Ухвала
від 03.06.2024 по справі 445/1220/24
ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 445/1220/24

Провадження № 2/445/682/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 червня 2024 року

суддя Золочівського районного суду Львівської області Бакаїм М.В.,розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 до ТзОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» про стягнення авансового платежу та заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

29.05.2024 адвокат Пащук А.І. діючи від імені та в інтересах ОСОБА_1 звернувся до Золочівського районного суду м. Золочева з позовом до ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» про стягнення авансового платежу та заборгованості.

Дослідивши матеріали позовної заяви на предмет відповідності нормамЦивільного процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми заяви по суті справи суддя дійшла висновку про залишення цивільної справи за позовом ОСОБА_1 без руху з наступних підстав.

Згідно з ч. 1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Так, відповідно до ч. 3ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, встановленим ст. ст.175,177 ЦПК України.

Відповідно до п.п. 3, 4 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

Так, відповідно частин 1 та 2статті 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.

В роз`ясненнях, які містяться вПостанові Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», зазначено, що суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Зміст позовних вимог - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду. Під підставами позову, як вказує Верховний суд України, слід розуміти обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги. Виклад обставин та підстав також необхідний для визначення тотожності позову, захисту відповідача від позову, зміни позову позивачем і, найголовніше, - для визначення предмета доказування по даній справі.

Підстави позову становлять обставини (фактична підстава), якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу, і норми права (юридична підстава), які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з позовними вимогами до відповідача.

Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.

Обраний спосіб захисту цивільного права має відповідати обставинам (фактичним підставам), якими позивач обґрунтовує свої вимоги та нормам права (юридична підстава), якими передбачено захист порушених прав в порядку обраного способу захисту.

З викладеного в позовній заяві вбачається, що позивач обґрунтовуючи обраний спосіб захисту вказує, що 04.02.2022 року між ТОВ «Везем Шиппінг» та ОСОБА_1 було укладено попередній договір купівлі-продажу транспортного засобу № 12419-ВШ061 згідно з яким сторони зобов?язалися в майбутньому укласти договір купівлі-продажу (основний договір) на належний відповідачу транспортний засіб марки Volkswagen, модель - Passat, рік випуску - 2016, індт. Номер - НОМЕР_1 , об?ем двигуна НОМЕР_2 , тип двигуна бензиновий.

Відповідно до попереднього договору термін дії договору закінчився, позивачем сплачено кошти, проте відповідач свої зобов?язання не виконав. Позивач зазначає, що не отримав від відповідача жодного письмового чи усного повідомлення із зазначенням конкретної календарної дати, часу і місця укладення основного договору.

На виконання умов попереднього договору ОСОБА_1 згідно з рахунком на оплату № 12419-ВШ0061 від 04.02.2022 року вніс на рахунок ТОВ "ВЕЗЕМ ШИПІНГ" № НОМЕР_3 грошові кошти у розмірі 175 207,78 грн., з призначенням платежу: оплата за товар (б/у легкове авто) згідно попереднього договору купівлі продажу рахунок № 12419-ВШ0061 від 04.02.2022 року.На час звернення до суду, основний договір купівлі-продажу транспортного засобу між ТОВ "ВЕЗЕМ ШИППІНГ" та ОСОБА_1 не укладений, визначений у попередньому договорі транспортний засіб ОСОБА_1 не отримав.

На підставі вищевикладених обставин представник позивача просить суд стягнути з відповідача на користь позивача 175207,78 грн., як авансового платежу і заборгованості за ст. 625 ЦК України в сумі 66190,32 грн., з яких: 3% річні 11730,74 грн., інфляційні витрати 54459,58 грн. та судовий хбір та витрат на правову допомогу в розмірі 15000,00 грн.

З необґрунтованих підстав стороною позивача не наданосуду попередньогодоговору купівлі-продажутранспортного засобу укладеного 04.02.2022 між ТОВ «Везем Шиппінг» та ОСОБА_1 .

Відповідно до п.п. 5, 6, 7, 8 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позовна заяви повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч. 1.ст. 177 ЦПК Українипозивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Відповідно до ч. 2 та ч. 4ст. 95 ЦПК Україниписьмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Таким чином, з огляду на зазначене для усунення недоліків стороні позивача необхідно надати суду завірені у встановленому законом порядку паперові копії наступних доказів, а саме:

1) попереднього договору купівлі-продажу транспортного засобу укладеного 04.02.2022 між ТОВ «Везем Шиппінг» та ОСОБА_1 ;

2) додатку до договору про надання правової допомоги (орієнтовний розрахунок суми судових витрат);

3) квитанції про сплату послуг з надання правової допомоги.

Відповідно до ч. ч. 1, 2ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених статтях175і177цьогоКодексупостановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищезазначене, вказані обставини є перешкодою для відкриття провадження у цивільній справі, а позовна заява не відповідає вимогам ст. ст.175,177 ЦПК України, провадження у справі не може бути відкрито, а тому відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Україниїї слід залишити без руху з вказаних вище підстав та надати позивачеві строк для усунення недоліків, протягом десяти днів з дня отримання позивачем ухвали шляхом подання позовної заяви з урахуванням недоліків викладених у тексті даної ухвали.

В разі невиконання вимог ухвали суду, позовна заява, відповідно до ч. 3ст. 185 ЦПК Українибуде вважатися неподаною і повернута позивачу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.175-177,185,353 ЦПК Українисуддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ТзОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» про стягнення авансового платежу та заборгованості, - залишити без руху.

Роз`яснити заявнику, можливість усунути виявлені недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М.В. Бакаїм

СудЗолочівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення03.06.2024
Оприлюднено06.06.2024
Номер документу119504329
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —445/1220/24

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Бакаїм М. В.

Ухвала від 09.07.2024

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Бакаїм М. В.

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Бакаїм М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні