ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/8597/24
провадження № 2/753/6035/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" червня 2024 р. м. Київ
Дарницький районний суд м. Києва у складі головуючого судді Маркєлової В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до 1. ОСОБА_2 , 2. Товариства з обмеженою відповідальністю «ТТВК» про захист прав споживача, стягнення матеріальної та моральної шкоди за невиконання договору про надання туристичних послуг,
У С Т А Н О В И В:
27.04.2024 до Дарницького районного суду м. Києва через електронний кабінет в «Електронному суді» надійшла позовна заява ОСОБА_1 до 1. ОСОБА_2 , 2. Товариства з обмеженою відповідальністю «ТТВК» про захист прав споживача, стягнення матеріальної та моральної шкоди за невиконання договору про надання туристичних послуг. Позивач також вважає, що третьою особою на стороні відповідача має бути залучено Товариство з обмеженою відповідальністю «Туристична компанія «Поїхали з нами».
Відповідно до протокола автоматизованого розподілу справ між суддями для розгляду справи визначено суд у складі головуючого судді Маркєлової В.М.
Вивчивши позовну заяву та додані до заяви матеріали, суд дійшов таких висновків.
За правилами цивільного процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Згідно з Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270, розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку.
Відповідно до п. 59, 61 постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270 «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку» внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.
Отже, належним доказом направлення копії позову разом з доданими до неї документами кожному відповідачу та третій особі у справі може бути:
-або підтвердження такого направлення відповідачу в системі «Електронний суд»
-або бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фінансовим чеком про відправлення.
Відповідно до ч. 1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на те, що на підтвердження виконання вимог ч. 2 ст. 177 ЦПК України позивач доказів не надав, суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ч. 2 ст. 177 ЦПК України, тому залишає позов без руху та надає позивачу строк для усунення недоліків відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України.
На виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу слід надати доказ направлення кожному відповідачу та третій особі копії позову з додатками - рекомендованим листом з описом вкладення або через електронний кабінет в «Електронному суді».
Керуючись нормами ст. 175, 177, 185, 353 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до 1. ОСОБА_2 , 2. Товариства з обмеженою відповідальністю «ТТВК» про захист прав споживача, стягнення матеріальної та моральної шкоди за невиконання договору про надання туристичних послуг залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що у разі їх неусунення у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу, що не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Копію ухвали направити позивачу.
Суддя В.М. Маркєлова
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 119480323 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Маркєлова В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні