Ухвала
від 04.06.2024 по справі 336/4552/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Справа № 336/4552/24

Провадження №: 2/336/2161/2024

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04червня 2024року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Вайнраух Л.А. розглянула позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Гуляйпільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Пологівському районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), про оспорювання батьківства, -

В С Т А Н О В И Л А:

Позивач ОСОБА_1 06.05.2024 засобами поштового листування звернувся до суду із вказаною позовною заявою, за змістом якої просить виключити з актового запису №119 від 11.11.2020 про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеного Гуляйпільським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), відомості про нього як батька дитини.

Справу передано в провадження визначеного головуючого судді 13.05.2024 на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.05.2024.

Ухвалою суду від 16.05.2024 вказану позовну заяву залишено без руху.

На виконання вимог ухвали до суду надійшла заява про зміну предмету спору, за вх.№ від 31.05.2024, із клопотанням про витребування доказів, а також про призначення судової експертизи.

За результатамиперевірки виконання вимог ст.175-177 ЦПК України, суддею встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху повторно з таких підстав.

Відповідно до ч.1 ст.175 ЦПК України у позовнійзаяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Таким, чином, повідомляючи про зміну предмету спору, позивач має викласти позовні вимоги із належним обґрунтуванням саме у позовній заяві, яка є єдино можливою заявою по суті справи, за допомогою якої сторона ініціює судове провадження.

За змістом ч.3 ст.177 ЦПК України, у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Про дані вимоги цивільного процесуального законодавства вже зазначалось судом в ухвалі суду від 16.05.2024, проте, вони лише частково виконані позивачем, адже у заяві викладено вимоги з процесуальних питань, що потребує виправлення (щодо проведення підготовчого засідання тощо).

За приписами ч.2 ст.175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Проте, у заяві про зміну позову від 29.05.2024 підпис від імені позивача суттєво відрізняється від підпису у позовній заяві, скерованій до суду 06.05.2024 та викликає у суду розумні сумніви з приводу його достовірності, з урахуванням тієї обставини, що позивач вказує про те, що він є військовослужбовцем та вочевидь може перебувати поза межами місця проживання.

Суддя звертає увагу, що під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, яка опосередковується відповідним способом захисту прав або інтересів.

Підстави позову - це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

Правові підстави позову - це зазначена в позовній заяві нормативно-правова кваліфікація обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Згідно з пунктом 2 частини другої, частиною третьою статті 49 ЦПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу, позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами.

Зміна предмета позову означає зміну матеріальної вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача.

Предмет позову кореспондується із способами захисту права, які визначені, зокрема, у статті 16 ЦК України, а тому зміна предмета позову означає зміну вимоги, що може полягати в обранні позивачем іншого/інших, на відміну від первісно обраного/них способу/способів захисту порушеного права, в межах спірних правовідносин.

Необхідність у зміні предмета позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не будуть забезпечувати чи не повною мірою забезпечать позивачу захист його порушених прав та інтересів.

Зміна предмета позову можлива, зокрема, у такі способи: 1) заміна одних позовних вимог іншими; 2) доповнення позовних вимог новими; 3) вилучення деяких із позовних вимог; 4) пред`явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин.

Не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.

Аналогічні висновки викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25 червня 2019 року в справі №924/1473/15 та у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 15 жовтня 2020 року у справі №922/2575/19.

Враховуючи зміст позовної заяви та поданої заяви про зміну предмету спору, власне позовні вимоги залишені без змін (одна немайнова вимога), проте, позивач вважає подання даної заяви зумовленим саме зміною предмету спору, що потребує уточнення.

Відповідно до ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху в порядку ст.185 ЦПК України, із наданням п`ятиденного строку для усунення вказаних недоліків з дня вручення ухвали.

Керуючись ст. 175-177, 185, 258-261 ЦПК України, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Гуляйпільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Пологівському районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), про оспорювання батьківства, - повторно, - у зв`язку із виявленими, перерахованими вище недоліками, надавши позивачу строк п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для їх виправлення шляхом подання позовної заяви, яка відповідає за змістом ст.175, 177 ЦПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (04.06.2024) та оскарженню не підлягає.

Суддя Л.А.Вайнраух

СудШевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення04.06.2024
Оприлюднено06.06.2024
Номер документу119491542
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —336/4552/24

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Вайнраух Л. А.

Ухвала від 05.07.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Вайнраух Л. А.

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Вайнраух Л. А.

Ухвала від 16.05.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Вайнраух Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні