СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
04 червня 2024 року м. Харків Справа № 905/126/24
Східний апеляційний господарський суд у складі судді-доповідача Мартюхіної Н.О.,
розглянувши апеляційну скаргу Комунального закладу "Донецький академічний обласний драматичний театр (м.Маріуполь)" (вх. №1373 Д/1),
на рішення Господарського суду Донецької області від 08.04.2024 (повний текст складено 08.04.2024) у справі №905/126/24 (суддя Харакоз К.С.),
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги", м. Дніпро,
про стягнення заборгованості в розмірі 76726,33грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" звернулося до Господарського суду Донецької області з позовом до Комунального закладу "Донецький академічний обласний драматичний театр (м.Маріуполь)" про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію в сумі 76726,33грн.
Рішенням Господарського суду Донецької області від 08.04.2024 у справі №905/126/24 позов задоволено; стягнуто з відповідача на користь позивача заборгованість у розмірі 59289,71грн, 3% річних у розмірі 3386,41грн, суму інфляційних втрат у розмірі 14050,21грн, а також судовий збір у розмірі 2422,40грн.
30.05.2024 до Східного апеляційного господарського суду через систему "Електронний суд" надійшла апеляційна скарга Комунального закладу "Донецький академічний обласний драматичний театр (м.Маріуполь)".
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.05.2024 для розгляду справи сформовано колегію суддів у складі: головуючий суддя Мартюхіна Н.О., суддя Фоміна В.О., суддя Білоусова Я.О.
Дослідивши апеляційну скаргу та додані до неї документи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що зазначена апеляційна скарга не відповідає вимогам глави 1 розділу IV ГПК України та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Порядок та форма звернення з апеляційною скаргою до апеляційного господарського суду визначені главою 1 розділу ГПК України.
Статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
По-перше, відповідно до ч. 2 ст. 258 ГПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені:
1) найменування суду, до якого подається скарга;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку та електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);
4) рішення або ухвала, що оскаржується;
5) у чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо);
6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції;
7) клопотання особи, яка подала скаргу;
8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується;
9) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Апеляційна скарга Комунального закладу "Донецький академічний обласний драматичний театр (м.Маріуполь)" подана в електронній формі через систему "Електронний суд". Проте, вона взагалі не містить положень, передбачених п.п. 3 - 8 ч. 2 ст. 258 ГПК України.
По-друге, згідно з п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовій збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви майнового характеру юридичною особою ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Приписами ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Позовні вимоги полягають у стягненні з відповідача 76726,33грн.
Отже, станом на дату звернення до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою на рішення Господарського суду Донецької області від 08.04.2024 у справі №905/126/24 апелянт має сплатити судовий збір у розмірі 4542,00грн (3028,00 * 150%).
Разом з тим, відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Враховуючи, що апеляційна скарга подана у цій справі в електронному вигляді з використанням підсистеми ЄСІТС "Електронний суд", тому за подання апеляційної скарги на оскаржуване рішення суду першої інстанції підлягає сплаті судовий збір в розмірі 3633,60грн (4542,00,00грн * 0,8%).
Однак, при поданні апеляційної скарги скаржником в порушення п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України не надано доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі. В переліку доданих до апеляційної скарги додатків також не зазначено про додавання доказів сплати судового збору.
По-третє, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Частиною 1 ст. 259 ГПК України встановлено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.
В додатках до апеляційної скарги зазначено про надання доказів надсилання апеляційної скарги стороні через підсистему "Електронний суд", натомість, до скарги додано квитанцію №963397 про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету Користувача ЄСІТС - Комунального закладу "Донецький академічний обласний драматичний театр (м.Маріуполь)", який є апелянтом (відповідачем у справі).
В матеріалах апеляційної скарги відсутні докази на підтвердження дотримання заявником приписів п. 3 ч. 3 ст. 258 та ч. 1 ст. 259 ГПК України, оскільки апелянтом до скарги не додано, та в додатках до апеляційної скарги не зазначено про долучення до скарги доказів на підтвердження направлення апеляційної скарги з додатками позивачу ТОВ "Донецькі енергетичні послуги".
Суд зазначає, що не повідомлена сторона у справі належним чином, як учасник господарського процесу, позбавлена можливості володіти об`єктивною інформацією стосовно руху господарського процесу.
По-четверте, відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Частиною 2 ст. 256 ГПК України закріплено, що учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Предметом апеляційного оскарження є рішення Господарського суду Донецької області від 08.04.2024 у справі №905/126/24, повний текст якого складено 08.04.2024, а тому відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України останнім днем подання апеляційної скарги є 29.04.2024 (з урахуванням вихідних днів).
Судом встановлено, що апеляційна скарга сформована апелянтом з використанням підсистеми ЄСІТС "Електронний суд" 28.04.2024, проте подана до Східного апеляційного господарського суду 30.05.2024, тобто з пропуском процесуального строку, встановленого для її подання без клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 3 ст. 260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, судом встановлено, що апелянт при зверненні з апеляційною скаргою зазначив дату оскаржуваного рішення 09.04.2024 (відповідна дата оскаржуваного рішення зазначена у вступній частині апеляційної скарги). Прохальна частина апеляційної скарги взагалі не містить дати оскаржуваного рішення, яке апелянт просить скасувати.
В свою чергу, з інформації, наявної у програмі "Діловодство спеціалізованого суду" та з матеріалів електронної справи не вбачається рішення господарського суду Донецької області від 09.04.2024 у справі № 905/126/24.
У Єдиному державному реєстрі судових рішень рішення господарського суду Харківської області від 09.04.2024 у справі № 905/126/24 також відсутнє.
Апеляційний суд зазначає, що у прохальній частині сторона має чітко зазначити, процесуальний документ який оскаржується.
Враховуючи зазначене, скаржникові також необхідно уточнити вимоги апеляційної скарги в частині дати оскаржуваного рішення суду першої інстанції.
Зазначені обставини відповідно до ч. 2 ст. 260 ГПК України є підставою для застосування наслідків, передбачених ст. 174 ГПК України, а саме, залишення апеляційної скарги без руху з метою усунення скаржником протягом 10 днів з моменту отримання цієї ухвали недоліків.
Згідно з ч. 6 ст. 260 ГПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху вирішується суддею-доповідачем, визначеним в порядку ч. 1 ст. 260 ГПК України протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про залишення апеляційної скарги Комунального закладу "Донецький академічний обласний драматичний театр (м.Маріуполь)" без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 174, 234, 258, 260 ГПК України, Східний апеляційний господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Комунального закладу "Донецький академічний обласний драматичний театр (м.Маріуполь)" на рішення Господарського суду Донецької області від 08.04.2024 у справі №905/126/24 - залишити без руху.
2. Встановити апелянту строк впродовж 10 днів з моменту отримання цієї ухвали для приведення апеляційної скарги у відповідність до положень ст. 258 Господарського процесуального кодексу України та усунення встановлених при поданні апеляційної скарги недоліків, а саме надати до Східного апеляційного господарського суду:
- докази сплати судового збору у сумі 3633,60 грн;
- докази направлення апеляційної скарги позивачу ТОВ "Донецькі енергетичні послуги";
- обґрунтоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Донецької області від 08.04.2024 у справі №905/126/24;
- уточнення вимог апеляційної скарги.
3. Наслідки не усунення недоліків, визначених цією ухвалою, у строк, встановлений судом, передбачені ст.ст. 174, 260 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя - доповідач Н.О. Мартюхіна
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 119484081 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Харакоз Костянтин Сергійович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Мартюхіна Наталя Олександрівна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Мартюхіна Наталя Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні