із додатку № 1 до вказаного договору, постачання природного газу здійснювалося, зокрема, до Бердянської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація Бердянського морського порту) за адресою: 71112, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Горького, за ЕІС кодом 56ХО00012К7LE00K. Отже враховуючи, що спір виник між ДП «АМПУ» в особі Бердянської філії ДП «АМПУ» (адміністрація Бердянського морського порту) та ТОВ «Центральна газопостачальна компанія» щодо неповернення надмірно сплачених коштів за неспожитий газ, який поставлявся до Бердянської філії ДП «АМПУ» (адміністрація Бердянського морського порту) за договором купівлі-продажу природного газу №105-В-АМПУ-16 від 30.11.2016, позивачем подається позов до Господарського суду Запорізької області відповідно до ч. 5 ст.29 ГПК України.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 27 ГПК України, позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно з ч. 1 ст. 29 ГПК України право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
У ч. 5 ст. 29 ГПК України позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.
Судом встановлено, що у Розділі 3 договору №105/В-АМПУ-16 купівлі-продажу природного газу від 30.11.2016 визначено, що Постачальник передає Споживачу у власність газ в обсягах, визначених п.2.1. цього договору, у мережі ПАТ «Укртрансгаз». (п.3.2.) Право власності на газ від Постачальника до Споживача переходить в пункті приймання передачі газу в магістральний трубопровід (п.3.3.)
Згідно з п.3.4. договору, приймання-передача газу, поставленого Постачальником Споживачу у відповідному місяці, оформляється щомісячними Актами приймання-передачі товару та видатковими накладними. Кількість газу, поставленого Споживачу, підтверджується щомісячними Акти приймання-передачі Товару та видатковими накладними, які підписуються повноважними представниками Постачальника і Споживача та Газотранспортної організації.
Магістральний трубопровідний транспорт нафти і газу технологічний комплекс окремий трубопровід (або сукупність трубопроводів) та пов`язані з ним єдиним технологічним процесом об`єкти, за допомогою яких здійснюються постачання нафти і газу споживачам, включаючи транзитне постачання через територію України.
Суд зазначає, що умовами договору визначено, що право власності на газ від Постачальника до Споживача переходить в пункті приймання передачі газу в магістральний трубопровід, однак з доданих до позову документів не вбачається, що право власності на газ перейшло до відповідача у м. Бердянську або в іншій магістральній точці передачі газу на території Запорізької області.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вказаний позов повинен пред`являтися до суду за місцезнаходженням відповідача на підставі ч. 1 ст. 27 ГПК України.
У п. 10 ч. 2 ст. 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань зазначено, що місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно з ч. 4 ст. 10 зазначеного Закону відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.
Згідно роздруківки з офіційного сайту «Опендатабот»: https://opendatabot.ua/, місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю «Центральна газопостачальна компанія» (код ЄДРПОУ 38553084) є вул. Надпільна, буд. 261, офіс 209, м.Черкаси, 18001.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ГПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне позовну заяву Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі Бердянської філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація Брянського морського порту) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центральна газопостачальна компанія» про стягнення 2 857 051,42 грн. на підставі п. 1 ч. 1 ст. 31 ГПК України передати за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Господарського суду Черкаської області.
Частинами 3, 6, 7 ст. 31 ГПК України передбачено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення. Спори між судами щодо підсудності не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи вищевикладене, матеріали позовної заяви слід направити за встановленою підсудністю до Господарського суду Черкаської області протягом п`яти днів після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення .
Керуючись ч.ч. 1, 2 ст. 27, п. 1 ч. 1 ст. 31, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ :
1. Позовну заяву Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі Бердянської філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація Брянського морського порту) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центральна газопостачальна компанія» про стягнення 2 857 051,42 грн. передати за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Господарського суду Черкаської області (бул. Шевченка, 307, м. Черкаси, 18005).
2. Ухвалу суду направити до електронних кабінетів підсистеми «Електронний суд» ЄСІКС учасників справи.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до ст. 255 ГПК України може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду першої інстанції.
СуддяК.В.Проскуряков
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 255 ГПК України окремо від рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції про передачу справи на розгляд іншого суду.
Згідно з ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2024 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 119468792 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Проскуряков К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні