Рішення
від 04.06.2024 по справі 947/10447/23
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


Справа № 947/10447/23

Провадження № 2/947/295/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.06.2024 року Київський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого - судді Огренич І.В.

за участю секретаря - Грабової Т.П.,

представника позивачки - адвоката Бороган В.В.,

представника відповідача - адвоката Вдовіченко Г.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Одесі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою в якій просить стягнути на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у розмірі 20000 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_2 . При цьому позивачка посилається на те, що з відповідачем вона перебувала у шлюбі з 15.06.2015, який розірваний рішенням Київського районного суду м.Одеси від 01.02.2023 (справа №947/27789/22). Під час спільного проживання у них народився син ОСОБА_3 , який проживає з нею та перебуває на її утриманні. Також ОСОБА_1 зазначила, що відповідач відмовляється від добровільної сплати та фактично ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків, а тому вона вимушена звернутись до суду з даним позовом.

Відповідно до ч.2ст.19 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється за правилами позовного провадження у порядку загального або спрощеного провадження.

Ухвалою судді Київського районного суду м. Одеси Огренич І.В. від 14 квітня 2023 року було відкрито провадження по зазначеній цивільній справі, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні, з повідомленням (викликом ) сторін.

Представник позивачки - адвокат Бороган В.В. у судовому засіданні 28.05.2024 позовні вимоги підтримав, просив стягнути аліменти в сумі 20000 грн. щомісяця, мотивуючи це фінансовою спроможністю відповідача ОСОБА_2 , який є моряком працює на посаді старшого помічника капітана, в подальшому надав до суду заяву про закінчення розгляду справи у його відсутність.

Представник відповідача адвокат Вдовіченко Г.М. у судовому засіданні 28.05.2024 просила позов задовольнити частково, а саме стягнути аліменти на утримання дитини в розмірі 3000, 00 грн. щомісяця, мотивуючи, що ОСОБА_2 працює у ФОП ОСОБА_4 та отримує зарплатню в розмірі 7 100 грн. щомісяця, в подальшому надала до суду заяву про закінчення розгляду справи у її відсутність.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 перебували у шлюбних відносинах.

Від цих відносин сторони мають сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 (актовий запис про народження № 12945 Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Одеського міського управління юстиції від 22 грудня 2015року).

На теперішній час сторони відносини не підтримують, проживають окремо, син проживає разом з позивачкою та перебуває на її утриманні. Відповідач, у добровільному порядку за час слухання справи у суді, надавав кошти для забезпечення потреб сина шляхом перерахування на банківські картки позивачки від 3000 грн. до 4 000 грн. щомісяця, що підтверджується відповідними квитанціями.

Відповідно до довідки №01/04 від 05.06.2023, виданої ФОП ОСОБА_4 відповідач працевлаштований продавець-консультантом в його онлайн-магазині. Згідно Довідок форми ОК-5, сформованих засобами автоматичних систем Пенсійного фонду України та наданих до матеріалів справи, відповідач ОСОБА_2 отримував заробіток у ФОП ОСОБА_4 в 2023 році в розмірі 6700 грн., з січня 2024 року в розмірі 7100 грн.

За станом здоров`я, згідно виписного епікризу із історії хвороби №398 ОСОБА_2 вбачається, що 13.01.2016 видалена частина бронху, згідно висновку лікаря-рентгенолога Одеської міської лікарні №5 від 10.10.2016, ОСОБА_2 встановлений діагноз: пневмофіброз.

Також з матеріалів справи встановлено, що у відповідача є непрацездатний батько ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 , якому відповідач, за законом, зобов`язаний надавати матеріальну допомогу.

Згідно довідки ТОВ «Модуль» від 16.01.2023 ОСОБА_1 працює на посаді продавець у ТОВ «Модуль», тарифна ставка 6850 грн.

Судом не приймаються до уваги обґрунтування розміру позовних вимог ОСОБА_1 необхідністю понесення додаткових витрат на освіту дитини ОСОБА_3 та на лікування, оскільки такі правовідносини є самостійним предметом спору.

Крім того з наданих до суду ОСОБА_1 довідок та чеків на оплату разових консультацій лікаря-педіатра, не вбачається наявність будь-якого хронічного захворювання дитини.

Згідност. 141 Сімейного кодексу Українимати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.

Відповідно дост. 180 СК Українибатьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч. 2ст.182 СК Українирозмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ч.1-3 ст. 181 СК України, способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Статтею 182СК України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно ч.ч.1,2ст. 183 Сімейного кодексу Україничастка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Крім того, відповідно до ст. 18 Конвенції про права дитини батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування та найважливішим обов`язком батьків.

Статтею 27 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої Верховною Радою України 27 лютого 1991 року, регламентовано, що кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для її фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку. Батьки несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Вирішуючи спір по суті, суд не приймає до уваги твердження позивачки про працевлаштування ОСОБА_2 старшим помічником капітана та отримання ним доходів, з яких останній в змозі сплачувати аліменти в сумі 30000 грн., оскільки надані до суду позивачкою ОСОБА_1 копії паспорта моряка відповідача, копії свідоцтв фахівця відповідача, копії трудових контрактів відповідача, виписки із банківських установ про рух грошових коштів, не підтверджують самого факту працевлаштування відповідача і його доходів з часу звернення позивачки до суду, тобто з квітня 2023 року.

Докази які були отримані на ухвалу суду за клопотанням представника позивача про витребування доказів, також не підтверджують можливість відповідача сплачувати аліменти у розмірі заявленому позивачкою.

При таких обставинах, враховуючи інтереси сторін, неповнолітньої дитини та керуючись принципами розумності і справедливості (співмірності), суд вважає вимоги ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини такими, що підлягають частковому задоволенню, а саме: у розмірі 4000 гривень щомісяця.

Частиною 1статті 191СК України передбачено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

Суд роз`яснює, що відповідно до ч. 1ст.192Сімейного кодексуУкраїни розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно зіст.5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються зокрема позивачі у справах про стягнення аліментів.

Враховуючи наведене вище, оскільки позивачка звільнена від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви про стягнення аліментів, з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 1073 гривень 60 копійок.

Керуючись ст.ст.2, 12, 13, 76-83, 141, 211, 263-265, 273, 274-279, 354-355, 430 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІПН: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН: НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 ), аліменти на утримання ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 в твердій грошовій сумі 4000, 00 ( чотири тисячі) гривень 00 копійок щомісячно, починаючи з 30 березня 2023 року до досягнення ним повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_7 , але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІПН: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 ) на користь держави, судовий збір в розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) гривень 60 копійок.

Рішення, у частині стягнення аліментів, підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку, шляхом подачі в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Суддя Огренич І. В.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення04.06.2024
Оприлюднено05.06.2024
Номер документу119482576
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —947/10447/23

Рішення від 04.06.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Ухвала від 02.10.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Ухвала від 14.04.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні