Ухвала
від 04.06.2024 по справі 641/3409/24
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Провадження № 2-о/641/130/2024 Справа № 641/3409/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 червня 2024 року м.Харків

Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Чайка І.В. ознайомившись з матеріалами цивільної справи за заявою адвоката Петракова Володимира Анатолійовича,який діє вінтересах ОСОБА_1 ,заінтересованаособа:Управління соціальногозахисту населення Слобідськогорайону , ОСОБА_2 про встановлення фактупостійного догляду , -

встановив:

Заявник звернувся до суду з заявою, в якій просить встановити факт, що він ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є єдиною особою, що зайнятий постійним стороннім доглядом за рідною матір`ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України , яка за станом здоров`я, згідно висновку лікарсько- консультативної комісії закладу охорони здоров`я, потребує постійного стороннього догляду у зв`язку з відсутністю інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Перевіривши матеріали справи у їх сукупності, приходжу до такого висновку.

Відповідно до ч.2ст.315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у пунктах 1, 3постанови від 31 березня 1995 року №5 «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», у порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Заявником не вказано у заяві та не надано відповідних документів, що він використав всі передбачені законодавством можливості щодо встановлення даного факту в позасудовому порядку.

З заяви не вбачається,що заявник звертавсяв місцеві органи з питань соціального захисту населення для оформлення постійного догляду за особою, яка потребує такого догляду.

В свою чергу законодавство України передбачає оформлення постійного догляду з відповідними соціальними виплатами на догляд за такими категоріями осіб, що потребують догляду: за дітьми з інвалідністю; за особами з інвалідністю; за іншими громадянам похилого віку та хворими,які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

Так, відповідно дост.13 Закону України «Про соціальні послуги», фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цьогоЗаконубез здійснення підприємницької діяльності, можуть надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг отримувачам соціальних послуг з числа членів своєї сім`ї, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права і обов`язки. Кабінет Міністрів України 23 вересня 2020 року прийняв постанову № 859, якою затверджено Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Управління соціального захисту населення Слобідського району як спеціально уповноважений суб`єкт, який входить до структури органів забезпечення функціонування системи надання соціальних послуг, ухвалює рішення за результатами розгляду заяв про потребу у наданні соціальних послуг відповідно доЗакону України «Про соціальні послуги»та Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 587, здійснення яких заявник просить визначити в порядку окремого провадження .

Отже, порядок встановлення догляду за особами належить до компетенції іншого органу, а не суду, а у разі відмови, такі дії можуть бути оскаржені до суду в порядку, передбаченомуКодексом адміністративного судочинства України.

Зі змісту поданої заяви вбачається, що вимоги заявника пов`язані з доведенням наявності підстав для визнання (підтвердження) за ним певного соціально-правового статусу, від чого в подальшому залежить виникнення у нього прав та обов`язків, визначенихЗаконом України «Про соціальні послуги», не пов`язаного з будь-якими цивільними правами та обов`язками, їх виникненням, існуванням та припиненням.

Тобто за своїм предметом та можливими правовими наслідками такі вимоги пов`язані з публічно-правовими відносинами заявника з державою, а отже, не підлягають вирішенню у порядку цивільного судочинства.

Така правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 19.10.2023 у справі №344/12437/23.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

За таких обставин у відкритті провадження у справі слід відмовити.

Крім цього, на підставіст. 7 Закону України «Про судовий збір»заявнику підлягає поверненню судовий збір в сумі 616 грн. 80 коп., який було сплачено при поданні заяви.

Керуючись ст.ст.19,187,260,261,293,294,315,353-355 ЦПК України, суд,

ухвалив:

Відмовити у відкритті провадження по цивільній справі за заявою адвоката Петракова Володимира Анатолійовича, який діє в інтересах ОСОБА_1 заінтересована особа: Управління соціального захисту населення Слобідського району ОСОБА_2 про встановлення факту постійного догляду .

Зобов`язати фінансовий орган Управління Державної казначейської служби України у Слобідському районі м. Харкова повернути АБ «Володимира Петракова» код 43714543 сплачений судовий збір згідно платіжної інструкції №246 від 28.05.2024 року у розмірі 616 (шістсот шістнадцять) грн. 80 коп.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення .

Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає чинності після закінчення терміну на апеляційне оскарження, а у випадку її оскарження після розгляду апеляційної скарги судом апеляційної інстанції.

Учасники справиможуть отриматиінформацію щодосудового рішення за веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua/.

Суддя -І. В. Чайка

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення04.06.2024
Оприлюднено06.06.2024
Номер документу119489972
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —641/3409/24

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні