Ухвала
від 04.06.2024 по справі 914/1399/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

04.06.2024 Справа№ 914/1399/24

Суддя Морозюк А.Я., розглянувши матеріали заяви: ОСОБА_1 , с. Угерсько Стрийського району Львівської області

про: відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області 30.05.2024 через систему "Електронний суд" надійшла заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), в порядку норм ст. 115-121 Кодексу України з процедур банкрутства.

Судом встановлено, що заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Згідно ч. 1 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства, заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність подається боржником за наявності підстав, передбачених цим Кодексом. Частиною 3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено перелік документів, що додаються до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються документи, що підтверджують наявність (відсутність) у боржника статусу фізичної особи підприємця.

У заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність заявник вказав, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №578096418991 від 08.05.2024 року, ОСОБА_1 фізичною особою підприємцем не був.

Однак, доданий до заяви Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отриманий 08.05.2024 р. за кодом №578096418991, здійснений за параметрами запиту: Реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані фізичної особи підприємця, не відображає даних на підставі яких сформовано Витяг та які б ідентифікували боржника. Відтак, такий витяг не є належним документом, який би підтверджував відсутність у боржника статусу фізичної особи підприємця.

Суд відзначає, що належним документом, що підтверджує наявність (відсутність) у боржника статусу фізичної особи-підприємця може бути, зокрема, Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, здійснений відповідно до наступних критеріїв пошуку: Прізвище, ім`я, по батькові.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних).

Згідно Наказу Міністерства юстиції України від 10.06.2016 р. №1657/5 Про затвердження Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 червня 2016 р. за № 839/28969) пошук відомостей в Єдиному державному реєстрі через портал електронних сервісів або з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг здійснюється за такими критеріями(зокрема): щодо фізичної особи - підприємця - один або обидва з таких критеріїв пошуку: 1) прізвище, ім`я, по батькові (за наявності) фізичної особи - підприємця; 2) реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).

Відтак, заявником не додержано вимог п. 2 ч. 3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до п. 11 ч. 3 та ч. 5 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються декларація про майновий стан боржника за формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства, за три роки (за кожен рік окремо), що передували року подання до суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Боржник також подає декларацію про майновий стан за рік, в якому подається заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, станом на перше число місяця, що передує місяцю подання заяви до суду.

До заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додано декларацію про майновий стан боржника за 2024 рік, проте у ній не зазначено на яку дату декларація сформована, тоді як згідно з ч. 5 ст. 116 КУзПБ така декларація подається станом на перше число місяця, що передує місяцю подання заяви до суду.

Отже, заявником не додержано вимог п. 11 ч. 3 та 5 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до п. 12 ч. 3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень.

Разом з тим, згідно з абз. 7 п. 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування стосовно боржника справу про банкрутство (неплатоспроможність) може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство (неплатоспроможність) додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) відповідно до цього пункту, призначає розпорядником майна або керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого, з яким заявником укладено угоду.

У заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність та в переліку обов`язкових документів заявник зазначив, що надає Договір про оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого, укладений між арбітражним керуючим Белінською Наталією Олександрівною та Тимуш Тарасом Андрійовичем, та квитанцію №7 від 03.05.2024 про авансування винагороди арбітражному керуючому в розмірі 5 000,00 грн.

Однак, до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додано квитанцію до платіжної інструкції на переказ готівки №7 від 03.05.2024 на суму 5 000,00 грн., в якій зазначено наступні реквізити - отримувач: ГУК Львів/Личаківський/22030101, рахунок отримувача: UA108999980313141206083013954, код отримувача: 38008294, надавач платіжних послуг отримувача: Казначейство України; призначення платежу: судовий збір, тоді як належними реквізитами депозитного рахунку Господарського суду Львівської області є: код ЄДРПОУ: 03499974, депозитний рахунок UA078201720355209002000000738, Банк: Державна казначейська служба України, Код банку: 820172. Суд зазначає, що вказані у квитанції реквізити отримувача коштів призначені для сплати судового збору за подання до Господарського суду Львівської області позовних заяв, заяв тощо.

Отже, доказів авансування заявником винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області у розмірі 5 000,00 грн., до заяви не додано.

Відповідно до ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відтак, заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність містить недоліки, які є підставою для залишення її без руху у відповідності до ст. 37 КУзПБ та ст. 174 ГПК України.

Відповідно до частин 2-4, 8 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 2, 37, 113, 116 Кодексу України з процедур банкрутства, ч. 6 ст. 12, ч. 1, ч. 2, ст. 174, ст. 234 ГПК України, суд-

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) - залишити без руху.

2. Встановити заявнику ОСОБА_1 строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків, а саме:

- надати суду документи, що підтверджують наявність (відсутність) у боржника статусу фізичної особи підприємця (витяг з ЄДРЮО,ФОП та ГФ, здійснений за параметрами запиту: Прізвище, ім`я, по батькові);

- надати суду декларацію про майновий стан боржника за 2024 роки, станом на перше число місяця, що передує місяцю подання заяви до суду;

- надати суду докази авансування винагороди керуючому реструктуризацією на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області у розмірі 5 000,00 грн.

3. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і підлягає поверненню заявнику зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і окремо оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.

Суддя Морозюк А.Я.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення04.06.2024
Оприлюднено05.06.2024
Номер документу119485321
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —914/1399/24

Ухвала від 24.06.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 04.06.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні