Рішення
від 03.06.2024 по справі 380/17067/23
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2024 рокусправа № 380/17067/23

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Кедик М.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом акціонерного товариства "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті", що діє в Україні через Представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про скасування податкового повідомлення-рішення,-

в с т а н о в и в :

акціонерне товариство "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті", що діє в Україні через Представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, у якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 01.06.2023 № 1102/Ж10/31-00-04-02-04.

Ухвалою від 31.07.2023 суддя відкрила провадження у справі та призначила справу до розгляду в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою, постановленою в підготовчому засіданні 07.02.2024 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що на відповідач провів документальну позапланову виїзну перевірку Представництва "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" з питань законності декларування від`ємного значення податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн, по декларації з податку на додану вартість за серпень 2022 року (від 19.09.2022 вх. № 9187143264) з урахуванням періодів декларування від`ємного значення та поданих уточнюючих розрахунків, за наслідком якої складено акт від 26.12.2022 під № 1613/Ж5/31-00-04-02-04/26579227. Позивач вважає, що в акті перевірки міститься помилковий висновок про те, що укладені ним договори підряду в будівництві не є довгостроковими у розумінні п. 187.9 ст.187 Податкового кодексу України, оскільки умовами таких договорів передбачено та встановлено в ході проведення перевірки поетапну здачу виконання робіт, їх здавання. Зазначені висновки відповідача спростовуються також висновками експертів, що долучені до матеріалів справи. Позивач вважає, що укладені договори із Службою автомобільних доріг у Запорізькій області, із Службою автомобільних доріг у Полтавській області, Контрактні угоди укладені із Державним агентством автомобільних доріг України УКРАВТОДОР являються довгостроковими в розумінні п. 187.9 ст.187 ПК України, а тому податкові зобов`язання з ПДВ правильно відображалися у податковій звітності.

Вважає безпідставними висновки відповідача про завищення позивачем податкового кредиту по господарських операціях з контрагентами ТОВ «ГЕЛІКС АКТИВ» (код за ЄДРПОУ 42119398), ТОВ «ВЕСТРОАД» (код за ЄДРПОУ 42483296), ТОВ «СТОУН-ТРАНС» (код за ЄДРПОУ 41797785), ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «УКРВИДОБУВАННЯ» (код за ЄДРПОУ 42220300), TOB «ВЕСТХЕМ ГРУП» (код за ЄДРПОУ 40752518), TOB «ЗНАКИ.УА» (код за ЄДРПОУ 42760850), ТОВ «МІСТІНДУСТРІЯ» (код за ЄДРІІОУ 42935330), ПП «ДОР МАСТЕР» (код за ЄДРПОУ 35473677), TOB «МВК ГРУП» (код за ЄДРПОУ 37446746), ТОВ «ЕНЕРДЖІ ПЛЮС» (код за ЄДРПОУ 43630872), ТОВ «ІРПІНЬЕЛЕКТРОЗВ`ЯЗОК» (код за ЄДРПОУ 32973706), ТОВ «БУДІВЕЛЬНА ГРУПА «УКР-БУД» (код за ЄДРПОУ 42680530), ПП «ЦЕНТР БЕЗПЕКИ БІЗНЕСУ» (код за ЄДРПОУ 33618403), TOB «КЛІН ТЕЧ» (код за ЄДРПОУ 42898315), ТОВ «ТРАНС АТІКА» (код за ЄДРПОУ 43823743) і TOB «НОВАТОН УКРАЇНА» (код за ЄДРПОУ 41668857). Вказані господарські операції підтверджені первинними бухгалтерськими документами, які складені відповідно до вимог чинного законодавства, не містять дефектів та в повній мірі відображають суть таких господарських операцій. Позивач зазначає, що не може нести відповідальність за можливі порушення податкового законодавства його контрагентами.

Також, позивач не погоджується із висновком контролюючого органу про порушення ним порядку подання податкової звітності з ПДВ, зокрема порушення вимог Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 щодо невірного подання уточнюючих податкових розрахунків, внаслідок чого завищені показники податкового кредиту. З даного питання позивач звертався до експертної установи, та відповідно до висновку експерта уся податкова звітність з ПДВ за період квітень 2021 року грудень 2022 року заповнена правильно.

Представник відповідача подав відзив на позовну заяву від 19.09.2023 (вх. № 70932), у якому зазначає, що актом перевірки встановлено порушення позивачем норм Податкового кодексу України, зокрема в частині заниження податкового зобов`язання з ПДВ, оскільки договори, які укладені із Службою автомобільних доріг у Запорізькій області, із Службою автомобільних доріг у Полтавській області, Контрактні угоди укладені із Державним агентством автомобільних доріг України УКРАВТОДОР не являються довгостроковими в розумінні п. 187.9 ст.187 ПК України. Умовами вказаних договорів встановлено, що: ціна договору є динамічною; виконання робіт здійснюється відповідно до календарного плану, який передбачає терміни виконання робіт з будівництва кожного пускового комплексу окремо; окремо здійснюється приймання - передача фактично виконаних робіт (підписується акт КБ-2в) та передача закінчення всіх робіт (підписується акт приймання - передачі робіт); перевірка представником Замовника та інженером-консультантом виконання робіт згідно з представленим актом, який підписує його в частині фактично виконаних робіт.

Тому, податкові зобов`язання з ПДВ повинні були декларуватися по факту оплати за виконання певних етапів робіт відповідно до вимог п. 187.7 ст.187 Податкового кодексу України, згідно з яким датою виникнення податкових зобов`язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов`язаннями перед бюджетом.

Також, перевіркою встановлено декларування позивачем податкового кредиту по господарських операціях з контрагентами, стосовно яких встановлено відсутність технічної та матеріальної можливості для здійснення господарських операцій з позивачем та наявності рішень про віднесення таких до ризикових. Як наслідок податковий орган дійшов висновку про завищення позивачем податкового кредиту у деклараціях з ПДВ за квітень 2021 року - червень 2022 року.

Окрім того, перевіркою встановлено порушення позивачем вимог Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, що полягало у невірному поданні уточнюючих розрахунків до декларацій з ПДВ за відповідні періоди, що також призвело до завищення податкового кредиту позивачем.

Представник позивача подав відповідь на відзив від 29.09.2023 (вх. № 73181). У поданій відповіді на відзив позивач зазначає, що у відзиві відповідач покликається на Індивідуальні Податкові Консультації: ІПК ДФС від 21.08.2018 № 3624/6/99-99-15-03- 02-15/ІПК та ІПК ДФС від 21.08.2018 № 3624/6/99-99-15-03-02-15/ШК, які не стосуються ні позивача, ні його контрагентів за договорами (контрактами), що досліджувалися судом. Натомість відповідно до п. 14.1.172-1 ст. 14 ПКУ, - індивідуальна податкова консультація - роз`яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій. Згідно із п. 52.2 ст. 52 ПКУ, - індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

У судовому засіданні 27.03.2024 суд заслухав вступну промову представника позивача, представника відповідача, дослідив письмові докази та перейшов до письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини та надав їм правову оцінку.

Представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" (код за ЄДРПОУ 26579227) є постійним представником нерезидента Акціонерного товариства "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" (Туреччина), перебуває на податковому обліку у відповідача та є платником, у тому числі, податку на додану вартість.

На підставі направлень від 26.10.2022, виданих Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків, відповідно до пп. 20.1.4. п. 20.1 ст. 20, пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78, п. 82.2 ст. 82 Податкового кодексу України, та відповідно до наказу Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 24.10.2022 № 126/Ж1, ревізорами - інспекторами Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків проведена документальна планова виїзна перевірка Представництва "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" (ЄДРПОУ 26579227) з питань законності декларування від`ємного значення податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. по декларації з податку на додану вартість за серпень 2022 року (від 19.09.2022 вх. № 9187143264) з урахуванням періодів декларування від`ємного значення та поданих уточнюючих розрахунків, за результатами перевірки складений акт від 26.12.2022 під № 1613/Ж5/31-00-04-02-04/26579227.

Перевіркою встановлено порушення позивачем п. 201.1, п. 201.7, п. 201.10 ст. 201, п. 185.1 ст. 185, пп. 186.2.1 п. 186.2 ст. 186, п. 187.1, п. 187.7 ст. 187, п. 189.9 ст. 189, пп. 192.1.1, п. 192.1, ст. 192, пп. г п. 198.5 ст. 198, п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 ПК України та Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, в результаті чого:

- занижено ПДВ всього на суму - 871 958 303 грн, у тому числі по періодах: червень 2021 року в сумі 45 029 454 грн; травень 2022 року в сумі 15 139 836 грн; липень 2022 року 773 047 641 грн; серпень 2022 року в сумі 38 741 373 грн;

- завищено від`ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду за звітний податковий період серпень 2022 року в сумі 781 096 121 грн;

- не складено та не зареєстровано податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) на загальну суму ПДВ 1 429 295 940,01 грн, у тому числі по періодах: квітень 2021 року в сумі 59 082 550,1 грн; травень 2021 року в сумі 43 030 561,3 грн; червень 2021 року в сумі 167 051 121,8 грн; липень 2021 року в сумі 56 646 669,1 грн; серпень 2021 року в сумі 237 321 241,2 грн; вересень 2021 року в сумі 130 506 308,7 грн; жовтень 2021 року в сумі 90 640 682,6 грн; листопад 2021 року в сумі143 581 182,6 грн.; грудень 2021 року в сумі 355 302 757,8 грн; січень 2022 року в сумі 57 733 183,3 грн; березень 2022 року в сумі 27 665 641,3 грн; квітень 2022 року в сумі 9 817 018,8 грн; червень 2022 року в сумі 16 775 949,1 грн; липень 2022 року в сумі 3 079 491 грн; серпень 2022 року в сумі 31 061 580,72 грн.

22.03.2023 Представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" отримало податкове повідомленнярішення Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 01.03.2023 № 445/Ж10/31-00-04-02-04/26579227, яким, на підставі акту перевірки від 26.12.2022 № 1613/Ж5/31-00-04-02-04/26579227 збільшено суму податкового зобов`язання з ПДВ на 1 089 947 879 грн., в т.ч. 871 958 303 грн. за основним зобов`язанням та217989576 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" подало скаргу на зазначене податкове повідомлення-рішення Центрального МУ ДПС по роботі з ВПП від 01.03.2023 № 445/Ж10/31-00-04-02-04/26579227.

За результатами розгляду скарги Представництва, рішенням Державної податкової служби України від 26.05.2023 вих. № 13268/6/99-00-06-01-02-06, скаргу задоволено частково, скасовано податкове повідомлення-рішення Центрального МУ ДПС по роботі з ВПП від 01.03.2023 № 445/Ж10/31-00-04-02-04/26579227 у частині періодів: за червень 2021 року, травень 2022 року, липень 2022 року, а також у частині застосування штрафних санкцій та вказане податкове повідомлення-рішення, скасовано і у частині віднесення в розрахунок податкового зобов`язання сум по взаємовідносинам з ТОВ «ГЕОМАКС», а в іншій частині вказане податкове повідомлення-рішення залишено без змін.

У зв`язку із скасуванням раніше прийнятого рішення, 23.06.2023 Представництвом було отримано (вх. 221 від 23.06.2023) податкове повідомлення - рішення Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 01.06.2023 № 1102/Ж10/31-00-04-02-04, яким збільшено суму податкового зобов`язання з ПДВ на 24 353 587 грн 73 коп., в т.ч. 19 482 871 грн 18 коп. за податковим зобов`язанням і 4 870 717 грн 55 коп. за штрафною (фінансовою) санкцією.

Представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" не погоджуючись з податковим повідомленням-рішення від 01.06.2023 № 1102/Ж10/31-00-04-02-04 подало скаргу до Державної податкової служби України.

Рішенням ДПС від 12.07.2023 вих. 18793/6/99-00-06-01-04-06скаргу Представництва на ППР залишено без розгляду.

Не погодившись із винесеним податковим повідомленням-рішенням позивач оскаржив його до суду.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

Пунктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до п. 78.1.8 ст. 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється якщо платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від`ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень. Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Згідно з п. 86.1 ст. 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, або особами, уповноваженими на це у встановленому порядку, у строки, визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов`язаний його підписати. Акт перевірки - документ, який складається у передбачених цим Кодексом випадках, підтверджує факт проведення перевірки та відображає її результати.

За визначенням підпункту 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 ПК України господарська діяльність - діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами

Підпунктом 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 ПК України визначено обов`язок платника податків вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.

Згідно з п.185.1 ст. 185 ПК України об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку у тому числі з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Підпунктом 186.2.1 пункту 186.2 статті 186 ПК України визначено, що місцем постачання послуг є місце фактичного постачання послуг, пов`язаних з рухомим майном у тому числі послуг із виконання ремонтних робіт і послуг із переробки сировини, а також інших робіт і послуг, що пов`язані з рухомим майном.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні, незалежно від дати накладення електронного підпису.

Відповідно до п. 187.7 ст. 187 ПК України, датою виникнення податкових зобов`язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов`язаннями перед бюджетом.

Згідно з п. 187.9 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань виконавця довгострокових договорів (контрактів) є дата фактичної передачі виконавцем результатів робіт за такими договорами (контрактами).

Для цілей цього пункту довгостроковий договір (контракт) - це будь-який договір на виготовлення товарів, виконання робіт, надання послуг з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом виробництва та якщо договорами, які укладені на виробництво таких товарів, виконання робіт, надання послуг, не передбачено поетапного їх здавання.

Згідно з п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.7 статті 201 ПК України визначено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Відповідно до пп. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий кредит - це сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов`язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Згідно з пп. а п. 198.1 ст. 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Абзацом 3 п. 198.2 ст. 198 ПК України передбачено, що датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Абзацами 1-3 п. 198.6 ст. 198 ПК України передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до пп. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 ПК України бюджетне відшкодування - відшкодування від`ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника.

Згідно з підпунктами 200.1, 200.2 статті 200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

Пунктом 200.4 ст. 200 ПК України встановлено, що при від`ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу;

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Згідно з п. 200.14 ст. 200 ПК України, якщо за результатами камеральної або документальної перевірки, контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган:

- у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною контролюючим органом за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;

- у разі з`ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.

Аналіз наведених правових норм дає підстави дійти висновку, що для отримання права сформувати податковий кредит із сум податку на додану вартість платник податку на додану вартість повинен мати податкові накладні, видані на реально отриманий товар (роботи, послуги), призначений для використання у власній господарській діяльності. При цьому, право на бюджетне відшкодування частини від`ємного значення виникає лише у разі фактичної сплати податку на додану вартість в ціні придбаного товару (робіт, послуг) отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг.

Перевіркою повноти визначення позивачем податкових зобов`язань по деклараціях з податку на додану вартість за звітні податкові періоди з квітня 2021 року по серпень 2022 року встановлено їх заниження всього в сумі 1 429 306 824 грн, в т.ч. по періодах: за квітень 2021 року в сумі 59 082 550 грн; за травень 2021 року в сумі 43 030 561 грн; за червень 2021 року в сумі 167 051 122 грн; за липень 2021 року в сумі 56 46 669 грн; за серпень 2021 року в сумі 237 321 241 грн; за вересень 2021 року в сумі 130 510 727 грн; за жовтень 2021 року в сумі 90 640 683 грн; за листопад 2021 року в сумі 143 581 183 грн; за грудень 2021 року в сумі 355 302 758 грн; за січень 2022 року в сумі 57 733 183 грн; за березень 2022 року в сумі 27 665 641 грн; за квітень 2022 року в сумі 9 817 018 грн; за червень 2022 року в сумі 16 782 414 грн; за липень 2022 року в сумі 3 079 491 грн; за серпень 2022 року в сумі 31 061 581 грн.

Перевіркою достовірності відображених позивачем показників (рядків 1-9) у податкових деклараціях з податку на додану вартість за звітні податкові періоди квітень 2021 року - серпень 2022 року встановлено, що на формування показників рядків 1.1, 1.2 (кол. Б) Операції на митній території України, що оподатковуються основною ставкою найбільший вплив мали операції по наданню послуг з будівництва автомобільних доріг України.

У ході проведення перевірки встановлено, що між Службою автомобільних доріг у Запорізькій області (далі Замовник) та позивачем (далі Генпідрядник) укладений договір на виконання робіт з будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль Дніпро Запоріжжя (через м. Кременчук) Маріуполь Під`їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі) (І черга будівництва) від 03.03.2020 № 301АМ-20.

Також, між позивачем та Службою автомобільних доріг у Полтавській області (код за ЄДРПОУ 25898491) укладено типові за умовами між собою договори про закупівлю робіт та додаткові угоди до них, на виконання яких протягом квітня 2021 року - серпня 2022 року виконувалися роботи на дорозі державного значення Н-31 Дніпро Царичанка Кобеляки Решетилівка, а саме: від 10.05.2018 №12-01-18 (96+550 100+300) і додатковий договір від 29.11.2021 №12-04-21 до договору про закупівлю робіт від 10.05.2018 №12-01-18, від 10.05.2018 №12-07-18 (137+900 141+200), від 10.05.2018 №12-02-18 (100+300 103+500) і додатковий договір від 29.11.2021 №12-05-21 до договору про закупівлю робіт від 10.05.2018 №12-02-18, від 10.05.2018 №12-03-18 (105+200 108+000) і додатковий договір від 24.12.2021 №12- 06-21 до договору про закупівлю робіт від 10.05.2018 №12-03-18, від 10.05.2018 №12-04-18 (108+000 111+120), від 10.05.2018 №12-05-18 (131+150 133+500), від 10.05.2018 №12-06-18 (133+500 137+900), від 07.06.2019 №12-09-19 (113+000 114+000), від 23.05.2019 №12-07-19 (116+500 119+700), від 25.02.2019 №12-03-19 (114+000 116+500), від 25.02.2019 №12-04-19 (141+200 146+081) і додатковий договір від 02.09.2019 №12-10-19 (114+000 116+500) до договору про закупівлю робіт від 25.02.2019 №12-04-19, від 05.04.2019 №12-05-19 (111+120 113+000), від 25.02.2019 №12-01-19 (103+500 105+200) і додатковий договір від 23.10.2021 №12-01-21 до договору про закупівлю робіт від 25.02.2019 №12-01-19, від 04.06.2019 №12-08-19 (146+081 150+000), від 23.05.2019 №12-06-19 (155+000-км 159+965), від 09.10.2019 №12-11-19 (159+965-км 168+110), від 09.10.2019 №12-12-19 (168+110-км 172+140), від 25.02.2019 №12-02-19 (МОЗ Н31), від 23.10.2021 №12-02-21 (111+120 113+000), від 23.10.2021 №12-03-21 (113+000 114+000), від 24.12.2021 №12-07-21 (108+000 111+120).

Умовами вказаних договорів встановлено, що ціна договору є динамічною; виконання робіт здійснюється відповідно до календарного плану, який передбачає терміни виконання робіт з будівництва кожного пускового комплексу окремо; окремо здійснюється приймання - передача фактично виконаних робіт (підписується акт КБ-2в) та передачу закінчення всіх робіт (підписується акт приймання - передачі робіт); перевірку представником Замовника та інженером-консультантом виконання робіт згідно представленого акту, який підписує його в частині фактично виконаних робіт.

Представник позивача в судовому засіданні стверджує, що ці господарські договори є довгостроковими в розумінні п. 187.9 ст. 187 ПК України; протягом періоду, що підлягав перевірці, станом на момент її проведення податкові зобов`язання з ПДВ за цими договорами не виникли, а відтак податкові накладні не виписані і не зареєстровані правомірно.

Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 затверджено кошторисні норми України у будівництві (далі Кошторисні норми).

Відповідно до п. 6.1 Кошторисних норм, взаєморозрахунки за обсяги виконаних робіт проводяться за період, встановлений в договорі (щомісячно, за етап тощо).

При визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єкту будівництва застосовуються первинні облікові документи «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма №КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма №КБ-3).

У вартості виконаних робіт враховуються прямі витрати, загальновиробничі витрати, кошти на зведення і розбирання тимчасових будівель і споруд, кошти на виконання будівельних робіт у зимовий (літній) період, інші супутні витрати (на відрядження, перевезення працівників, доплати працівникам у зв`язку з втратою часу в дорозі тощо), а також прибуток, адміністративні витрати, кошти на покриття ризиків, на покриття додаткових витрат, пов`язаних з інфляційними процесами, податки, збори, обов`язкові платежі, встановлені законодавством і не враховані складовими вартості будівництва, податок на додану вартість.

При розрахунках за виконанні будівельні роботи за контрактами, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів міжнародних фінансових установ за міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, застосовуються первинні облікові документи «Звіт про виконання робіт за контрактом на об`єкті будівництва за період (місяць/рік)», «Підсумковий звіт про вартість виконаних робіт за контрактом на об`єкті будівництва за період», «Акт здавання - приймання виконаних будівельних робіт».

Згідно з п. 6.2 Кошторисних норм за твердої договірної ціни взаєморозрахунки провадяться на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної в договірній ціні.

При взаєморозрахунках за обсяги виконаних робіт кошти на покриття ризиків враховуються в «Актах приймання виконаних будівельних робіт» або в «Звітах про виконання робіт за контрактом на об`єкті будівництва за період (місяць/рік)» пропорційно вартості виконаних у звітному періоді робіт, в розмірі передбаченому договірною ціною без підтвердження розрахунками.

При взаєморозрахунках за обсяги виконаних робіт кошти на покриття додаткових витрат, пов`язаних з інфляційними процесами, враховуються в «Актах приймання виконаних будівельних робіт», в порядку, обумовленому договором, за відповідними обґрунтованими розрахунками, у межах розміру коштів, передбачених договірною ціною.

У пункті 6.3 Кошторисних норм зазначено, що за динамічної договірної ціни:

Прямі витрати при визначенні вартості виконаних робіт розраховуються на підставі нормативних витрат трудових і матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів виконаних робіт та цін ресурсів, прийнятих в договірній ціні. Компенсація підряднику витрат, спричинених зростанням вартості матеріально-технічних ресурсів, здійснюється у складі вартості цих ресурсів за поточними цінами відповідно до умов, передбачених договором підряду.

Відповідно до п. 6.4 Кошторисних норм, вартість матеріальних ресурсів у складі прямих витрат при проведенні розрахунків за обсяги виконаних робіт визначається на підставі виконаних обсягів робіт, нормативних витрат матеріальних ресурсів, визначених за КНУ РЕКН, та їх уточненої вартості.

Згідно з п. 6.6 Кошторисних норм, при взаєморозрахунках за обсяги виконаних робіт кошти на покриття витрат підрядника на зведення або пристосування тимчасових будівель і споруд визначаються:

1) при динамічній договірній ціні - за виконавчим кошторисом, складеним на підставі фактично збудованих (пристосованих) будівель і споруд згідно з рішенням ПОБ, та погодженим із замовником;

2) при твердій договірній ціні - за розрахунком, складеним при формування договірної ціни на підставі рішення ПОБ, та згідно з умовами договору.

Тобто, згідно з п. 6.1, п. 6.2, п. 6.3, п. 6.6 Кошторисних норм при твердій договірній ціні не обов`язкове поетапне прийняття виконаних робіт; при динамічній договірній ціні обов`язкове поетапне прийняття робіт, як фіксація цін та витрат за фактично виконані та прийняті замовником роботи, для неможливості подальшого перегляду вартості витрат по роботам, результати яких вже прийнято. Платежі здійснюються, як компенсація понесених витрат по фактично виконаним та прийнятим роботам.

В акті вказано, що укладені договори між Службою автомобільних доріг у Запорізькій області, Службою автомобільних доріг у Полтавській області та Представництвом «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Be Санаї Анонім Ширкеті» (Туреччина) не є довгостроковими у розумінні п.187.9 ст.187 Податкового кодексу України, оскільки передбачено умовами договорів та встановлено в ході проведення перевірки поетапну здачу виконання робіт, їх здавання.

Окрім того, в акті перевірки зазначено, що при здійсненні аналізу Єдиного реєстру податкових накладних за період з січня 2020 року по 26 грудня 2022 року встановлено, що 07.10.2020 Представництвом «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Be Санаї Анонім Ширкеті» виписано податкову накладну (яка була зареєстрована за №9343579003) за виконані роботи з будівництва обходу с. Красне на ділянці км 108+000-км 111+120 при реконструкції автомобільної дороги державного значення Н-31 Дніпро Царичанка Кобеляки Решетилівка (Полтавська область) на загальну суму ПДВ 42 998 333,3 грн.

Тобто, контролюючий орган дійшов висновку, що позивач, зареєструвавши вище зазначену накладну самостійно визнав договір про закупівлю робіт від 10.05.2018 №12-04-18 (108+000 111 + 120) не довгостроковим.

У ході проведення перевірки встановлено, що впродовж квітня 2021року - серпня 2022 року здійснено перерахування коштів з рахунків Державної казначейської служби України на банківські рахунки Представництва «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Be Санаї Анонім Ширкеті» всього на суму 4 242 380 597,72 грн (в т.ч. ПДВ - 707 063 433 грн), у т.ч.: по контрактам, укладених із Службою автомобільних доріг у Запорізькій області на загальну суму 3 212 742 287,96 грн; із Службою автомобільних доріг у Полтавській області на загальну суму 1 803 616 566,4 грн.

Таким чином, в ході проведення перевірки контролюючим органом зроблено висновок про те що, позивач не декларує податкові зобов`язання по виконанню робіт вище зазначених договорів, укладених із Службою автомобільних доріг у Запорізькій області та Службою автомобільних доріг у Полтавській області, за рахунок маніпулювання нормами Податкового кодексу України, шляхом безпідставного застосування норми п.187.9 ст.187 Податкового кодексу України при визначанні дати виникнення податкових зобов`язань.

Щодо вказаних висновків відповідача, суд зазначає таке.

Як вже зазначалось між Службою автомобільних доріг у Запорізькій області (Замовник) і позивачем (Генпідрядник) було укладено Договір від 03.03.2020 № 301АМ-20 на виконання робіт з «будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі» (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя (через м. Кременчук) - Маріуполь «Під`їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі) (І черга будівництва)», (надалі - Договір від 03.03.2020 № 301АМ-20).

Згідно з п. 1.1 Договору від 03.03.2020 № 301АМ-20 Генпідрядник зобов`язується виконати та здати Замовнику в установлений Договором строк закінчені роботи по об`єкту «Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі» (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя (через м. Кременчук) - Маріуполь «Під`їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі) (І черга будівництва)».

Згідно з п. 1.3 Договору від 03.03.2020 № 301АМ-20 кількість робіт: склад та обсяги робіт, що є предметом Договору, визначені затвердженою стадією «Проект» та Технічним завданням на розробку робочої документації (Додаток 3).

Згідно з п. 2.2 Договору від 03.03.2020 № 301АМ-20 початок та закінчення етапів виконання робіт визначається Календарним графіком виконання робіт, який є невід`ємною частиною Договору (Додаток 4).

У п. 3.1 Договору від 03.03.2020 № 301АМ-20 передбачено, що фінансування Договору здійснюється за рахунок коштів, державного, місцевого бюджетів та інших джерел фінансування.

Кожна із сторін зобов`язана (п. 4.2 і п. 4.4 Договору від 03.03.2020 №301АМ-20) виконувати належним чином інші зобов`язання, передбачені Договором, Цивільним і Господарським кодексами України, Загальними умовами укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668, та іншими актами законодавства.

Згідно з п. 13.4 Договору від 03.03.2020 № 301АМ-20 бюджетні зобов`язання за договором виникають у разі наявності та в межах бюджетних асигнувань та оплачуються бюджетні фінансові зобов`язання за виконані роботи на підставі «Актів приймання виконаних підрядних робіт» (форма № КБ -2в) та «Довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3) в межах виділених коштів (реального фінансування).

Згідно з п. 15.2 Договору від 03.03.2020 № 301АМ-20 розрахунки проводяться Замовником Генпідряднику після підписання Сторонами «Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) та «Довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), складених у відповідності з положенням чинного ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013, які складаються Генпідрядником і подаються для підписання інженеру-консультанту та Замовнику не пізніше як за 5 робочих днів до кінця звітного місяця, або поетапної оплати Замовником виконаних робіт.

Відповідно до п. 15.5 Договору від 03.03.2020 № 301АМ- 20 замовник здійснює розрахунки за виконані роботи з Генпідрядником протягом 30 календарних днів після отримання коштів від головного розпорядника коштів по цьому Договору та на підставі підписаних «Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ 2в) та «Довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3).

Крім того, згідно з п. 14.2 Договору від 03.03.2020 № 301АМ-20 передача виконаних робіт (об`єкта будівництва) Генпідрядником і приймання їх Замовником оформлюється актом про виконані роботи.

Згідно з п. 14.5 Договору підписання акта приймання-передачі є підставою для проведення остаточних розрахунків між сторонами.

Умовами Договору від 03.03.2020 № 301АМ-20 також передбачено складення Календарного графіку виконання робіт, який є невід`ємною частиною Договору.

Так, згідно з п. 2.2 Договору від 03.03.2020 № 301АМ-20 початок та закінчення етапів виконання робіт визначається Календарним графіком виконання робіт, який є невід`ємною частиною Договору (Додаток 4).

У Додатку 4 до Договору від 03.03.2020 № 301АМ-20 міститься документ під назвою «Календарний графік на виконання робіт з будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі» (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль Дніпро Запоріжжя (через м. Кременчук) Маріуполь «Під`їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі) (І черга будівництва)», яким передбачено: найменування видів робіт згідно з проектом організації виробництва та терміни виконання робіт. Погоджені терміни охоплюють періоди від 4 до 32 місяців кожен.

Укладені договори зі Службою автомобільних доріг у Полтавській області (код за ЄДРПОУ 25898491) є ідентичними за змістом, відрізняються лише деякими істотними умовами: конкретизованим предметом в частині ділянки автомобільної дороги державного значення Н-31, ціною договору, строками виконання.

Так, на виконання вказаних договорів протягом квітня 2021 року - серпня 2022 року виконувалися роботи на дорозі державного значення Н-31 Дніпро Царичанка Кобеляки Решетилівка, а саме: від 10.05.2018 № 12-01-18 (96+550 100+300) і додатковий договір від 29.11.2021 № 12-04-21 до договору про закупівлю робіт від 10.05.2018 №12-01-18, від 10.05.2018 № 12-07-18 (137+900 141+200), від 10.05.2018 № 12-02-18 (100+300 103+500) і додатковий договір від 29.11.2021 № 12-05-21 до договору про закупівлю робіт від 10.05.2018 № 12-02-18, від 10.05.2018 № 12-03-18 (105+200 108+000) і додатковий договір від 24.12.2021 № 12-06-21 до договору про закупівлю робіт від 10.05.2018 №12-03-18, від 10.05.2018 № 12-04-18 (108+000 111+120), від 10.05.2018 № 12-05-18 (131+150 133+500), від 10.05.2018 № 12-06-18 (133+500 137+900), від 07.06.2019 № 12-09-19 (113+000 114+000), від 23.05.2019 № 12-07-19 (116+500 119+700), від 25.02.2019 № 12-03-19 (114+000 116+500), від 25.02.2019 № 12-04-19 (141+200 146+081) і додатковий договір від 02.09.2019 №12-10-19 (114+000 116+500) до договору про закупівлю робіт від 25.02.2019 № 12-04-19, від 05.04.2019 № 12-05-19 (111+120 113+000), від 25.02.2019 №12-01-19 (103+500 105+200) і додатковий договір від 23.10.2021 №12-01-21 до договору про закупівлю робіт від 25.02.2019 №12-01-19, від 04.06.2019 №12-08-19 (146+081 150+000), від 23.05.2019 №12-06-19 (155+000-км 159+965), від 09.10.2019 №12-11-19 (159+965-км 168+110), від 09.10.2019 №12-12-19 (168+110-км 172+140), від 25.02.2019 № 12-02-19 (МОЗ Н31), від 23.10.2021 № 12-02-21 (111+120 113+000), від 23.10.2021 № 12-03-21 (113+000 114+000), від 24.12.2021 № 12-07-21 (108+000 111+120).

Закон України «Про будівельні норми» регулює відносини у сфері нормування у будівництві та визначає правові та організаційні засади розроблення, погодження, затвердження, реєстрації і застосування будівельних норм.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 цього Закону будівельні норми - нормативний акт технічного характеру, що встановлює обов`язкові вимоги до об`єкта нормування у будівництві. Застосування будівельних норм або їх окремих положень є обов`язковим для всіх суб`єктів містобудування. Будівельні норми, правила іноземних держав застосовуються в Україні відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. У разі якщо будівельні норми містять посилання на національні стандарти, що стосуються вимог до виготовлення містобудівної, проектної, науково-проектної та робочої документації, методів проектування, процесів виконання будівельних робіт, методів випробувань, конструктивних та Інженерних систем, такі стандарти є обов`язковими до застосування.

Державні будівельні норми України ДБН В.2.3.-4:2015 «Автомобільні дороги», розроблені Державним підприємством «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна», затверджені наказом від 21.09.2015 № 234 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, чинні з 01.04.2016, в Частині П. «Будівництво» серед іншого визначають і технічні вимоги щодо приймання робіт.

Так, згідно з п. 21.1 ДБН В.2.3.-4:2015 при прийманні закінчених робіт необхідно провести детальний огляд об`єкта та виконати контрольні заміри, перевірку результатів інструментальних вимірів і показників лабораторних випробувань з окремих видів робіт і порівняти їх з технологічною документацією згідно з вимогами ДБН А 3.1-5.

Відповідно до абз. 3 п. 21.2 ДБН В.2.3.-4:2015 приймання робіт по дорозі здійснюється після завершення спорудження окремих елементів дороги.

Згідно з п.п. 2 і 3 Порядку застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України 25 червня 2021 року № 162, застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві є обов`язковим для визначення вартості проектування та експертизи об`єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії (далі - бюджетні кошти), а при будівництві об`єктів за рахунок інших джерел фінансування застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення проектування та експертизи об`єктів обумовлюється договором.

Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 затверджено Кошторисні норми України у будівництві - Настанову з визначення вартості будівництва. Згідно з п. 6.1 цієї Настанови взаєморозрахунки за обсяги виконаних робіт проводяться за період, встановлений в договорі (щомісячно, за етап тощо). При визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єкту будівництва застосовуються первинні облікові документи «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), які наведено у додатку 36 та додатку 37 цієї Настанови, та при твердій договірній ціні за укрупненими показниками вартості «Звіт про виконання робіт за контрактом на об`єкті будівництва за період (місяць/рік)», «Підсумковий звіт про вартість виконаних робіт за контрактом на об`єкті будівництва за період» та «Акт здавання-приймання виконаних будівельних робіт», які наведено у додатках 38,39 та 40 цієї Настанови. В Додатку 40 до Настанови (пункт 6.1) міститься форма акту здавання-приймання виконаних будівельних робіт «Акт здавання-приймання виконаних будівельних робіт».

З приводу тлумачення поняття «поетапне здавання» виконаних будівельних робіт в розумінні п. 187.9 ст. 187 Податкового кодексу України позивачем до матеріалів справи долучено Висновок науково-правової експертизи Інституту Держави і Права імені В.М. Корецького Національної Академії Наук України від 27.01.2023 № вих. 126/5-с та Висновок експертного дослідження від 19.04.2023 № 8869/23-72 Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (КНДІСЕ).

У вказаних висновках, експертами визначено, що під поетапним здаванням виконаних будівельних робіт слід розуміти «прямо передбачені договором будівельного підряду взаємні права та обов`язки його сторін (замовника і підрядника), якими узгоджено передачу замовникові закінченого виконанням конкретного обсягу будівельних робіт, що є частиною об`єкту будівництва чи всього погодженого обсягу робіт та задовольняє замовника як окремий результат, на підставі Акту здавання-приймання виконаних будівельних робіт (типова форма, затверджена в додатку 40 до Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281) для робіт, що виконуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих лід державні гарантії, або на підставі аналогічного акту про виконані роботи (в довільній формі) для виконання робіт за рахунок інших джерел фінансування».

Таким чином, права та обов`язки і Замовника, і Генпідрядника, щодо передачі Замовникові кожного окремого періоду (етапу) виконання робіт згідно із Календарним графіком повинні бути закріпленими умовами Договору, а сама передача таких робіт завершуватися складенням Акту здавання-приймання виконаних будівельних робіт (типова форма, затв. в додатку 40 до Настанови з визначення вартості будівництва, затв. наказом Міністерства розвитку громад та територій України 01.11.2021 № 281).

Поетапного здавання закінчених виконанням етапів робіт, термін виконання яких погоджено Календарним графіком відповідними договорами, що укладені позивачем з Службою автомобільних доріг у Запорізькій області та із Службою автомобільних доріг у Полтавській області не передбачено. Умовами таких договорів не передбачено поступового (поетапного) виконання умов цього договору, етапи виконання робіт не відокремлені, не визначено порядок їх здавання Генпідрядником і приймання Замовником, хоча визначені терміни їх виконання.

Вказаними договорами передбачено застосування «Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ 2в) та «Довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), зокрема в частині здійснення розрахунків за виконані роботи.

Також, згідно з висновками експертів, акти приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) та/або довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (форма № Кб-3), складені на виконання відповідних договорів, не являються підтвердженням поетапного здавання робіт за цими договорами.

Таким чином, суд вважає, що договори укладені між позивачем і Службою автомобільних доріг у Запорізькій області, Службою автомобільних доріг у Полтавській області, які були предметом перевірки, є довгостроковими у розумінні п. 187.9 ст.187 Податкового кодексу України, а тому позивачем правомірно застосовано спеціальну норму, передбачену п. 187.9 ст. 187 ПК України для визначення дати виникнення податкових зобов`язань з ПДВ за вищевказаними договорами.

Протилежні висновки акту перевірки є помилковими, суперечать дійсним обставинам справи.

Окрім зазначеного, згідно із актом перевірки встановлено, що між Державним агентством автомобільних доріг України (Укравтодор), що визначено як Замовник, та Опит Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S. (Туреччина, Підрядник) укладена Контрактна угода від 21.05.2018 щодо виконання робіт по ремонту та реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ Харків Довжанський: Лот 3.2 (км. 340+961 - км. 344+817, км 347+200 - км 356+200, км 335+104 - км 336+873); Лот 3.3, (км 356+200 - км 385+100); Лот 3.5 (км 395+064 - км 420+050).

Також встановлено, що 20.01.2020 між тими ж сторонами за результатами тендерної процедури було укладено Контракт на виконання робіт з капітального ремонту автомобільної дороги М-05 Київ Одеса, Лоти 1-3: Лот 1, км 87+442 - км 98+400; Лот 2, км 98+400 - км 113+400; Лот 3, км 113+400 - км 128+028.

А також, укладено Контрактну угоду від 20.05.2020 щодо виконання робіт з покращення безпеки руху (реконструкція і капітальний ремонт) відповідно до рекомендації EuroRAP на ділянці автомобільної дороги М-12 Стрий Тернопіль Вінниця Кіровоград Знам`янка (км 291+240 - км 332+052): Лот 1, км 291+240 - км 323+785; Лот 2, км 323+785 - км 332+052.

В акті перевірки, відповідач зазначає, що Контрактними угодами від 21.05.2018 і від 20.05.2020 передбачено поетапну здачу робіт, а в ході розгляду справи Господарським судом м. Києва встановлено, що на виконання умов Контракту від 20.01.2020 було виконано частину робіт. Тобто, на думку відповідача, умовами договору передбачено поетапну здачу робіт.

Так, суд зазначає, зокрема 21.05.2018 між Державним агентством автомобільних доріг України «УКРАВТОДОР» (Замовник) та позивачем (Підрядник) було укладено Контракту угоду, за якою (п. 3) в обмін на оплату з боку Замовника в користь Підрядника відповідно до Угоди, Підрядник зобов`язується перед Замовником виконати Роботи, а також усунути будь-які дефекти в них відповідно до умов Контракту. Роботами, згідно із Контрактною угодою від 21.05.2018, є «Роботи з капітального ремонту та реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ Харків Довжанський, Три Лоти, в т.ч.: Лот 3.2, км 340+961 - км 344+817, км 347+200 - км 356+200, км 335+104 - км 336+873; Лот 3.3, км 356+200 - км 385+100; Лот 3.5, км 395+064 - км 420+050».

Згідно з п. 2 Контрактної угоди від 21.05.2018 наступні документи повинні читатися і тлумачитися як частина цієї Угоди: лист про прийняття тендерної пропозиції; кореспонденція між Підрядником і Замовником від дати отримання Тендерної пропозиції: а) лист Замовника Підряднику від 03.10.2017 № 2421/1/9.1-11 - запит на згоду з арифметичними помилками та упущеннями; б) лист Підрядника Замовнику від 09.10.2014 № ONUR_UKR_RW_TNDR_M03_Lot 3.2.-3.3.-3.5_2017_04 - прийняття скоригованої Ціни Тендерної пропозиції; лист з тендерною пропозицією від 14.09.2017; доповнення № 1 до Тендерної документації, скероване листом Замовника від 19.08.2017 р № 2021/1/9.1-11; Спеціальні умови; Загальні умови; Специфікації; Креслення; Заповнені Відомості (Відомість об`ємів робіт); будь-які інші документи, що формують частину Контракту, включаючи, але не обмежуючись наступними документами: Стратегії управління і Плани виконання Вимог до охорони оточуючого середовища і соціальної сфери, здоров`я та безпеки; Кодекс поведінки (Вимоги до охорони оточуючого середовища і соціальної сфери, здоров`я та безпеки).

Загальними умовами Контрактної угоди від 21.05.2018 є видання, що гармонізоване Банком, Умов контракту на будівельні роботи, підготовлених Міжнародною Федерацією Інженерів-консультантів, FIDIC 2010 ( видання 2010 року). В додатку «Спеціальні умови» зазначено, що наступні Спеціальні Умови доповнюють Загальні Умови. У випадку розбіжностей, ці умови перевершують Загальні Умови.

20.01.2020 між Державним агентством автомобільних доріг України «УКРАВТОДОР» (Замовник) та позивачем (Підрядник) було укладено Контракту угоду, за якою (п. 3) в обмін на оплату з боку Замовника на користь Підрядника відповідно до цієї Угоди, Підрядник бере на себе зобов`язання перед Замовником виконати Роботи, а також усунути в них будь-які дефекти відповідно до положень Контракту (далі Контрактна угода віл 20.01.2020). Роботами, згідно з Контрактною угодою є капітальний ремонт автомобільної дороги М-05 Київ Одеса, Лоти 1-3; Лот 1, км 87+442 - км 98+400; Лот 2, км 98+400 - км 113+400; Лот З, км 113+400 - км 128+028.

Згідно з п. 2 Контрактної угоди від 20.01.2020 наступні документи повинні читатися і тлумачитися як частина цієї Угоди: (а) Лист про прийняття Тендерної пропозиції від 12.12.2019 №3210/1/9.1-9, (б) Кореспонденція між Підрядником та Замовником з дати отримання Тендерної пропозиції: лист Замовника від 26.11.2019 № 2999/1/9.1-9 - запит погодження із арифметичними помилками і упущеннями; лист Підрядника від 27.11.2019 № ONUR_UKR_RW_TD_M-05 Kyiv-Odesa Road_2019_02 - прийняття виправленої Ціни Тендерної пропозиції; (с) Доповнення 1 до Тендерної документації від 11.10.2019 № 2582/7/9.1 -9 - подовження кінцевого терміну подачі тендерних пропозицій; (d) Відповідь Замовника на запити учасників щодо роз`яснень: лист Замовника від 11.10.2019, № 697/01-04/19; Лист Замовника від 22.10.2019, № 730/01-04/19; (е) Тендерна пропозиція від 14.11.2019 року, (f) Спеціальні умови, (g) Загальні умови, (h) Специфікація, (і) Креслення; (j) Заповнені Відомості (Відомість обсягів робіт).

Сторонами погоджено, що частина А розділу «Умови Контракту» - «Загальні умови» повинна співпадати зі змістом розділу VII «Умови контракту на будівництво», 1-е видання 1999 року, підготовлене Міжнародною федерацією Інженерів-консультантів (ФІДІК). При цьому зазначено, що в зміст цих умов можуть вноситися зміни та доповнення, викладені в розділі VIІІ цього документу «Частина В. Спеціальні умови Контракту». Таким чином, загальними умовами Контрактної угоди від 20.01.2020 є FIDIC (видання 1999 року), далі - «FIDIC 1999 року».

Крім того, 20.05.2020 міждержавним агентством автомобільних доріг України «УКРАВТОДОР» (Замовник) та позивачем (Підрядник) було укладено Контракту угоду, за якою (п. 3) в обмін на оплату з боку Замовника на користь Підрядника відповідно до цієї Угоди, цим Підрядник бере на себе зобов`язання перед Замовником виконати Роботи, а також усунути в них будь-які дефекти відповідно до положень Контракту (далі Контрактна угода віл 20.05.2020). Роботами, згідно з Контрактною угодою є Роботи з покращення безпеки руху (реконструкція і капітальний ремонт) відповідно до рекомендацій EuroRAP на ділянці автомобільної дороги М-12 Стрий Тернопіль Вінниця Кіровоград Знам`янка (км 291+240 - км 332+052): Лот 1, км 291+240 - км 323+785; Лот 2, км 323+785 - км 332+052» - МКТ-2.

Згідно з п. 2 Контрактної угоди від 20.05.2020 наступні документи повинні читатися і тлумачитися як частина цієї Угоди: (І) Лист про прийняття Тендерної пропозиції, (ІІ) Кореспонденція між Підрядником і Замовником від дати отримання Тендерної пропозиції: а) лист Замовника Підряднику від 24.02.2020 № 686/1/9.1-11 - щодо погодження арифметичних помилок і упущень, б) Лист Підрядника Замовнику від 26 лютого 2020 року вих. № ONUR_UKR_RW_TNDR_M-12_2 LOT ІСВ-2_2020_03 - щодо прийняття виправленої Ціни Тендерної пропозиції, (ІІІ) відповідь Замовника на запити щодо роз`яснення: лист Замовника від 27.01.2020 вих. № 64/01-04/20, (ІV) Тендерна пропозиція від 13 лютого 2020 року, (V) Спеціальні умови, (VI) Загальні умови, (VII) Специфікація, (VIII) Креслення, і (IX) Заповнені Відомості (Відомість об`ємів робіт) і будь-які інші документи, що становлять частину Контракту, включаючи, але не обмежуючись такими документами: Стратегії управління і Плани виконання Вимог до охорони довкілля і соціальної сфери; Кодекс поведінки для Персоналу Підрядника (довкілля і соціальна сфера).

Загальними умовами Контрактної угоди від 20.05.2020 є FIDIC (видання 2017 року), (далі FIDIC 2017 року).

Використання при укладенні і виконанні зазначених договорів правил Міжнародної федерації Інженерів-консультантів ФІДІК (Fеdеration Internationale Des Ingеnieurs-Conseils (FIDIC)) зумовлене ч. 2 ст. 6 Закону України «Про публічні закупівлі» і визнається можливим відповідно до п. 120 постанови КМ України від 01.08.2005 № 668, якою затверджено Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві.

Закупівля робіт та послуг, узгоджених вищевказаними договорами (контрактними угодами), здійснювалася за кошти вказаних в Законі Про публічні закупівлі міжнародних фінансових установ, а правилами і процедурами проведення тендерних закупівель, запроваджених цими організаціями, передбачено застосування саме умов ФІДІК (FIDIC).

За своєю структурою контракти ФІДІК (FIDIC) складаються з двох взаємопов`язаних частин Загальних умов контракту і Особливих (спеціальних) умов контракту. При цьому, Загальні умови можуть доповнюватися, змінюватися та/або виключатися Особливими (Спеціальними) умовами, адаптуючи їх під конкретні господарські зобов`язання, господарські договори. Разом із цим, як зазначено в п. 1.4 ФІДІК (FIDIC) видання 1999, 2010 та/або 2017 років,- контракт регулюється законодавством України.

Враховуючи науково-правове доктринальне тлумачення поняття поетапне здавання виконаних будівельних робіт прямо передбачені умовами Контрактних угод (Контрактів) від 21.05.2018, 20.01.2020 та/або від 20.05.2020 взаємні права та обов`язки його сторін (замовника і підрядника), якими узгоджено передачу замовникові закінченого виконанням конкретного обсягу будівельних робіт, що є частиною об`єкту будівництва чи всього погодженого обсягу робіт та задовольняє замовника як окремий результат, на підставі Акту здавання-приймання виконаних будівельних робіт чи іншим документом аналогічного змісту за формою і змістом, що обумовлені договором.

Відповідно до умов п. 10.1, 10.2 Загальних умов Контрактної угоди від 21.05.2018 (ФІДІК (FIDIC) 2010 року), від 21.01.2020 (ФІДІК (FIDIC) 1999 року) та/або від 20.05.2020 (ФІДІК (FIDIC) 2017 року) підрядник може направити Інженеру повідомлення із проханням про видачу Акту здачі-приймання не раніше, ніж за 14 днів до дати, на яку Об`єкти або їх Частина будуть, на думку Підрядника, завершені і готові до приймання. Якщо Об`єкти розділені на Частини, Підрядник має право аналогічним чином звернутися із проханням про видачу Акту здачі-приймання для кожної Частини. А Інженер, виключно за індивідуальним рішенням Замовника, може видати Акт здачі-приймання для будь-якої частини постійних об`єктів.

Разом із тим, Спеціальними умовами контракту, а зокрема частиною А Відомості про Контракт розділу ІХ Спеціальні Умови частина контракту, якою адаптовано Умови ФІДІК (FIDIC) 2010 року до Контрактної угоди від 21.05.2018, приймання-передача частини Робіт (п. 10.2) не застосовується.

Крім того, згідно із п. 11.9 ФІДІК (FIDIC) 2010, 1999 та/або 2017 років свідоцтво про виконання Контракту, і тільки воно, являє собою остаточне приймання Об`єктів.

Таким чином, ні самі Контрактні угоди від 21.05.2018, 21.01.2020 та/або 20.05.2020, ні їх Спеціальні умови, не визначають, що зазначені ділянки автомобільних доріг, виконуються і здаються (передаються) Замовникові окремо, етапами чи іншими частинами. Контрактні угоди, ні в Загальній, ні в Спеціальній частинах, не містять визначення що саме є частиною об`єкту / етапом робіт для прийняття Замовником рішення про застосування п. 10.2 контракту.

Висновком науково-правової експертизи Інституту Держави і Права імені В.М. Корецького Національної Академії Наук України від 06.02.2023 під вих. 126/19-с, що міститься в матеріалах справи, надано науково-правове доктринальне тлумачення, за яким умовами Контрактних угод від 21.05.2018, 21.01.2020 та 20.05.2020, укладених між Державним агентством автомобільних доріг України УКРАВТОДОР та компанією ONUR Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret ve Sanayi A.S. (укр. ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ), Турецька республіка, в частині самих Контрактних угод, Загальних та Спеціальних умов цих контрактних угод, поетапне здавання виконаних будівельних робіт в розумінні п. 187.9 ст. 187 ПК України не передбачено. Такий висновок ґрунтується як на вивченні договорів (контрактних угоди), їх загальних та спеціальних частин, так і на комплексному застосуванні правил Міжнародної федерації Інженерів-консультантів ФІДІК (FIDIC) 2010, 1999 та/або 2017 років видання та чинного законодавства України, зокрема в частині ст.ст. 628, 629, 837, 853, 875, 876, 877 і 882 Цивільного кодексу України, ст. 11 Закону України Про будівельні норми, Державними будівельними нормами України ДБН В.2.3.-4:2015 Автомобільні дороги, розробленими Державним підприємством Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна, що затверджені наказом від 21.09.2015 №234 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, чинні з 01.04.2016, в Частині ІІ. Будівництво, Порядком застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, затв. Міністерства розвитку громад та територій України 25.06.2021 № 162, зареєстр. в Міністерстві юстиції України 17.09.2021 за № 1226/36848, Настановою з визначення вартості будівництва, затв. наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281.

Відповідно до Висновку експертного дослідження від 19.04.2023 № 8869/23-72 за результатами економічного дослідження, проведеного експертами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (КНДІСЕ), - Договір (Контрактна угода) від 21.05.2018 між Державним агентством автомобільних доріг України УКРАВТОДОР (Замовник) та компанією ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ (українською ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ), Турецька республіка, (Підрядник) на виконання Робіт з капітального ремонту та реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ - Харків - Довжанський, Три Лоти, в т.ч.: Лот 3.2, км 340+961 - км 344+817, км 347+200 - км 356+200, км 335+104 - км 336+873; Лот 3.3, км 356+200 - км 385+100; Лот 3.5, км 395+064 - км 420+050 являється довгостроковим в розумінні п. 187.9 ст.187 ПК України, Договір (Контрактна угода) від 20.01.2020 між Державним агентством автомобільних доріг України УКРАВТОДОР (Замовник) та компанією ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ (українською ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ), Турецька республіка, (Підрядник) на виконання капітального ремонту автомобільної дороги М-05 Київ - Одеса, Лоти 1-3: Лот 1, км 87+442 - км 98+400; Лот 2, км 98+400 - км 113+400; Лот 3, км 113+400 - км 128+028, являється довгостроковим в розумінні п. 187.9 ст.187 ПК України, Договір (Контрактна угода) від 20.05.2020 між Державним агентством автомобільних доріг України УКРАВТОДОР (Замовник) та компанією ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ (українською ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ), Турецька республіка, (Підрядник) на виконання Робіт з покращення безпеки руху (реконструкція і капітальний ремонт) відповідно до рекомендацій EuroRAP на ділянці автомобільної дороги М-12 Стрий Тернопіль Вінниця Кіровоград Знам`янка (км 291+240 - км 332+052): Лот 1, км 291+240 км 323+785; Лот 2, км 323+785 км 332+052 - МКТ-2, являється довгостроковим в розумінні п. 187.9 ст.187 ПК України.

Таким чином, суд вважає, що договори (контрактні угоди), укладені між позивачем і Державним агентством автомобільних доріг України УКРАВТОДОР, які були предметом перевірки, є довгостроковими у розумінні п. 187.9 ст.187 Податкового кодексу України, а тому позивачем правомірно застосована спеціальна норма, передбачена п. 187.9 ст. 187 ПК України для визначення дати виникнення податкових зобов`язань з ПДВ за вищевказаними договорами. Протилежні висновки акту перевірки є помилковими, суперечать дійсним обставинам справи.

Також у спірних правовідносинах податковий орган висновками у акті перевірки поставив під сумнів факт реальності господарських операцій позивача із його контрагентами ТОВ «ГЕЛІКС АКТИВ», ТОВ «ВЕСТРОАД» , ТОВ «СТОУН-ТРАНС», ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «УКРВИДОБУВАННЯ», TOB «ВЕСТХЕМ ГРУП», TOB «ЗНАКИ.УА», ТОВ «МІСТІНДУСТРІЯ», ПП «ДОР МАСТЕР» , TOB «МВК ГРУП», ТОВ «ЕНЕРДЖІ ПЛЮС», ТОВ «ІРПІНЬЕЛЕКТРОЗВ`ЯЗОК», ТОВ «БУДІВЕЛЬНА ГРУПА «УКР-БУД», ПП «ЦЕНТР БЕЗПЕКИ БІЗНЕСУ», TOB «КЛІН ТЕЧ», ТОВ «ТРАНС АТІКА» (код за ЄДРПОУ 43823743) і TOB «НОВАТОН УКРАЇНА».

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно з пп. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов`язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Відповідно до підпункту «а» пункту 198.1 статті 198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Згідно з пунктом 198.2 статті 198 ПК України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Згідно з абзацом 1 пункту 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

За визначенням статті 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі у тексті - Закон № 996-XIV) первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону № 996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Згідно з підпунктом 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 ПК України, господарська діяльність - це діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Також, відповідно до статті 1 Закону № 996-XIV господарська операція це дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства.

Зміст наведених положень у їх системному зв`язку свідчить про те, що наслідки у вигляді виникнення у покупця права на формування відповідних сум податкових вигод (витрат та податкового кредиту) виникають за таких обставин та підстав, зокрема: фактичного (реального) здійснення оподатковуваних операцій та їх документального підтвердження сукупністю юридично значимих (дійсних) первинних та інших документів, які зазвичай супроводжують операції певного виду; наявності у сторін спеціальної податкової правосуб`єктності та належним чином складеної податкової накладної; ділової мети, розумних економічних причин для здійснення операції й подальшого використання придбаного товару (робіт, послуг) у межах господарської діяльності платника.

Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона має спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Здійснення господарської операції і власне її результат підлягають відображенню в бухгалтерському обліку.

Наслідки для податкового обліку створює лише фактичний рух активів, що є обов`язковою умовою для формування податкових вигод.

Тобто, зарахування здійснюється у зв`язку із здійсненням операції платника податку шляхом реалізації його товарів, виконаних ним робіт, наданих ним послуг, які є підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «ГЕЛІКС АКТИВ».

Між Представництвом та ТОВ «ГЕЛІКС АКТИВ» укладений договір поставки від 01.06.2020 № 6.

На виконання умов договору складені специфікації, видаткові накладні за період перевірки з 08.01.2021 по 06.10.2021 (в наступні дні відвантажень згідно цього Договору не відбувалося), ТТН про перевезення ТМЦ, банківські виписки та платіжні доручення про розрахунки за період з квітня по 14.12.2021 (день останньої оплати за перевірений період).

На виконання умов договору ТОВ «ГЕЛІКС АКТИВ» протягом періоду, що перевірявся, відвантажено в користь Представництва ТМЦ згідно із специфікаціями, в т.ч. за видатковими накладними: № 37 від 08.04.2021 на суму 194 400,00 грн, № 43 від 27.04.2021 на суму 3 180 830,40 грн, № 50 від 06.05.2021 на суму 961 036,80 грн, № 51 від 06.05.2021 на суму 140 020,80 грн, № 60 від 24.05.2021 на суму 18 000,00 грн, № 59 від 24.05.2021 на суму 2 709 624,00 грн, № 74 від 17.06.2021 на суму 1 203 552,00 грн, № 73 від 17.06.2021 на суму 456 432,00 грн, № 79 від 25.06.2021 на суму 389 664,00 грн, № 88 від 06.07.2021 на суму 310 982,40 грн, № 89 від 15.07.2021 на суму 1 403 328,00 грн, № 90 від 15.07.2021 на суму 120 120,00 грн, № 129 від 10.09.2021 на суму 259 104,00 грн, № 130 від 16.09.2021 на суму 323 808,00 грн, № 137 від 24.09.2021 на суму 453 408,00 грн і № 145 від 06.10.2021 на суму 453 600,00 грн. Факти поставки підтверджують видаткові накладні, ТТН про перевезення ТМЦ.

Факти оплати Представництвом в користь контрагента (постачальника) протягом цього ж періоду підтверджуються платіжними документами № 18656 від 14.04.2021 на суму 1 573 991,70 грн, № 18657 від 14.04.2021 на суму 2 001 279,17 грн, № 18659 від 14.04.2021 на суму 156 157,20 грн, № 5258 від 06.08.2021 на суму 1 532 962,78 грн, № 27509 від 09.09.2021 на суму 400 000,00 грн, № 28881 від 23.09.2021 на суму 2 499 652,80 грн, № 34286 від 14.12.2021 на суму 495 517,74 грн, № 34287 від 14.12.2021 на суму 983 945,23 грн і № 34289 від 14.12.2021 на суму 1 521 422,40 грн.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, реєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ПП «ДОР МАСТЕР».

Між Представництвом та ПП «ДОР МАСТЕР» укладено Договір Поставки від 25.10.2021№ 25/10.

На виконання умов договору складені видаткові накладні, ТТН та платіжні доручення за період листопад - грудень 2021 року.

Протягом періоду з 25.10.2021 до 21.12.2021 (дата останньої операції за період, що перевірявся) контрагентом поставлено ТМЦ на загальну суму 17 524 680,00 грн, в т.ч. за накладними № 10/11 від 10.11.2021 на суму 2 958 000,00 грн, № 24/11 від 24.11.2021 на суму 8 067 480,00 грн, № 24/12-1 від 21.12.2021 на суму 3 000 000,00 грн і № 24/12-2 від 21.12.2021 на суму 3 499 200,00 грн.

На виконання умов Договору протягом зазначеного періоду Представництвом сплачені авансові платежі на загальну суму 17 524 680,00 грн, що підтверджується платіжними документами: № 87185 від 10.11.2021 на суму 2 958 000,00 грн, № 87575 від 24.11.2021 на суму 8 067 480,00 грн, № 88382 від 21.12.2021 на суму 3 000 000,00 грн і № 88383 від 21.12.2021 на суму 3 499200,00 грн.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, реєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «ЕНЕРДЖІ ПЛЮС».

Між Представництвом та TOB «ЕНЕРДЖІ ПЛЮС» укладений договір поставки від 25.05.2021 № 25/05-2021.

На виконання умов договору складені видаткові накладні, ТТН , банківські виписки та платіжні доручення за період квітень - серпень 2021 року.

Станом на початок періоду, що перевірявся існувала заборгованість Представництва перед названим контрагентом (постачальником) за вказаним договором в сумі 1 812 382,80 грн.

Протягом квітня 2021 - травня 2021 року (остання поставка згідно вказаного Договору протягом періоду, що перевірявся, відбулася 21.05.2021) контрагент поставив Представництву ТМЦ, що підтверджується видатковими накладними: № 11 від 01.04.2021 на суму 2 288 210,40 грн, № 12 від 16.04.2021 на суму 1 130 921,52 грн, № 13 від 22.04.2021 на суму 1 070 176, 56 грн і 17 від 21.05.2021 на суму 1 460 216,40 грн.

На виконання умов Договору, протягом періоду, що перевірявся, Представництвом сплачено в користь контрагента 7 761 907,68 грн, в т.ч. за платіжними документами: № 21183 від 20.04.2021 на суму 2 288 210,40 грн, № 309 від 11.05.2021 на суму 1 812 382,80 грн, № 5092 від 09.07.2021 на суму 2 000 000,00 грн, № 24078 від 12.07.2021 на суму 1 000 000,37 грн і 26809 від 28.08.2021 на суму 661 314,11 грн.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, реєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «ЗНАКИ. УА».

Між Представництвом та ТОВ «ЗНАКИ. УА» укладений договір постачання від 06.03.2021 № 06-03/21.

На виконання умов договору складені видаткові накладні, ТТН та платіжні доручення за період квітень - грудень 2021 року.

Станом на початок періоду, що перевірявся, існувала заборгованість Представництва за поставлені ТМЦ в сумі 409 167,00 грн. Протягом періоду, що перевірявся, на підставі укладеного Договору названим контрагентом було відвантажено ТМЦ на загальну суму 17 254 528,00 грн, в т.ч. за видатковими накладними № 397 від 06.04.2021 на суму 13 944,00 грн, № 473 від 13.04.2021 на суму 32 976,00 грн, № 468 від 13.04.2021 на суму 89 784,00 грн, № 502 від 16.04.2021 на суму 22 488,00 грн, № 503 від 16.04.2021 на суму 13 011,00 грн, № 504 від 16.04.2021 на суму 18 972,00 грн, № 567 від 23.04.2021 на суму 8 640,00 грн, № 627 від 23.04.2021 на суму 14 550,00 грн, № 626 від 30.04.2021 на суму 136 044,00 грн, № 744 від 21.05.2021 на суму 179 310,00 грн, № 743 від 21.05.2021 на суму 76 638,00 грн, № 796 від 28.05.2021 на суму 119 430,00 грн, № 799 від 28.05.2021 на суму 10 368,00 грн, № 852 від 04.06.2021 на суму 43 800,00 грн, № 853 від 04.06.2021 на суму 20 805,00 грн, № 955 від 17.06.2021 на суму 33 960,00 грн, № 967 від 22.06.2021 на суму 74 079,00 грн, №1006 від 23.06.2021 на суму 89 301,00 грн, № 1013 від 24.06.2021 на суму 40 974,00 грн, № 1082 від 30.06.2021 на суму 50 619,00 грн, № 1080 від 30.06.2021 на суму 709 599,00 грн, № 1103 від 01.07.2021 на суму 14 454,00 грн, № 1111 від 02.07.2021 на суму 3 240,00 грн, № 1132 від 05.07.2021 на суму 75 084,00 грн, № 1144 від 05.07.2021 на суму 1 725 249,00 грн, № 1321 від 23.07.2021 на суму 11 424,00 грн, № 1422 від 30.07.2021 на суму 150 000,00 грн, № 1120 від 02.08.2021 на суму 18 360,00 грн, № 1119 від 02.08.2021 на суму 41 616,00 грн, № 1081 від 02.08.2021 на суму 1 521 264,00 грн, № 1133 від 02.08.2021 на суму 89 742,00 грн, № 1196 від 02.08.2021 на суму 54 642,00 грн, № 1292 від 02.08.2021 на суму 318 000,00 грн, № 1342 від 02.08.2021 на суму 16 680,00 грн, № 1386 від 02.08.2021 на суму 5 712,00 грн, № 1340 від 02.08.2021 на суму 10 476,00 грн, № 1496 від 12.08.2021 на суму 65 400,00 грн, № 1497 від 12.08.2021 на суму 142 602,00 грн, № 1498 від 12.08.2021 на суму 17 694,00 грн, № 1697 від 08.09.2021 на суму 45 618,00 грн, № 1786 від 20.09.2021 на суму 104 211,00 грн, № 1846 від 28.09.2021 на суму 2 471 406,00 грн, № 1879 від 30.09.2021 на суму 2 841 453,00 грн, № 1880 від 30.09.2021 на суму 2 279 351,00 грн, № 2012 від 19.10.2021 на суму 19 650,00 грн, № 2033 від 21.10.2021 на суму 1 734,00 грн, № 2182 від 11.11.2021 на суму 121 353,00 грн, № 2194 від 15.11.2021 на суму 52 002,00 грн, № 2269 від 22.11.2021 на суму 47 052,00 грн, № 2271 від 22.11.2021 на суму 5 544,00 грн, № 2415 від 06.12.2021 на суму 8 640,00 грн, № 2438 від 09.12.2021 на суму 11 490,00 грн, № 2478 від 13.12.2021 на суму 161 907,00 грн, № 2571 від 16.12.2021 на суму 2 410 577,46 грн, № 2545 від 20.12.2021 на суму 55 185,00 грн, № 2535 від 20.12.2021 на суму 17 280,00 грн і № 279 від 06.07.2022 на суму 519 144,00 грн.

Згідно з умовами вказаного договору Представництво (як покупець) здійснило оплати на загальну суму 14 733 974,00 грн, в т.ч. за платіжними документами: № 4674 від 02.06.2021 на суму 89 301,00 грн, № 4735 від 07.06.2021 на суму 20 805,00 грн, № 83330 від 09.06.2021 на суму 74 079,00 грн, № 83329 від 09.06.2021 на суму 709 599,00 грн, № 83399 від 10.06.2021 на суму 50 619,00 грн, № 83703 від 22.06.2021 на суму 700 000,00 грн, № 4966 від 30.06.2021 на суму 1 145 322,00 грн, № 4986 від 01.07.2021 на суму 3 240,00 грн, № 83976 від 02.07.2021 на суму 1 725 249,00 грн, № 5174 від 15.07.2021 на суму 150 000,00 грн, № 84597 від 23.07.2021 на суму 500 000,00 грн, № 84655 від 27.07.2021 на суму 11 424,00 грн, № 5506 від 13.08.2021 на суму 17 694,00 грн, № 85603 від 03.09.2021 на суму 2 471 406,00 грн, № 85720 від 08.09.2021 на суму 700 000,00 грн, № 5878 від 13.09.2021 на суму 104 211,00 грн, № 85817 від 14.09.2021 на суму 2 841 453,00 грн, № 5904 від 15.09.2021 на суму 1 292 766,00 грн, № 86136 від 23.09.2021 на суму 500 000,00 грн, № 6596 від 25.11.2021 на суму 1 146 353,00 грн, № 6663 від 01.12.2021 на суму 21 888,00 грн, № 6662 від 01.12.2021 на суму 52 002,00 грн, № 6751 від 07.12.2021 на суму 8 640,00 грн, № 6800 від 14.12.2021 на суму 225 951,00 грн і № 6891 від 21.12.2021 на суму 171 972,00 грн.

Станом на 31.08.2022 залишалася непогашеною заборгованість Представництва перед названим контрагентом в сумі 2 929 721,46 грн.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, реєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «ТРАНС АТІКА».

Між Представництвом і ТОВ «ТРАНС АТІКА» укладений договір субпідряду № 21/04-2021ГП від 21.04.2021 та Договір Поставки № 06/05-2021 від 06.05.2021, операції за якими були предметом перевірки.

На виконання умов договорів складені видаткові накладні, ТТН та платіжні доручення за період травень 2021 року - січень 2022 року, оскільки господарські відносини за вказаними договорами після січня 2022 року припинилися.

Згідно із умовами вказаних Договорів протягом травня 2021 року - грудня 2021 року названим контрагентом (постачальником) було поставлено і передано Представництву за видатковими накладними ТМЦ на загальну суму 27 862 321,04 грн, в т.ч. за видатковими накладними: № 23 від 05.05.2021 на суму 292 700,00 грн, № 30 від 05.05.2021 на суму 152 283,00 грн, № 31 від 18.05.2021 на суму 153 908,00 грн, № 32 від 24.05.2021 на суму 195 183,00 грн, № 50 від 25.05.2021 на суму 70 569,00 грн, № 33 від 25.05.2021 на суму 150 658,00 грн, № 293 від 09.06.2021 на суму 643 860,00 грн, № 299 від 23.06.2021 на суму 2 253 510,00 грн, № 399 від 08.07.2021 на суму 134 340,00 грн, № 394 від 01.07.2021 на суму 303 314,00 грн, № 392 від 02.07.2021 на суму 373 148,00 грн, № 396 від 05.07.2021 на суму 132 976,00 грн, № 397 від 06.07.2021 на суму 861 255,00 грн, № 398 від 07.07.2021 на суму 147 683,00 грн, № 401 від 07.07.2021 на суму 1 008 441,00 грн, № 399 від 08.07.2021 на суму 1 011 435,00 грн, № 400 від 08.07.2021 на суму 147 683,00 грн, № 01/3318 від 08.07.2021 на суму 1 200 000,00 грн, № 402 від 08.07.2021 на суму 148 180,00 грн, № 326 від 20.07.2021 на суму 130 500,00 грн, № 403 від 13.07.2021 на суму 293 875,00 грн, № 404 від 20.07.2021 на суму 301 316,00 грн, № 405 від 28.07.2021 на суму 150 658,00 грн, № 406 від 29.07.2021 на суму 302 088,00 грн, № 407 від 30.07.2021 на суму 145 695,00 грн, № 408 від 14.08.2021 на суму 861 255,00 грн, № 409 від 16.08.2021 на суму 861 255,00 грн, № 410 від 26.08.2021 на суму 174 834,00 грн, № 411 від 30.08.2021 на суму 117 053,00 грн, № 412 від 30.08.2021 на суму 29 139,00 грн, № 421 від 01.10.2021 на суму 861 255,00 грн, № 422 від 01.10.2021 на суму 861 255,00 грн, № 423 від 01.10.2021 на суму 861 255,00 грн, № 424 від 01.11.2021 на суму 861 255,00 грн, № 425 від 01.11.2021 на суму 574 170,00 грн, № 426 від 01.11.2021 на суму 861 255,00 грн, № 5611 від 01.12.2021 на суму 3 713 126,40 грн, № 20032 від 01.12.2021 на суму 496 560,64 грн, № 00427 від 01.12.2021 на суму 1 017 000,00 грн, № 1009 від 01.12.2021 на суму 1 237 500,00 грн, № 001811 від 01.12.2021 на суму 118 020,00 грн, № 1105 від 02.12.2021 на суму 115 252,80 грн, № 1111 від 02.12.2021 на суму 770 458,00 грн, № 1105 від 02.12.2021 на суму 861 255,00 грн і 1712 від 20.12.2021 на суму 1 903 909,20 грн.

На виконання умов вказаних Договорів протягом травня 2021 року - січня 2022 року було сплачено Представництвом в користь контрагента (постачальника) 22 874 387,00 грн , в т.ч. за платіжними документами № 82262 від 05.05.2021 на суму 1 200 000,00 грн, № 82263 від 05.05.2021 на суму 2 897 370,00 грн, № 82947 від 25.05.2021 на суму 70 569,00 грн, № 82946 від 25.05.2021 на суму 292 700,00 грн, № 82945 від 25.05.2021 на суму 652 032,00 грн, № 83996 від 02.07.2021 на суму 4 631 216,00 грн, № 84638 від 27.07.2021 на суму 130 500,00 грн, № 85274 від 18.08.2021 на суму 2 000 000,00 грн, № 85615 від 03.09.2021 на суму 3 000 000,00 грн, № 86422 від 06.10.2021 на суму 2 000 000,00 грн і № 175 від 24.01.2022 на суму 6 000 000,00 грн.

Станом на момент завершення періоду, що перевірявся, заборгованість Представництва перед ТОВ «ТРАНС АТІКА» становила 4 987 934,04 грн.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, реєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з TOB «МВК ГРУП».

Між Представництвом і ТОВ «МВК ГРУП» укладений договір поставки від 25.05.2021 № 25/05-2021

На виконання умов договорів складені видаткові накладні, ТТН , банківські виписки за період квітень - жовтень 2021 року.

На виконання укладеного Договору вказаним контрагентом (постачальником) протягом червня 2021 року - жовтня 2021 року було відвантажено ТМЦ на загальну суму 9 790 945,20 грн, про що свідчать складені між сторонами видаткові накладні: № 32 від 10.06.2021 на суму 1 424 071,20 грн, № 42 від 07.06.2021 на суму 683 202,00 грн, № 46 від 16.07.2021 на суму 901 329,00 грн, № 48 від 27.07.2021 на суму 801 890,40 грн, № 56 від 05.08.2021 на суму 1 026 284,40 грн, № 60 від 20.08.2021 на суму 586 077,00 грн, № 64 від 01.09.2021 на суму 1 585 284,00 грн, № 71 від 24.09.2021 на суму 1 555 260,00 грн, і № 72 від 05.10.2021 на суму 1 227 547,20 грн.

Протягом періоду, що перевірявся, Представництвом було сплачено 7 008 138,00 грн, в т.ч. за платіжними документами: № 27508 від 09.09.2021 на суму 996 114,00 грн і № 31947 від 04.11.2021 на суму 6 012 024,00 грн.

Станом на 31.08.2022 заборгованість Представництва перед ТОВ «МВК ГРУП» становила 2 782 807,20 грн.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, реєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «СТОУН-ТРАНС».

Між Представництвом та ТОВ «СТОУН-ТРАНС» укладений договір поставки щебеневої продукції №25/02-19-2 від 25.02.2019, договір поставки від 20.08.2021 № 20/08/21.

На виконання умов договорів складені видаткові накладні, залізничні накладні, відомості вагонів, а також платіжні доручення за період квітень - грудень 2021 року.

Станом на початок періоду, що перевірявся, існувала заборгованість Представництва за поставлений раніше згідно з Договором поставки щебеневої продукції № 25/02-19-2 від 25.02.2019 товар в сумі 1 361 374,56 грн.

Починаючи з квітня 2021 року по 19.10.2021 по Договору поставки щебеневої продукції №25/02-19-2 від 25.02.2019 було поставлено продукцію на загальну суму 70 658 662,37 грн, в т.ч. за видатковими накладними: № 6 від 05.04.2021 на суму 261 802,80 грн, № 7 від 06.04.2021 на суму 392 704,20 грн, № 8 від 10.04.2021 на суму 279 300,00 грн, № 9 від 11.04.2021 на суму 279 300,00 грн, № 10 від 12.04.2021 на суму 195 510,00 грн, № 11 від 13.04.2021 на суму 167 580,00 грн, № 12 від 14.04.2021 на суму 195 510,00 грн, № 13 від 15.04.2021 на суму 83 790,00 грн, № 14 від 23.04.2021 на суму 585 652,20 грн, № 15 від 25.04.2021 на суму 251 489,70 грн, № 16 від 26.04.2021 на суму 547 188,60 грн, № 17 від 28.04.2021 на суму 109 725,00 грн, № 18 від 01.05.2021 на суму 82 034,40 грн, № 20 від 04.05.2021 на суму 609 000,00 грн, № 19 від 04.05.2021 на суму 27 930,00 грн, № 21 від 05.05.2021 на суму 273 000,00 грн, № 22 від 05.05.2021 на суму 55 860,00 грн, № 23 від 06.05.2021 на суму 42 000,00 грн, № 24 від 07.05.2021 на суму 315 000,00 грн, № 25 від 07.05.2021 на суму 111 720,00 грн, № 27 від 09.05.2021 на суму 27 930,00 грн, № 26 від 10.05.2021 на суму 378 000,00 грн, № 28 від 10.05.2021 на суму 27 930,00 грн, № 29 від 11.05.2021 на суму 336 000,00 грн, № 30 від 12.05.2021 на суму 27 930,00 грн, № 31 від 12.05.2021 на суму 399 000,00 грн, № 32 від 13.05.2021 на суму 294 000,00 грн, № 33 від 14.05.2021 на суму 210 000,00 грн, № 34 від 15.05.2021 на суму 27 930,00 грн, № 35 від 17.05.2021 на суму 231 000,00 грн, № 36 від 18.05.2021 на суму 336 000,00 грн, № 37 від 19.05.2021 на суму 273 000,00 грн, № 38 від 20.05.2021 на суму 273 000,00 грн, № 39 від 21.05.2021 на суму 147 000,00 грн, № 40 від 21.05.2021 на суму 27 930,00 грн, № 41 від 22.05.2021 на суму 84 029,40 грн, № 42 від 23.05.2021 на суму 83 790,00 грн, № 43 від 24.05.2021 на суму 420 000,00 грн, № 44 від 25.05.2021 на суму 55 860,00 грн, № 45 від 25.05.2021 на суму 420 000,00 грн, № 46 від 26.05.2021 на суму 252 000,00 грн, № 47 від 27.05.2021 на суму 189 000,00 грн, № 48 від 27.05.2021 на суму 55 860,00 грн, № 49 від 28.05.2021 на суму 210 000,00 грн, № 50 від 30.05.2021 на суму 357 000,00 грн, № 51 від 31.05.2021 на суму 168 000,00 грн, № 52 від 02.06.2021 на суму 328 645,80 грн, № 53 від 03.06.2021 на суму 328 645,80 грн, № 54 від 05.06.2021 на суму 438 194,40 грн, № 55 від 05.06.2021 на суму 328 645,80 грн, № 56 від 06.06.2021 на суму 306 736,08 грн, № 57 від 06.06.2021 на суму 108 609,61 грн, № 58 від 07.06.2021 на суму 328 019,81 грн, № 59 від 07.06.2021 на суму 282 948,38 грн, № 60 від 08.06.2021 на суму 438 194,40 грн, № 61 від 08.06.2021 на суму 394 374,96 грн, № 62 від 09.06.2021 на суму 328 019,81 грн, № 63 від 09.06.2021 на суму 436 942,42 грн, № 64 від 09.06.2021 на суму 365 694,48 грн, № 65 від 10.06.2021 на суму 328 645,80 грн, № 66 від 10.06.2021 на суму 372 465,24 грн, № 67 від 11.06.2021 на суму 327 393,82 грн, № 68 від 11.06.2021 на суму 328 645,80 грн, № 69 від 12.06.2021 на суму 328 645,80 грн, № 70 від 12.06.2021 на суму 482 013,84 грн, № 71 від 13.06.2021 на суму 195 935,50 грн, № 72 від 13.06.2021 на суму 218 158,21 грн, № 73 від 14.06.2021 на суму 219 097, 20 грн, № 74 від 14.06.2021 на суму 219 097,20 грн, № 80 від 15.06.2021 на суму 292 555,58 грн, № 75 від 16.06.2021 на суму 262 916,64 грн, № 76 від 16.06.2021 на суму 262 916,64 грн, № 77 від 16.06.2021 на суму 219 097, 20 грн, № 78 від 17.06.2021 на суму 394 374,96 грн, № 79 від 17.06.2021 на суму 482 013,84 грн, № 81 від 17.06.2021 на суму 365 694,48 грн, № 82 від 18.06.2021 на суму 219 097,20 грн, № 83 від 18.06.2021 на суму 219 097,20 грн, № 86 від 18.06.2021 на суму 164 562,52 грн, № 84 від 21.06.2021 на суму 414 719,70 грн, № 85 від 21.06.2021 на суму 372 465,24 грн, № 87 від 21.06.2021 на суму 365 694,48 грн, № 88 від 23.06.2021 на суму 153 368,04 грн, № 89 від 23.06.2021 на суму 241 006,92 грн, № 90 від 24.06.2021 на суму 306 736,08 грн, № 91 від 24.06.2021 на суму 306 736,08 грн, № 92 від 25.06.2021 на суму 109 548,60 грн, № 93 від 25.06.2021 на суму 182 847,24 грн, № 94 від 25.06.2021 на суму 219 097,20 грн, № 95 від 26.06.2021 на суму 241 006,92 грн, № 96 від 26.06.2021 на суму 328 645,80 грн, № 97 від 27.06.2021 на суму 219 097,20 грн, № 98 від 28.06.2021 на суму 306 736,08 грн, № 99 від 28.06.2021 на суму 153 368,04 грн, № 100 від 29.06.2021 на суму 241 010,00 грн, № 101 від 30.06.2021 на суму 416 290,00 грн, № 102 від 01.07.2021 на суму 348 674,76 грн, № 103 від 02.07.2021 на суму 164 082,24 грн, № 104 від 02.07.2021 на суму 286 557,91 грн, № 105 від 03.07.2021 на суму 328 164,48 грн, № 106 від 03.07.2021 на суму 143 571,96 грн, № 107 від 04.07.2021 на суму 41 020,56 грн, № 108 від 05.07.2021 на суму 427 785,84 грн, № 109 від 06.07.2021 на суму 326 992,46 грн, № 110 від 06.07.2021 на суму 163 203,23 грн, № 111 від 07.07.2021 на суму 346 330,73 грн, № 112 від 08.07.2021 на суму 162 910,22 грн, № 113 від 08.07.2021 на суму 163 789,24 грн, № 114 від 09.07.2021 на суму 307 654,20 грн, № 115 від 10.07.2021 на суму 266 633,64 грн, № 116 від 11.07.2021 на суму 102 551,40 грн, № 117 від 12.07.2021 на суму 225 613,08 грн, № 118 від 13.07.2021 на суму 246 123,36 грн, № 119 від 13.07.2021 на суму 184 592,52 грн, № 120 від 14.07.2021 на суму 389 695,32 грн, № 121 від 15.07.2021 на суму 287 143,92 грн, № 122 від 16.07.2021 на суму 471 736,44 грн, № 123 від 17.07.2021 на суму 348 674,76 грн, № 124 від 18.07.2021 на суму 266 633,64 грн, № 125 від 19.07.2021 на суму 184 592,52 грн, № 126 від 20.07.2021 на суму 492 246,72 грн, № 127 від 21.07.2021 на суму 430 715,88 грн, № 128 від 22.07.2021 на суму 102 551,40 грн, № 129 від 23.07.2021 на суму 369 185,04 грн, № 130 від 24.07.2021 на суму 369 185,04 грн, № 131 від 26.07.2021 на суму 471 736,44 грн, № 132 від 27.07.2021 на суму 369 185,04 грн, № 133 від 28.07.2021 на суму 266 633,64 грн, № 134 від 29.07.2021 на суму 328 164,48 грн, № 135 від 30.07.2021 на суму 41 020,56 грн, № 136 від 30.07.2021 на суму 184 592,52 грн, № 137 від 31.07.2021 на суму 61 530,84 грн, № 138 від 01.08.2021 на суму 470 400,00 грн, № 139 від 02.08.2021 на суму 446 880,00 грн, № 140 від 03.08.2021 на суму 353 136,00 грн, № 141 від 03.08.2021 на суму 117 600,00 грн, № 143 від 04.08.2021 на суму 305 760,00 грн, № 142 від 04.08.2021 на суму 164 640,00 грн, № 144 від 05.08.2021 на суму 470 736,00 грн, № 145 від 06.08.2021 на суму 470 736,00 грн, № 146 від 07.08.2021 на суму 517 440,00 грн, № 147 від 08.08.2021 на суму 470 400,00 грн, № 148 від 09.08.2021 на суму 305 760,00 грн, № 149 від 10.08.2021 на суму 164 640,00 грн, № 150 від 10.08.2021 на суму 540 624,00 грн, № 151 від 11.08.2021 на суму 399 504,00 грн, № 152 від 12.08.2021 на суму 470 736,00 грн, № 153 від 13.08.2021 на суму 399 504,00 грн, № 154 від 13.08.2021 на суму 165 312,00 грн, № 155 від 14.08.2021 на суму 493 248,00 грн, № 156 від 15.08.2021 на суму 470 400,00 грн, № 157 від 16.08.2021 на суму 470 064,00 грн, № 158 від 18.08.2021 на суму 520 335,00 грн, № 159 від 19.08.2021 на суму 522 573,00 грн, № 160 від 20.08.2021 на суму 390 531,00 грн, № 161 від 21.08.2021 на суму 496 463,00 грн, № 162 від 22.08.2021 на суму 26 110,00 грн, № 163 від 23.08.2021 на суму 521 827,00 грн, № 164 від 24.08.2021 на суму 546 072,00 грн, № 166 від 26.08.2021 на суму 443 497,00 грн, № 167 від 28.08.2021 на суму 495 717,00 грн, № 168 від 29.08.2021 на суму 520 708,00 грн, № 169 від 31.08.2021 на суму 260 727,00 грн, № 170 від 01.08.2021 на суму 306 062,00 грн, № 171 від 02.09.2021 на суму 277 804,00 грн, № 172 від 03.09.2021 на суму 528 146,00 грн, № 173 від 04.09.2021 на суму 278 600,00 грн, № 174 від 05.09.2021 на суму 55 720,00 грн, № 177 від 06.09.2021 на суму 501 480,00 грн, № 178 від 07.09.2021 на суму 528 146,00 грн, № 180 від 08.09.2021 на суму 277 804,00 грн, № 181 від 08.09.2021 на суму 195 020,00 грн, № 182 від 09.09.2021 на суму 278 600,00 грн, № 183 від 09.09.2021 на суму 250 342,00 грн, № 185 від 10.09.2021 на суму 167 160,00 грн, № 186 від 10.09.2021 на суму 278 202,00 грн, № 187 від 11.09.2021 на суму 167 558,00 грн, № 188 від 12.09.2021 на суму 222 880,00 грн, № 189 від 13.09.2021 на суму 166 364,00 грн, № 190 від 14.09.2021 на суму 389 642,00 грн, № 191 від 14.09.2021 на суму 378 810,00 грн, № 192 від 15.09.2021 на суму 390 040,00 грн, № 193 від 16.09.2021 на суму 361 782,00 грн, № 194 від 17.09.2021 на суму 389 244,00 грн, № 195 від 18.09.2021 на суму 445 362,00 грн, № 196 від 19.09.2021 на суму 696 500,00 грн, № 197 від 20.09.2021 на суму 639 586,00 грн, № 198 від 20.09.2021 на суму 252 540,00 грн, № 199 від 21.09.2021 на суму 378 810,00 грн, № 200 від 22.09.2021 на суму 528 544,00 грн, № 201 від 23.09.2021 на суму 83 580,00 грн, № 202 від 24.09.2021 на суму 612 124,00 грн, № 203 від 25.09.2021 на суму 668 640,00 грн, № 204 від 26.09.2021 на суму 222 084,00 грн, № 205 від 27.09.2021 на суму 696 898,00 грн, № 209 від 28.09.2021 на суму 668 640,00 грн, № 208 від 29.09.2021 на суму 611 726,00 грн, № 210 від 30.09.2021 на суму 780 080,00 грн, № 212 від 01.10.2021 на суму 622 856,00 грн, № 214 від 01.10.2021 на суму 135 930,00 грн, № 213 від 03.10.2021 на суму 622 008,00 грн, № 216 від 04.10.2021 на суму 742 000,00 грн, № 217 від 05.10.2021 на суму 267 968,00 грн, № 218 від 06.10.2021 на суму 682 216,00 грн, № 219 від 07.10.2021 на суму 415 944,00 грн, № 221 від 08.10.2021 на суму 503 288,00 грн, № 222 від 08.10.2021 на суму 207 336,00 грн, № 223 від 09.10.2021 на суму 623 280,00 грн, № 224 від 10.10.2021 на суму 652 960,00 грн, № 225 від 11.10.2021 на суму 764 082,00 грн, № 226 від 12.10.2021 на суму 538 444,00 грн, № 227 від 13.10.2021 на суму 571 132,00 грн, № 228 від 14.10.2021 на суму 667 380,00 грн, № 229 від 15.10.2021 на суму 349 126,00 грн, № 230 від 16.10.2021 на суму 794 954,00 грн, № 231 від 17.10.2021 на суму 381 360,00 грн, № 232 від 18.10.2021 на суму 222 460,00 грн і № 233 від 19.10.2021 на суму 63 106,00 грн.

Всього згідно з умовами Договору поставки щебеневої продукції від 25.02.2019 № 25/02-19-2 сплачено 72 020 036,93 грн, в т.ч. за платіжними документами: № 82380 від 06.05.2021 на суму 2 710 927,06 грн, № 82486 від 11.05.2021 на суму 2 000 000,00 грн, № 3651 від 02.06.2021 на суму 2 028 733,80 грн, № 83891 від 30.06.2021 на суму 6 000 000,00 грн, № 83917 від 01.07.2021 на суму 3 000 000,00 грн, № 84020 від 02.07.2021 на суму 2 694 470,04 грн, № 84841 від 06.08.2021 на суму 4 000 000,00 грн, № 85283 від 18.08.2021 на суму 3 000 000,00 грн, № 85357 від 20.08.2021 на суму 500 000,00 грн, № 85473 від 02.09.2021 на суму 9 000 000,00 грн, № 85840 від 14.09.2021 на суму 3 000 000,00 грн, № 5919 від 23.09.2021 на суму 5 000 000,00 грн, № 87116 від 05.11.2021 на суму 1 500 000,00 грн, № 7106 від 05.11.2021 на суму 1 000 000,00 грн, № 87488 від 18.11.2021 на суму 2 500 000,00 грн, № 87781 від 30.11.2021 на суму 7 000 000,00 грн, № 67132 від 14.12.2021 на суму 7 085 906,03 грн, № 88325 від 17.12.2021 на суму 4 000 000,00 грн і № 88560 від 24.12.2021 на суму 6 000 000,00 грн.

Крім того, 20.08.2021 укладений договір поставки від №20/08/21, за яким протягом серпня 2021 року - жовтня 2021 року поставлено товар на загальну суму 4 763 606,66 грн, в т.ч. за видатковими накладними № 165 від 25.08.2021 на суму 491 730,00 грн, № 175 від 05.09.2021 на суму 80 360,00 грн, № 176 від 06.09.2021 на суму 717 500,00 грн, № 179 від 07.09.2021 на суму 661 485,00 грн, № 184 від 09.09.2021 на суму 1 557 572,46 грн, № 206 від 25.09.2021 на суму 351 568,20 грн, № 207 від 28.09.2021 на суму 235 340,00 грн, № 211 від 30.09.2021 на суму 218 385,00 грн, № 215 від 03.10.2021 на суму 88 620,00 грн і № 220 від 04.10.2021 на суму 361 046,00 грн.

Поставлений згідно із цим договором товар було оплачено платіжними документами: № 86406 від 06.10.2021 на суму 2 000 000,00 грн і № 66484 від 18.11.2021 на суму 2 763 606,66 грн.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, реєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «МІСТІНДУСТРІЯ».

Між Представництвом та ТОВ «МІСТІНДУСТРІЯ» укладений договір поставки від 24.05.2021 № 24/05-21ВР та від 17.06.2021 № 17/06-21ВР.

На виконання умов договорів складені видаткові накладні, ТТН та платіжні доручення за період червень - грудень 2021 року.

Так, згідно із Договором Поставки від 24.05.2021 № 24/05-21ВР, ТОВ «МІСТІНДУСТРІЯ» поставило і передало Представництву товари на загальну суму 14 775 000,00 грн, в т.ч. за видатковими накладними: № 396 від 22.06.2021 на суму 120 000,00 грн, № 405 від 23.06.2021 на суму 60 000,00 грн, № 409 від 25.06.2021 на суму 120 000,00 грн, № 411 від 29.06.2021 на суму 180 000,00 грн, № 414 від 29.06.2021 на суму 120 000,00 грн, № 416 від 29.06.2021на суму 240 000,00 грн, № 418 від 30.06.2021 на суму 45 000,00 грн, № 432 від 02.07.2021 на суму 240 000,00 грн, № 434 від 05.07.2021 на суму 300 000,00 грн, № 442 від 06.07.2021 на суму 180 000,00 грн, № 455 від 08.07.2021 на суму 120 000,00 грн, № 456 від 09.07.2021 на суму 180 000,00 грн, № 460 від 12.07.2021 на суму 180 000,00 грн, № 630 від 30.08.2021 на суму 105 000,00 грн, № 656 від 14.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 657 від 14.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 658 від 15.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 659 від 15.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 660 від 15.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 661 від 16.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 662 від 16.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 663 від 16.09.2021 на суму 75 000,00 грн, № 664 від 16.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 665 від 16.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 666 від 16.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 667 від 16.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 672 від 17.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 673 від 17.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 674 від 17.09.2021 на суму 45 000,00 грн, № 675 від 17.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 676 від 17.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 677 від 17.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 678 від 17.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 679 від 17.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 680 від 18.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 681 від 18.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 682 від 18.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 683 від 18.09.2021 на суму 75 000,00 грн, № 684 від 18.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 685 від 18.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 686 від 18.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 687 від 18.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 688 від 18.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 689 від 18.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 690 від 19.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 691 від 19.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 692 від 19.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 693 від 19.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 694 від 19.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 695 від 19.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 696 від 19.09.2021 на суму 75 000,00 грн, № 697 від 19.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 702 від 20.09.2021 на суму 495 000,00 грн, № 704 від 21.09.2021 на суму 435 000,00 грн, № 707 від 22.09.2021 на суму 615 000,00 грн, № 711 від 23.09.2021 на суму 555 000,00 грн, № 713 від 24.09.2021 на суму 495 000,00 грн, № 714 від 25.09.2021 на суму 360 000,00 грн, № 715 від 26.09.2021 на суму 60 000,00 грн, № 727 від 27.09.2021 на суму 660 000,00 грн, № 728 від 28.09.2021 на суму 240 000,00 грн, № 832 від 15.11.2021 на суму 120 000,00 грн, № 833 від 16.11.2021 на суму 180 000,00 грн, № 834 від 17.11.2021 на суму 240 000,00 грн, № 842 від 18.11.2021 на суму 120 000,00 грн, № 845 від 19.11.2021 на суму 300 000,00 грн, № 846 від 20.11.2021 на суму 420 000,00 грн, № 847 від 21.11.2021 на суму 300 000,00 грн, № 848 від 22.11.2021 на суму 420 000,00 грн, № 853 від 23.11.2021 на суму 360 000,00 грн, № 854 від 24.11.2021 на суму 300 000,00 грн, № 873 від 25.11.2021 на суму 480 000,00 грн, № 877 від 26.11.2021 на суму 300 000,00 грн, № 878 від 28.11.2021 на суму 240 000,00 грн, № 885 від 29.11.2021 на суму 120 000,00 грн, № 889 від 30.11.2021 на суму 120 000,00 грн, № 892 від 01.12.2021 на суму 360 000,00 грн, № 898 від 01.12.2021 на суму 60 000,00 грн, № 899 від 02.12.2021 на суму 60 000,00 грн, № 902 від 03.12.2021 на суму 240 000,00 грн, № 911 від 06.12.2021 на суму 300 000,00 грн, № 912 від 07.12.2021 на суму 240 000,00 грн, № 917 від 08.12.2021 на суму 480 000,00 грн, № 922 від 09.12.2021 на суму 120 000,00 грн, № 960 від 10.12.2021 на суму 180 000,00 грн і № 962 від 11.12.2021 на суму 300 000,00 грн.

Відповідно до умов цього ж договору Представництво сплатило постачальникові таку ж суму коштів, в т.ч. платіжними документами: № 4700 від 04.06.2021 на суму 2 000 000,00 грн, № 5582 від 17.08.2021 на суму 3 000 000,00 грн, № 5972 від 21.09.2021 на суму 4 000 000,00 грн, № 6100 від 04.10.2021 на суму 2 000 000,00 грн і № 7037 від 29.12.2021 на суму 3 775 000,00 грн.

Крім того, згідно із Договором Поставки від 17.06.2021 № 17/06-21ВР ТОВ «МІСТІНДУСТРІЯ» поставило і передало Представництву товари на загальну суму 1 756 053,00 грн, в т.ч. за видатковими накладними: № 537 від 05.08.2021 на суму 353 800,00 грн, № 541 від 06.08.2021 на суму 269 776,00 грн, № 544 від 09.08.2021 на суму 162 000,00 грн, № 573 від 09.08.2021 на суму 136 092,00 грн, № 585 від 11.08.2021 на суму 148 955,00 грн, № 587 від 12.08.2021 на суму 149 009,00 грн, № 616 від 25.08.2021 на суму 285 079,00 грн, № 621 від 26.08.2021 на суму 103 785,00 грн, № 759 від 08.10.2021 на суму 147 557,00 грн.

Представництво сплатило постачальникові таку ж суму коштів, в т.ч. платіжними документами: № 5022 від 05.07.2021 на суму 1 332 664,00 грн та № 5584 від 17.08.2021 на суму 423 389,00 грн.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, реєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «ІРПІНЬЕЛЕКТРОЗВ`ЯЗОК».

Між Представництвом та ТОВ «ІРПІНЬЕЛЕКТРОЗВ`ЯЗОК» укладений договір субпідряду № М05С09 - 10 від 31.05.2021 і № М05С09 - 11 від 31.05.2021 на капітальний ремонт автомобільної дороги М-05: Контракт 9: Лот 1 км 87 + 442 км 98 + 400; Лот 2 км 98 + 400 км 113 + 400; Лот З - км 113 + 400 км 128 + 028. Реорганізація комунікаційних мереж, а також Договір субпідряду № М05-С05 від 25.03.202 на капітальний ремонт автомобільної дороги М-05: Контракт 9: Лот 1 км 87 + 442 км 98 + 400; Лот 2 км 98 + 400 км 113 + 400; Лот З - км 113 + 400 км 128 + 028. Зовнішнє освітлення.

У матеріалах справи наявні Договір № М05С09-11 від 31.05.2021, Договір № М05С09-10 від 31.05.2021, Договір № М05С05 від 25.03.2021, проміжні платіжні сертифікати (як первинні облікові документи) та платіжні доручення за період квітень - грудень 2021 року.

Так, на виконання умов Договору субпідряду № М05-С05 від 25.03.2021 ТОВ «ІРПІНЬЕЛЕКТРОЗВ`ЯЗОК», як субпідрядником, виконувалися окремі роботи в межах капітального ремонту автомобільної дороги М-05: Контракт 9: Лот 1 км 87 + 442 км 98 + 400; Лот 2 км 98 + 400 км 113 + 400; Лот З км 113 + 400 км 128 + 028 «Зовнішнє освітлення», про що між сторонами складено первинні облікові документи платіжні сертифікати. Всього виконано робіт на суму 9 300 965,06 грн. Про факт виконання свідчать складені сертифікати: № 1 від 02.08.2021 на суму 1 093 681,86 грн, № 2 від 01.10.2021 на суму 1 905 737,30 грн і № 3 від 16.12.2021 на суму 6 301 545,90 грн.

Представництвом, як Генпідрядником, за період, що перевірявся, сплачено за цим договором 8 835 916,81 грн, в т.ч. за платіжними документами: № 4322 від 05.05.2021 на суму 200 000,00 грн, № 4701 від 04.06.2021 на суму 636 019,76 грн, № 4972 від 30.06.2021 на суму 1 000 000,00 грн, № 5971 від 21.09.2021 на суму 3 000 000,00 грн, № 6249 від 20.10.2021 на суму 2 000 000,00 грн, № 7038 від 29.12.2021 на суму 1 800 000,00 грн і 171 від 16.02.2022 на суму 199 897,05 грн.

На виконання умов Договору субпідряду № М05С09-11 від 31.05.2021 Представництвом, як Генпідрядником, за період, що перевірявся, сплачено за платіжним документом № 4703 від 04.06.2021 на суму 115 656,20 грн авансу.

На виконання умов Договору субпідряду № М05С09-10 від 31.05.2021 Представництвом, як Генпідрядником, за період, що перевірявся, сплачено за платіжним документом № 4702 від 04.06.2021 на суму 285 519,50 грн авансу і за платіжним документом № 6947 від 22.12.20021 на суму 906 036, 85 грн, в якості розрахунку за виконані роботи, а всього 1 191 556,35 грн.

ТОВ «ІРПІНЬЕЛЕКТРОЗВ`ЯЗОК», як субпідрядником, за цим Договором виконано окремі роботи в межах Капітального ремонту автомобільної дороги М-05: Контракт 9: Лот 1 км 87 + 442 км 98 + 400; Лот 2 км 98 + 400 км 113 + 400; Лот 3 км 113 + 400 км 128 + 028. «Реорганізація комунікаційних мереж», про що між сторонами складено первинний обліковий документ платіжний сертифікат № 1 від 17.11.2021 на суму 1 323 951,50 грн.

По факту «першої події» субпідрядник виписував податкові накладні, реєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «ВЕСТРОАД».

Між Представництвом та ТОВ «ВЕСТРОАД» укладений Договір поставки від 15.02.2020 № 1502-20.

На виконання умов договору складені видаткові накладні, ТТН та платіжні доручення за період серпень - грудень 2021 року.

На виконання умов вказаного Договору ТОВ «ВЕСТРОАД» за період, що перевірявся, поставило Представництву ТМЦ на загальну суму 34 607 649,60 грн, в т.ч. за видатковими накладними: № 69 від 13.08.2021 на суму 192 816,00 грн, № 106 від 22.10.2021 на суму 899 843,40 грн, № 105 від 22.10.2021 на суму 1 071 723,60 грн, № 107 від 22.10.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 108 від 22.10.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 109 від 22.10.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 110 від 22.10.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 111 від 22.10.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 112 від 22.10.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 116 від 23.10.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 115 від 23.10.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 114 від 25.10.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 113 від 26.10.2021 на суму 710 888,40 грн, № 117 від 29.10.2021 на суму 960 507,00 грн, № 121 від 01.11.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 120 від 01.11.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 122 від 01.11.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 123 від 01.11.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 124 від 01.11.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 125 від 01.11.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 126 від 01.11.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 118 від 02.11.2021 на суму 889 732,80 грн, № 119 від 11.11.2021 на суму 859 401,00 грн, № 129 від 15.11.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 130 від 15.11.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 131 від 15.11.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 132 від 25.11.2021 на суму 1 411 200,00 грн і 134 від 01.12.2021 на суму 798 737,40 грн.

Представництво сплатило контрагенту (постачальнику) одноразовим платежем 34 607 649,60 грн за платіжним документом № 67388 від 30.12.2021.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, реєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «ВЕСТХЕМ ГРУП».

Між Представництвом та ТОВ «ВЕСТХЕМ ГРУП» укладений Договір поставки від 22.05.2018 № 108-0518.

На виконання умов договору складені видаткові накладні, ТТН та платіжні доручення за період серпень - грудень 2021 року.

Станом на початок періоду, що перевірявся (станом на 01.04.2021) існувала заборгованість Представництва перед постачальником ТОВ «ВЕСТХЕМ ГРУП» в сумі 178 848,00 грн.

За період, що перевірявся, контрагентом було відвантажено в адресу Представництва ТМЦ на загальну суму 33 099 689,04 грн, в т.ч. за видатковими накладними: № 66 від 05.04.2021 на суму 2 268 000,00 грн, № 81 від 12.04.2021 на суму 4 230 360,00 грн, № 102 від 26.04.2021 на суму 2 170 800,00 грн, № 133 від 14.05.2021 на суму 138 240,00 грн, № 155 від 24.05.2021 на суму 1 152 000,00 грн, № 248 від 29.06.2021 на суму 2 211 840,00 грн, № 281 від 02.07.2021 на суму 237 600,00 грн, № 102 від 26.04.2021 на суму 2 169 851,04 грн, № 288 від 13.07.2021 на суму 180 000,00 грн, № 296 від 14.07.2021 на суму 1 670 544.00 грн, № 389 від 13.08.2021 на суму 1 811 030,40 грн, № 452 від 09.09.2021 на суму 1 407 060,00 грн, № 478 від 17.09.2021 на суму 576 000,00 грн, № 517 від 29.09.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 518 від 29.09.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 522 від 30.09.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 540 від 06.10.2021 на суму 1 411 200,00 грн, № 554 від 11.10.2021 на суму 1 176 000,00 грн, № 574 від 20.10.2021 на суму 1 483 560,00 грн, № 602 від 27.10.2021 на суму 1 483 560,00 грн, № 609 від 28.10.2021 на суму 69 120,00 грн, № 624 від 04.11.2021 на суму 116 424,00 грн, № 643 від 12.11.2021 на суму 251 532,00 грн, № 644 від 15.11.2021 на суму 1 257 660,00 грн, № 645 від 16.11.2021 на суму 534 459,60 грн, № 645 від 08.12.2021 на суму 859 248,00 грн.

Представництво, в свою чергу, сплатило постачальникові 33 278 537,04 грн, в т.ч. за платіжними документами: № 4066 від 08.04.2021 на суму 2 268 000,00 грн, № 82018 від 20.04.2021 на суму 1 030 360,00 грн, № 4307 від 05.05.2021 на суму 2 170 800,00 грн, № 82421 від 07.05.2021 на суму 1 200 000,00 грн, № 83793 від 30.06.2021 на суму 2 000 000,00 грн, № 5576 від 17.08.2021 на суму 2 169 851,04 грн, № 85252 від 17.08.2021 на суму 237 600,00 грн, № 85772 від 10.09.2021 на суму 3 000 000,00 грн, № 85835 від 14.09.2021на суму 237 600,00 грн, № 88612 від 28.12.2021 на суму 18 964 326,00 грн.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, реєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «БУДІВЕЛЬНА ГРУПА «УКР-БУД».

Між Представництвом та ТОВ «БУДІВЕЛЬНА ГРУПА «УКР-БУД» укладений Договір поставки від 09.08.2020 № 09/09/01.

На виконання умов договору складені видаткові накладні, ТТН та платіжні доручення.

Так, за видатковою накладною від 09.08.2021 № 09/08 постачальником передано Представництву товар на загальну суму 6 000 000,00 грн, товар 21.09.2021 оплачено Представництвом за платіжним документом № 86055 від 21.09.2021 на суму 6 000 000,00 грн.

По факту «першої події» постачальник виписав податкову накладну, зареєстрував її в ЄРПН.

Щодо згаданого в Акті перевірки ТОВ «КОМПАНІЯАВТОПРОДУКТ» (код за ЄДРПОУ 41668857), суд встановив, що Представництво не вступало в господарські відносини із ТОВ «КОМПАНІЯ АВТОПРОДУКТ».

Під кодом за ЄДРПОУ 41668857 серед контрагентів Представництва числиться ТОВ «НОВАТОН УКРАЇНА».

Між Представництвом та ТОВ «НОВАТОН УКРАЇНА» укладений Договір Поставки від 08.02.2018 № 75/02/18.

На виконання умов договору складені видаткові накладні, ТТН, подорожні листи вантажного автомобіля, специфікації та платіжні доручення за період квітень - серпень 2021 року.

Станом на день початку періоду, що перевірявся, господарські відносини вже існували, початкове сальдо на користь постачальника ТОВ «НОВАТОН УКРАЇНА» становило 836 327,18 грн. На виконання умов Договору ТОВ «НОВАТОН УКРАЇНА» протягом періоду, що перевірявся, передало Представництву товар на загальну суму 3 561 240,06 грн, в т.ч. за видатковими накладними: № 2680 від 01.04.2021 на суму 663,00 грн, № 2661 від 01.04.2021 на суму 870,00 грн, № 2652 від 01.04.2021 на суму 6 826,08 грн, № 2715 від 02.04.2021 на суму 3 645,00 грн, № 2712 від 02.04.2021 на суму 1 730,40 грн, № 2711 від 02.04.2021 на суму 1 440,12 грн, № 2716 від 02.04.2021 на суму 9 880,08 грн, № 2750 від 05.04.2021 на суму 11 240,40 грн, № 2820 від 06.04.2021 на суму 59 840,04 грн, № 2810 від 06.04.2021 на суму 4 562,16 грн, № 2819 від 06.04.2021 на суму 945,00 грн, № 2787 від 06.04.2021 на суму 245,04 грн, № 2849 від 07.04.2021 на суму 880,08 грн, № 2850 від 07.04.2021 на суму 708,00 грн, № 2870 від 07.04.2021 на суму 2 016,00 грн, № 2882 від 07.04.2021 на суму 22 488,48 грн, № 2843 від 07.04.2021 на суму 6 000,00 грн, № 2933 від 08.04.2021 на суму 1 107,00 грн, № 2941 від 08.04.2021 на суму 968,04 грн, № 2909 від 08.04.2021 на суму 329,04 грн, № 2936 від 08.04.2021 на суму 6 500,04 грн, № 2937 від 08.04.2021 на суму 2 750,04 грн, № 2940 від 08.04.2021 на суму 9 360,00 грн, № 2938 від 08.04.2021 на суму 6 589,02 грн, № 2939 від 08.04.2021 на суму 14 280,00 грн, № 2959 від 09.04.2021 на суму 3 590,04 грн, № 2954 від 09.04.2021 на суму 1 107,00 грн, № 2973 від 09.04.2021 на суму 4 002,12 грн, № 3024 від 12.04.2021 на суму 1 809,06 грн, № 3030 від 12.04.2021 на суму 3 290,40 грн, № 3033 від 12.04.2021 на суму 3 335,10 грн, № 3038 від 12.04.2021 на суму 25 700,04 грн, № 3037 від 12.04.2021 на суму 8 400,06 грн, № 3039 від 12.04.2021 на суму 28 916,22 грн, № 3042 від 13.04.2021 на суму 5 285,10 грн, № 3050 від 13.04.2021 на суму 3 600,00 грн, № 3069 від 13.04.2021 на суму 801,00 грн, № 3070 від 13.04.2021 на суму 2 720,40 грн, № 3102 від 14.04.2021 на суму 1 690,08 грн, № 3119 від 14.04.2021 на суму 500,16 грн, № 3092 від 14.04.2021 на суму 4 031,04 грн, № 3117 від 14.04.2021 на суму 19 400,16 грн, № 3103 від 14.04.2021 на суму 5 130,00 грн, № 3150 від 15.04.2021 на суму 3 720,00 грн, № 3152 від 15.04.2021 на суму 1 736,04 грн, № 3151 від 15.04.2021 на суму 1 570,02 грн, № 3195 від 16.04.2021 на суму 1 064,04 грн, № 3161 від 16.04.2021 на суму 3 129,00 грн, № 3170 від 16.04.2021 на суму 1 213,02 грн, № 3206 від 16.04.2021 на суму 3 770,40 грн, № 3207 від 16.04.2021 на суму 13 780,08 грн, № 3205 від 16.04.2021 на суму 4 185,12 грн, № 3250 від 19.04.2021 на суму 820,80 грн, № 3251 від 19.04.2021 на суму 1 626,00 грн, № 3252 від 19.04.2021 на суму 7 272,00 грн, № 3255 від 19.04.2021 на суму 918,00 грн, № 3261 від 19.04.2021 на суму 3 552,12 грн, № 3267 від 19.04.2021 на суму 1 688,04 грн, № 3238 від 19.04.2021 на суму 5 508,00 грн, № 3242 від 19.04.2021 на суму 13 752,00 грн, № 3243 від 19.04.2021 на суму 1 520,16 грн, № 3307 від 20.04.2021 на суму 2 145,00 грн, № 3290 від 20.04.2021 на суму 4 065,00 грн, № 3314 від 20.04.2021 на суму 2 371,08 грн, № 3309 від 20.04.2021 на суму 3 038,04 грн, № 3361 від 21.04.2021 на суму 5 733,00 грн, № 3348 від 21.04.2021 на суму 1 743,06 грн, № 3369 від 21.04.2021 на суму 1 760,04 грн, № 3418 від 22.04.2021 на суму 5 749,02 грн, № 3399 від 22.04.2021 на суму 4 713,00 грн, № 3412 від 22.04.2021 на суму 10 897,08 грн, № 3379 від 22.04.2021 на суму 1 354,02 грн, № 3423 від 22.04.2021 на суму 640,04 грн, № 3421 від 22.04.2021 на суму 4 514,28 грн, № 3441 від 23.04.2021 на суму 10 860,00 грн, № 3451 від 23.04.2021 на суму 7 584,00 грн, № 3465 від 26.04.2021 на суму 1 975,20 грн, № 3495 від 26.04.2021 на суму 17 025,30 грн, № 3479 від 26.04.2021 на суму 4 010,40 грн, № 3477 від 26.04.2021 на суму 1 341,00 грн, № 3485 від 26.04.2021 на суму 20 765,10 грн, № 3493 від 26.04.2021 на суму 11 650,80 грн, № 3490 від 26.04.2021 на суму 9 174,00 грн, № 3487 від 26.04.2021 на суму 20 101,02 грн, № 3491 від 26.04.2021 на суму 14 198,28 грн, № 3469 від 26.04.2021 на суму 5 213,04 грн, № 3571 від 27.04.2021 на суму 4 339,02 грн, № 3548 від 27.04.2021 на суму 10 582,02 грн, № 3575 від 27.04.2021 на суму 5 121,00 грн, № 3540 від 27.04.2021 на суму 9 030,00 грн, № 3564 від 27.04.2021 на суму 17 623,32 грн, № 3691 від 27.04.2021 на суму 7 216,08 грн, № 3600 від 28.04.2021 на суму 3 928,02 грн, № 3577 від 28.04.2021 на суму 1 204,08 грн, № 3606 від 28.04.2021 на суму 1 097,04 грн, № 3607 від 28.04.2021 на суму 12 000,00 грн, № 3599 від 28.04.2021 на суму 6 750,00 грн, № 3601 від 28.04.2021 на суму 1 795,08 грн, № 3608 від 28.04.2021 на суму 24 584,16 грн, № 3648 від 29.04.2021 на суму 18 375,06 грн, № 3628 від 29.04.2021 на суму 8 869,14 грн, № 3664 від 29.04.2021 на суму 2 774,04 грн, № 3646 від 29.04.2021 на суму 6 840,00 грн, № 3645 від 29.04.2021 на суму 1 050,00 грн, № 3720 від 30.04.2021 на суму 9 000,00 грн, № 3710 від 30.04.2021 на суму 2 881,02 грн, № 3724 від 30.04.2021 на суму 30 336,00 грн, № 3725 від 30.04.2021 на суму 2 622,00 грн, № 3726 від 30.04.2021 на суму 700,50 грн, № 3700 від 30.04.2021 на суму 9 120,00 грн, № 3729 від 30.04.2021 на суму 17 604,24 грн, № 3695 від 30.04.2021 на суму 4 200,00 грн, № 3696 від 30.04.2021 на суму 1 200,00 грн, № 3688 від 30.04.2021 на суму 1 161,00 грн, № 3689 від 30.04.2021 на суму 2 736,00 грн, № 3687 від 30.04.2021 на суму 958,32 грн, № 3690 від 30.04.2021 на суму 54 467,10 грн, № 3701 від 30.04.2021 на суму 1 480,02 грн, № 3736 від 05.05.2021 на суму 76 348,80 грн, № 3765 від 05.05.2021 на суму 13 564,44 грн, № 3771 від 05.05.2021 на суму 3 652,26 грн, № 3767 від 05.05.2021 на суму 82,02 грн, № 3780 від 06.05.2021 на суму 1 686,24 грн, № 3782 від 06.05.2021 на суму 315,00 грн, № 3786 від 06.05.2021 на суму 3 811,20 грн, № 3793 від 06.05.2021 на суму 1 916,04 грн, № 3807 від 06.05.2021 на суму 1 281,00 грн, № 3814 від 06.05.2021 на суму 2 779,02 грн, № 3803 від 06.05.2021 на суму 1 130,40 грн, № 3817 від 06.05.2021 на суму 14 274,00 грн, № 3824 від 06.05.2021 на суму 650,04 грн, № 3781 від 06.05.2021 на суму 11 200,02 грн, № 3880 від 07.05.2021 на суму 24 192,00 грн, № 3850 від 07.05.2021 на суму 7 531,02 грн, № 3836 від 07.05.2021 на суму 14 712,48 грн, № 3861 від 07.05.2021 на суму 24 840,00 грн, № 3863 від 07.05.2021 на суму 24 840,00 грн, № 3862 від 07.05.2021 на суму 59 631,06 грн, № 3879 від 07.05.2021 на суму 6 482,40 грн, № 3884 від 07.05.2021 на суму 17 230,02 грн, № 3883 від 07.05.2021 на суму 2 939,28 грн, № 3882 від 07.05.2021 на суму 9 920,16 грн, № 3886 від 07.05.2021 на суму 6 127,02 грн, № 3922 від 11.05.2021 на суму 452,16 грн, № 3927 від 11.05.2021 на суму 2 013,00 грн, № 3901 від 11.05.2021 на суму 3 300,00 грн, № 3926 від 11.05.2021 на суму 1 209,00 грн, № 3929 від 11.05.2021 на суму 12 588,12 грн, № 3932 від 11.05.2021 на суму 6 618,72 грн, № 3924 від 11.05.2021 на суму 4 750,02 грн, № 3949 від 12.05.2021 на суму 2 556,00 грн, № 3976 від 12.05.2021 на суму 1 011,00 грн, № 3977 від 12.05.2021 на суму 12 992,22 грн, № 3981 від 12.05.2021 на суму 319,02 грн, № 3987 від 12.05.2021 на суму 1 421,04 грн, № 3967 від 12.05.2021 на суму 6 300,00 грн, № 3973 від 12.05.2021 на суму 1 560,00 грн, № 3986 від 12.05.2021 на суму 2 873,10 грн, № 3980 від 12.05.2021 на суму 14 240,16 грн, № 3948 від 12.05.2021 на суму 17 458,26 грн, № 3956 від 12.05.2021 на суму 1 048,08 грн, № 3952 від 12.05.2021 на суму 1 025,04 грн, № 3968 від 12.05.2021 на суму 30 060,72 грн, № 3950 від 12.05.2021 на суму 2 565,00 грн, № 3951 від 12.05.2021 на суму 10 700,04 грн, № 3957 від 12.05.2021 на суму 12 312,24 грн, № 4019 від 13.05.2021 на суму 1 940,04 грн, № 4030 від 13.05.2021 на суму 3 750,00 грн, № 3994 від 13.05.2021 на суму 10 200,00 грн, № 4010 від 13.05.2021 на суму 39 400,08 грн, № 4007 від 13.05.2021 на суму 6 780,60 грн, № 4050 від 14.05.2021 на суму 3 250,02 грн, № 4051 від 14.05.2021 на суму 2 100,06 грн, № 4074 від 14.05.2021 на суму 500,04 грн, № 4116 від 17.05.2021 на суму 15 062,04 грн, № 4193 від 18.05.2021 на суму 5 200,02 грн, № 4174 від 18.05.2021 на суму 1 246,14 грн, № 4149 від 18.05.2021 на суму 4 489,20 грн, № 4163 від 18.05.2021 на суму 15 407,04 грн, № 4191 від 18.05.2021 на суму 4 102,02 грн, № 4248 від 19.05.2021 на суму 826,08 грн, № 4250 від 19.05.2021 на суму 10 344,00 грн, № 4249 від 19.05.2021 на суму 4 421,34 грн, № 4262 від 19.05.2021 на суму 32 961,96 грн, № 4231 від 19.05.2021 на суму 2 876,04 грн, № 4251 від 19.05.2021 на суму 441,00 грн, № 4254 від 19.05.2021 на суму 940,02 грн, № 4236 від 19.05.2021 на суму 5 919,06 грн, № 4210 від 19.05.2021 на суму 892,08 грн, № 4313 від 20.05.2021 на суму 2 397,00 грн, № 4298 від 20.05.2021 на суму 313,02 грн, № 4294 від 20.05.2021 на суму 515,04 грн, № 4303 від 20.05.2021 на суму 4 896,00 грн, № 4288 від 20.05.2021 на суму 660,00 грн, № 4289 від 20.05.2021 на суму 1 005,00 грн, № 4311 від 20.05.2021 на суму 1 375,02 грн, № 4291 від 20.05.2021 на суму 1 245.00 грн, № 4349 від 21.05.2021 на суму 5 950,08 грн, № 4344 від 21.05.2021 на суму 7 300,02 грн, № 4338 від 21.05.2021 на суму 15 228,00 грн, № 4342 від 21.05.2021 на суму 4 182,06 грн, № 4393 від 24.05.2021 на суму 9 200,04 грн, № 4406 від 24.05.2021 на суму 1 768,02 грн, № 4420 від 24.05.2021 на суму 2 852,04 грн, № 4421 від 24.05.2021 на суму 3 750,00 грн, № 4423 від 24.05.2021 на суму 961,02 грн, № 4401 від 24.05.2021 на суму 11 876,04 грн, № 4424 від 24.05.2021 на суму 1 822,02 грн, № 4386 від 24.05.2021 на суму 1 114,08 грн, № 4405 від 24.05.2021 на суму 2 654,04 грн, № 4402 від 24.05.2021 на суму 17 896,08 грн, № 4387 від 24.05.2021 на суму 3 475,50 грн, № 4604 від 24.05.2021 на суму 26 215,20 грн, № 4394 від 24.05.2021 на суму 4 400,04 грн, № 4440 від 25.05.2021 на суму 4 021,02 грн, № 4454 від 25.05.2021 на суму 6 234,12 грн, № 4467 від 25.05.2021 на суму 2 460,00 грн, № 4466 від 25.05.2021 на суму 2 870,10 грн, № 4468 від 25.05.2021 на суму 35 820,00 грн, № 4465 від 25.05.2021 на суму 2 400,00 грн, № 4432 від 25.05.2021 на суму 12 147,06 грн, № 4605 від 25.05.2021 на суму 24 965,04 грн, № 4452 від 25.05.2021 на суму 9 792,00 грн, № 4448 від 25.05.2021 на суму 3 790,02 грн, № 4464 від 25.05.2021 на суму 5 535,00 грн, № 4505 від 26.05.2021 на суму 5 041,02 грн, № 4479 від 26.05.2021 на суму 4 800,00 грн, № 4524 від 26.05.2021 на суму 6 070,20 грн, № 4525 від 26.05.2021 на суму 9 561,00 грн, № 4500 від 26.05.2021 на суму 2 824,02 грн, № 4606 від 26.05.2021 на суму 24 810,00 грн, № 4551 від 27.05.2021 на суму 1 401,60 грн, № 4593 від 27.05.2021 на суму 1 248,00 грн, № 4584 від 27.05.2021 на суму 500,40 грн, № 4556 від 27.05.2021 на суму 5 700,00 грн, № 4557 від 27.05.2021 на суму 28 082,28 грн, № 4530 від 27.05.2021 на суму 4 305,60 грн, № 4540 від 27.05.2021 на суму 15 128,16 грн, № 4569 від 27.05.2021 на суму 5 640,12 грн, № 4528 від 27.05.2001 на суму 30 450,60 грн, № 4573 від 27.05.2021 на суму 18 255,60 грн, № 4553 від 27.05.2021 на суму 11 004,00 грн, № 4527 від 27.05.2021 на суму 17 300,04 грн, № 4579 від 27.05.2021 на суму 510,12 грн, № 4588 від 27.05.2021 на суму 650,04 грн, № 4644 від 28.05.2021 на суму 8 520,00 грн, № 4631 від 28.05.2021 на суму 10 492,02 грн, № 4637 від 28.05.2021 на суму 19 055,70 грн, № 4641 від 28.05.2021 на суму 1 245,00 грн, № 4633 від 28.05.2021 на суму 9 600,00 грн, № 4618 від 28.05.2021 на суму 7 450,08 грн, № 4634 від 28.05.2021 на суму 2 033,04 грн, № 4647 від 28.05.2021 на суму 23 451,00 грн, № 4648 від 28.05.2021 на суму 24 852,00 грн, № 4607 від 28.05.2021 на суму 24 621,00 грн, № 4603 від 28.05.2021 на суму 172,08 грн, № 4720 від 31.05.2021 на суму 3 654,00 грн, № 4679 від 31.05.2021 на суму 14 592,00 грн, № 4717 від 31.05.2021 на суму 3 860,04 грн, № 4662 від 31.05.2021 на суму 21 024,12 грн, № 4664 від 31.05.2021 на суму 3 802,02 грн, № 4681 від 31.05.2021 на суму 980,40 грн, № 4686 від 31.05.2021 на суму 6 585,48 грн, № 4726 від 31.05.2021 на суму 547,02 грн, № 4709 від 31.05.2021 на суму 9 684,00 грн, № 4683 від 31.05.2021 на суму 11 424,00 грн, № 4667 від 31.05.2021 на суму 913,02 грн, № 4738 від 01.06.2021 на суму 5 490,00 грн, № 4728 від 01.06.2021 на суму 4 920,00 грн, № 4756 від 01.06.2021 на суму 2 581,20 грн, № 4750 від 01.06.2021 на суму 590,10 грн, № 4768 від 02.06.2021 на суму 5 413,02 грн, № 4776 від 02.06.2021 на суму 21 704,16 грн, № 4795 від 02.06.2021 на суму 1 674,00 грн, № 4800 від 02.06.2021 на суму 963,00 грн, № 4802 від 02.06.2021 на суму 1 138,02 грн, № 4805 від 02.06.2021 на суму 3 197,22 грн, № 4808 від 02.06.2021 на суму 2 755,26 грн, № 4798 від 02.06.2021 на суму 4 800,00 грн, № 4797 від 02.06.2021 на суму 9 500,10 грн, № 4789 від 02.06.2021 на суму 27 399,24 грн, № 4791 від 02.06.2021 на суму 18 266,16 грн, № 4788 від 02.06.2021 на суму 1 383,12 грн, № 4790 від 02.06.2021 на суму 942,00 грн, № 4836 від 03.06.2021 на суму 996,00 грн, № 4810 від 03.06.2021 на суму 826,08 грн, № 4826 від 03.06.2021 на суму 23 618,04 грн, № 4841 від 03.06.2021 на суму 21 381,00 грн, № 4835 від 03.06.2021 на суму 645,12 грн, № 4853 від 03.06.2021 на суму 2 672,16 грн, № 4824 від 03.06.2021 на суму 4 350,00 грн, № 4821 від 03.06.2021 на суму 9 937,02 грн, № 4856 від 03.06.2021 на суму 5 266,08 грн, № 4838 від 03.06.2021 на суму 44 852,16 грн, № 4875 від 04.06.2021 на суму 27 752,16 грн, № 4910 від 04.06.2021 на суму 7 000,80 грн, № 4903 від 04.06.2021 на суму 4 795,02 грн, № 4874 від 04.06.2021 на суму 1 234,02 грн, № 4876 від 04.06.2021 на суму 2 511,06 грн, № 4877 від 04.06.2021 на суму 1 374,00 грн, № 4894 від 04.06.2021 на суму 1 734,00 грн, № 4918 від 04.06.2021 на суму 8 136,00 грн, № 4923 від 04.06.2021 на суму 42 906,00 грн, № 4913 від 04.06.2021 на суму 4 065,00 грн, № 4966 від 07.06.2021 на суму 4 919,04 грн, № 4938 від 07.06.2021 на суму 2 564,04 грн, № 4954 від 07.06.2021 на суму 2 564,04 грн, № 4939 від 07.06.2021 на суму 7 260,00 грн, № 4950 від 07.06.2021 на суму 7 095,24 грн, № 4951 від 07.06.2021 на суму 35 427,06 грн, № 4943 від 07.06.2021 на суму 14 786,04 грн, № 4931 від 07.06.2021 на суму 8 700,00 грн, № 4949 від 07.06.2021 на суму 2 008,02 грн, № 4955 від 07.06.2021 на суму 1 273,02 грн, № 4956 від 07.06.2021 на суму 2 205,00 грн, № 4959 від 07.06.2021 на суму 837,00 грн, № 4967 від 07.06.2021 на суму 5 482,38 грн, № 4968 від 07.06.2021 на суму 2 585,10 грн, № 4963 від 07.06.2021 на суму 2 363,04 грн, № 4987 від 08.06.2021 на суму 7 694,04 грн, № 5038 від 09.06.2021 на суму 2 490,00 грн, № 5037 від 09.06.2021 на суму 6 182,04 грн, № 5029 від 09.06.2021 на суму 6 999,00 грн, № 5035 від 09.06.2021 на суму 4 572,00 грн, № 5036 від 09.06.2021 на суму 1 521,72 грн, № 5040 від 09.06.2021 на суму 2 000,04 грн, № 5013 від 09.06.2021 на суму 259,08 грн, № 5030 від 09.06.2021 на суму 11 502,00 грн, № 5031 від 09.06.2021 на суму 13 770,00 грн, № 5043 від 09.06.2021 на суму 11 482,08 грн, № 5032 від 09.06.2021 на суму 4 000,08 грн, № 5039 від 09.06.2021 на суму 950,04 грн, № 5078 від 10.06.2021 на суму 2 840,04 грн, № 5063 від 10.06.2021 на суму 2 958,00 грн, № 5055 від 10.06.2021 на суму 952,08 грн, № 5083 від 10.06.2021 на суму 2 010,30 грн, № 5060 від 10.06.2021 на суму 1 050,12 грн, № 5065 від 10.06.2021 на суму 1 440,12 грн, № 5127 від 11.06.2021 на суму 2 814,12 грн, № 5133 від 11.06.2021 на суму 2 551,02 грн, № 5136 від 11.06.2021 на суму 200,16 грн, № 5140 від 11.06.2021 на суму 9 205,20 грн, № 5146 від 11.06.2021 на суму 14 013,00 грн, № 5113 від 11.06.2021 на суму 4 615,20 грн, № 5093 від 11.06.2021 на суму 9 725,10 грн, № 5141 від 11.06.2021 на суму 6 170,04 грн, № 5108 від 11.06.2021 на суму 4 200,12 грн, № 5094 від 11.06.2021 на суму 1 200,00 грн, № 5152 від 14.06.2021 на суму 650,04 грн, № 5175 від 14.06.2021 на суму 1 005,48 грн, № 5165 від 14.06.2021 на суму 974,04 грн, № 5166 від 14.06.2021 на суму 966,00 грн, № 5182 від 14.06.2021 на суму 14 012,04 грн, № 5163 від 14.06.2021 на суму 2 410,80 грн, № 5177 від 14.06.2021 на суму 2 234,04 грн, № 5178 від 14.06.2021 на суму 2 494,08 грн, № 5183 від 14.06.2021 на суму 6 486,00 грн, № 5196 від 14.06.2021 на суму 5 128,08 грн, № 5237 від 15.06.2021 на суму 8 534,16 грн, № 5250 від 15.06.2021 на суму 7 185,06 грн, № 5243 від 15.06.2021 на суму 19 518,24 грн, № 5217 від 15.06.2021 на суму 4 944,00 грн, № 5227 від 15.06.2021 на суму 20 556,00 грн, № 5203 від 15.06.2021 на суму 18 365,16 грн, № 5228 від 15.06.2021 на суму 320,64 грн, № 5225 від 15.06.2021 на суму 1 101,00 грн, № 5300 від 16.06.2021 на суму 14 313,00 грн, № 5274 від 16.06.2021 на суму 10 960,08 грн, № 5290 від 16.06.2021 на суму 11 809,02 грн, № 5287 від 16.06.2021 на суму 3 340,08 грн, № 5183 від 14.06.2021 на суму 24 957,00 грн, № 5353 від 17.06.2021 на суму 13 450,38 грн, № 5326 від 17.06.2021 на суму 12 470,10 грн, № 5342 від 17.06.2021 на суму 3 200,16 грн, № 5354 від 17.06.2021 на суму 5 000,04 грн, № 5311 від 17.06.2021 на суму 12 490,80 грн, № 5327 від 17.06.2021 на суму 612,00 грн, № 5379 від 18.06.2021 на суму 6 285,60 грн, № 5343 від 18.06.2021 на суму 99 558,00 грн, № 5369 від 18.06.2021 на суму 9 870,00 грн, № 5438 від 22.06.2021 на суму 2 340,00 грн, № 5415 від 22.06.2021 на суму 2 208,00 грн, № 5414 від 22.06.2021 на суму 35 951,04 грн, № 5428 від 22.06.2021 на суму 973,02 грн, № 5443 від 22.06.2021 на суму 5 056,02 грн, № 5426 від 22.06.2021 на суму 3 413,04 грн, № 5419 від 22.06.2021 на суму 3 260,16 грн, № 5422 від 22.06.2021 на суму 9 880,08 грн, № 5440 від 22.06.2021 на суму 750,00 грн, № 5479 від 23.06.2021 на суму 3 013,00 грн, № 5489 від 23.06.2021 на суму 2 361,00 грн, № 5480 від 23.06.2021 на суму 12 888,00 грн, № 5481 від 23.06.2021 на суму 7 226,04 грн, № 5457 від 23.06.2021 на суму 24 914,04 грн, № 5485 від 23.06.2021 на суму 540,00 грн, № 5449 від 23.06.2021 на суму 17 600,04 грн, № 5530 від 24.06.2021 на суму 1 939,02 грн, № 5497 від 24.06.2021 на суму 21 549,00 грн, № 5508 від 24.06.2021 на суму 2 826,00 грн, № 5505 від 24.06.2021 на суму 2 300,40 грн, № 5597 від 25.06.2021 на суму 4 805,22 грн, № 5565 від 25.06.2021 на суму 890,04 грн, № 5551 від 25.06.2021 на суму 1 670,10 грн, № 5563 від 25.06.2021 на суму 3 238,08 грн, № 5589 від 25.06.2021 на суму 6 152,04 грн, № 5598 від 25.06.2021 на суму 4 674,00 грн, № 5590 від 25.06.2021 на суму 963,00 грн, № 5591 від 25.06.2021 на суму 43 632,24 грн, № 5617 від 29.06.2021 на суму 7 905,00 грн, № 5626 від 29.06.2021 на суму 27 760,80 грн, № 5653 від 29.06.2021 на суму 2 510,04 грн, № 5647 від 29.06.2021 на суму 1 840,02 грн, № 5614 від 29.06.2021 на суму 4 314,36 грн, № 5629 від 29.06.2021 на суму 523,92 грн, № 5632 від 29.06.2021 на суму 724,14 грн, № 5615 від 29.06.2021 на суму 643,02 грн, № 5621 від 29.06.2021 на суму 4 996,08 грн, № 5666 від 30.06.2021 на суму 7 576,08 грн, № 5669 від 30.06.2021 на суму 900,00 грн, № 5689 від 30.06.2021 на суму 5 100,00 грн, № 5691 від 30.06.2021 на суму 2 336,16 грн, № 5702 від 30.06.2021 на суму 5 600,04 грн, № 5684 від 30.06.2021 на суму 6 180,00 грн, № 5708 від 30.06.2021 на суму 11 202,18 грн, № 5698 від 30.06.2021 на суму 1 283,04 грн, № 5696 від 30.06.2021 на суму 42 260,04 грн, № 5722 від 01.07.2021 на суму 6 270,00 грн, № 5721 від 01.07.2021 на суму 2 758,08 грн, № 5731 від 01.07.2021 на суму 43 200,72 грн, № 5733 від 01.07.2021 на суму 8 910,00 грн, № 5729 від 01.07.2021 на суму 1 836,00 грн, № 5719 від 01.07.2021 на суму 3 400,20 грн, № 5774 від 02.07.2021 на суму 10 500,00 грн, № 5760 від 02.07.2021 на суму 3 832,08 грн, № 5773 від 02.07.2021 на суму 2 500,02 грн, № 5791 від 02.07.2021 на суму 2 604,00 грн, № 5790 від 02.07.2021 на суму 7 274,70 грн, № 5799 від 05.07.2021 на суму 4 642,08 грн, № 5801 від 05.07.2021 на суму 15 135,30 грн, № 5885 від 07.07.2021 на суму 2 530,02 грн, № 5900 від 07.07.2021 на суму 3 385,44 грн, № 5968 від 08.07.2021 на суму 15 935,04 грн, № 5978 від 08.07.2021 на суму 3 635,10 грн, № 5937 від 08.07.2021 на суму 980,04 грн, № 6009 від 09.07.2021 на суму 9 200,16 грн, № 6008 від 09.07.2021 на суму 350,04 грн, № 6043 від 12.07.2021 на суму 550,02 грн, № 6069 від 12.07.2021 на суму 1 782,00 грн і № 6160 від 19.07.2021 на суму 12 212,04 грн.

Представництво сплатило на користь ТОВ «НОВАТОН УКРАЇНА» 4 397 217,20 грн, в т.ч. за платіжними документами: № 4017 від 05.04.2021 на суму 96 958,98 грн, № 4267 від 05.04.2021 на суму 211 815,74 грн, № 4262 від 05.04.2021 на суму 211 815,74 грн, № 81595 від 05.04.2021 на суму 148 237,62 грн, № 81596 від 05.04.2021 на суму 73 381,98 грн, № 4645 від 18.05.2021 на суму 94 117,12 грн, № 82701 від 18.05.2021на суму 115 862,46 грн, № 82702 від 18.05.2021 на суму 45 723,42 грн, № 4470 від 19.05.2021 на суму 197 540,64 грн, № 4632 від 31.05.2021 на суму 168 220,86 грн, № 83058 від 31.05.2021 на суму 192 120,24 грн, № 4719 від 31.05.2021 на суму 2 834,04 грн, № 83059 від 31.05.2021 на суму 1 640,04 грн, № 83060 від 31.05.2021 на суму 90 449,88 грн, № 4999 від 01.07.2021 на суму 410 573,70 грн, № 83923 від 01.07.2021 на суму 678 777,42 грн, № 83924 від 01.07.2021 на суму 12 435,30 грн, № 4979 від 01.07.2021 на суму 54 660,42 грн, № 83922 від 01.07.2021 на суму 152 905,80 грн, № 84550 від 22.07.2021 на суму 123 070,14 грн, № 5190 від 22.07.2021 на суму 15 149,10 грн, № 84549 від 22.07.2021 на суму 65 319,96 грн, № 5225 від 22.07.2021 на суму 231 835,50 грн, № 84548 від 22.07.2021 на суму 478 030,50 грн, № 85354 від 20.08.2021 на суму 250 962,00 грн, № 5377 від 20.08.2021 на суму 35 602,08 грн, № 5623 від 20.08.2021 на суму 643,02 грн, № 5624 від 20.08.2021 на суму 4 642,08 грн і № 5622 від 20.08.2021 на суму 231 891,42 грн.

Крім того, було одне повернення товару за видатковою накладною № 13 від 30.07.2021 на суму 350,04 грн.

По факту «першої події» постачальник виписав податкові накладні, зареєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «КЛІН-ТЕЧ».

Між Представництвом та ТОВ «КЛІН-ТЕЧ» укладений Договір поставки від 27.10.2020 № ЗП-97/10-27/10/20.

На виконання умов договору складені акти надання послуг та платіжні доручення за період квітень - вересень 2021 року.

На виконання умов Договору ТОВ «КЛІН-ТЕЧ» виконано роботи (послуги) на суму 4 293 099,54 грн, в т.ч. за актами: № 22 від 09.02.2021 на суму 496 926,89 грн, № 45 від 16.04.2021 на суму 466 794,00 грн, № 46 від 19.04.2021 на суму 140 038,20 грн, № 47 від 20.04.2021 на суму 72 652,94 грн, № 48 від 21.04.2021 на суму 168 162,76 грн, № 49 від 22.04.2021 на суму 9 864,29 грн, № 50 від 23.04.2021 на суму 221 792,42 грн, № 51 від 26.04.2021 на суму 498 357,72 грн, № 52 від 27.04.2021 на суму 301 209,52 грн, № 53 від 28.04.2021 на суму 474 626,40 грн, № 54 від 29.04.2021 на суму 522 089,04 грн, № 55 від 05.05.2021 на суму 557 686,02 грн, № 56 від 06.05.2021 на суму 362 899,34 грн.

Представництвом сплатило за виконані роботи в сумі 2 055 937,68 грн за платіжним документом № 5680 від 30.09.2021.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, зареєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «УКРВИДОБУВАННЯ».

Між Представництвом та ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «УКРВИДОБУВАННЯ» укладений Договір поставки від 01.09.2020 № 1.

На виконання умов договору складені видаткові накладні, ТТН та платіжні доручення за період травень 2021 - січень 2022 року.

За період, що перевірявся, ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «УКРВИДОБУВАННЯ» поставив і передав Представництву товар на загальну суму 29 520 340,00 грн, в т.ч. за видатковими накладними: № 10/08 від 10.08.2021 на суму 3 077 800,00 грн, № 12/08 від 12.08.2021 на суму 3 024 000,00 грн, № 31/08 від 31.08.2021 на суму 11 034 720,00 грн, № 02/09-1 від 02.09.2021 на суму 2 377 800,00 грн, № 02/09-2 від 02.09.2021 на суму 2 532 540,00 грн, № 110722 від 11.07.2022 на суму 3 650 640,00 грн і № 180722 від 18.07.2022 на суму 3 822 840,00 грн.

Протягом цього ж періоду Представництво сплатило контрагентові 22 046 860,00 грн, заборгованість на кінець періоду відсутня, оскільки до початку періоду, що перевірявся, існувала переплата в сумі 7 473 480,00 грн.

Про оплату свідчать платіжні документи: № 84906 від 10.08.2021 на суму 3 077 800,00 грн, № 5459 від 12.08.2021 на суму 3 024 000,00 грн, № 85478 від 02.09.2021 на суму 2 377 800,00 грн, № 85479 від 02.09.2021 на суму 2 532 540,00 грн, № 86273 від 30.09.2021 на суму 6 034 720,00 грн і № 86298 від 01.10.2021 на суму 5 000 000,00 грн.

По факту «першої події» постачальник виписував податкові накладні, зареєстрував їх в ЄРПН.

Дослідивши долучені до справи письмові докази, суд встановив наступні обставини щодо взаємовідносин позивача з ПП «ЦЕНТР БЕЗПЕКИ БІЗНЕСУ».

Між Представництвом та ПП «ЦЕНТР БЕЗПЕКИ БІЗНЕСУ» укладений договір від 01.03.2018 № 03/18-ЦББ, від 01.08.2018 № 08/18-ЦББ, від 10.09.2020 № 200910-1, від 01.04.2020 № ЗП-10-01-01/04/20, договір № 210617-1 від 17.06.2021, договір № 210402-1 від 02.04.2021, договір № 201201-1 від 01.12.2020, договір № 210927-1 від 27.09.2021, договір № 210429-1 від 29.04.2021, договір № 200701-1 від 01.07.2020.

На виконання умов договорів складені акти виконаних робіт Форми № КБ-2в, Довідки про вартість виконаних будівельник робіт та витрати Форми № КБ-3, Акти надання послуг та платіжні доручення за період квітень 2021 року - серпень 2022 року.

Згідно з договором від 01.03.2018 № 03/18-ЦББ Представництвом здійснювалася оплата виконаних до наставання цього періоду робіт в загальній сумі 97 862,70 грн, в т.ч. сплачено за платіжними документами № 84464 від 19.07.2021 у сумі 37 994,25 грн і № 440 від 13.05.2022 у сумі 59 868,45 грн.

Згідно з договором від 01.08.2018 № 08/18-ЦББ Представництвом сплачено за платіжним документом № 82028 від 20.04.2021 у сумі 238166,44 грн і за платіжним документом № 84465 від 19.07.2021 у сумі 99 986,82 грн. Підрядником було виконано роботи (акт від 02.06.2021) на загальну суму 338 153,26 грн.

Згідно з договором № 200701-1 від 01.07.2020 впродовж періоду, що перевірявся, було сплачено 170 269,89 грн (платіжний документ № 5806 від 08.09.2021), Підрядником в свою чергу виконано роботи на суму 1 541 145,57 грн (акт від 08.09.2021).

Згідно з договором № 200810-1 від 13.05.2022 за платіжним документом № 438 сплачено 85 956,02 грн в погашення боргу за виконані роботи в сумі 85 956, 02 грн.

Згідно з договором № 200910-1 від 10.09.2020, відповідно до акту № 249 від 09.06.2021 виконано роботи на суму 653 117,64 грн, яка була оплачена авансом до настання періоду, що перевірявся.

Згідно з договором № ЗП-10-01-01/04/20 від 01.04.2020 відповідно до платіжного документу № 37350 було сплачено 80 252,74 грн в погашення боргу за раніше виконані роботи (надані послуги) на суму 80 252,74 грн.

За договором № 201201-1 від 01.12.2020 Представництвом сплачено авансом 1 400 000,00 грн до настання періоду, що перевірявся, і 319 318,43 грн за документом № 6082 від 04.10.2021. Підрядником, виконано роботи на суму 1 719 318,43 грн, про що свідчить акт виконаних робіт 04.10.2021.

За договором № 210402-1 від 02.04.2021 Представництвом сплачено авансом 591 047,40 грн, в т.ч. за документами № 4016 від 06.04.2021 на суму 324 041,80 грн і № 6083 від 04.10.2021 на суму 267 005,60 грн. Підрядником виконано роботи на таку ж суму, про що свідчить акт виконаних робіт від 04.10.2021.

За договором № 210429-1 від 29.04.2021 Представництвом сплачено авансом 1 460 662,30 грн, в т.ч. за документами № 82447 від 11.05.2021 на суму 804 651,73 грн, № 83469 від 10.06.2021 на суму 400 000,00 грн і № 37633 від 08.06.2022 на суму 256 010,57 грн.

За договором № 210617-1 від 17.06.2021 Представництвом сплачено авансом 256 010,57 грн за документом № 83942 від 02.07.2021, а також сплачено 115 698,35 грн за документом № 37660 від 08.06.2022 по факту виконання Підрядником робіт на загальну суму 371 708,92 грн за актом від 31.05.2022.

Окремо здійснювалися поставки ТМЦ: поставка за накладною № 591 від 17.12.2021 на суму 35 607,00 грн була сплачена авансом за платіжним документом № 87359 від 12.11.2021 на таку ж суму, а поставка за накладною № 681 від 28.12.2020 на суму 82 085,68 грн сплачено авансом за платіжним документом № 88532 від 24.12.2021 на таку ж суму.

За договором № 210927-1 від 27.09.2021 за період, що перевірявся, Представництвом здійснено авансову оплату в сумі 319 114,07 грн за платіжним документом № 397 від 09.02.2022.

По факту «першої події» підрядник/постачальник виписував податкові накладні, зареєстрував їх в ЄРПН.

Щодо твердження відповідача про недоліки у ТТН, суд зазначає таке.

Відповідно до розділу 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363, товаротранспортна документація - комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюється облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу, товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Згідно з пунктами 11.1, 11.3, 11.4, 11.5, 11.7 вказаних правил основними документами на перевезення вантажів є товарно-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобіля. Дорожній лист вантажного автомобіля є документом, без якого перевезення вантажів не допускається. Оформлення перевезень вантажів товарно-транспортними накладними здійснюється незалежно від умов оплати за роботу автомобіля. Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її екземпляри. Перший екземпляр товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби і печаткою або штампом), передається Перевізнику.

Відповідно до позиції Верховного Суду, викладеної у постановах від 27.08.2018 (справа №804/2952/14), від 18.102019 (справа №813/300/16) товарно-транспортна накладна призначена для обліку руху товарно-матеріальних цінностей та розрахунків за їх перевезення автомобільним транспортом, тобто товарно-транспортна накладна є первинним документом, який підтверджує факт надання/отримання транспортних послуг. Відсутність товарно-транспортної накладної або оформлення її з певними дефектами сама по собі не свідчить про нереальність господарської операції з придбання товару в цілому.

Аналогічного висновок викладений також і в постанові ВС від 16.08.2022 у справі № 320/10521/20.

Доводи відповідача щодо недоліків товарно-транспортних накладних є безпідставними, оскільки товарно-транспортні накладні не є обов`язковими документами при оподаткуванні операцій за договорами купівлі-продажу чи поставки, вони є обов`язковими при оподаткуванні операцій за договорами саме перевезення, а отже недоліки у товарно-транспортних накладних не можуть бути самостійним доказом безтоварності господарських операцій проведених позивачем з контрагентами, натомість факт передання товару позивачеві та, відповідно, набуття права власності на нього, підтверджується належно оформленими первинними документами (видатковими накладними), які наявні в матеріалах справи.

Суд зазначає, що товарно-транспортні накладні складали вантажовідправники та перевізники, тож позивач не несе відповідальність за недоліки у їх оформленні.

Щодо відсутності сертифікатів відповідності (походження) товарів, то суд зазначає, що сертифікати не є документами бухгалтерського чи податкового обліку, а є лише документом, що посвідчує якість товару, а не факт проведення господарської операції. Тому, відсутність таких сертифікатів не може підтверджувати відсутність господарської операції.

Покликання контролюючого органу на відсутність основних фондів, матеріально технічних і технологічних можливостей для проведення відповідних обсягів робіт контрагентами не заслуговують на увагу, оскільки висновки про відсутність достатніх як трудових, так і матеріальних ресурсів контролюючим органом здійснено на підставі податкової інформації, що наявна в інформаційно - аналітичних базах відносно контрагентів позивача по ланцюгах постачання, проте така інформація носить інформативний характер та сформована фактично без дослідження первинних документів податкового обліку.

Крім того, можлива відсутність у контрагентів трудових ресурсів та виробничих потужностей для самостійного виконання договірних зобов`язань, не свідчить про неможливість виконати відповідні роботи, послуги чи поставки та не є підставою для виключення з податкового обліку, саме з цих мотивів, витрат на оплату цих товарів (робіт, послуг), у тому числі й по ПДВ.

Статтею 61 Конституції України закріплений індивідуальний характер юридичної відповідальності особи, тобто, до відповідальності повинен бути притягнений правопорушник та притягнення до відповідальності добросовісного платника податків суперечить конституційним нормам та нормам чинного законодавства.

Податкове законодавство України не ставить право платника податку на додану вартість на податковий кредит в залежність від дій або бездіяльності його контрагентів чи відсутності у контрагентів основних фондів, кваліфікованого персоналу, відсутність за юридичною адресою на момент звірки тощо. У разі порушення контрагентом податкової дисципліни відповідальність та негативні наслідки мають настати саме для цієї особи.

Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 16.01.2018 у справі №К/9901/873/18, від 05.10.2022 у справі №640/18151/19.

Щодо посилання відповідача на те, що висновки про нереальність здійснення господарських операцій зроблені на підставі аналізу узагальненої податкової інформації, суд не приймає до уваги, оскільки співставлення даних податкової звітності з даними внутрішніх баз даних контролюючого органу як етапу контрольно-перевірочної роботи не передбачає здійснення податковим органом оцінки дотримання платником вимог податкового законодавства і аналізу змісту та характеру правовідносин, що стали підставою для формування даних податкового обліку платника, адже питання правильності відображення платником в обліку проведених господарських операцій досліджуються податковим органом при проведенні податкової перевірки платника з дослідженням фінансово-господарських документів, пов`язаних з нарахуванням і сплатою податку. Записи у інформаційних базах податкового органу до первинних або інших документів, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку платника податків, не відносяться. А тому нарахування податків не може ґрунтуватися тільки на даних, які містяться в інформаційних базах контролюючого органу, без врахування даних первинних документів.

Інформація з баз даних АІС Податковий блок та податкова інформація щодо контрагентів позивача, на яку посилався відповідач, не ґрунтується на безпосередньому аналізі первинних документів. Крім того, податкове законодавство не ставить у залежність податковий облік (стан) певного платника податку-покупця від перебування його контрагента за юридичною адресою, дотримання ним податкової дисципліни та правильності ведення податкового або бухгалтерського обліку.

Указана правова позиція міститься у судових рішеннях Верховного Суду від 06.02.2018 у справі № 816/166/15-а (№ К/9901/8403/18), від 27.03.2018 у справі № 816/809/17, від 15.06.2022 у справі № 420/4836/19.

Посилання відповідача на внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень ухвали суду у кримінальному провадженні, які, на думку відповідача, доводять той факт, що контрагент позивача задіяний у протиправному фінансово-економічному механізмі, мають ознаки фіктивності та проводять незаконні фінансові операції, суд відхиляє, оскільки відповідачем не доведено, що у вказаних кримінальних провадженнях ухвалено обвинувальні вироки щодо осіб, причетних до діяльності цих суб`єктів, та з висновками щодо спірних господарських операцій чи щодо пов`язаності цих суб`єктів з позивачем, або щодо причетності або обізнаності позивача з приводу незаконної діяльності цих суб`єктів.

Сам по собі факт того, що контрагент позивача фігурує в досудовому розслідуванні, порушених за ознаками кримінального правопорушення, не є доказом протиправного формування витрат та податкового кредиту і не тягне за собою правових наслідків для позивача (постанова Верховного Суду від 18.03.2020 у справі №826/18952/14).

Також у постанові від 10.03.2020 у справі №280/373/19 Верховний Суд дійшов висновку, що посилання контролюючого органу на наявність кримінальних проваджень, в яких фігурують підприємства контрагентів позивача суди попередніх інстанцій обґрунтовано не взяли до уваги, оскільки, по-перше, в зазначених кримінальних провадженнях відсутні вироки, а по - друге, відомості отримані під час досудового розслідування кримінального правопорушення, не відповідають вимогам належності на допустимості в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України та не є доказами при доведенні фактів допущення порушень вимог податкового законодавства платником податків.

Верховний Суд у постанові від 12.04.2018 по справі №808/2360/17 зазначає, що до винесення вироку в рамках кримінального провадження, пояснення чи інші матеріали досудового розслідування, а також ухвали слідчого судді про надання дозволу на проведення окремих слідчих дій, не можуть вважатись належним доказом в адміністративному судочинстві. Тобто, доказове значення в адміністративному процесі може мати виключно вирок суду в кримінальному провадженні, який набрав законної сили. Аналогічні висновки викладені Верховним Судом у постановах від 16.01.2018 у справі №2а-7075/12/2670, від 26.06.2018 у справі №808/2360/17.

Перевіряючи відповідність позбавлення права на податковий кредит/бюджетне відшкодування вимогам статті 1 Протоколу №1, Європейський суд з прав людини застосував принцип пропорційності. Цей принцип є складовою частиною принципу верховенства права і вимагає дотримання "справедливого балансу" між вимогами публічного інтересу та захистом прав приватних осіб, у реалізацію яких здійснюється втручання держави.

Після проведення відповідної оцінки, Європейський суд з прав людини визнав, що "справедливий баланс" не дотримується, коли платника ПДВ позбавляють права на податковий кредит/бюджетне відшкодування при відсутності доказів його залучення до протиправної діяльності, пов`язаної з незаконним отриманням бюджетного відшкодування, або доказів того, що йому було відомо/повинно було бути відомо про таку діяльність його постачальників. Відповідно, Суд констатував факт порушення статті 1 Протоколу №1, якою гарантується право на мирне володіння майном. Право на податковий кредит фактично прирівнюється до права власності на майно платника податків, відшкодування якого останній правомірно очікує від податкового органу.

Таким чином, недобросовісність платника має бути встановлена безумовними та однозначно розтлумаченими доказами, однак в порушення вимог чинного законодавства, податковим органом таких доказів не наведено, а реальність виконання господарських операцій, на підставі яких підприємством сформовано податковий кредит, не спростовано.

Не подано Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків і належних доказів на підтвердження недобросовісності позивача як платника податку, не наведено будь-яких доводів щодо здійснення позивачем розглядуваних операцій за відсутності розумних економічних причин (ділової мети) та наміру одержати економічний ефект тощо.

На момент здійснення спірних поставок Представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" та його контрагенти були належним чином зареєстровані як юридичні особи та платники податку на додану вартість, установчі документи недійсними в судовому поряду не визнавались.

Щодо порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, суд зазначає таке.

У ході проведення перевірки встановлено, що на від`ємне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту за звітний податковий період серпень 2022 року вплинула сума від`ємного значення попередніх періодів, яка сформована до квітня 2022 року.

В акті перевірки зазначено, що відповідно до даних декларації з ПДВ за серпень 2022 року (з урахуванням уточнюючого розрахунку від 13.10.2022 № 9208232009) перевіркою встановлено, що р. 16.1 Значення рядка 21 попереднього звітного (податкового) періоду складає 1 581 323 659 гривень; р. 19 Від`ємне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту складає 1 573 643 867 гривень.

Контролюючий орган встановив, що позивач подав уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з ПДВ у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок за липень 2022 року (від 12.09.2022 № 9179916630), яким збільшено податкові зобов`язання з ПДВ на загальну суму 792 547 746 грн., внаслідок чого зменшено р. 21 Сума від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 792 547 746 грн.

Тобто, за даними позивача (з урахуванням уточнюючого розрахунку від 12.09.2022 №9179916630): р. 16.1 Значення рядка 21 попереднього звітного (податкового) періоду декларації з ПДВ за звітний податковий період серпень 2022 року становить 788 775 913 гривень; р. 19 Від`ємне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду декларації з ПДВ за звітний податковий період серпень 2022 року становить 781 096 121 гривень; р.21 Сума від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду декларації з ПДВ за звітний податковий період серпень 2022 року становить 781096121 грн.

У зв`язку з тим, що після подання уточнюючого розрахунку за звітний податковий період липень 2022 року (від 12.09.2022 № 9179916630), значення рядка 21 декларації не вплинуло на значення рядка 18 декларації за серпень 2022 року (по даним платника, позивач відповідно до п.5 розділу VI наказу Міністерства фінансів України Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість значення графи 6 рядка 21 на суму зменшення 792 547 746 грн, уточнюючого розрахунку (від 12.09.2022 № 9179916630) враховано у рядку 16.2 декларації за вересень 2022 року (в якому подано уточнюючий розрахунок).

З урахуванням поданого уточнюючого розрахунку (від 12.09.2022 № 9179916630) за звітний податковий період липень 2022 року та відображення його показників у р.16.2 Збільшено/зменшено залишок від`ємного значення за результатами поданих уточнюючих розрахунків податкової декларації за звітний податковий період вересень 2022 року вказують на те, що р.21 Сума від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного за серпень 2022 року, за даними платника, становить 781 096 121 гривень.

В ході проведення перевірки встановлено, що позивачем у звітній декларації з ПДВ за травень 2021 року самостійно не відображено від`ємне значення попереднього періоду (р. 16.1) в сумі 978 460 432 грн, що призвело до сплати у звітному податковому періоду в сумі 1200480 гривень.

Дане не відображення позивачем було виправлено шляхом подання уточнюючих розрахунків податкових зобов`язань з ПДВ у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок до звітного податкового періоду травень 2021 року, якими збільшено р. 16.1 Значення рядка 21 попереднього звітного (податкового) періоду та р.21 Сума від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду за травень 2021 року всього на загальну суму ПДВ 976 893 039 гривень.

Відповідно до п.2 розділу І наказу Міністерства фінансів України Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість від 28.01.2016 № 21 (далі - Порядок № 21), подання уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі - уточнюючий розрахунок) (у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 розд. II ПК України) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 розд. II ПКУ)) передбачено п. 50.1 ст. 50 розд. II ПК України.

Пунктом 1 розділу IV Порядку № 21 встановлено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 глави 9 розділу II Кодексу) платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов`язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

Згідно з п. 5 розділу VI Порядку № 21 у разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх звітних періодах не вплинуло на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подається за один звітний період, в якому вносяться відповідні зміни. Такий уточнюючий розрахунок може бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому пункту 50.1 статті 50 розділу II ПКУ. Значення графи 6 рядка 21 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховується у рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок.

Відповідно до п. 5 підрозділу II Податковий кредит розділу V Порядку № 21 у рядку 16.2 вказуються суми збільшення/зменшення залишку від`ємного значення за результатами уточнюючих розрахунків, поданих протягом звітного (податкового) періоду.

У ході проведення перевірки встановлено, що позивачем в порушення п. 5 розділу V Порядку № 21 не відображено у р. 16.2 звітної декларації з ПДВ за вересень 2021 року показники уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 30.09.2021 № 9286781813, яким збільшено р. 21 за травень 2021 року в сумі 177 929 698 гривень.

Відповідно до Порядку № 21 виправлення помилок за вересень 2021 року можливо шляхом подання уточнюючого розрахунку до цього періоду, а суми збільшення/зменшення залишку від`ємного значення необхідно відобразити у звітному періоді, у якому буде подано такий уточнюючий розрахунок.

Включення позивачем у р. 16.2 декларації з ПДВ за звітний податковий період грудень 2021 року суму збільшення від`ємного значення (89 938 798 грн) за серпень 2021 року, за результатами поданого уточнюючого розрахунку від 20.12.2021 № 9401462921, є безпідставним, що в порушенні п. 198.6 ст.198 ПКУ призвело до завищення р.16.2 податкового кредиту декларації з ПДВ за грудень 2021 року на суму 89 938 798 гривень.

Включення позивачем у р.16.2 декларації з ПДВ за звітний податковий період грудень 2021 року суму збільшення від`ємного значення (89 524 960 грн) за вересень 2021 року, за результатами поданого уточнюючого розрахунку від 30.12.2021 №9401462908, є також безпідставним, що в порушенні п. 198.6 ст.198 ПКУ призвело до завищення р.16.2 податкового кредиту декларації з ПДВ за грудень 2021 року на суму 89 524 960 гривень.

За даними акта перевірки, позивачем, в порушення п.5 розділу VI Порядку №21, подано уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з ПДВ у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок до звітного податкового періоду червень 2021 року (від 30.12.2021 №9401462928), що призвело до завищення р.16.2 податкового кредиту декларації з ПДВ за звітний податковий період грудень 2021 року на суму 33 333 гривень.

Завищення р.16.2 податкового кредиту декларації з ПДВ за звітний податковий період грудень 2021 року, який складається у тому числі з уточнюючих розрахунків (від 30.12.2022 року №9401462908, №9401462921, №9401462928), також підтверджується даними за результатами проведення перевірки.

Також, за результатами проведеної перевірки встановлено, що р .21 за звітний податковий період жовтень 2021 року складає 283 529 611,2 грн, який відповідно до розділу П Дані платника додатка 4 акта перевірки було враховано при перенесені до р. 16.1 декларації з ПДВ за листопад 2021 року.

Позивачем подано уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з ПДВ у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок до звітного податкового періоду жовтень 2021 року (від 30.12.2021 № 9401462836), яким збільшено р.21 звітної декларації на суму 400 000 000 гривень.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 цього Кодексу.

Тобто, відповідно до п. 198.6 ст.198 ПК України встановлено завищення Представництвом р. 16.2 податкового кредиту декларації з ПДВ за звітний податковий період грудень 2021 року на суму 400 000 000 гривень.

Враховуючи вищезазначене, відповідач вважає, що позивачем порушено норми пп. 192.1.2 п. 192.1 ст. 192, п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 ПК України та Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, внаслідок чого завищено податковий кредит всього на загальну суму 614069116 грн.

Суд зазначає, що згідно з п. 1 ст. 1 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 29.01.2016 за № 159/28289 (із змінами та доповненнями) (надалі - Порядок №21), Податкова декларація з податку на додану вартість (надалі - декларація) відповідно до п.46.1 ст.46 розділу II Адміністрування податків, зборів, платежів ПКУ № 2755-VI подається контролюючому органу у строки, визначені статтею 203 розділу V Податок на додану вартість Податкового кодексу України (надалі - Кодекс).

Згідно з п.4 розділу І Порядку № 21 усі платники податку на додану вартість подають податкову декларацію, у якій відображаються розрахунки з бюджетом.

Згідно з розділом IV Порядку № 21: У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 глави 9 розділу II Кодексу) платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов`язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

Внесення змін до податкової звітності за результатами самостійного виявлення помилок здійснюється у порядку, визначеному статтею 50 розділу II Кодексу.

У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Не може бути зменшена сума податкових зобов`язань, яка не була сплачена до бюджету в минулих звітних (податкових) періодах, у зв`язку з повним або частковим списанням податкового боргу.

Зміна напряму узгодженого бюджетного відшкодування за рішенням платника податку здійснюється шляхом подання до контролюючого органу уточнюючого розрахунку до декларації за звітний (податковий) період, в якому було задеклароване таке бюджетне відшкодування..

Згідно з п.п.1 п.3 розділу V Порядку № 21, у рядках 1, 2, 3, 5 колонки А декларації вказуються загальні обсяги постачання товарів/послуг за звітний період, які оподатковуються за основною ставкою, за ставками 7 % і 14 %, за нульовою ставкою, звільнені від оподаткування відповідно до ст.197 розділу V Кодексу, тимчасово звільнені від оподаткування відповідно до підрозділу 2 розділу XX Кодексу, звільнені від оподаткування відповідно до міжнародних договорів (угод) та не є об`єктом оподаткування відповідно до ст.196 розділу V Кодексу, та послуг, що не оподатковуються у зв`язку з їх місцем постачання за межами митної території України.

Згідно з п.п.1 п.4 розділу V Порядку № 21, до розділу II Податковий кредит (рядки 10, 11 та 13 декларації) включаються обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) з податком на додану вартість (рядки 10.1, 10.2 та 10.3) або без податку на додану вартість (рядок 10.4) товарів/послуг, необоротних активів на митній території України, ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів (рядки 11.1, 11.2 та 11.3), отриманих на митній території України від нерезидента послуг (рядки 13.1 та 13.2).

Згідно з п.п. 5 п.4 розділу V Порядку № 21, у рядку 16 відображається від`ємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду.

У рядок 16.1 переноситься значення рядка 21 декларації за попередній звітний (податковий) період.

У рядку 16.2 вказуються суми збільшення/зменшення залишку від`ємного значення за результатами уточнюючих розрахунків, поданих протягом звітного (податкового) періоду.

У рядку 16.3 вказується сума збільшення/зменшення від`ємного значення, узгоджена за результатами перевірки контролюючого органу, у звітному (податковому) періоді, на який припадає день узгодження податкового повідомлення-рішення, враховуючи процедури адміністративного оскарження відповідно до статті 56 розділу II Кодексу.

У рядку 16.3 також вказується узгоджена за результатами документальної перевірки контролюючого органу сума від`ємного значення реорганізованого платника податку, що переноситься до податкового кредиту правонаступника (за умови подання таким правонаступником заяви (Таблиця 3 (Д2) (Додаток 2)) у складі податкової декларації за звітний (податковий) період), на який припадає день узгодження, враховуючи процедури адміністративного оскарження відповідно до ст.56 розділу II Кодексу.

У разі заповнення рядків 16.2 та/або 16.3 обов`язковим є заповнення таблиці Збільшено/зменшено залишок від`ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку.

Згідно з п.п.1 п.5 розділу V Порядку № 21, якщо в результаті розрахунку різниці між сумою податкових зобов`язань (рядок 9) і податкового кредиту (рядок 17) отримано позитивне значення, то заповнюється рядок 18 декларації.

У рядку 18 вказується сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду та сплачується до загального фонду державного бюджету у порядку, визначеному у статті 200 Кодексу;

Згідно з п.п.2 п.5 розділу V Порядку № 21, якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов`язань (рядок 9) і податкового кредиту (рядок 17) отримано від`ємне значення, то заповнюється рядок 19 декларації.

При від`ємному значенні суми податку на додану вартість, розрахованої інвестором (оператором) за угодою про розподіл продукції, така сума підлягає відшкодуванню інвестору (оператору) в порядку та строки, передбачені угодою про розподіл продукції, затвердженою Кабінетом Міністрів України. При цьому інвестор (оператор) має право на автоматичне бюджетне відшкодування такої суми в повному обсязі.

З рядка 19 визначається сума перевищення від`ємного значення над сумою, обчисленою відповідно до п.200-1.3 ст.200-1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації. Визначена сума вказується у рядку 19.1 та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21).

У разі якщо сума від`ємного значення (рядок 19) менша або дорівнює сумі, обчисленій відповідно до п.200-1.3 ст.200-1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації, рядок 19.1 не заповнюється.

Сума, обчислена відповідно до п. 200-1.3 ст.200-1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації, зазначається у відповідному службовому полі у рядку 19.1.

Згідно з пп. 3 п.5 розділу V Порядку № 21 сума від`ємного значення, що не перевищує суми, обчисленої відповідно до п. 200-1.3 ст.200-1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації (рядок 19 - рядок 19.1), зазначається у рядку 20.

Згідно з пп.4 п.5 розділу V Порядку № 21, сума від`ємного значення (рядок 20 у декларації):

зараховується у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу) (відображається у рядку 20.1);

підлягає бюджетному відшкодуванню (відображається у рядку 20.2): на рахунок платника у банку (відображається у рядку 20.2.1) та/або у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України (відображається у рядку 20.2.2).

Платники податку, які відповідно до ст.200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та додають до декларації (Д3) (Додаток 3) та (Д4) (Додаток 4).

Розрахунок суми бюджетного відшкодування здійснюється в межах суми, обчисленої відповідно до п. 200-1.3 ст. 200-1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації, за вирахуванням від`ємного значення поточного звітного (податкового) періоду, зарахованого у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість.

Значення рядка 3 таблиці 1 (ДЗ) (Додаток 3) переноситься до рядка 20.2 декларації;

зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

При заповненні рядка 20.2 обов`язковим є подання (ДЗ) (Додаток 3) та (Д4) (Додаток 4).

Залишок від`ємного значення після вирахування суми податкового боргу та суми бюджетного відшкодування (рядок 20 - рядок 20.1 - рядок 20.2) відображається у рядку 20.3.

Згідно з п.п.5 п.5 розділу V Порядку № 21, сума від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3), відображається у рядку 21 та переноситься до рядка 16.1 наступного звітного (податкового) періоду.

До матеріалів справи позивачем долучено копії Податкових декларацій з податку на додану вартість та Уточнюючих розрахунків податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок за період з 01.04.2021 по 31.12.2021 та такі складені у відповідності до вимог Порядку № 21 та ПК України.

У Податкових деклараціях з податку на додану вартість позивачем за період з 01.04.2021 по 31.12.2021, в тому числі за грудень 2021 року, правильно відображено результат декларування податкових зобов`язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у рядках 16, 17 та 21.

Згідно з п. 1 розділу VI Порядку № 21 уточнюючий розрахунок може бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому п.50.1 ст.50 розділу II Кодексу.

Згідно з п.2 розділу VI Порядку № 21 у графі 4 відображаються відповідні показники декларації звітного періоду, що виправляється. У разі якщо до декларації за цей звітний період раніше вносилися зміни, у графі 4 відображаються відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, що виправляється.

Згідно з п.3 розділу VI Порядку № 21 у графі 5 уточнюючого розрахунку відображаються відповідні показники з урахуванням виправлення.

Згідно з п.4 розділу VI Порядку № 21 у графі 6 відображається сума помилки (абсолютне значення).

Згідно з п.5 розділу VI Порядку № 21 у разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх звітних періодах не вплинуло на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подається за один звітний період, в якому вносяться відповідні зміни. Такий уточнюючий розрахунок може бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому п.50.1 ст.50 розділу II Кодексу. Значення графи 6 рядка 21 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховується у рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок.

Згідно з п.6 розділу VI Порядку № 21 у разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх періодах впливатиме на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подається за кожний звітний період, у якому значення рядка 21 декларації впливало на значення рядка 18 чи рядка 20.2.

Згідно з п.7 розділу VI Порядку № 21 платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов`язання минулих податкових періодів, зобов`язаний сплатити штраф, нарахований відповідно до абзацу четвертого п.50.1 ст.50 розділу II Кодексу. Сума нарахованого штрафу відображається у графі 6 рядка 18.1.

Згідно з п.8 розділу VI Порядку № 21 у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Уточнюючі розрахунки податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок, які подані позивачем за період з 01.04.2021 по 31.12.2021 заповненні у відповідності до вимог ПКУ № 2755-VI та Порядку №21.

Отже, підприємством у податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2021 року результат декларування податкових зобов`язань та податкового кредиту з податку на додану вартість за період з 01.04.2021 по 31.12.2021 у рядках 16, 17 та 21 відображено правильно.

Вказане підтверджується Висновком експертного дослідження від 19.04.2023 №7194/23-72 Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНІДСЕ) за результатами проведення економічного дослідження, який долучено позивачем до матеріалів справи.

Таким чином, податкове повідомлення - рішення від 01.06.2023 № 1102/Ж10/31-00-04-02-04 є протиправними та підлягають скасуванню.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Матеріали справи свідчать, що відповідні положення відповідачем дотримані не були, що в свою чергу зумовило необхідність звернення позивача за захистом свого порушеного права до суду.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 6, 14, 242, 243, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

1. Позов акціонерного товариства "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті", що діє в Україні через Представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" (вул. Б.Хмельницького, 212, корп. 2, м. Львів, 79037, ЄДРПОУ 26579227) до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (вул. Кошиця, 3 м. Київ, 02068, ЄДРПОУ 44082145) про скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 01.06.2023 № 1102/Ж10/31-00-04-02-04.

3. Стягнути з Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків за рахунок бюджетних асигнувань в користь акціонерного товариства "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті", що діє в Україні через Представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" 26840,00 грн судових витрат.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складений 03.06.2024.

Суддя Кедик М.В.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.06.2024
Оприлюднено06.06.2024
Номер документу119497153
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них